Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od bagri »

martin11 píše:...že jsem, jsme tady od tebe ale nikdy nic neviděli !!!!! nebo jsem "něco" přehlédl....prosím upozorni mě , nás, kde jsi zde COKOLIV na tema MM ukázal. Rád se podívám.
Jo a s těma znalostma s tebou souhlasím, rozhodně jsi na tom v "Teoretické ROVINĚ" lépe nežli já. Matematiku a fyziku jsem studoval naposledy v 9. třídě ZDŠ. ve Fyzice jsme tuším probírali kladkostroje a "hůl do vody vložená, zdá se býti zlomená :eliar: "...ale v tom jsem byl dobrej, měl jsem za jedny
Ani o tom nebyla řeč, nicméně, kolem MM se teoretizovat moc nedá - musí se to zblastit aby bylo pochopeno, že takto to skutečně nejde a k tomuto jsem došel nějak kolem 3-4 třídy ZDŠ, z potajmu "vypůjčených" školních magnetek držící komunistická hesla, načež můj otec musel soudružkám vysvětlovat, že se tak nestalo z nenávisti k režimu, ale z vědeckého pokusu. Zlomená hůl ve vodě nebyla zábavná, protože každý večer jsem mohl takto pozorovat zalomenou lžíci v hořčičáku s čajem proti světlu a spíš jsem přemýšlel nad tím, jak to, že při míchání čaje jsou lístky vtahovány doprostřed, což bylo v protikladu s pozorováním a fyzickými účinky při jízdě na kolotoči. Někdo na to přijde v 8 letech, jiný po padesátce. Čtením tvého vlákna MM se vracím do dětství, za což ti děkuji a to je taky jediný důvod k napsání krátkého komentáře v rámci oživení vlákna bez ohledu na to, jak si můj text zkroutíš do tobě vyhovující podoby. :-)
jojojo...brzy se něco uděje....Bagri mě umlátí tím svým mag. motorem ....do hlavy néééé
Naštěstí nejsem cimprlich a mnoho out textů různých pisatelů nechávám vyhnít, ale o umlácení do hlavy se skutečně nejednalo, nýbrž o hod do dálky nepotřebným krámem. Před 10-15. lety bylo v oblibě házení mobilů za nový mobil. Můj Alcatel letěl hodně daleko, ale vyhrála to "těžší" značka. V hodu MM vidím příležitost i s vědomím, že nikdo na světě mi za něj nedá funkční MM LOL :-)))))))))))))


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

milé Bagri, víš co. Vyhýbej se vláknu Magnetické pístové motory. Zde na Foru čtu vše, co se týká techniky, protože mě to baví, i když tomu často vůbec nerozumím. Zrovna tak mě baví ten nesmysl zvaný" Magnetický motor " . Do tohoto vlákna jsi nepřinesl ani zrnko poznání navíc, v podstatě tu jen plevelíš a navíc mě kazíš radost ze života, což je ještě horší.
Jo, když jsi zmínil, že jsi už ve 3. třídě, to ti bylo tak asi 9 zkoušel MM, namaluj jak to vypadalo :idea: ... a pokud jsi neměl jen 2 magnety v ruce, tak si třeba sednu na prdel a řeknu si....Sakra, von je fakt dobrej....tam kde já jsem v padesáti byl on v deseti. :idea:

Tak milé Bagri, doufám, že tě tady už nezahlédnu s příspěvkem o tom, jak jsi míchal čaj a pozoroval a přirovnával....do tohoto vlákna to rozhodně nepatří....St ímto uspěješ u Vortexů...nazdar :bad: m11 :D

p.s.

Poota jindy jinde napsal.... :good:

Já zas konstruuji hlavně věci, které nechápu - možná právě proto mám naději, že by něco z toho mohlo fungovat.
Vycházím hlavně z mé zkušenosti, že drtivou většinu věcí, které fungují, nejsem schopen pochopit - takže jsem došel k přesvědčení, že věci fungují naprosto nezávisle na tom, jestli je chápu - naštěstí! Jinak by toho fungovalo k uzoufání málo

Zdravím - poota


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od django1 »

Speciálně ty nemáš nárok někoho osočovat, že ti kazí radost.
Ruku na srdce, kolikrát jsi minulý rok napsal, že MM nefunguje a fungovat nebude ?!?!?!?!!

Na http://www.upramene.cz je napsáno : Tyto stránky jsou věnovány všem nadšencům, kteří se snaží svými vlastními silami získat alternativní zdroje energie.
Že si poota jen tak hraje, ty že spřádáš neuskutečněné sny o kavitaci, savoniovi a podobně a někdo jiný se věnuje i teorii aby pochopil děje a mohl je replikovat a zdokonalovat ( třeba adam.benda je vyloženě výpočtář ) neznamená, že se navzájem nemůžete obohatit.
Mimo téma (offtopic)
Thikn positiv !

p.s. - tohle je zároveň vzkaz všem škarohlídům, kteří mě nepochopili v jiných vláknech.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

milé django, potažmo bagri...když mě někdo napíše, že to co jsem zrobil je tak akorát vhodné pro"hod do dálky" tak mě to kazí radost. to snad pochopí každý ( a nelze krásněji zdělit..."vyrobil jsi blbost"). Že se pohybuji po tenkém ledu Mag. motorů je můj problém, zrovna tak jako moje vzdělání. Že neumím "něco" teoreticky spočítat mě docela mrzí, ale na druhou stranu, až někdo lidstvu řekne co to je magnetismus, tak třeba budeme mít k MM cestu otevřenou.

jedním dechem mě dále osočuješ z dalších"nesmyslů" kavitace atd. Zcela upřímně....ne se vším se na veřejnosti chlubím.
A věnovat se "jen" teorii, byť na inženýrské úrovni je více nežli dobré....ale on papír snese všechno a teoretický výpočet nebo výkres, je stále jen a jen myšlenka. :idea:

Tak nazdar a omlouvám se čtoucím za plevel zde. :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od django1 »

Ty sám jsi psal, že ti to nikdy nebude fungovat, tak se nečil :D LOL či ROFL ! :D

Neosočuju, snažím se svými vlastními silami získat alternativní zdroje energie.
Dokonce i ty jsi mi vnuknul nejeden nápad. Pokud z toho něco bude, podělím se v příslušném vlákně.

Think pozitiv!

p.s. - pokusím se psát krátké věty, v delších textech je pro mnohé evidentně těžké uchopit myšlenku. :)


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Se nečílím, ale jsem smutnej :cry: , když mě třeba Bagri bere hračku :idea: a ty ho v tom podporuješ 8) . mnohokrát jsem napsal, proč ten MM dělám a kdo ten muj "piston" pochopil tak si to také může zkusit. ... a ještě jsem nevyzkoušel všechny alternativy uspořádání magnetů, které se mě v té mechanice nabízejí. tak se necháme překvapit :idea: ...kde bude smot.... m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od bagri »

Milý Martine11.
Děkuji za kritiku, nic méně, můj příspěvek byl situován do jiné disciplíny, a to hodu hotovým MM do dálky, kde jsem vycítil příležitost uspět alespoň v tomto, když ne v konstrukci funkčního MM. Vortex není můj případ a se zalomenou holí ve vodě a školními známkami jsi začal ty. Nikde jsem se nezmínil, že MM nefunguje ale jsem pouze přesvědčen, že nikdo na světě mi funkční model nepředvede...já rovněž. Opět jsi vše překroutil ve svůj prospěch a není to poprvé. Ohledně zrnek poznání se již teď brodíš v dunách písku vlastních zkušeností, tak co nového chceš slyšet? Že to někde na YouTube funguje? Ale to by bylo vůči tobě nezodpovědné kdybych ti takto lhal !!! Nebo chceš diskutovat ve stylu Buvár a Petišé? (Nerad bych zde někomu bral práci LOL :-) ). Jak to že jsem nic nepřinesl? A co ty zmíněné zbytečnosti? Pístový či jiný magnetický motor je jednoho principu a složitý mechanismus pouze schovává to, co na jiném, jednoduchém je patrné od začátku. Toto byla moje jediná nepatrná připomínka a ještě skryta mezi řádky. Nemůžu za to, že očekáváš nějakou těžkou kritiku a raději přeskakuješ písmenka a tvé závěry jsou mimo obsah. Tvůj záběr je široký a oceňuji, že jsi alespoň jeden projekt dotáhl do konce s takovým výsledkem, s jakým je. Proti tvé hračce nemám žádné výhrady a v lehce humorném duchu jsem nabídl zmíněný dálkový hod hotovým MM LOL :-) Mohl jsi v tom samém duchu namítnout něco jiného v rámci oživení mrtvého vlákna, který jsi defacto uzavřel svým stanoviskem o nefunkčnosti, což samo o sobě otevřelo prostor k humorným a oddechovým vsuvkám. Pokud by byla zmínka o pokračování prací, je to situace naprosto jiná. Apropo, existují instituce, které by takový exponát marného lidského snažení rádi uvítali ve vlastní vitríně za předpokladu, že je precizně zhotoven. PS. Nechápu jediné věci. Pokud máš na mikrometr přesný výrobek, proč nejdeš do materiálu deformovatelného magnetickým polem který nemá zpětný vliv na magnetické pole (reakčně nezabrzdí navazující díly, čili nenavozuje stav kopáním se do vlastního zadku, což je zásadní chyba zacyklování krádeží vlastní energie), ale vlastní magnetickou-mechanickou pamětí vyšine nějaký prvek, který způsobí nerovnováhu. Takový matroš je třeba Ni2+Mn+Ga. Životnost nic moc, ale na chvilku by to byla parádní podívaná. No nic, vyhovuji tvé žádosti se zde nevyskytovat, ale na osočování jsem musel zareagovat, to snad uznáš.


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Pro Bagri a všechny, kteří vědí, jsou znalí problémů, vzdělaní v oboru a rádi poradí "garážovým vědcům" mého ražení. Trochu jsme se poškorpili :lol: na tema MM, oživili toto "umírající" vlákno a vnesli torchu posunu do vývoje pístovéverze. Ve výše uvedeném příspěvku je opravdu hodně pravdy a znalostí. Osobně se , jak Bagri uvedl "brodím" v písku vlastních poznatků, které bych asi již dávno získal "řádným" studiem. Každý, kdo kdy něco podobného bastlit, došel k závěru, že skutečně schovávat magnety do systemu mechaniky nelze. k tomuto musí dojít zákonitě všichni :idea: A jak Bagri dále napsal. je třeba odstranit "to kopnutí do zadku" To je skutečný a jediný problém. Nemám možnost , potažmo nechci do magnetického motoru montovat Ni Mg Ga. Pouze a jen mechaniku a magnety. Právě tu mechaniku zcela předělávám a zjednodušuji / na lineární ložiska, viz diskuze výše....ne vodítka ze šuplíku ale SKUTEČNÉ linear.ložisko s vedenou tyčí/ bude to trochu dražší...jeden píst cca 500.- / a to jich potřebuji ve finále 12 :bhead: / takže "zatím" objednávám jen 3 sady ...pro 3 písty a s tím budu laborovat. Díky původní myšlence jsem "z část" odstanil to zadní kopnutí, jak Bagri zmiňuje. Z části znamená, že tedy ne úplně. Při jednom pístu se tento "zbytkový " magnetismus neprojevuje, ale jakmile se přidá další píst, tak ten začne ovlivňovat píst předešlý....Zní to logicky, každý řekne , no to je přece jasné. Ono to jasné je....na papíře nebo v myšlenkách. Ale ....Ta mag. pole se "nějak" sčítají a tak potřebuji přijít na to, aby se nesčítala. jde o to to jen zkusit vylaborovat...to je zkoušet, zkoušet , zkoušet....jako bastlíři s teslovou cívkou....nikdo neví co to prakticky udělá...i když teorie je jasná.....tak, Bagri a spol mějte se fajn, zachovejte mě přízeň :pivko: zdraví martin11 :D
p.s. zdravím Spaceball :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
radex
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03 kvě 2013 5:56

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od radex »

Ahoj vsem,
chci se zeptat jestli nekdo zkousel presnou repliku toho ruskeho motoru. Myslim si, ze je to zajimavy a pritom jednoduchy koncept. Ja zkousel jen rotacni, samozrejme bezuspesne... Na modely jsem pouzival Merkur - snadno se sestavi, konstrukce je pomerne robustni, jen jevse az prilis tezke na to, aby to fungovalo... Zvazuji nechat si dily vyrobit z tvrdeho plastu na miru.
Radex


bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od bagri »

Martin11: Určitě někdy volně podiskutujeme. Momentálně mám jiné starosti LOL


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

radex píše:Ahoj vsem,
chci se zeptat jestli nekdo zkousel presnou repliku toho ruskeho motoru. Myslim si, ze je to zajimavy a pritom jednoduchy koncept. Ja zkousel jen rotacni, samozrejme bezuspesne... Na modely jsem pouzival Merkur - snadno se sestavi, konstrukce je pomerne robustni, jen jevse az prilis tezke na to, aby to fungovalo... Zvazuji nechat si dily vyrobit z tvrdeho plastu na miru.
Radex

ruský pístový motor se zasouvací clonou je nesmysl...martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

haloooo.....děje se tu něco???? nebo všichni už jsou jinde.....martin11 :D stále na svém motoru pracuje..... :pivko: :jump: :jump:


... věřím, že se " TO " povede ......
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od lajos »

Jo blýží se konec roku a rozběhne se ti pokustón-roztrhne se a budeš na vánoce kupovat novou barevnou televizi do kuchyně (to jsem krásně zlej).


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

zdarec Lájooo....jak žiješ...my jsme tak nějak už v ...mexiku....můj motor je ve stádiu hybernace....nemám technické zpracování ...chybí fréza, soustruh, svářečka......až bude něco nového, tak se ozvu....hele hele hele...5.11 je u Jeffa setkání...co takhle vyrazit do práglu....rád bych se s tebou zase jednou setkal...zdarec všem :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Všem, kdož se zde prokousali 107 stránek textu....zítra t.j 5.listopadu 2016 se rozhodne, zda-li je můj "pístový magnetický motor" životaschopný.info po provedení pokusu napíšu. zatím jsem s pozdravem :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“