PROJEKT D18

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od conny »

K velikosti vyvijece:

zrejme jsi spatne cetl patent, mam velikost presne odpovidajici dle patentu a s timto se ma pohanet maximalne 2litrovy az 2.5litrovy motor.. Coz odpovida..

k nasavani vody:

ano, i na foto je videt ze vyvijec je pul metru pod karburatorem

k zahrivani:
zahrivani je zpusobeno vysokym proudem, cim nizsi proud,tim nizsi teplota,tim mensi vyvin

k ucinnosti:
jak jsem psal: ZADNE pozitivni vysledky,otacky se nezvysuji,naopak snizuji,a to zatezi civky a elektrod.Cili POKUD se otacky zvednou,vyhrali jsme.Ale to se nestalo,stal se pravy opak,presne podle zakonu fyziky.

Jde o klasickou elektrolyzu,nic noveho,zadny objev..

Jedine co me napada je namotani civky UVNITR vyvijece,protoze nejsem expert na elmag pole,ale kdyz civku namotam vne zelezneho valce a ocekavam interakci uvnitr... no nevim,nevim...


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co dál ?

Příspěvek od 1220 »

Promiň Cony, ale na foto je vidět jenom jedna nainstalovaná komora.
Někde jsem četl o bifi cívkách a mám za to že tam má být bifilární vinutí, což ale nejde z fotky poznat. Když by se namontovalo kuželové rozšíření a pak zůžení mezi výstup z komory a sání, /svisle/ tak by se stržená voda spolehlivě vracela do komory. Větší trvalý podtlak určitě příznivě ovlivňuje vývin plynu. Dodatečně vpisuji : :?: Jak je u toho zajištěno
ochuzení směsi od benzinu, když je otevřený ventil komory ? mám za to , že při montáži výstupu z komory nad karburátor nijak. Při montáži pod karburátor je ochuzení od benzínu způsobeno tím , že část vzduchu která by šla karburátorem by šla spodem mimo karburátor, to znamená že podtlak v karburátoru by se snížil ,ale pro motor zůstal stejný,.....
aspoň něco z toho zkus, bylo by škoda zmařit tak pěknou práci jenom proto, že to nejde napoprvně. Promiń. :esilenced:
K. :good:
Naposledy upravil(a) 1220 dne pon 06 srp 2007 12:31, celkem upraveno 1 x.


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

podtlak

Příspěvek od conny »

Ono to neni o podtlaku a voda neni hlavnim problemem...
Jde o to,ze kdyz vyvijec je zapnuty,ma stejny vyvin plynu jako klasicka elektrolyza a o zadnem 5ti nasobnem zvyseni produkce H2 a 10ti nasobnem smesi nemuze byt ani rec.. Vinuti je presne dle navodu z PDF

Cili pokud nekde nekdo uvadi ze ma byt jine,neni to z tohoto "patentu"

A opet si nemyslim ze to k necemu povede,kdyz mezi civkou/civkami a vodou je ocel,ikdyz nemagneticka..

Podtlak ve vyvijeci nebude mit zasadni vliv,procentualni,na vyvin plynu.. Spise je tam pro to,aby smer unikajici smesi byl vtahovan a ne aby unikal pres ventil pro vstup vzduchu..


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

IV

Příspěvek od Edgar »

Ahoj
Na videu je tvůj pokus? Čistě bez benzínu?


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: IV

Příspěvek od Iv »

Edgar píše:Ahoj
Na videu je tvůj pokus? Čistě bez benzínu?
Teď už ani nevím,jestli je to kolegy z Kanady nebo můj,mám toho ze svých pokusů mnoho,ale je to standartní, Al desky síla 4-5mm a bez pulsu,zkoušeli jsme tehdy podtlak a řeč zde byla o podtlaku,tak jsem jim sem dal ukázku.Al jede ,ale musí se to často čistit,to je jediná nevýhoda.


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dalsi fota z konce experimentu...

Příspěvek od conny »

Ano,je videt ze podtlak MA obrovsky vliv..
Prolem je tady ze se nedaji cistit elektrody,proste se zanesou diky proudu a rozkladu.Pouzil jsem vodu z potoka,voda destovka by byla urcite lepsi,ted uz to vim.. Na fotkach je videt postupne jak voda odchazela nejen diky podtlaku do sani-trochu zrezle,ale zaroven i otvorem kudy mel vstupovat vzduch.. Je poteceny jak voda po nem stekala. Dale je videt co za HUMUS teklo z vyvijece.Je to cerne bahno po tydnu provozu,proste fakt humus :)

Po 2 tydnech provozu dokonce voda meni (resp. mineraly v ni) skupenstvi na pevne a ucpe elektrody,rozestupy u nich.Vznikne proste neco co vznikat v zadnem pripade nema...

Zakladnim problemem je asi to,ze mezi elektorodami je 12V a ne 2.5-3V,coz pri vyssim proudu zahriva vodu.. A tim se vylucuje vetsi mnozstvi mineralu a stopovych prvku z vody.

Elmag pole jak jsem jiz psal efekt nemelo.. Vzhledem ktomu,ze se jedna o civku,stred pole by mel byt uvnitr elektrod,ale cela civka je namotana VNE trubek.. Muj nazor je ten,aby pole melo efekt,civka by musela byt namotana uvnitr vnejsi trubky.. Ale tam zase byt nemuze diky interakci vody a elektrod.. Takze asi tak nejak... Vice info fota...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Přisávání

Příspěvek od ElabsVracov »

Zdravím. Jen tak okrajově, zapalování indukční cívkou má malý výkon na zapálení i vodíkokyslíkové směsi z vyvíječe. Když zapálíte zapalovačem, hoří. Indukční cívkou-NIC, NECHYTNE! Před nějakou dobou jsem sem dával foto toho přístroje aby to v motoru hořelo. Jakýkoli vyvíječ i s minimálním vývinem plynu a s klasickou elektrolýzou při dobrém zapalování udrží motor v provozu!!!! Pro skeptiky doporučuji koupit nebo půjčit servisní svíčku s okénkem a uvidíte, že neuvidíte jiskru. Papa.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přisávání

Příspěvek od Iv »

ElabsVracov píše:Zdravím. Jen tak okrajově, zapalování indukční cívkou má malý výkon na zapálení i vodíkokyslíkové směsi z vyvíječe. Když zapálíte zapalovačem, hoří. Indukční cívkou-NIC, NECHYTNE! Před nějakou dobou jsem sem dával foto toho přístroje aby to v motoru hořelo. Jakýkoli vyvíječ i s minimálním vývinem plynu a s klasickou elektrolýzou při dobrém zapalování udrží motor v provozu!!!! Pro skeptiky doporučuji koupit nebo půjčit servisní svíčku s okénkem a uvidíte, že neuvidíte jiskru. Papa.
dík Milane :good: Stále počítají bublinky!A to je blbě!
Iv.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“