Moje úvahy o živote

Společenské dění u nás i ve světě.
neo101
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05 úno 2014 17:57
Dal: 1 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od neo101 »

Příspěvek vrácen k přepracování - poo.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Uvaha - Spiknuti aneb 10:3=3,2

Příspěvek od buky »

neo101 píše:Verim ,ze na tomto fore su ludia s otvorenou myslou . Viete - vieme na com je zalozeny dnesny skolsky system . V podstate nema nic spolocne s logickym myslenim.
:good: to je fakt.

Tak napríklad pohyb po kružnici sa definuje ako dostredivo zrýchlený (m/s2)
Neviem ako drvivá väčšina, ale ak si budem nad hlavou točiť povraz zo závažím, tak nevídím ani nepotvrdím dráhu po ktorej by mohlo závažie dostredivo zrýchľovať.
Matematika mimo fyzikálny princíp. Inak povedané cez matematickú abstrakciu vzniká hlúpy, nelogický fyzikálny princíp.

(Inak mám pocit, že na tomhle foru co slovák to blb a mení sa to tu na forum typu aldebaran)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Uvaha - Spiknuti aneb 10:3=3,2

Příspěvek od poota »

buky píše:(Inak mám pocit, že na tomhle foru co slovák to blb a mení sa to tu na forum typu aldebaran)
Je možné, že ten pocit máš, ale je mylný - a to v obou případech.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od poota »

neo101 píše:.. este raz skusim , vysvetlit tie hodiny, ...
Pokud Tě "dráždí" takové věci, jako třeba iracionální čísla a nemožnost dobrat se naprosto přesného výsledku v desetinném systému, podívej se na http://www.tichanek.cz/

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Uvaha - Spiknuti aneb 10:3=3,2

Příspěvek od Slavek Krepelka »

buky píše: Tak napríklad pohyb po kružnici sa definuje ako dostredivo zrýchlený (m/s2)
:enaughty: Buky. Takto je definován pohyb po oběžnici, která není nikdy kružnicí. Nicméně je ta definice skutečně pitomost, na což jasně poukazuje už i fakt, že Měsíc se od Země vzdaluje, empiricky zjištěný pomocí laserových měření průměrné vzdálenosti Země - Měsíc. Teoreticky, filosoficky a logicky je tato definice také do nebe volající pitomost, protože pokud by mělo těleso, řekněme Měsíc, dostředivě zrychlovat, musel by nutně zrychlovat svou průměrnou oběžnou rychlost, či správně velocitu, což se empiricky opět neděje.

Proč Tě to Buky vůbec trápí? Stejná pitimost je hmotnost a setrvačnost, alespoň v tom ohledu, že nejde o všeobecně platné zákonitosti, jak nám dokázali delfíni a ochechule svými vzduchovými kroužky pod vodou. Akorát, že ofiko fyzivěda ten žvanec ještě nedokázala spolknout. Musela by totiž spolknout sama sebe a puknout vzteky nad svojí nevědomostí. Takhle je to se vším.
buky píše: Inak mám pocit, že na tomhle foru co slovák to blb
Ale, ale Buky. Trochu logiky. Pokud výrok:

"Co Slovák, to blb", vyřkne Slovák, zahrnuje logicky sám sebe do množiny blbi. Protože výroky členů množiny blbi nespadají pod definici logických výroků, je tento výrok paradoxem a tudíž jde o nesmysl, z něhož logicky vyplývá fakt, že alespoň jeden člen danné množiny Slováci je také členem množiny blbi.
buky píše: ... mení sa to tu na forum typu aldebaran ...
:ethink: Nemění. Pokud to člověk vezme do důsledků, vždy to tak bylo. Honíme se tu stejně jako na Aldebaranu za převážně za podstrčenejma problémama, tudíž chimérama, i když s celkem dost vyjímkama a větší tolerancí. Spíše bych řekl, že se to zde hejbe opačně a k lepšímu.

:D Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše: nepřišlo....si myslím v desítkové soustavě =
Pi = 22:7 ... možná to je jinak..
Je to jinak a pro běžný život to skutečně stačí, Mně je dnes už v podstatě i jedno, jestli je Země kulatá, nebo placatá, hlavně že jsem s ní ještě nespadnul a kdybych spadnul, bych bych první kosmaut bez rakety a určitě se dostal do dějin, i když jen jako naprosto bezvýznamná visačka pod kterou se zde vyskytuju. Blbost? A kdo z vás má pocit, že se narodil pro to, aby řešil návnady naprosto teoretických, uměle tvořených problémů? Já už ne. Snad jen se začínám docela dobře bavit pozorujíce poutníky kličkující virtuálními močály fantasmagorických vědeckých a sociálních dramatů.

Co se týče PMM, už ho před mnoha a mnoha tisíciletími nejen vynalezli, ale i perfektně předvedli všichni, kdo se dali na breathariánství. Tento fakt je potvrzován neustále více lidmi hlavně na západě. Ani nemusej nic stavět a koumat nad píkovinama, zato maj šanci se naučit velice šťastně a spokojeně a hodnotně žít mimo náš úděsný systém. Stačilo a stačí ať již intuitivně, nebo uvědoměle přestat žrat. Otevře se člověku i úplně jiný svět s naprosto odlišnými a skutečnými hodnotami, namísto posluhování opěvovaným povalečům a raubířům vládně-vědistického světa.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od jarda ovčák »

Hej, pokud je tohle úvaha o životě, tak.... dobro došli.
Nejaký abstraktní desetinné čárky jsou sice fakt k životu hodně důležitý, jistojistě i vzrušující, Ovšem pouze pro určitou sortu lidí.
Je nádherné počasí a přišla doba létajících kastrolů.
To se sejde pár kamarádů, a jak jsou tak rádi, že se vidí, tak se radují a hrajou si. vezmou staré kastroly, nejlépe hliníkové a koupí se ty největší petardy, které nabízí legální či nelegální trhy.
petarda se zapálí, položí se přes ni hrnec dnem vzhůru a dupne se na něj, aby se zaříznul hodně hluboko a utěsnil důkladně následující explosi. Pak se každý hráč snaží chytit svůj kastrol, vymrštěný explosí k oblakům.
Pokud se sejde více než jeden kamarád, je tuze veliká legrace, páč to občas nevyjde, a tak nám tečou smíchy slzy.
Narážíme do sebe,padáme, kastroly zvoní o hlavy a mám rekord s nejvýše vymrštěným nočníkem, ovšem s tuningovou petardou.
Je na to pravý čas, zem je bez trávy a je akorát měkká. radujte se ze života jakkoli, a pokud vám přinesou radost desetinné čárky, nic proti..
My máme svoje kastrolbraní....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
bo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29 led 2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od bo »

Něco odpovědí k neo101, procvičuji závity:

„Takze zacneme : 10:3=3,33 ? Spravne ? Samozrejme ,ze to spravne nie je. Lebo si to mozeme potrvrdit otocenim rovnice 3x3,33=9,99.“

Chci-li přesně počítat celek 10 rozdělený na třetiny, pak zůstanu nejlépe v třetinách.
Příklad:
Rozděl provaz délky 10 metrů třem lidem a to všem stejně.
a) Nepřesně: Pak 10:3= 3,33... Nelze vyčíslit, nelze slovy vypsat. (Souhlas s neo101)
b) Přesně: ponechejme třetiny: Dej každému 10/3 metru. Příkaz v matematickém zápisu je přesný.
A výpočetní pokyn bývá uskutečnitelný, pravítka mívají jen omezenou přesnost tak jako tak.


„niektori ludia zostanu inteligentni aj ked navstevovali skolu.“

Tak, souhlas, růstu inteligence pomáhá, když člověk řeší problémy. A ne, že je mu představeno řešení a pak to (zapakuj) zopakuj. Pak jeden z dvou lidských rodů mívá ve škole lepší prospěch, protože mu vyhovuje: zopakovat.


„10 hodin sa rovna 600 minut a deleno 3 sa rovna 200 minut ,co je presne 3,20 hodiny. Uz viete preco je 10:3=3,2 ?“

10 hodin/3 = 10/3 hodiny = 3,33... hodin = 3 a 1/3 hodiny
600 minut/3 = 200 minut = 3 a 1/3 hodiny


„Za dalsie myslim,a suhlasim ,ze mozno desiatkova sustava je lahsia, ale nesuhlasim ,ze desiatkova sustava moze byt lepsia, V 6 skovej sustave mozes vydelit cislo 6 kazdym mensim cislom a vzdy dostanes presny vysledok co v nasej 10kovej neni mozny.“

Desítková soustava je lehčí (odhaduji) jen proto, že jsme na ni zvyklí. Kdežto tak jak neo101 píše, 6-ková má výhody. Že soustava 12- či 60-ková má výhody, jistě již jiní psali. Jistě i matematici.


„Rikaji ,ze teplo muze projit jedine na chladnejsi teleso. Tohle nikdo neobejde.“

Obešel to čertík jednoho fyzika. Před desítkami let vědec vymyslel, že u dvířek sedí figurka, která otvírá a zavírá dvířka. Do sousední místnosti vpouští jenom molekuly s vyšší rychlostí, tedy teplejší. Tak se opět rozdělí smíchaná látka jediné teploty (tepelná smrt Vesmíru) na horkou a studenou. Tepelnou smrt Vesmíru to znejisťuje.

Ludolfovo Pi je 22/7 jen hodně nepřesně. Náročnější výstižnější vzorce matematika užívá, jenže bezvýsledně. Výsledek vždy chybí. Jak připomíná neo101.

Jinak s geometrií, obrázky v: http://www.tichanek.cz/gp7/pramen-Ludolfova-cisla.html


„Proc se zarovka vypali? Enstainova rovnice hra ulohu v tomhle E=MC2.“

Zkusím popsat jinak, smyslům přístupně: Protože se atomy uvolňují z vlákna. Právě že teorie učí, že halogenové žárovky mají delší životnost, a větší účinnost (protože je lze žhavit na vyšší teplotu), jelikož krypton a podobné plyny vracejí atomy zpět na vlákno. (Jen nepřesně zkouším napsat souvislosti, aniž bych to víc chápal.)


Píše buky:
„Neviem ako drvivá väčšina, ale ak si budem nad hlavou točiť povraz zo závažím, tak nevídím ani nepotvrdím dráhu po ktorej by mohlo závažie dostredivo zrýchľovať.“

1) Zrychlení je změna rychlosti. Protože rychlost je vektor (má velikost a směr), pak sice velikost rychlosti - při pohybu po kružnici - se nemění, ale směr ano. Proto uvěřím, co fyzika tvrdí.
2) F=m*a. Držet závaží na šňůře, točit jím nad hlavou, (nedovolit jiným, aby se ke mně přiblížili), pak cítím tah, tedy sílu. Takže zrychlení "a" je přítomné, zde podle výpočtu. Pustím-li šňůru, pak F=0, závaží odletí přímočaře, a=0.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“