Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Skoda ze jisti lide nemaji ani zakladni znalosti magnetismu, magneticke a elektromagneticke indukce, Mr. bagri vy vlastne tvrdite ze motory na bazi permanentnich magnetu nexistuji, podle mych relevantnich informaci existuji jiz 25let, pouze v teto dobe se tzv. roztrhl pytel s generatory volne energie. Generator SEG prof. Searl,-antigravitacni zarizeni principialne pouzivane v tzv. UFO,
soucasne testy SEG a podrobny report ruske akademie vysokou efektivitu, antigravitaci, COP>1, prechod na samocinny provoz a studie o vyuziti volnych pozitronu dostatecne potvrzuje, motory s permanentnimy magnety jsou funkcni pri dosrzeni jistych podminek, magneticke sili, geometrii atd., pokud stavite a hrajete si s magnetiky neni mozne motor roztocit, muzete t temito minimagnety pouze otestovat magnetickou testovaci drahu, toto vlakno neni o tom jak se to neda a ze nema smysl na motorech pracovat, potom neexistuje ani funkcni TPU, Kapanadze nikdy nepostavil svuj generator, Dynaton nikdy nedosahl COP>1, a N. Tesla byl podvodnik a sarlatan.
zalozte nove vlakno s nazvem Jak funguji magneticke motory.
Zminil jste se take o transmutaci, slysel jste nekdy o transmutaci Fe56 na Fe54 ze ne? mimochodem je to 50let stary ceskoslovensky patent a francouzi patent rozsirili o transmutaci Cu,
aby jste nemusel rychle listovat na netu uvedu ze se jedna o nuklearni magnetickou rezonanci, kdy jisty material pri spravnych podminkach odevzdava svoje elektrony viz Fe56 na Fe54 vycerpani trva kolem 90dni a vykon zavysi od hmotnosti jadra a dalsich aspektu.
Myslim vsak ze toto vlakno neni pro testovani nasich teoretickych znalosti, opakuji ze se divim ze nikdo z vas motor jeste neroztocil alespon na 24hodin samozrejme ze ne na polistyrenu, tez my bylo smesne tvrzeni jak nekde bylo uvedeno ze ocelova loziska ne nebot se zmagnetuji a vykazuji jiste navyseni treni, je to smesne, nebot loziska se nezmagnetuji a i kdyby nemuze to mit vliv na 100-500W motor, v mem pojeti generatoru na volnou energii je jiste srovnani s mag. motory a v tom ze maly system jako celek fungovat nebude!, ten je dobry jen pro kuse testy, celkovy system pracuje az pri konstrukci nad 200W lepe nad 1kW, je to paradox ale vetsina pokusniku s tim souhlasi a samotne konstrukce to potvrzuji, osobne jsem se nedopracoval k funkcnimu provedeni genratoru se samonapajenim, samotne pristroje nedokazi merit proudove hodnoty, pouze je mozno odecitat napetove hodnoty, proto pri dosazeni ucinnosti ze genrator pracuje sam na sebe,
je nevyvratelny dukaz funkcnosti a ucinnosti.
Posledni veta. Motory na permanentni magnety funguji!!!

Když se podíváš do sekce http://www.upramene.cz/forum/viewforum.php?f=8 zjistíš, že toto je jedinné vlákno v sekci které založil Poota přesně pro ty, kdo si chtějí naostřit zoubky na nefunkčnosti magnetických motorů a to proto, aby vypadli z vláken o funkčnostech a neotravovali v nich život a diskuze lidem, kteří se dívají na situaci pozitivně. SDK


bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od bagri »

Máte ode mne palec nahoru za pokrok v rétorice a zdržení se přirovnáni či jiných invektiv vůči mé osobě. Jen k tomu, co stojí za reakci - velmi zdařilý úhybný manévr od perpetuálních MM k motorům na bázi magnetů...no samozřejmě, na tom stojí všechno od šuplíčku DVD až po Maglev. DĚLEJTE SI PROSÍM PRDEL Z NĚKOHO JINÉHO LOL:-DDDD Vím které transmutace jsou podvody a s rezonančními atomovými udělátky s vnořenými cívkami nesoucí štítek "Sděláno v CCCP", mám jakés takés, převážně nepříjemné zkušenosti. Bohužel, stále jsem nepadl na prdel s otevřenou hubou. Ani antigravitační Ufo mě neohromilo natož ujištění o samotočení MM, ale tak, jak je chápáno v kontextu fóra U Pramene, nikoliv z diskuze zákazníků na e-shopu příklepových vrtaček!... Ale jestli Vám to udělá radost, budu Váš názor akceptovat a zdržím se do budoucna JAKÝCHKOLIV reakcí na Vaše příspěvky abych nebránil Vašemu rozletu nebo nedej bůh, aby to s Vámi nešlehlo. Mě skutečně nepřináší potěšení někomu něco vnucovat s vykřičníky. Co mě trochu udivuje, jsou Vaše hrubky v textu. Zas až taková guma (i přes zastávané dogma) nejste, jak se na první pohled zdá...proto jsem se nad tím pozastavil...jinak bych si toho ani nevšiml. Budete-li mít něco pořádného k diskuzi na vyšší kvalitativní úrovni než doposud , třeba proč MM nefungují (já to taky s pevnou jistotou nevím), zcela jistě Vás nebudu ignorovat. S pozdravem B.


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
ufo
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20 čer 2013 14:03
Bydliště: ČR
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od ufo »

Zdravím přátelé-no myslím,že se zde opět hodně uhnulo od daného tématu a je to jenom o názorových tahanicích-takže bych opravdu navrhoval bavit se věcně k danému tématu a řešit konkretní záležitosti,které jsou pro funkčnost systémů zapotřebí.Jsem praktik a nikoliv filozof,ale potřebuji tu druhou-tedy teoretickou-praxi a zkušenost.Nikoliv pouze interpretaci fyzikálních zákonů-tu myslím znám.pokud zdeJirkason uvádí,že je divné,že to nikdo nedal zatím dohromady,tak to může být asi proto,že to fakt není až tak jednoduchá (hlavně mechanicky) záležitost, a z vlastní zkušenosti vím,že postavit krásný model "ala" návody Youtube je sice fajn-člověk do toho jde s tím správným entuziasmem ,že to je fakt ono,protože to dělá přesně a dle návodu někoho,kdo to fakt dobře vymyslel-ale ejhle-ono se to za chvíli zastaví a úplně samo,pak se to různě doštelovává a dolaďuje ,až se dojde do stavu,kdy se to naprosto volně otáčí,ale stejně po čase ustane....pak dojdu k tomu,co už tu někdo napsal,že vlastně ty magmety nepotřebuju...ano-jsem v naprosto vyvážené magnetické soustavě a chová se to jako kolo na hřídeli,ale bez magnetů-taky je zde rovnovážná poloha.Pka nastává otázka,kde je ten zakopanej pes a jak udělat ten impuls...a hup a jsme na začátku -a mezitím to stálo spoustu peněz a času.Tak tedy Jirkasone,sděl nám,v čem to vězí,kde je chyba a ten zakopanej pes-co je ta hlavní věc,která nám to rozpohybuje do samohybu??Jezdíš východ,jak říkáš-tam je údajně spousta podobných (možná konspiračních)zařízení,která fungujou-jestli o něčem víš (např.překopané motorgenerátory,úprava asynchr.motorů...atd),a máš s tím konkretní zkušenosti-tak to sem hoď-jednoduchý schema-já to třeba vyrobím a ozvu se-tak do toho!!Ostatním teoretikům děkuji za příspěvky-i ty negativní - a prosím o adekvátní reakce na jakýkoliv i ten nejtriviálnější experiment.
P.S. musím dát asi zapravdu Jirkasonovi,že v malém provedení to zřejmě fachat nebude-asi by to chtělo opravdu něco většího-napdlo mi taky využít Coriolisovy síly a momenty setrvačnosti-co vy na to?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jirkason píše:Skoda ze jisti lide nemaji ani zakladni znalosti magnetismu, ...
:) Hlavně pak jejich vlastnosti které se projevují Reichenbachovým světlem. Ono nejde jen o magnetismus a siločáry pole.

S laskavým pozdravem, SLávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ufo
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20 čer 2013 14:03
Bydliště: ČR
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od ufo »

Ano-to jenom a pouze dokazuje našlapanost prostoru a jakékoliv hmoty energií.Reichenbach na to přišel-jako ostatně tomu tak většinou je-prostou náhodou v temné komoře.Tohoto vyzařování je schopna víceméně každá hmota.Dobře-víme ,že magnety mají "auru" silnější a polarizovaně vyzařují-ta energie není žádná neznámá-to všechno víme-ale jak s tím efektivně naložit?Jenom Slávku trošku uhnu stranou k mým oblíbeným pyramidám (protože tedy opravdu fungujou)-tam dochází opravdu k zajímavému jevu koncentrace jakési energie v určitém bodě,kdy za určité možná dobré konstalace všech příznivých vlivů se dějí zajímavé věci-naprosto nepochopitelné,neměřitelné a pro našinec jakoby nepoužitelné,protože ji lze špatně v praxi využít.To jenom na okraj-že energie opravdu JE! Ale u tohoto tvrzení bych zatím zůstal,protože to je v rovnici o třech neznámých jediná konstanta.
zdraví-UFO-


bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od bagri »

UFO> že v malém provedení to zřejmě fachat nebude-asi by to chtělo opravdu něco většího-napdlo mi taky využít Coriolisovy síly a momenty setrvačnosti-
Pane UFO. MM má fungovat z principu svého názvu, jinak se nejedná o MM, ale zcela o něco jiného. Budeme-li uvažovat o využití Coriolisové síly a momentu hybnosti, musí být tomuto podřízena nejen velikost samotného stroje, ale i hmotnost. MM tak jak je zde chápán, musí především využívat silových projevů z elementů použitých ke konstrukci MM (do hry se může zapojit i železný, hliníkový nebo bůhví jaký skelet, který se podílí na celkovém ovlivňování) bez přísunu energie tepelné, kinetické, radiační, elektrické, větrné... Minimotorky se točí třeba díky osmóze . Některé bez zjevného přísunu energie v kapalině využívající tepelný pohyb molekul a náboje. Větší magnetické až do totálního zmagnetizování (moje oblíbené a naprosto funkční) a další krátkodobě točící vždy s půjčkou energie. Narozdíl od sexu, v tomto na velikosti NEZÁLEŽÍ. Magnetický princip se silovým účinkem jakéhokoliv magnetu musí být patrný v jakémkoliv provedení. Argumenty o velikosti jsou jen alibi nebo slova útěchy. Představte si hypotetickou situaci - někdo skutečně rozchodí MM. V prvé řadě se na šťastného autora sesypou "záklaďáci" (to jsou ti, kteří v jedné větě 5x napíší slovo "základ" a přitom nedisponují ani nejzákladnějším vzděláním v oboru). Obviní autora z čarodejnictví, podvodu a kdoví z čeho...takto se chovají ortodoxní papíroví zastánci MM. Podobně se chová Vatikán k zázrakům mimo jejich politický zájem. Skutečný fanda autorovi pogratuluje a bez přísvitu okultistické lampy hledá zdroj energie. Ve většině případech jsou totiž magnety jen bezcennou ozdobou. K zviditelnění některých projevů - zesílení různých energií, je nutno objekt aktivovat např. několika kV nebo určitým frekvenčním rozsahem přesahující škály běžných přístrojů. Tímto dávám najevo, že se o dalších nepopsaných energií (pseudoenergií) ví, třeba i o té, která se nachází ve Vaší pyramidce. Zkuste svou pyramidku zapůjčit kamarádovi s podrobným návodem a jeďte na dovolenou. Jemu to fungovat nebude protože nebyl entaglován s její stavbou a myšlenkou v rámci nějaké její funkce (vdechnutí života nebo "duše" předmětu podřízena očekávané funkci bude patrna i v krabici od bot, pokud bude patřičně spojena s Vaši vůlí). Ovlivnění působí řadu problémů v prestižních oborech zabývajících se nepatrnými energiemi - stačí jedna nadbytečná osoba v blízkosti aby zhatila pokus. Nějakou konstantu bych do toho nemíchal protože se vždy jedná o komplex energií známých i nepopsaných. Rozhodně nejsou natolik významné (nepřebijí přítomný "vařicí" potenciál v kotli zvaném sluneční soustava) , aby roztočily MM. Nechci se opakovat, ale magnetům NIKDO nerozumí nehledě k tomu, že klasické provedení MM vyžaduje impuls minimálně v každém cyklu k překonání mrtvého bodu - mnoha a mnoha dobrými pokustátory ověřeno a stále ověřováno. B.


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
ufo
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20 čer 2013 14:03
Bydliště: ČR
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od ufo »

...no comment...naprosto souhlasím,pouze jsem chtěl jaksi využít setrvačných sil,ale je mi jasné,že dojdu zase na začátek,pouze to poběží možná o něco déle-no prostě mi stále chybí ta principiálně nejzákladnější "součástka",něco jako chybějící kostička-ta nejdůležitější-do puzzle...To je přesně to,co jsem chtěl od pana Jirkasona,aby prostě řekl,kde je ten zakopanej pes,když tvrdí,že MM fungují a diví se ,že to nikdo ještě nepostavil !
Pěkný den-UFO-


BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od BraTr »

Přátelé, čtu si Vaše příspěvky a přemýšlím v čem je problém, proč se z těch zatracených magnetů nedaří ždímat trvalou práci. Držím v ruce asi 15 feritových kotoučových magnetů s dírkou uprostřed a snažím se něco vymyslet. Přišel jsem na to, že využitelná energie je POUZE tam, kde dochází k nějaké změně. A ještě navíc ke spuštění té změny musíme spotřebovat MÉNĚ energie, než následně vyprodukuje samotná změna. (Např. na zapálení benzínových par potřebujeme elektrickou jiskru - na výrobu této jiskry je potřeba méně energie, než vyprodukuje výbuch par.) Když tomu tak není, stroj práci nekoná.

Potřebujeme "vypnutelné magnety", aby přestaly ve správný okamžik magnetizovat a pak opět na povel začaly magnetovat - takovou "permanentní cívku" bez cívky. Kdyby existoval magnet, kterému by kmitalo jeho mag. pole, pak by stačilo takový magnet pouze strčit do cívky a zdroj nekonečné elektřiny by byl na světě.

Přemýšlel jsem nad stroji, které by využívali kombinaci magnetů a gravitace nebo magnetů, gravitace a vztlakové síly vody. Všechno jsou to nevypnutelné síly, pouze vztlak vody se dá regulovat nebo zcela zamezit vypuštěním nebo přepuštěním vody někam jinam. Různá točítka, houpačky, kyvadla. Něco jsem zkusil sestrojit, něco pouze řešil teoreticky za pomoci různých výpočtů, co MFCHT tabulky a různé vzorečky daly. Výpočty většinou vycházely s energetickým deficitem a praktické pokusy neúspěšně. Jen tak si vzpomínám, jak při zkouškách jednoho magnetického kolotoče (kolotoč = rotor s osmi do kruhu uspořádananých magnetů), který měl být poháněn odpuzováním několika na sebe přilípnutých magnetů, cloněných cívkou o 1100 závitech, měděný drát 0,3 mm, napětí 12 V - došlo k výbuchu elektrolytického vyhlazovacího kondenzátoru na 16 V. Odlítnuvší váleček (kryt kondíku) byl pěkně rozpálený a divného smradu plná místnost. Experimentátoři musí být připraveni na všechno.

Kdyby se vám nějaký MM roztočil, neumím si představit do jakých otáček by se to mohlo dostat, ev. jak byste to zastavili, až by se Vám třeba začala tavit ložiska nebo z rotoru začaly odstředivou silou odlítávat různé díly. Já jsem měl při první zkoušce po ruce vždycky kožené rukavice a kombinačky. Ještě jsem je nikdy nepotřeboval ...

Teď tady bezradně bloudím jako trosečník na pustém ostrově, kterému došly síly a hledá nějakou inspiraci nebo vnuknutí, jak ten rébus konečně rozlousknout a vyrobit "něco", co dodá víc práce, než bylo vloženo do její výroby. Pořád si říkám, že když magnet přitáhne několikanásobek své váhy, že přece MUSÍ být schopen konat práci. Vkládám jisté naděje do kombinace magnetů a cívek s tím, že generátor napojený na takový motor vyrobí více elektřiny, než spotřebují cívky v motoru. Vždycky Vám v MM chybí takový "drobný šťouchanec", aby to běželo. Naopak klasický elektromotor, byť s perm. magnety prostě dává takovou práci, kolik dostane elektřiny s účinností cca 85 %. Chce to prostě vymyslet MM, kterému budou cívky pomáhat překonávat "kritické body", ale zároveň takový motor bude mít výkon, jako čistokrevný el. motor. Pak z alternátoru připojeného na tento motor dostaneme víc elektřiny, než spotřebují cívky a zbytek můžeme využít pro svou potřebu.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar BraTře,
jestli chceš "vypnutelné magnety", tak jdi na str. 19 v tomto vlákně - jsou tam ode mě 2 obrázky, které sice skouklo dost lidí, ale myslím, že ne každý je chápe. Hlavně č. 2 (dvě soustavy proti sobě) představuje cyklický vznik a zánik přitažlivosti a to ve směru osy, zatímco osou stačí za nepatrného odporu pootáčet.
Mně se to zatím rozchodit nepodařilo, ale možná je to to, po čem voláš. Nalož s tím dle libosti :o)
Zdraví
Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od poota »

Zajímavým, a dle mého soudu i využitelným fenoménem je tzv. Blochova stěna. V permanentním magnetu je "uzavřena" v jeho středu a navíc v pevné hmotě, takže přes ni nemůže dost dobře nic přecházet. Nicméně v LaPointově uspořádání magnetů je právě tato stěna jaksi ve volném prostoru a tudíž k dispozici pro průchod ledasčehos. Jak pozoruji, zatím se do toho nikomu moc nechce - vzhledem k potížím se získáním mističkových magnetů se tomu vlastně ani moc nedivím ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zásadní otázka:
A ten David A. LaPoint už teda běží nebo neběží?
Patent byl podán v r. 2008 a pokud by se do toho mělo někomu chtít, tak asi hlavně autorovi, ne?
Já to mít před 5-ti lety na papíře černý na bílým (tedy funkční), tak už si válím šunky na Bora Bora :o)
Zdraví
Magneto


minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od minsc »

poota píše:vzhledem k potížím se získáním mističkových magnetů
A co ty firmy, které nabízejí na internetu výrobu magnetů na zakázku ? S těmi by se určitě dalo nějak domluvit...když budou lováky, samozřejmě :)


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Teda kluci,
musim reagovat, mate stale zažívací problemy, magneticky motor v kombinaci s elektromagnetem dava COP>>1, viz Bediny,
da se to jeste vylepsit ze neutralni prechodovou hranici obejdes elektricky tak ze ve spravne chvili nakopnes magnet jednim impulzem VN elektromagnetem, spravnou chvili kopance nastavis obycejnym hall snimacem, energie je minimalni ostatni cela otacka je tvoje energie uplne zadarmo.
Jeste k tomu zastaveni motoru, to je snad neskutecne, asi takto,...permanentni magneticky motor rozebehnes tak ze priplizis statorove casti, zastavis tak ze odklopis rotozove casi nebo po ose je odsunes, tedy zadne kombinacky a rukavice.
Dale motor kdyz se ti povede ho rozbehnou nabere otacky podle konstrukce, podle mnozsti doladeni a eliminace barier, pokud se ti povede s minimalni eliminaci barier, sosahne rychlosti podle sily magnetu, tocky nepujsou do nekonecna ze by hrozilo roztaveni lozisk, zacne tam pri vysokych otackach projev chladne elektriny a fouka skoro ledovy vzduch ktery cely system chladi, viz prostuduj materiali Bediny,...potom uz nastava jina situace a parametry se rapidne meni z zamysleneho MM se stava SEG generator, antigravitacni motorgenerator, viz prostuduj Searl antigravitcni motor, delat pouze na cite magnetickem motoru, je zatim uznavana chyba, nelze celkem eliminovat bariery prechodu, neboli jak rika bagri nulty bod, kdy ze magnety snazi o vyrovnani pole,
Bediny dela i na stavbe magnetu bezbarierovych neboli prepinatelnych polarit, tak trochu studujte materialy chytrych lidi.
Osobne ciste MM motory nejsou dostatecne efektivni i kdyz jsou funkcni, proto zabyvat se stavbou mm s cilem o ziskani moznosti pripojeni motoru na generator na vetsi vykon bude velmi nakladny na cenu neodymu.
Dale magnety na ojednavku delaji, ale netrapi je vase specielni pozadavek magnetizace, Searl ma svoji vyroby magnetu od suroveho neodymu az po jeho specielni magnetovani, muj pozadavek na jistou firmu byl prave ten dodani nemagnetovaneho neodymu vyssi procentualni kvality, bezvysledne. Prichazi v uvahu jak jsem psal vlastni rezani a stavba.
To je ale, porad dokola shořela nám stodola.
S uctou,
Jirkason.


BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od BraTr »

Jirkason: Takže doufám, že máš již celý svůj barák nebo byt napojený na nekonečné zdroje energie, rád o tom natočíš reportáž, taky o montážích takových strojů, jejich oživení a uvedení do chodu. Taky máš jistě již bohaté zkušenosti s tím, jak dlouho takové stroje vydrží pracovat.

Já jsem na rozdíl od tebe ještě nepotkal nic, co by se byť jen přehouplo přes COOP 1. Ale rád se od tebe nechám zasvětit do všech tajů nekonečných strojů a zdrojů a taky doufám, že mi to v praxi předvedeš a ukážeš mi, co jsem až dosud dělal blbě.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od BraTr »

Magneto píše:Zdar BraTře,
jestli chceš "vypnutelné magnety", tak jdi na str. 19 v tomto vlákně - jsou tam ode mě 2 obrázky, které sice skouklo dost lidí, ale myslím, že ne každý je chápe. Hlavně č. 2 ...

Ahoj Magneto,
chápu ten princip, vyzkoušel jsem si to se čtyřmi magnety v rukou a zdá se, že tento princip s vydouvajícím se mag. polem je skutečně funkční. To je tvůj nápad, nebo jsi to někde zahlídnul? Jen nechápu na tom druhém obrázku ten vozíček a šipky na něm doleva a doprava. Psal jsi tam něco o "mašince" a nakloněné rovině, ale tomuhle už nerozumím. Mohl bych tě požádat o polopatické vysvětlení, jak jsi tu mašinku zkoušel v rámci té dvojité soustavy? Kterým směrem byla rovina nakloněna, kterým rotorem jsi točil atd.

poota ti navrhnul, abys do místa "X" nainstaloval cívku pro výrobu elektřiny. Mám obavy, že vím, jak by takový pokus dopadnul. Cívka by skutečně vyráběla elektřinu a rotorem by se točilo lehce, jako předtím. ALE POZOR. Rotorem by se točilo lehce jen do okamžiku, než by jsi na tu cívku zapojil nějaký spotřebič (zátěž). Od toho okamžiku by cívka začala klást mechanický odpor a čím větší výkon by zátěž měla, tím těžší by bylo otáčet rotorem.

Podobný pokus jsem kdysi prováděl se dvěma motorky z Merkuru, které měli mechanicky spojené své rotory. Jeden motorek napájený z trafa roztáčel druhý motorek. Na kontakty druhého motorku (který sloužil jako generátor elektřiny) jsem přes vypínač zapojil žárovku na 2,5 V s dost velkým odběrem proudu. Když jsem pustil do prvního motorku proud, oba motorky se točily a na kontaktech druhého (generátorového) motorku jsem naměřil napětí - už nevím přesně kolik. Pak jsem zapnul vypínač a chtěl aby se žárovka rozsvítila. Co myslíte, že se stalo? Oba motorky se zastavily, vlákno žárovky jen trošku zažhnulo a pak zhaslo. Prostě druhý motorek se při odběru zátěže začal chovat jako silná brzda. Je to skutečně těžké chtít stvořit perpetum mobile.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“