Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Jerry.M
Starší člen
Příspěvky: 174
Registrován: úte 06 led 2009 11:32
Bydliště: DCA
Dal: 2 poděkování
Dostal: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry.M »

Ilem, z veľmi veľkou pravdepodobnosťou budeš mať pravdu a fungovať nebude, ale ten chrobák v hlave hovorí niečo iné. A človek musí mať nejakú zábavu, koníčka aby sa nezbláznil. Rusi nám priškrtili kohútiky a tak treba niečo vymyslieť aby sme sa zohriali.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

MM

Příspěvek od martin11 »

...musím citovat Jerry

Na tienenie je vhodné železo a iné magnetické pole. Neviem či už niekto skúšal túto kombináciu Fe+ magneticke pole. Zožeň si kúsok plechu asi 3 x 10 cm, na okraj z jednej strany prilep nejaký silnejší magnet, potom zober druhý magnet do ruky a prechádzaj s ním popri železe. Je cítiť odpudzovanie aj v navzdialenejšiej časti plechu od magnetu a to z obidvoch strán. Bližšie pri magnete ja odpudzovanie väčšie. Ked sme moc blízko z magnetom u plechu, tak sa pricucne. Treba dodržať určitý odstup a neprekročiť kriticku vzdialenosť.

konec citátu.

jerrymu se podařilo neobratně definovat moji rotační clonu z pístového motoru....
pro Jerry....cloně jsem věnoval tolik času, že bych za tu dobu postavil barák...ale je to správná cesta....
....jo na Bismuth...zapomeň...nic neřeší....ani podchlazenej....
...fandím ti , bastli, je to opravdovej adrenalin. dílna není potřeba....já jsem první prototyp udělal v kuchyni u stolu...ani vybavení není třeba profi.....kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.....zdravím poota...a gromit :bye: příklad nadšených...a znalých kutilů.....martin :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Jerry.M píše:Zožeň si kúsok plechu asi 3 x 10 cm, na okraj z jednej strany prilep nejaký silnejší magnet, potom zober druhý magnet do ruky a prechádzaj s ním popri železe. Je cítiť odpudzovanie aj v navzdialenejšiej časti plechu od magnetu a to z obidvoch strán. Bližšie pri magnete ja odpudzovanie väčšie. Ked sme moc blízko z magnetom u plechu, tak sa pricucne. Treba dodržať určitý odstup a neprekročiť kriticku vzdialenosť.
Je to normálne. Železo sa presýti, nedokáže odviesť tok z väčšej plochy magnetu svojou hrúbkou. Začne sa chovať ako horšie železo, až ako vzduch. Toto sa tu tiež už rozoberalo. Tento jav ale ničomu nepomôže. Každá zmena tvaru poľa je predsa spojená s pôsobením sily, toto je problém.

Ak by sa dalo meniť pole bez významného pôsobenia cudzej sily(energie), tak to je to, čo zrejme všetci hľadajú.

Dokonca aj na ten bizmut pôsobí sila, pretože to za určitých okolností dokazuje svojou levitáciou, a práve preto aj nefunguje ako tienenie v žiadanom zmysle(bez pôsobenia sily) aj keď do určitej miery magnetické pole tieni. (Niežeby som bol na druhej strane barikády, iba som sa kamsi s kohosi pomocou vyškriabal, a nechápem, kto je kde).


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Akord

Příspěvek od lajos »

Není to odpor, spíš rozpor. Vzpomeň si na ten plíšek, myslím že je z CD mechanik-z jedné strtany asi neodym(prostě slušná síla) a z druhé strany malilinko přitahuje Fe i magnety a vůči magnetům nemá polaritu-co to je?
Jestli chceš vyfotím a dám sem, nechce se mi to hledat na fóru, kde to vysí(myslím ten obrázek).


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Akord

Příspěvek od Akord »

Vidím spor v tomto, tvrzení je nepresné, nebo nejsou dány jasné podmínky(nemužou zároveň platit obe veci najednou, pritahuje jen to, co vykazuje magnetickou polaritu):
lajos píše: z druhé strany malilinko přitahuje Fe i magnety a vůči magnetům nemá polaritu


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

dotaz

Příspěvek od martin11 »

Zdravím Lajoš, Akord,a chybí v diskusi Adambenda....Poota mě napsal ...udělat tu rotační clonu z magneticky měkého materialu....sice nevím co to znamená...ale poradil trafoplechy....a teď dotaz...pravděpodobně není Fe jako Fe...jaké vlastnosti musí mít Fe v hard disku a jaké trafoplech....dotaz je směřován tak ...jako co je lepší používat na clonění....třeba u pístových udělátek....je mi jasné , že Fe z disku nepřetavím na potřebný tvar....v tomto dotazu jde spíše o princip použití....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Fe je v disku minimálně :D snad jen na těch držácích magnetů ,plotny jsou nemagnetické jen s nějakým mag povrchem .


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Jindro jasně...

Příspěvek od martin11 »

...upřesňuju....mluvil jsem o Fe co jsou na těch magnetech co říděj ty sběrače dat z disků.....mluví se o odstínění těchto magnetů...a z jakého jsou Fe s jaká¨ými přísadami....ve vlastních discích opravdu asi Fe není..???....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Pokud se vec točí pomalu, lze použít místo trafoplechu i obyčejný mekký tažný Fe plech používaný napríklad na skríne rozvadeču. Hrebíková ocel podobne. Pri frekvenci pár jednotek Hz je to skoro jedno a nehraje to príliš roli.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

výborné info

Příspěvek od martin11 »

Akord děkuji za magnet bastlíře....toto je zásadní info pro konstrukci VŠECH clonění u magnetických točítek....Fe....obyčejné železo....t,zv nočníková ocel....na hřebíky....myslím, že je problem jednou pro vždy vyřešen....pokud se motor nebude točit ...ale opravdu rychle....až se nám otáčky budou vymykat kontrole...tedy se budou zvyšovat otáčky ,tak se zeptáme , co máme dělat....zatím to opravdu nehrozí.....Akord díky...dávám bodík...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tohle tu už bylo řečeno a ne-jednou,pokud clona tak nočníková ocel ala italia echt ocel :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

železo je super

Příspěvek od gromit »

nedá mi to - bude to zároveň automatický regulátor otáček - vyšší otáčky = vyšší ztráty vířivými proudy -> nehrozí, že by se to roztočilo nadsvětelnou rychlostí :)
aspoň jedna pozitivní informace...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

ještě doplním - když železo, tak raději 56ku - když nebude potřeba ve stínění, může se dát do Meyerova/Ovčákova generátoru...

jinak pro obveselení a na důkaz toho, že komu není rady, tomu není pomoci přikládám aktuální obrázek martinova hvězdicového šestipístu. Zatím je to sice jen neumělá animace, ale kdo si klikne, uvidí to celé v chodu - no a do května je ještě pár týdnů čas na ladění :)

Akord - s tím měřením sil v jednotlivých bodech otáčky bych potřeboval trochu postrčit - nemáš v rukávu nějakou metodu vhodnou i do domácích podmínek? Myslím, že by se to hodilo i dalším motorářům...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

poděkování Gromit-ovi

Příspěvek od martin11 »

martin11 ...tímto děkuje za oživení dlouholeté myšlenky....magnetického pístového motoru.dávám bodík za vytrvalost v pochopení ..animace ...ač jednoduchá zcela vystihuje princip motoru, kterým se zabývám....toto je světová premiera....protože podobný princip ....NIKDO...zatím neukázal.....v realu by pístůmělo být 12....ale jak řekl Akord...mělo by to pracovat i s jedním pístem...a poota dodává doplnit setrvačníkem.....nejsem troškař, tak se to budu snažit udělat 12 ti pístové....pocitově, což je moje technická vlastnost....to tak vidím jako rozumné....vycházím z toho , že....pivo 12°je tak akorát...rok má 12 měsíců...pulka dne je 12 hodin ...no a 12 panáků v hospodě...u jeffa je maximum co snesu.....přes vyjádření odborníků na mechaniku a magnetismus.....nepodléhám vědecké mu pesimismu....a věřím, že elixír života uvařím.....no nezbývá než to zkusit......třeba budu mít jen leštidlo na podlahu jako magister Kelly...spíše budu mít tady již mnohokrát zmińované VOCHRUSTIDLO...čímž definitivně vysvětlím co to vlastně je.....tak, má- li kdokoli věcou..podotýkám ...věcnou připomínku k tomu hejbátku s písty a clonou ...pište...na ftípky tu je jen karkulka červená kterou zastupuje ...v přímém přenosu martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

gromit píše:nemáš v rukávu nějakou metodu vhodnou i do domácích podmínek?
Já jsem myslel nakreslit si to s tím kouskováním sil a délek. Jinak ten poslední obrázek je taky pekný, chtelo by tam ješte na to klíčové místo doplnit ten otazník.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“