Perendev

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Příspěvek od Koumes »

Před malou chvílí jsem hledal něco o perendevově motoru a nalezl jsem dosti nelichotivé odkazy, kde jeden pán do dnešních dnů neobdržel slíbený motor a utopil již 6000$ - jestli je to pravda dost mě to zklamalo, viděl jsem video a už už sem se unášel báječnými myšlenkami, teď mám dosti rozporuplné pocity :roll:

http://www.phact.org/e/z/perendev.htm


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Perendev

Příspěvek od adam.benda »

Koumes píše:Před malou chvílí jsem hledal něco o perendevově motoru a nalezl jsem dosti nelichotivé odkazy....

http://www.phact.org/e/z/perendev.htm
Bohužel nejsem natolik sběhlý v angličtině, abych si to mohl přelouskat...

To víš... kolem těhle nových "hraček" nikdy nezůstane nic vklidu, vždycky se budou dít divné věci.... V lepším případě lži, pomluvy, falše, kamufláže..
Mě to naštěstí moc nevzrušuje, když stejně většinou jdu vlastní cestou ohledně vývoje takovýhle věcí.. Osobně doporučuju takový přístup. ;)


PavelTC
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 21 kvě 2007 19:02
Bydliště: internet

MM perendev

Příspěvek od PavelTC »

Na této stránce je ukázka pár kopií perendeva. http://www.fdp.nu/perendev/ ale už tu stránku asi znáte...


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: MM perendev

Příspěvek od adam.benda »

PavelTC píše:Na této stránce je ukázka pár kopií perendeva. http://www.fdp.nu/perendev/ ale už tu stránku asi znáte...
Úvodem zde vítám nového člena!

Lidi já nevim, mě ten Perendev nějak furt víc vrtá hlavou. :) Předem bych se měl "obhájit" v tom, že nepatřím mezi "replikátory", můj první obrázek, resp. schéma v tomto tématu je z doby, kdy jsem ještě ani o Perendevovu motoru nevěděl..
Ať se na to dívám jak se na to dívám, můj nápad je Perendevovu motoru velice blízký... Až na ten rozdíl, že jemu se to točí a mě ne :D :D
Přitom podle mě, by se ani neměl točit Perendev.. silové účinky by se také měly vyrovnat do nuly a rotor by měl stát. Videosekvence však dokazují, že Perendev se skutečně točí a ti z vás, kteří to video viděli, musí uznat, že se točí dost slušně. Čím to může být??? Že by ten jeho "3-fázový" systém řad magnetů..? Nebo dochází k částečnému pohlcení magnetického pole tím "bubnem", ve kterém jsou magnety usazeny, takže se rovnováha sil naruší a rotor se roztočí?
Ten link, který jsi poslal, jsem neznal, avšak dnes jsem si ho důkladně prostudoval a nezdá se mi, že by ten jeho systém tří řad magnetů něco vyřešil.... Zdát se mi to nemusí, ale fakt, že mu to fachá, to nezmění. :D :D

Dodatek 24. 05. 07: To video zase tak pevný důkazný materiál není... Ti z vás, kteří ho neznají, mohu sem poslat, máte-li zájem.
Naposledy upravil(a) adam.benda dne čtv 24 kvě 2007 9:56, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

"Dodatek 24. 05. 07: To video zase tak pevný důkazný materiál není... Ti z vás, kteří ho neznají, mohu sem poslat, máte-li zájem. "
Máš pravdu a nikdy nie je vidieť celý perendev keď je v chode. Na ľavej strane je hriadeľ s drážkou a ten ukáže len keď je už stroj v kľude. Dosť divné ak nie rovno podozrivé. Tiež mám dojem, že v tom rotore musí byť niečo čo usmerní alebo naruší magn. pole. Pred časom som to na fóre nazval stienenie ale nepochodil som u niektorých zaslúžilých členov. Aj tak si myslím, že to video je podfuk. Môj dvojvalcový magn. motor zastaví v strede stieniaceho prstenca. Takže zasa nič. Rovnako ako jednovalec. Ten buď nevytiahne membránu a pri silnejšej spružine sa neotočí po hornú úvrať.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Nemalé množství lidí pochybuje o Perendevu

Příspěvek od adam.benda »

nanopile píše: .... Aj tak si myslím, že to video je podfuk. ....
Zdá se mi to, nebo těch, kteří dost značně pochybují o Perendevu, není málo..? :) Na podvrhu se shoduje už nějak moc lidí... Napadá někoho, jaký důvod by byl k vytvoření takové lži? Nějak mě zatím nic nenapadá...


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Perendev

Příspěvek od adam.benda »

lajos píše: .... těžko někdo může něco tvrdit jestli perenděv funguje nebo ne ....
Tak to každopádně....


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

perendev

Příspěvek od martinq »

Studuji stále Perendevuv stroj, tři kola jsou minimum, a ani menší průměry se nepodaří rozhýbat, kolik je minimum nevím, ale menší jak 50 cm průměr bych nestavěl, pokud se pustím do stavby. Rovnováhu lze narušit buď stíněním, nebo mechanickým hejblátkem, který na klikové hřídely přibližuje a oddaluje magnety na rameni, anebo uniková rychlost, po dosažení určité obvodové rychlosti (proto velký průměr) vypomůže setrvačnost.
Na videu jak je vidět hřídel s drážkou by mohl být elektromotor, anebo taky pořádný setrvačník. Na videu s deskou, na které jsou magnety ve třech řadách a druhá podobná deska po nich přejede, je vidět usazení magnetů, jsou našikmo a jsou vzájemně posunuty. Desku se snažím vyrobit, mam jen kruhové magnety z mikrovlnek.

Dotaz proč by někdo mátl mysl domácích kutilů - Protože chce za každou cenu odpoutat pozornost od dění kolem, má to zaměstnat lidi co rádi přemýšlí a tímto je zabavý na pár let a mají klid.

Nemyslím si, že je Perevnev podvod.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: Nemalé množství lidí pochybuje o Perendevu

Příspěvek od nanopile »

adam.benda píše:
nanopile píše: .... Aj tak si myslím, že to video je podfuk. ....
Zdá se mi to, nebo těch, kteří dost značně pochybují o Perendevu, není málo..? :) Na podvrhu se shoduje už nějak moc lidí... Napadá někoho, jaký důvod by byl k vytvoření takové lži? Nějak mě zatím nic nenapadá...
Dôvod je prozaický. Existuje niekoľko stránok na ktorých si môžeš perendeva objednať a samozrejme platíš dopredu. Obchodník má adresu v Afrike. Určite Ti ho pošle. Môžeš čakať.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

perenderev

Příspěvek od martinq »



Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Old_Surfer
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17 zář 2007 14:26

Příspěvek od Old_Surfer »

Zatiaľ najserióznejšie viedeo Perendeva a Bediniho. Má 9 minút a stojí za to si ho pozrieť a vypočuť komentár v angličtine. Pre tých konštruktérov, ktorí sa uberajú touto cestou, je to fakt podnetné.



Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Poud vidím dobře, tak ten Perenděv nikdy sám nezvýšil otáčky a ani je neudržuje, vždy jak to roztočí rukou, tak se pomalu zpomaluje.


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Příspěvek od Koumes »

Old_Surfer píše:Zatiaľ najserióznejšie viedeo Perendeva a Bediniho. Má 9 minút a stojí za to si ho pozrieť a vypočuť komentár v angličtine. Pre tých konštruktérov, ktorí sa uberajú touto cestou, je to fakt podnetné.

Psal jsem už dříve o e-mailech nespokojených zákazníků, kteří v dobré víře zaslali peníze pánům od Perendeva a do dnešních dob se motoru nedočkali, a toto video mě jenom utvrdilo, že Perendev je velký podfuk.

Dle mého názoru by neměl magnetický motor vydávat žádné velké zvuky, maximálně nějaký ten svist, ale to co bylo slyšet na videu, vždy když ten člověk dal obruče nad rotor, byl jasný zvuk spuštěného motorku :-)


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Perendev

Příspěvek od tbest »

Osobně si nemyslím, že vrčení je zvuk elektromotoru. Stejný zvuk mi vydávaly i moje výtvory po ručním roztočení. Způsobovaly to vůle v uložení magnetů a v ložiskách, které se zvýraznily díky odpudivé síle magnetů. Nutno podotknout, že se mi to zastavilo mnohem dřív. Měl jsem ale menší model s méně magnety na ověření. Magnety bez stínění atd. Kotouče na další pokus jsem daroval na srazu, tak snad bude ten dotyčný úspěšnější. :)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od Akord »

tbest píše:Osobně si nemyslím, že vrčení je zvuk elektromotoru. Stejný zvuk mi vydávaly i moje výtvory po ručním roztočení.....
Souhlasím s tbest. Všechny motory a generátory zvlášť pomalobežné vlivem pulsace magnetického toku neuveritelne hučí, jsou tam velké zrychlující síly, které jdou pres mechaniku, nebo prímo do vzduchu a tím hluku. Zároveň je to hodne ztrátový proces.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“