Magnetická Levitace

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: Nazdar perpeťáci, zkoušíte vyzkoušené slepé cesty.

Příspěvek od nanopile »

Schumacher píše:Tohle je profláknutá verze Villardova perpetuum mobile. Tyhle geniální nápady mě opustily ve druhé třídě obecné kdy jsem přišel za strejdou se skvělým nápadem na propojení elektromotoru a dynama. Tohle všechno odporuje zákonům termodynamiky. Kdysi jsem zkoušel magnetickou levitaci jen s permanentními magnety, bez elektroniky. Také slepá cesta. Číst to PeS, tak by ho, chudáka kleplo. Magnety mají mnoho využití, ale tohle je opravdu slepá cesta a plýtvání časem, úsilím i penězi.
Strč si do sklenej rúry dva magnety rovnakými pólmi k sebe a máš levitáciu. Ak Ti vadí rúra tak na horný magnet upevni tri visiace nemagnetické závažia a zas máš levitáciu bez elektroniky.
To som vedel v prvej triede základnej školy :lol:


WhileShewrMen
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: pát 09 lis 2007 4:09
Dostal: 1 poděkování

Re: Nazdar perpeťáci, zkoušíte vyzkoušené slepé cesty.

Příspěvek od WhileShewrMen »

Schumacher píše:Tohle všechno odporuje zákonům termodynamiky. Kdysi jsem zkoušel magnetickou levitaci jen s permanentními magnety, bez elektroniky. Také slepá cesta.Číst to PeS, tak by ho, chudáka kleplo. Magnety mají mnoho využití, ale tohle je opravdu slepá cesta a plýtvání časem, úsilím i penězi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_levitation = bez dalších vnějších zdrojů (a bez mechanické fixace) ;)

PS: Ten obrázek je animovaný. Ťukni si na něj Ty Ťuhýku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Viděli jste levitaci magnetu za pomoci prý Bizmutu


fobos

MM

Příspěvek od fobos »

jaka je investice ? nebo resp. co k tomu treba ?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

investice do mag koule

Příspěvek od martin11 »

...tak nejdříve co mám, pak co nemám.
...potřeboval bych JEN...velmi přesmou nástrojárnu, která umí vyrobit , třeba z teflonu nebo novoduru nebo podobného materialu plexisklo.....přesnou kouli přesně daných rozměrů a na této kouli udělat nějaké povrchové mechanické úpravy....je třeba vyrobit 4 kusy stejné....tuto práci jsem samozřejmě ochoten zaplatit, nechci nikoho finančně zatahovt do nejistých projektů....jo. ty koule budou cca pruměr 5-6 cm...to ještě nevím....stále to počítám a nějak se nemůžu sám se sebou dohodnout....ta práce ...vyrobení koulí tedy platí pro všechna...kdo máte k dispozici nástrojárnu ....tak....vzhůru do bezvědomí....Akordovi předem děkuji za odpověď......jo jo jo ...Nobel a Tesla nás s Nebíčka sledujou....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Páni zdravím Vás . Martin 11 , hoc nie som ,,magnetár'' , no prestovšetko niečo podobné som kedysi dávno vyrábal (mag.gula) na reklamné účeli . Technológia mojéj výroby bola relatývne jednoduchá ale zato vzhladom na množstvo neod. magnetou nie najlacnéjšia . V tom čase bol postup mojéj výroby nasledujúci . Zobral som si dostatočne tvrdú a ,,gulatú'' loptu (made in China) a polepil sek.lepidlom komplet celý jéj povrch rovnakými malými magnetmi s rovnakým pólom na jednu stranu . Potom som tuto ,,jednopólovú magnetickú gulu'' na povrchu celú prelaminátoval . Po vložení do sústavy elektromagnetou s patričným výkonom a ovládacou elektronikou , sa gulka ,,vznášala a poskakovala'' akoby vo vzduchu a po roztočení rukou hocktorím smerom sa dokázala krútiť nenormálne dlho . Teraz ma napadlo , že tie póli sa dajú vyskladať hoci ako , dokonca v rámci povrchu téj ,,gule'' aj nesymetricky . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro fobos

Příspěvek od martin11 »

...nedá se koupit...musí !!!!se udělat....záleží taM NA PŘESNOSTI 0.1 MM
T.ZN TŘEBA PRUMĚR 55, 5 MM...POTOM TA KOULE MUSÍ BÝT DĚLENÁ....POSTUP....NAŘEŽOU SE HRANATÉ SEGMENTY A TY SE PAK MECHANICKY SPOJÍ A PAK SE Z TOHO BUDE SOUSTRUŽIT KOULE....když rozřežu hotovou kouli....tak mě bude chybět material po tom řezu !!!! ty segmenty jsou jako tvárnice ...modely...pro další formování..!!!! ne pro finální výrobek...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
bořič iluzí

Pro pepo.bn

Příspěvek od bořič iluzí »

PePo, ty jsi génius. S tou vznášející se koulí jsi mě nadchnul. Myslíš, že by to fungovalo i s malou krychličkou ze dřeva, s délkou strany jako je průměr magnetu? Abych prostě na každou ze šesti stran krychličky přilepil pouze jeden kulatý magnet (ve tvaru puku), magnety např. severním pólem ven a pak chtěl, aby se tato krychlička vznášela nad deskou s přilepenými magnety taky severním pólem nahoru?


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: Pro pepo.bn

Příspěvek od pepo.bn »

bořič iluzí píše:PePo, ty jsi génius. S tou vznášející se koulí jsi mě nadchnul. Myslíš, že by to fungovalo i s malou krychličkou ze dřeva, s délkou strany jako je průměr magnetu? Abych prostě na každou ze šesti stran krychličky přilepil pouze jeden kulatý magnet (ve tvaru puku), magnety např. severním pólem ven a pak chtěl, aby se tato krychlička vznášela nad deskou s přilepenými magnety taky severním pólem nahoru?
Vedome by som ti klamal , keby som tvrdil , že viem či ti to bude alebo nebude fungovať . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnetická kostka

Příspěvek od martin11 »

...zdravím...zajímavá myšlenka s kostkou....ale předpokládám, že mag pole bude kulové....u té kostky...a 2 koule na sobě ležet nemohou....neudrží se....s tou vznášející se mag. koulí v součastnosti existuje, a je v prodeji takový malý globus , který se vznáší v prostoru. je to na elektřinu a opravdu se koule vznáší v prostoru. v kouli jsou pernament.magnety. Za podpory jakýchsi elektromagnetů umístěných ve stojanu se to vznáší a skutečně neobvykle dlouho točí. kdyby to bylo ve vakuu tak opravdu dlouho ...mám pocit v principu stabilni maglev v malém...m11


... věřím, že se " TO " povede ......
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Túto ,,hračku'' poznám , mal som ju u mňa v dielni na stole . Martin 11 dobre hovoríš , sú v tom naozaj len dva permanentné magnety ,,uviazané'' v magnetickóm poly dvoch elektromagnetou . No jeden podstatný rozdiel medzi ,,glóbusom'' a mojou ,,gulkov'' tu predca len je . Gulka sa dala roztočiť hociktorím smerom , no glóbus sa točí len na jednéj osi . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

globus

Příspěvek od martin11 »

...kdyby se ten globus osadil magnety po celé ploše tak by se dal také točit všemi směry...v případě toho globusu jako makety zeměkoule, nebo to existuje i jako hvězdná obloha je točení všemi směry nežádoucí....ale tvuj pokus je zajímavý...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Co se týče uvedených pokusu, není problém. Padla však tvrdší otázka. Pokud nebudou magnety skládané do koule bez mezer, tak otázka zodpovezena není, protože i malýma mezerama se to pole muže uzavrít do sebe. Stejne otázku úplne nereší i naskládání magnetu na ocelovou kouli z vnejšku, nebo vnitrku, muselo by to být hodne tesné, snad malé čtverečky. Lepší kompromis by mohl nastat, kdyby se hranoly z magnetu oborusily do srezaných jehlanu, aby vytvorily po složení kouli bez mezer. V kouli muže být díra, a v podstate nemusí mít moc tlustou stenu. Čím by byla ta koule lepší, tím by mela být zvenčí magneticky slabší.
Martin11, pokud máš ocelovou kouli, pak nezjistíš, zda je v ní magnet, takže i ta koule muže být vevnitr jakkoli zmagnetizována. Nebo treba i po drobných částech, jako je to v doménách. Prece jen ale je mezi ocelí a magnetem podstatný rozdíl. Ocel je magneticky vodivá, kdežto kvalitní magnet magneticky vodivý není (zkratoval by se sám do sebe).
Pokud pólovým nástavcem z oceli dostanu pole z jiného magnetu do vetší vzdálenosti (magnet pres hrebík pritáhne další teleso), tak pokud ocel nahradím odmagnetovaným neodymem, nejde udelat totéž.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

Akord píše:.....Pokud pólovým nástavcem z oceli dostanu pole z jiného magnetu do vetší vzdálenosti (magnet pres hrebík pritáhne další teleso), tak pokud ocel nahradím odmagnetovaným neodymem, nejde udelat totéž.
Akorde, tím co ji právě vysvětlil, jsi mě připomněl debatu o cloně u mag. pístovém motoru. Což tímto způsobem udělat clonu mezi magnety, podle toho co píšeš a jak tomu rozumím, pole magnetů bude stíněné v působení vůči sobě, ale žádný z magnetů nebude mít přídržnou sílu ke cloně. Tzn. udělat clonu, respektive konec clony / v případě martina11 / z odmagnetovaného neodynu. :ethink: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
P4priX

Re:

Příspěvek od P4priX »

bořič iluzí píše:PePo, ty jsi génius. S tou vznášející se koulí jsi mě nadchnul. Myslíš, že by to fungovalo i s malou krychličkou ze dřeva, s délkou strany jako je průměr magnetu? Abych prostě na každou ze šesti stran krychličky přilepil pouze jeden kulatý magnet (ve tvaru puku), magnety např. severním pólem ven a pak chtěl, aby se tato krychlička vznášela nad deskou s přilepenými magnety taky severním pólem nahoru?
Ten magnet tam stačí jeden, je na to poměrně jednoduchý schéma (Elektromagnet řízený optozávorou) - Pracovní název "Levitátor" :lol:

P.S.: Tady je ten můj v akci ;) http://cz.youtube.com/watch?v=e8Wv7HPc4Ng

(více zde http://danyk.wz.cz/levit.html)


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“