Finanční krize 2008 až ....

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

vyčkejte s nákupem elektroniky....

Příspěvek od martin11 »

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/po ... osition-10


...nákup elektroniky by měl být levnější..... :idea: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pár zajímavých fotek z Detroitu ...

Příspěvek od A(&F) »

.... http://iliketowastemytime.com/2012/01/0 ... oit-photos ...

... polovina lidí se již odstěhovala z města pryč ... a mnozí z těch, kteří zůstali, začali na svých, popř. v opuštěných zahradách a parcích pěstovat zeleninu, aby se uživili ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

USA mohou být v polovině října bez peněz ...

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... USA mohou být v polovině října bez peněz

... "Pokud zákonodárci urychleně neschválí zvýšení dluhového stropu, mohou se Spojené státy už v polovině října dostat do situace, že nebudou moci platit své účty.

Dluhový strop byl naposledy zvýšen v lednu a nyní činí 16,7 biliónu dolarů (zhruba 321,4 biliónu korun). Pokud vláda dosáhne tohoto stropu, nesmí si dále půjčovat.

Navzdory všem krokům a opatřením však podle ministra financí, Jack Lewa, dosáhne úvěrového limitu v polovině října, kdy jí zůstane zhruba 50 miliard dolarů, což je částka, která může být vyčerpána za jeden den." ...

(zdroj: ... http://www.novinky.cz/ekonomika/311673- ... penez.html )

... :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od jarda ovčák »

chce to klid. Kucí vymyslej nějaký humanitární bombardování a bude klid.V nejhorším si ty prachy natisknou a zase bude dobře. Peníze se všude válajů a nikdo jich nechce....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Miliardáři větří drtivé zhroucení trhů a zbavují se akcií ..

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od ceskymo »

Jsem to sem chtela dat, ale byls rychlejsi :D

90% propad akcii = totalni kolaps = pro nas obyc. lidi nadeje na cosi novyho... Hmmm, tak pojedu dokoupit munici a whisky, dokud je za co.... uvidime, co prijde :ethink:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od jarda ovčák »

krasota kakája....
Faktem zůstává, že propad akcií vyžene cenu zlata k astronomickým výškám, což s radostí uvítám.
Vlastně vzhledem k soběstačnosti uvítám i kolaps celého systému. a protože mi podle márfyho zákona tolik radosti nepřísluší, pak se nestane nic, co by stálo za řeč.....
Ale když přivřu oči, a vidím tu nádheru konce konců, je mi to líto, že si ti kreténi můžou natisknout tolik peněz, aby to ustáli.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od milda »

Co zjistila 12ti letá holka o bankovním systému?

http://www.czechfreepress.cz/blogy/co-z ... stemu.html

....srozumitelné a přehledné.... ;) :pivko:


Popelka
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02 pro 2018 21:16

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od Popelka »

Toto je všechno hezké, že banka poskytla půjčky zemědělcům a že pokud jednou bude bankrot tak se uvědomí. jenže to je hloupost. Bankrot tam nikdy nemůže nastat když ekonomiku si spravují kompletně sami bez jakéhokoliv dozoru. Kdo jim ten bankrot vyhlásí? Kdo ho kdy vyhlásí Bělorusku, Rusku nebo jiným extrémně chudým státem? To by ho museli vyhlásit samí sobě a to si nikdy nestane. Nic se nezmění pokud se uvnitř systému nevytvoří dost silné jádro stoupenců, kteří budou mít dostatečnou podporu ze zahraničí a to zejména finanční. a právě tento úder zevnitř paranojidne očekává každý direktorský režim. To je to co si hlídají nejvíce. Nezmění se ještě pár století absolutně nic.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Čaká nás mena peňazí?

Příspěvek od rival »

Zajímavý pohled i na naší měnovou reformu v roce 1953 (po 11 min.) Podobný názor jsem zaznamenal i od jiného člověka a myslím, že je to pravda...

https://www.youtube.com/watch?v=RLi7_0wqYlQ


rival - živý člověk
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“