Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:No teda to je nasup!
... :) ... na fotce není zdaleka vše, co jsem ten den sklidil ... :arrow: ... kontrolní otázka: "Kolik kotvičníku se vejde do standardní vany" ??? ... :ethink: ....... odpověď: "Ani ne polovina toho, kolik se vejde do kufru Daewoo Tico, když jsou složené zadní sedačky" ... :D :D ... celkem ho byly tři vany ... od čtvrtka se pomalu ničemu jinému nevěnuji ... :roll: ... nejdříve jsem pral, teď už jen suším a zpracovávám (viz níže) ...... jo, a sobotu byla další skoro stejně velká várka ... :help: ...... takže už zbývá pouze jedna a první letošní sklizeň budu mít konečně za sebou ... :jump: ...
ceskymo píše:Tohle az to uschne chci namlit a uskladnit na zimu ....
... pokud máš dostatek nádob a prostoru na uskladnění, tak doporučuji pouze nastříhat (stonky) pro zmenšení objemu .... a menší množství si pak vždy namlýt až těsně před spotřebou (tzn. tolik, aby Ti to vydrželo na cca 2 týdny) ... neb vše, co je namleto na úplně jemno, tak vlivem kyslíku oxiduje a snižuje se tím obsah účinných látek ...... a toho důvodu usušené bylinky uzavírám do velkých zip sáčků, ze kterých vysaju vzduch a potom tam nafoukám CO2 z flašky, ale to má smysl jenom při velkých objemech nebo pro dlouhodobé uskladnění ...... jinak u kotvy díky pichlákům pro tento způsob nutno použít pytle se silnějšími stěnami (tlusté potravinářské PE s papírovou vložkou), popř. barely se šroubovacími uzávěry většího průměru (tzv. "vodácké")...... do budoucna dokonce uvažuji nad skladovací sklípkem s přístupem po schodem shora, naplněným kysličníkem uhličitým až po okraj, který bude doplňován přírodně (např. kvašením vína) ...... nebudou v něm hrozit žádné plísně ani škůdci (a dokonce ani zloději ne, neb tam nebude možno vstoupit bez kyslíkový masky ... na dveřích samozřejmě bude patřičné upozornění ... :P ) ...
ceskymo píše:Mam par seminek v zemi, tak ty asi nebudu rvat ven cely ...
... ještě štěstí, že při tom rvaní ven kotvičník neřve jako mandragora ... :lol: :lol: :lol: ... (jj, čeština bez diakritiky poskytuje ještě mnohem více možností než s diakritikou ... ;) ) ...
ceskymo píše:az dorostou - ale strihat; pak ta kytka znova obroste?
... na keříčcích je dobré s několika lístky ponechat "Y" poblíž kořene (tzn. o délce cca 10 - 15 cm), popř. i ostatní kratší samostatné větvičky (do 20 cm) ... dostatečně olistěná rostlinka se potom snáze vzpamatuje a mnohem rychleji znovu obrazí ...

... mmch, sušárnu s provětráváním a konstantní teplotou jsem konečně dořešil minulý rok, viz PeS příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=108219#p108219 ... :angel: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Obrázek
... :ethink: ... ty Mo, poslyš, a co z něj hodláš šít ??? ... přiznám se, že takovéto využití kotvičníku mě fáákt ještě nenapadlo (byť jsem kdys vlastnil deku z kopřivových vláken) ... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ...

... a tu žehličku, tu tam máš nejspíš na zplacatění semen, ... žejo ... :) ...... aby v látce tolik nepíchaly ... :D ...

... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Hihi, diakritika - uz jsem odvykla :D Anri, nezkousel's to vyprat v pracce? Treba nastavit na 1 machani + lehky zdimani? Co by to asi udelalo?
S tim uskladnenim dobrej napad, prostoru mam dost, nadoby by se taky nasly (plast. bedny asi), jinak nevim, jestli je ten CO2 potreba - tady je porad nizka vzdusna vlhkost - spatny pro plet, ale zadny plisne, vsechno uschne...
Nojo, sici stroj, zehlicka... ortodoxni clovek by rekl, ze jsem bordelar, ja rikam, ze jsou zajimavejsi veci na svete nez porad jenom uklizet :laugh: :laugh: Odpoledne jsem dosila cast kostymu (budou tu ted v zari Wild West Days) a pak vyrazila na lov; achjo, skoda ze ten barak neni nafukovaci, to bych nemusela uklizet nikdy nic :jump:
Dik za navod s tim sestrihavanim kericku, letos uz to asi nehrozi, ale pristi rok bych mela mit vlastni urodu....


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:nezkousel's to vyprat v pracce? Treba nastavit na 1 machani + lehky zdimani? Co by to asi udelalo?
... no coby, zřejmě bys pak měla filtr plnej malejch zelenejch lístečků ... :evil: :evil: :evil: ...
ceskymo píše:... jinak nevim, jestli je ten CO2 potreba ...
... u Tebe nikoliv ... ;) ... vždyť vám to tam roste pomalu na každým rohu, takže si zásoby můžeš průběžně doplňovat ...
Mimo téma (offtopic)
ceskymo píše:Nojo, sici stroj, zehlicka... ortodoxni clovek by rekl, ze jsem bordelar, ja rikam, ze jsou zajimavejsi veci na svete nez porad jenom uklizet :laugh: :laugh: ......skoda ze ten barak neni nafukovaci, to bych nemusela uklizet nikdy nic
... plně Ti v tomto ohledu rozumím ... 8) ... mám totiž úplně stejný "problém" (teda já ne, tak tuto "vlastnost" nazývají ostatní kolem ... :mrgreen: ) ...... jasnej souhlas, vždyť proč bych měl neustále něco uklízet, když to zanedlouho stejně zase budu potřebovat (a navíc si pamatuju, kde jsem to naposledy nechal ležet) ... ;) ...... např. budoucí kuchyni, v té mám naplánovánu linku s délkou volné užitné plochy rovných 8 metrů (+ dřezy + plotny + další vestavňáky, takže summa summárum vychází ke 13 metrům ... už se vidím, jak tam budu jezdit na kolečkovejch bruslích ... :angel: ) ...... ještěže je v pívovárku k dispozici přes 2000 metrů čtvercových plochy pod střechou (počítáno bez sklepů) ... je ať to stačí ... :epray: ...

... mmch, celej minulej tejden jsem byl "slaměnej", neb obě moje holky (velká i malá) byly na sedmidenním soustředění ...... to ale bylo žrááááádlo !!!!! ... :D ...... doma tak vůbec (ale fakt vůbec) nikdo nepoukazoval, že jsem zase někde něco nechal ležet ... a tak podobně ... :zzz: ...... ve vstupní hale (v předsíni) jsem si tak v klidu mohl roztáhnout igelit + na něm komplet rozmontovat oba elektro skútříky (který jsou tam ale jinak běžně zaparkovaný) a udělat na nich plánovanou generálku ... :) ...
... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Nojo, chapu te, ja uz jsem sama tak dlouho, ze chudak muzskej, kterej by se tu nachomejt - nemohl by se mnou vydrzet :lol: :lol:
Hele, jakkoli velka kuchyn je mala, mam to vyzkouseny... jen co tam prijdou nezbytnosti jako kavovar, kybl na zivou a mrtvou vodu, nadoba na vymrazenou vodu, filtr, odstavovac, muzika, pak par napadu, ktery se musej hnedka vyzkouset.... nooo, zkratka, vypadala ta kuchyn puvodne velka, ale nejni.
A tak ti zavidim ten pivovarek, snad se vejdes aspon tam! :laugh: :laugh:
Ale abych neplevelila - zacla jsem dneska carovat s travou smichanou s kotvou, vyrabim maslo (tam jsem kotvu nedala, neni tam voda, tak si myslim, ze by to k nicemu nebylo?), masticku a ze zbytku mleko, tak uvidime, jestli a jak to bude-nebude fungovat.
Zatim mam vyzkousenej caj z kotvicniku, ze mi snizuje tlak, kterej mam uz tak trochu nizsi, tak to "musim" dohanet cesnekovou vodkou - je to sila, ale me hrozne chutna!
Jinak ten cajicek je teda tezka zavislost, piju ho tak asi litr denne (cca 2 az 2,5g suchyho/den) a vecer uz se tesim na rano, ze si ho dam k probouzeni :smoke: Jak uz tu nekdo psal - my odkojeni fernetem tuhle chut muzeme! :eclap:

:bye:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník stříhání ...

Příspěvek od A(&F) »

A(&F) píše:doporučuji pouze nastříhat (stonky) pro zmenšení objemu ...
... ještě pár drobných rad ohledně ručního "mělnění na menší kousky" ... ;) ...

- aby se člověk vyhnul popíchání od ježkovitejch semen, tak po usušení (nejlépe přímo ze stonků visících na sušáku) odstřihávat kousky o délce cca 15 cm a nechat je padat do nějaké krabice či vhodné nádoby (např. do velkého lavoru) ...
- v té samé nádobě je potom kvalitníma nůžkama "prostříhat" na menší kousky ...
- na stříhání (a to nejen stonků kotvy) se nejvíce osvědčily nůžky od firmy OLFA ... masivní konstrukce z kvalitního materiálu, s neuvěřitelně lehkým chodem ... a s mikro zoubky na spodní čepeli, což velmi usnadňuje stříhání (cutaný materiál nemá snahu pod tlakem vyklouznout) ... jsou to zatím nejlepší nůžky, na které jsem kdy narazil ...... jim snad mohou konkurovat jedině některé výrobky z města Solingen ...... ale to už je úplně jiná liga (teda, co se týče ceny ... :D) ...

Obrázek

... :bye: ... Anri ..


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pdob »

Zdravím všetkých vospolok.Pri návšteve syna Jakuba som neplánovane odskočil prepadnúť Pištu,aj keď mal návštevu venoval mi trocha času.Dal mi zopár čerstvých vetvičiek kotvy-práve mi sušená došla.Pišta, veľmi pekne ďakujem za zeleninu aj za Tvoj čas ktorý si mi venoval! Po ceste od neho som zjedol-dôkladne požul asi 3 konariky-10 cm podľa rady Pištu-neobľubujem dlhé cesty autom(bývam unavený a niekedy sa pre istotu vystriedam s manželkou pri šoférovaní) a bolo veľmi teplo, ale cestou domov som necítil únavu ani raz NR-RK,došli sme neskoro po tme.Tak neviem či placebo alebo naozaj funguje, ale fakt som bol čerstvý ako rybka.Inak , dva týždne ho pijem(odvar) necítim nejako výraznezvýšený výkon-fyzicky alebo mozgovňa, ale som trpezlivý a v týchto horúčavách si ho zo sebou beriem do práce do fľašky ako doplnenie pitného režimu. Zatiaľ je to OK brzdí mi to dobré,len sem tam to zapaľovanie...,sadeničky čo mi doniesol Jakub sa zatiaľ držia. Dík Pišta.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
ceskymo píše:Hele, jakkoli velka kuchyn je mala, mam to vyzkouseny... A tak ti zavidim ten pivovarek, snad se vejdes aspon tam! :laugh: :laugh:
... no je to k nevíře, ale už teď vím, že mi časem bude malej ... :bhead: ... :D ...
ceskymo píše:ze zbytku mleko,
... mno, docela zajímací myšlenka ... :idea: ... kotvovej odvar v mlíce ... :ethink: ... a byť jsem antipropagátor "bílý vody", ještě dnes to vyzkouším !! ... :D ...
ceskymo píše:caj z kotvicniku, ze mi snizuje tlak, kterej mam uz tak trochu nizsi, tak to "musim" dohanet ....
... vyčkej ... časem by Ti mělo upravit i ten nízkej ... sic nevím, jak to dělá :dknow: , ale funguje na oba ... vysokej snižuje a nízkej zvyšuje ...
ceskymo píše:cajicek je teda tezka zavislost, piju ho tak asi litr denne (cca 2 az 2,5g suchyho/den) a vecer uz se tesim na rano, ze si ho dam k probouzeni
... a přitom v něm nejsou žádné látky, které by způsobovaly fyzickou závislost ...... i když vlastně, pokud nějak "experimentuješ" s trafkou, tak s ní kotva působí jako MAO inhibitor ... např. pravidelní "huliči" už po týdnu užívání silnějšího odvaru z kotvy prohlašují, že "to je stejnej zážitek, jako když to bylo poprvý" ...

... jinak pokud čajdu dopiješ už dříve, ze sedliny si udělej "druháka" v menším množství vody ... a nemusíš pak čekat až do rána ... ;) ...


... mmch, 2,5 gramu čerstvý sušiny je na "babu" už docela dost síla (teda pokud nevážíš 150 kilo :angel: :oops: ) ...... zkus přibrzdit, ďouče !!! ...... dyť stejný oučinky hravě dosáhneš aj s 1 gramem ... :) ... (nebudeš si "muset" tak brzo "střihnout pauzu", až se Ti začne stejskat po iniciační kotvový euforii ... :evil: ) ...

... :bye: ... Anri ...

----------
PeS: ... lihovej výluh z kotvy taky není k zahození ...... když nic jinýho, tak se nemusí vařit každej den, pročež tak může být pořád po ruce ... :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

No tak nevim, jestli tu nekdo nema nejaky zkusenosti s michanim travy a kotvy????
Ja na travu nejsem zvykla a mozna proto to u mne bylo kontraproduktivni - nalada na 0 a nemohla jsem spat, zatimco samotnej kotvicnik = skvela nalada (ne vysmatost, proste jenom vsechno je zvladatelny, vyrovnanost) a spanek jak na objednavku. Tak asi (aspon nez najdu vic info) bude michanice jenom do masticky, kde by se hojivy latky mely spis doplnovat...

Anri, ja nevim, kolik vlastne ty kotvy beru, tak asi 1-2 maly keriky (do 15, 20 cm, podle hustoty) cerstvy do litru vody, povarit a v termosce pres noc vylouhovat a druhej den piju, na stridacku s premrazenou vodou a s dzusem z mrkve + co dum da... ovoce, zelenina, to je ruzny. Jinak mam +- 55-60 kg, ale necitim se nijak predavkovana... treba je toho ve mne dost nastradanyho, co je potreba srovnat a vycistit...

A jak poznam, ze potrebuju pauzu? Telo si asi nejak rekne, ne?

Taky by me zajimalo, jestli tuk uvolnuje z kotvy nejaky dalsi (dobry) latky, a nebo jenom voda a horko?
A alkohol? V tomhle pripade asi nechat macerovat na slunicku, aby to bylo dost teply, ne? 3 tydny by mely stacit?

A s tim tlakem to je dobra zprava! :good:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:No tak nevim, jestli tu nekdo nema nejaky zkusenosti s michanim travy a kotvy????
... mno, něco málo by se našlo ... :smoke: ... jelikož mám pár známejch, co pravidelně "hulí" (o jejichž zkušenostech jsem psal v minulém příspěvku), tak jsem se kdys rozhodl tuto kombinaci vyzkoušet také ... a to i přestože jsem se před cca 10-ti lety zařekl, že trávu už raději nikdy nebudu pokoušet (do té doby jsem si příležitostně zabafal), jelikož jednomu z mých potomků experimentování s THC "rozjelo" psychiku až takovým způsobem, že skončil v nemocnici s těžkou poruchou osobnosti ... medikaci bere dodnes, když vysadí, tak je průser ... :? ... (pokud to někoho zajímá, je to popsáno v http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=77976#p77976 ) ... :dknow: ........ no, takže když jsme měli jet na víkend ke jedněm známým s "konopnou zahrádkou" za chalupou, tak celej tejden předtím jsem se poctivě ládoval silnějším odvarem z kotvy ... potom už stačily jenom tři prdíky a já byl vysmátej jak z jara ... :mrgreen: ... takhle rychlej nástup jsem fakt nečekal ... i přestože jsem si po těch třech "pávech" už nedal ani šluka, tak ani po hodině jsem pak nebyl schopnej sejít schody (nakonec jsem je slezl, ale pozadu, styl želva na žebříku ... :lol: ) ...... stačí tahle zkušenost ??? ... ;) ...
ceskymo píše:Tak asi (aspon nez najdu vic info) bude michanice jenom do masticky, kde by se hojivy latky mely spis doplnovat
... kotva zřejmě bude mít i nějaký hojivý vnější vlastnosti, ale co vím, tak vnější užití kotvičníku zatím nikdo důkladněji nezkoumal ...
ceskymo píše:Anri, ja nevim, kolik vlastne ty kotvy beru, tak asi 1-2 maly keriky (do 15, 20 cm, podle hustoty) cerstvy do litru vody, povarit a v termosce pres noc vylouhovat a druhej den piju ..... mam +- 55-60 kg ....
... :shock: ... při Tvý váze by měla úplně stačit jedna větvička s 5 až 7 listy (složených soulistí) ...
ceskymo píše:A jak poznam, ze potrebuju pauzu? Telo si asi nejak rekne, ne?
... neřekne, ale zasteskne se Ti po momentální počáteční euforii ... :D ...
ceskymo píše:Taky by me zajimalo, jestli tuk uvolnuje z kotvy nejaky dalsi (dobry) latky, a nebo jenom voda a horko?
... určitě i tuk ... ale za působení tepla ...... jak jsi mě předevčírem "trkla" s tím mlékem (neb takto se např. vaří květ měsíčku, anžto v něm obsažené látky jsou nerozpustné ve vodě), tak jsem to hned prubnul ... (možná to bylo aj pod vlivem nedávného příspěvku o barvení mléka http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=121661#p121661 :? ) ... odpoledne jsem proto dojel pro litr mlíka od krávy (od soukromýho zemědělce) a povařil v něm jednu snítku společně s cca 1g čerstvě usušené natě ...... přestože jinak kotva velmi hezky barví, tak "zelený mlíko" se bohužel nekonalo (ke smůle mého kamaráda, profesionálního vojenskýho letce, kterého bych tímto při vhodné příležitosti určitě obdaroval ... třeba k narozeninám ... :laugh: ) ... nicméně, mléko během cca 30 minutového varu získalo hezkou krémovou barvu s příjemnou jemně smetanovou chutí, jenž mi připomíná něco z mládí, zatím však nevím co ... :ethink: ....
vlevo je mléko povařené s kotvou ... a vpravo samé, ale bez kotvy ...<br /><br />... smetanový škraloup to není, protože ten jsem snědl ... :D ...
vlevo je mléko povařené s kotvou ... a vpravo samé, ale bez kotvy ...

... smetanový škraloup to není, protože ten jsem snědl ... :D ...
... celý podvečer jsem ho pak dokola usrkával (pořád mě to nutilo :P), až jsem nakonec ze zbytku udělal zálivku na okurkový salát (za jehož chuť jsem byl velmi pochválen ... :angel: ) ...
ceskymo píše:alkohol? V tomhle pripade asi nechat macerovat na slunicku, ....
... na sluníčku určitě ne ... prudké světlo většinou degraduje účinné látky ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Diky za hafo info! :) Jestli chces zeleny mliko, tak ho povar s listy travy - nema to skoro zadnej obsah THC a mliko je lehce nazelenaly...

Jinak si myslim, ze kotva ma docela urcite nejaky lecivy ucinky, i ve forme masticky, jinak by nepusobila tak dobre na psychiku i fyzicku. No a trava je ma, to uz se "vyzkoumalo"... takze mam zaklad hotovej, ted odpociva v pokoji... eee, teda v lednici :) :)

No a dal: pocatecni euforie se u me nekonala, zacla jsem s kotvou kdyz mi bylo blbe. A nebo to mozna pusobi jinak na holky a jinak na kluky... a nebo jsem exot, kterej na vsechno reaguje jinak nez ostatni... :) (Viz ta moje reakce na smichani s travou)
Co beru kotvu tak se "jenom" citim vyrovnanejsi, cinorodejsi (nekdy), vic me bavi cviceni a nic moc me nerozhodi. Fyzicky nemuzu posoudit, protoze jsem zdrava....

Brzo jeste zkusim tu maceraci v alkoholu, necham tedy ve tme v pokojovy teplote 3 tydny a uvidim.

Mliko vypada chutne, myslis, ze se tam diky tuku uvolnily nejaky dalsi latky? Viz ta tvoje chut na to?

pdob: jo, je to skvelej doping, a legalni! Aspon zatim, nez to nejaka chytra hlava postavi mimo zakon...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Jestli chces zeleny mliko, tak ...
... no když já pro toho mýho kamaráda chtěl mlíko z kotvy, protože ji také už nějaký pátek chlasčí (díky tomu má prej dokonce lepší reakční časy ... :) ) ... nevadí, k narozkám mu ho stejně uvařím, ale předám v zelený flašce ... :angel: ...
ceskymo píše:myslim, ze kotva ma docela urcite nejaky lecivy ucinky ...
... určitě áno, vždyť má v sobě hromadu chlorofylu (a další jiný velmi zajímavý látky) ... ;) ...
ceskymo píše:... pocatecni euforie se u me nekonala, .....
... ale koná ... :) ...... dyť se na sebe podívej, jak seš z ní "vodvařená" ... :D ...

... jinak, jak jsi napsala "Fyzicky nemuzu posoudit, protoze jsem zdrava" , tak to přece nikdo nemůže tvrdit na sto percent ... :P ..... mám ti jednoho kemu, postarší to pán, dnes již v důchodovém věku, celý život sportoval a vůbec žil až nechutně zdravě ... a ten, když před pár lety začal s kotvou, tak nepocítil vůbec žádný změny ... :dknow: ...... když si však po měsíci vytáhl log z GPSky svýho kola (na kterým denně sfoukne svůj pravidelný téměř 60 km dlouhý okruh), tak zjistil, že se mu výrazně zkrátily dojezdový časy ... :shock: ... tož se pak začal během jízdy sledovat a najednou zjistil, že kopce vyjíždí na "mnohem těžší převody" ... :lol: ...
ceskymo píše:Mliko vypada chutne, myslis, ze se tam diky tuku uvolnily nejaky dalsi latky?
... nepochybně !!! ...... vyzkoušej ho a uvidíš ... :baby: ... nic se totiž nevyrovná tomu, stát půl hodiny u plotny, v ruce vařechu, mléko míchajíce, by někam neuteklo ... :evil: ...
ceskymo píše:nez to nejaka chytra hlava postavi mimo zakon...
... to těžko ... 8) ...... jedině tak ve vrcholovým sportu ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

tinktura a sirup

Příspěvek od cimirek »

Příprava domácího sirupu z tinktury
z kotvičníku, jitrocele případně jiných bylin (kopřiva)



ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Hihi, jo, jsem z ni vodvarena, protoze jsem vybirava a ona ma uplne presne tu spravnou chut pro me! :laugh: :good:
A jestli jsem zdrava nebo ne nemam odnikud potvrzeny, protoze uz jsem 15 let nebyla (krome prohlidek na ridicak) u dochtoora, takze jenom vim, ze vsechno funguje jak ma, nic neboli... tak ja nevim jak jinak si overit, ze jsem zdrava? Proste se tak citim a to je dulezity...
Ale je fakt, ze asi lip slysim (a to jsem i pred kotvou slysela doost dobre) a mam vetsi vydrz ve fyzickych pracech... no, brzo jedu na drivi, tak jsem zvedava, kolik stromu vydrzim :epray:
Ted jsem nasla na
http://mojedilo.ireceptar.cz/navody/dom ... kopriv/vse
navod na pivo z kopriv, tak jsem to trosku zmenila a hadej, z ceho prave vyrabim? :jump: Dam pak vedet, jak to dopadlo... :pivko:

cimirku, dekuju, zkouknu to!


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: tinktura a sirup

Příspěvek od A(&F) »

... cimirku, díky za odkaz na video s inspirativními recepty, ale doporučení užití "invertního cukru (sirupu)" mi ze zdravotního hlediska nepřijde dvakrát nejvhodnější, jelikož to v podstatě není nic jiného než fruktóza, kterážto se ukazuje býti čím dál tím větším průserem ... viz např. zdejší příspěvky:

Fruktóza počtvrté ...
Fruktóza potřetí ..
Fruktóza podruhé ...
Cukry, cukry ... a zase cukry ...... aneb je fruktóza jed ???

... :bye: ... Anri ...

---------------
PeS: ... ještě dvě malé poznámky k videu:

- při zpracování léčivek by se neměly používat žádné kovové nástroje (ani nádoby), takže míchání a nabírání tinktury nerezovou lžící jest zcela nesprávným postupem ...
- rovněž zlehčování množství alkoholu (5%) rozhodně také asi není na místě, jelikož i při takovéto nízké koncentraci již nevelké množství může mít u dětí do 6-ti let nedozírné následky pro jejich budoucí život ... především potom u kojenců a nemluvňat ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“