Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jirkason píše: ... pracuji na free energy s klukama z byvaleho SSSR ...
Nazdar Jirkasone.

Možná by nebylo marné se podívat na jednu holku z Česka http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 808#p43808 Jde sice o gravito-magntické kombo, ale princip je i se školní fyzikou dost jasný a spočítatelný. Tření atd. stranou, vezmeš-li v úvahu čistě gravitační sílu na rotačním kyvadle, jakmile ho jednou roztočíš, bude se točit furt s tím, že směrem dolů vždy akceleruje a směrem nahoru vždy deceleruje. Potud snad žádná záhada.

Pokud přidáš pouze na straně dolů jakoukoliv další sílu, mechanickou, magnetickou, elektrickou ... sečítáš tam gravitační a tu další sílu a v podstatě tou extra silou urychluješ těleso, které se nachází v částečně beztížném stavu (podle úhlu perpentyklu k vertikále), které se chová, jako by mělo sníženou hmotnost a setrvačnost. Dochází k relativně velice silné akceleraci kyvadla směrem dolů i za pomoci relativně malé extra síly (Jako když dribluješ merunu). Pokud je řekněme magnetická akcelerace docílena pomocí řehněme V gate kolejí, které nejdou ani přes celou vertikální polo-oběžnici kyvadla, lze celkové pole těch kolejí magneticky odstnít (clonkou a to nenasycenou, takže žádný velký kumšt) aby neměly prakticky žádný efekt na kyvadlo když je ve fázi stoupání. (Problém je do jisté míry solidní ukotvení, protože jde o dynamicky nevybalancovanou hračku)

Máte to tu hoši přímo pod nosem už pár let a nejste schopni tak jednoduchou věc vidět. Jestli to pracuje? To víš že jo. Měl jsem ten princip postavený, i když založený na mechanice a využívaje natažení péra samotnou gravitací vprvní fázi (a třeního jak na struhadle). Vím, o čem mluvím. Náš problém není v tom, že by nebyla informace a nebylo kde koukat. My neumíme koukat kolem sebe a odmítáme kde co šmahem bez jakéhokoliv racionálního, či logického důvodu, omámení přiblblýma poučkama, které prakticky nikdy ani nejsou na danný případ aplikovatelné a to i v případě, že existují aplikovatelné poučky i použitelná matika kterou do nás cpali už na základce. Naprosto totéž se týká Clema a fungování vztahů odstředivých a reaktivních sil.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Bud zdrav Slavku,
podivam se na to, ale podle popisu vim o cem mluvis, s necim podobnym jsem se jiz setkal a bez magnetu, jen ciste na gravitaci, dve obycejne tyce chytre uchycene jdna o druhou v lozisku a obe dve potom na nosnem piliři, stacilo se toho dotknout tedy rozhoupat lehce a potom jen cumet jak se to cele monstrum kozkejvava stale vetsim a vetsim kyvem az to nakonec zacalo krouzit po cele ose.
Jak pises, kde zustala matematika a fyzika co do nas hustili. Zajima me vschno, ale cas mam jen na maximalne dve veci.
Dnes jsem testoval jedno zarizeni cloveka ktery me oslovil s zadosti o provereni na pristrojich, tedy delal jsem na tom skoro cely den, chtel jsem at to cudo vezme sedne do auta a prijede a budeme spolu testovat, nejde to bydli daleko. Tesi me ze jsou nadsenci.
Tedy dik za info, skouknu to.
S uprimnym pozdravem,
mej pekny a velky den.
P.S. skouknul jsem to, a vypada to zajimave, ted je to na nekom kdo to z kluku capne za pacesy a otestuje to!!! :bhead:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jirkason píše: ... ale podle popisu vim o cem mluvis, ...
Nazdar Jirkasonny
:) Zaplať pámbu. :good:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar Jirkasone,
už jsme si tady vyměnili pár mailů, tak se trochu známe.
Ten (jednoduše) magneticko gravitační design přece nemůžeš nikomu doporučovat k otestování, když sám dobře víš, že nefunguje.
Šetři čas svůj i svých bližních, jinak se dopustíš hříchu plýtvání (časem, energií i nápady ostatních).
Víš toho dost, tak už jenom proto měj trošku zodpovědnost.
Zdraví
Magneto


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj magneto,
jak se dari, znam te jsi chytrej chlapik a vazim si te. Ale vis, ono vzdy neni tak jak se zda, teda nevim jestli to ci ono funguje,
ale uz mam takovou tu intuici ze zhora danou jako mas urcite i ty, a mam tusaka ze to nebo ono by stalo za tu praci cas a energii.
A ten kdo nevi uz kudy kam a co je dobre a co ne v tomto balastu informaci a hlavne dezinformaci, co nadelas, musis uverit a testnout.
Dam priklad jen nebudu samozrejme konkretizovat. Ja uz leta delam na free energy, a muzu rici ze dost uspesne a ne jak ja chci autonomni zarizeni.
Teda ozval se mi mladej kluk ze nekde o me cetl videl nejake prace atd. a ze ma udelatko na kterem dela uz pet let a teda ze by potreboval poradit.
No na chatu jsme dali rozhovor, rikam si co ja muzu radit kdyz sam nic nevim, tedy mi nejasne naznacil co ma, neumel jsem mu na to nijak reagovat nebot nechtel dat schema a podrobne vysvetleni, bal se o svuj napad, pochopitelne jsem ho chapal, tim nas rozhovor skoncil.
Mel jsem dojem ze je to dalsi ňouma kterej si mysli ze ma pod rukama pandorinu skrinku a klic od ni.
Utekli dva mesice a kluk se ozval, zaprisahal me ze mi to cele naktesli vysvetli atd. ale ze nesmim nikomu ani ň řici.
Samozrejme ze jsem souhlasil s usmevem a i s vedomim ze opravdu budu drzet hubu.
Kluk mi to vysvetloval ja jsem chapal i nechapal potom to nakreslil poslal fota schema a popis. Taky jsem mu rikal naloz to do auta a prijed a tady to hodime na pristroje a udelame nejaky zaver, ale to neslo problem byl ve vzdalenosti asi 500km.
Tiv vse skoncilo a rikam si kaslu na to je to nesmysl uz podle pokuku. Ale nechtel jsem kluka zklamat a tak jsem nastoural dili dal to zhruba hala bala dokopy a testoval, zaver prvni byl nula bodu, zadna rezonace, zadna volna energije, nesmysli na skopu zadny COP!
Na chatu jsem mu to rekl ze to je o nicem, ale on se nedal odbejt a hustil to dome zezhora i zespoda, potom mi poslal zajimave videjko ktere specielne natocil, protoze jsem ho stale nechapal o cem točí. Zaujalo me to uz vic a rekl jsem si ze udelam to poctiveji bez predsudku.
Celej den jsem na tom makal, s vedomim ze prosranej den zase nejakou blbosti, a ejhle najednou to najelo do rezonance, no nic to je normalni, ale uz sokujici bylo kdyz jsem tam pre VN sondu pripojil skop a analizator, byi tam piki jako hovado krasne ostre v jedne polarite a tri zarovky 220V/60W
se zazehli cirka na 50%, jeste vetsi sok jem zazil kdyz jsem zmeril proud v obvodu vystupu nechci psat podrobnosti ale ty zarovky svitili na 9W tak jak byli,
pri 100Hz. Tedy jsem mu to hned poslal cely test, je to teprve tyden prace a tusim ze ten chlapec nasel klic k zarizeni Kapanadze, jsem z toho mirne vykolejeny, a znas ten pocit ze uz neco konecne mame v ruce poradnyho a zaroven se bojis ze to bude guano, vse ukaze cas, ale vse nasvedcuje tomu ze to opravdu mame, prace teprve zacina byt vazna a zajimava, analizer zjistil pritomnost volne energije a aby zarovky takove zateze jeli na 9W?...samozrejme kazdemu je jasne ze neexistuji pristroje na mereni VE, jen skop a analizer odhali zajimave anomalie, vysvetlil jsem mu ze cele zarizeni musime dotahnout do stadia autonomnosti a potom uz nebude pochybnosti. Proc to pisu?... a ani to sem nepatri i patri?....je to vsechno o viře a nezavrhovani nečeho co neni tim cim se zda byt, je moc veci ktere nezname a po 100letech Tesli se k tomu vracime, musime se usmivat nad tim jak stari
dedkove s akademickymi tytuly cumej nad Teslovim trafem jak zarvky svitej na dalku nebo na jednom drate, jak neni pravda ze proud v obvodu je ve vsech bodech stejny atd., jak dedkove cumej na magnetickou drahu kde jezdi dokola auticko. Tak to je a kdyz neveris tak nezjistis budes i nadale zaklety
v propasti temna a predsuku. Muj svagr je machr na elektroniku, delal ve vyskumu za totace, na vyoji pulznich zdroju, ma rezonance a konverze v malicku, rovnice sype z rukavu a pocita pomalu bez kalkulacky, ale neveri a stale mi vyvraci a zpochybnuje vse co muze mit COP>1, dnes uz se s nim nehadam nema to smysl.
Asi ode me vsechno, a jiz se neukazu mozna zase az za rok da li Buh.
Много роботы и очен мало роботоспособных!
С уважениэм.
Й.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar Jirkasone,
máš pravdu, že bez víry to nejde. Není nad to, když si každý udělá obrázek podle vlastních zkušeností.
Drž se a ať ti to rezonuje :o)
Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

pro jirkason...vzácný příteli, protože nikdo ze vzdělanějších kolegů zde nereaguje na tvůj příspěvek výše, tak se odvážím pípnout :ethink:
...prosím tě , co jsi nám, tady na foru chtěl svým příspěvkem zdělit. nějak mě unikla souvislost jak s mag. motory tak s čímkoliv jiným
tedy souvislost je , ale....jakási volná energie, máme si počkat rok, ty víš, my jsme trotlové nevzdělaní a můžem "zatím" přežít v jeskyních. jestli můžeš, a chceš, tak nám přibliž o co jde. tvůj příspěvek je sice plný vzletných slov, ale v principu to je spam. si tedy myslím. prosím objasni nebo mě umravni, jestli se mýlím.....zdraví :pivko: martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

pro martin11 i ostatnim
psal jsem ze tyto me vyplody sem nepatri, delate na MM a to co jsem daval jako priklad ma souvyslot s prispevcich pred timto balastem, cely smysl je ten ze nezavrhovat namety na zarizeni hned v pocatku bez overeni. Osobne jsem MM zavesil, nedoresil z jistych duvodu.
To ze znalejsi nereagovali, asi nebylo treba, na jasne veci netreba reagovat.
Nebudu dale zasahovat do tohoto vlakna, ber to tedy jako spam a necht admin vsechny me prispevky vymaze, a uvolni cenne bajty na smysluplnejsi debaty.
S uctou ,
J.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jirkason píše: .... a necht admin vsechny me prispevky vymaze, a uvolni cenne bajty na smysluplnejsi debaty. ....
Mazání nebude, kromě možná chleba škvarkama http://necyklopedie.wikia.com/wiki/%C5%A0kvarky V celém tomhle vlákně není uveden jedinný logický argument na jeho uvedené téma. Až se něco objeví, pak možná dojde k nějakému roztřídění, takže se vesele bavte.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

No, tak tedy dobře :good: ...beru tvuj příspěvek jako lehké vybočení z tematu "proč MM nefungují" počkáme tady rok, ....pak se ukáže / ...lomi..do roka a do dne.../
osobně budu pokračovat na mém MM abych tedy s konečnou platností zhodnotil, proč NE. doufám, že poslední investice ... v korunách do výzkumu mě ukáže, kde se stala chyba a rozpor ve fyz. zákonech a mé technické :devil: úvaze. zatím :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

martine11, to je jasne jit do toho, a kdyz to vzdas bude te to srat, a co penize?...no ja jsem je do pristroju
vrazil par tisic ecek, jen VN sonda stala asi 130,-e a nemluve o dvou digi osciloskopech, dva funkcni generatory, lab zdroj, frekvencni citac, a.t.d. a to jsou zakladni veci bez kterych nemas zadnou sanci, material, Mosfety, IGPTcka, vodice med lakovane na trafa, VN trafo 6KV origos na laser, kazdy mame svoje vydaje, ale stoji to za to! A to kluci v rusku maji vetsinou vschno nejmene 2-4x drazsi a platy nizsi,! Nebudte sracky. Potom kazdy ječí dej, dej, schema, navod, informace!!! No dej ty a dam i ja, tak to ve svete uz je.
tak makejte hosi MM funguji nevim proc o tom pochybujete, jen to blbe delate a nechce se nikomu vyplaznout prasule za poradne magnety, maly motorek funguje ale?!


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od lajos »

Jirko, nemusíš dát nic, stačí směr-který projekt má zelenou větev-to by byla 90% pomoc a pak by se lépe koumalo investovalo


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

No, viz výše....osobně jsem ukázal absolutně vše co v mém pístovém motoru mám, komplet :idea: , jak princip, tak technické řešení, nic netajím, motor viděli i přátelé na setkání u Jeffa. Jak píše lajoš :bye: nevím, jestli to je "zelená větev"...jisté náznaky jsou. Jirkosone, jestli máš cokoliv o MM, pošli náznak "něčeho" co by mohlo fungovat, pokud o čemkoliv víš. Osobně nemám čas vyhledávat po světě kontakty a diskutovat na dané tema...nejvíce tomu brání jazyková bariera... :help: :baby:
O investicích do "výzkumu" vím své....dělám ještě na dalších projektech, např 3D fotografie....také to není zadarmo. Tak, přátelé držmež si palce ať se nám daří :hip: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Zdravim vsechny koumaky,
panove chtel jsem aby jste vyskouseli ten motor od rakusanu, uz dlouho jsem na jejich webu nebyl a nema nic noveho,
no dany motor jsem chtel postavit, ale vzhledem na sumu za neodymi jsem svuj zamer prehodnotil a penize jsem radeji naspal do
projektu ala Kapa. Co jsem vedel o cem jsem presvedcoval jsem dal uz drive v prispevcich.
Ohledne toho pistoveho MM, to je tusim rusky vynalez, videl jsem to jen na nejakem vlakne v rusku a zdalo se mi to v poradku,
hlavni bylo tusim spravne nacasovani zasouvaci se clony a tety samozrejme narocna mechanika, ted jak jsem psal se venuji
generatoru Tesla, Kapanadze, Smith, Dynatron, z tohoto a dalsiho to motam dokupy. Tedy MM uz nedelam ani se tomu nevenuji.
Drzim vsem palce, i kdyz si uz dnes myslim ze je fajn o co se vsichni snazime, ale uz je vsechno na svete, jen je otazka casu
nez to prijde na trh, potom uz nebudme badat ale jen kopirovat.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

sorry ale ruský pístový s tím mým nemá vůbec nic společného a navíc jsem zde již dříve dokázal, že je to nesmysl :bhead: a nemůže v žádném případě pracovat :idea: ...
prosím přehlédl jsem odkaz na "Rakušany" ...kde jsi na to upozorňoval???? dík za odpověď :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“