Dotazovna - Vše o zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Hela »

Taky můžeš pouvažovat o tom, co ti ten vysoký tlak říká, o svém způsobu života, o psychice - proč jsi pod tlakem. Události, lidé, myšlenky, pocity, stres. Svými myšlenkami si tvoříme svou realitu.
Nebo taky můžeš zajít k nějakému detoxikačnímu poradci a nechat si změřit zátěže.


lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od lozin »

Zdravím Vás.
Při problému s vysokým tlakem krve jsem si vzpomněl o dřívější diskusi ,která řešila nedostatek draslíku v těle. Dle rozboru krve mám 3,6 mmol/l draslíku a 143mmol/l sodíku. Začal jsem proto užívat 0.5 g chloridu draselného rozpuštený ve vodě ráno a večer.Asi jsem to přehnal a někdy bral na lačný žaludek a následoval průjem.Zřejmě přesolen žaludek. Dotaz zní.. lze draslík přijímat rozpuštěný ve vodě ale nepolykat ,jen nechat v ústech jako KS a přijímat sliznicí aby se vynechala cesta žaludkem ?
Díky


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od milda »

lozin píše:......Dotaz zní.. lze draslík přijímat rozpuštěný ve vodě ale nepolykat ,jen nechat v ústech jako KS a přijímat sliznicí aby se vynechala cesta žaludkem ?....Díky
To určitě v malém množství taky, ale taky je možné přijímat draslík třeba při koupeli ve vaně.
bližší se dá najít i tady: http://www.zdravi-az.cz/Forum/

ještě moje vlastní zkušenost: měl jsem pořád málo draslíku a vysoký tlak (lékařům to moc nevadilo, jen na okraj ;) )
a byl z toho bordel v "hormonálním hospodářství"
tzn. mám špatnou funkci štítný žlázy, ale i nadledvinek (oni fungují společně jako párový orgán)
takže dobrá věc je navštívit šikovného endokrinologa!!!

nedej se odbýt obvoďákem a ať se to podaří :D :pivko:


lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od lozin »

V podstatě mi to začalo kašlem po celý rok od r.2006. Vyšetření na plicní,krční,gastro,štitná žláza,ledviny,alergie,rozbor krve vše negativní. Jedině kardiolog napsal lék prestance na tlak který jak jsem zjistil tak podporuje kašel.Od té doby hledám řešení jinde. Do ted. Tlak mám 170-210/130-170


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od milda »

Já jsem měl tlak (měřený ) max asi 220/120 a není to nic moc příjemnýho.
K tomu vyšetření: štítná žláza jedině ultrazvukem - rengen na ni nepouštět!
ale nadledvinky potřebujou CT-čko. I malý změny můžou dělat rotyku a na ultrazvuku to nikdo neuvidí.

jinak můžu ještě doporučit tohle téma:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... &hilit=jod

no, a "moje" zkušená plicní lékařka mě s chrapotem a kašlem odkazuje na žaludek.
My víme, že plíce a tlustý střevo jsou taky párový orgány, takže tímhle směrem by se asi dalo pátrat. :D

Ahoj, milda


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od pavelv »

lozin píše:... podporuje kašel.Od té doby hledám řešení jinde. Do ted. Tlak mám 170-210/130-170...
Uz jsem to tu asi parkrat psal, ale nez to hledat tak znovu. Za prve jsi me potesil, ze zvladas tak blby tlak :D , jestli to spravne chapu. to jsi fakt nekdy mel spodni tlak 170 nebo to spatne chapu? Moje mama ma tak 160-180/80-100, tedy casto ty nizsi hodnoty, ale i ty vyssi. Jeden z problemu je, ze hrozne malo pije. Nedelas totez? Jinak jestli chces, tak napis, co jis - a ja ti to pomluvim :D . A jestli jsi delal nejake ocisty strev, jater, pust?
Osobni a z prvni ruky zkusenosti:

Stale me skrabalo v krku a porad jsem odkaslaval a pripadal jsem si jak tuberak. Dr. rekla, ze mam astma a ze budu do konce zivota brat neco jako symbicort. Tak jsem dal dve hladovky, na vyzkouseni 5 dni a pak 12 dni a kasel byl pryc. A pak jeste jednou totez tak za 1-2 roky, to rikala, ze to je bronchitida, zase skrabani v krku, zase 12 dni hladovky. To druhe uz je minimalne 7 let a bez problemu.

Kamoska, tlak 200-210/100-110, pust 21 dni nepomoh, tedy tlak spadnul, ale pak se zas vratil. Ale pomohla syrova strava a ocisty jater.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od milnem »

K tomu škrábání v krku a následnému pokašlavání.Zdá se,že mně pomáhá každodenní výplach nosu s konvičkou a mírně slanou vodou.Mizí mně díky tomu zadní rýma a tudíž dráždění v krku.M.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od martin11 »

ledvinový test.
http://www.ledvinovakalkulacka.cz/
...a dotaz, je tento test spolehlivý??? m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od poota »

Mám takú kontrolnú otázku: a čo konkrétne si predstavujete pod takým "spolehlivý"? :laugh:
Jestli to, že se podaří člověka zneklidnit a nahnat k doktorům, tak potom asi hej.
Jestli to, že by to nenutilo člověka chodit k doktorům zbytečně, tak potom asi nie.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
marmarmar
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25 úno 2015 8:41

plíseň na obličeji pomoc Prosím

Příspěvek od marmarmar »

dobrý den,
Jsem tu nováček doufám( už jsem jednou psala ale nějak se to nezdařilo) prosím o radu vás zkušených. JIž pátým rokem se celá rodina potýkáme s problémem na tváři. Evidentně je to nějaká rarita protože jsem to u nikoho neviděla a zejména ne u dětí. Naše děti byli hodně malé když to chytli a počátky byli mírné ale jako matka a člověk který se aspon sem tam mrkne do zrcadla vidíte jak se kůže mění. ted je to akutní, mě to svědí až bolí a všichni to máme přes celý obličej a mírně oteklá výčka kůže taková mramorovaná a i zapálená obzvlášt když jsou jen trošku horší podmínky chlad teplo...
Kožních jsem vystřídala hafo ale diagnozu jsem si určila sama oni nebyli sto. Jelikož jsme dříve s manželem měli plíseň na těle- zabral mycetal gel myslím že je to plíseň. NIcméně krémy nezabírají ted jsou hlavně hrozně drsné na jemnou kůži na tváři.
Už půl roku zkouším urinoterapii jsem v rodině takový průkopník ale toto ne a ne pokořit. 9 letá dcerka je nadšená do ledačeho a tak jsme si začly dávat odpařenou urinu ve formě obkladu na noc. Už asi pátý den vždy asi hodinu ale kůže je jemná ( není to tak snadné jako léčit plísen na nohou kde kůže víc vydrží)a tak stejně jako u antimykotických krémů máme obličej trochu jakoby popálený podrážděný. Co byste prosím navrhovali. Jsem nadšenec a vnitřně urinoterapii věřím takže budu zkoušet protože upřímně jako asi každou ženu to jak se můj obličej mění ( a obličej ostatních) mě deptá ale držím se:-)
Děkuji z celého srdce za rady Marmarmar

:idea: Příspěvek jsem Ti přesunul - poo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: plíseň na obličeji pomoc Prosím

Příspěvek od poota »

Proti plísním se dá použít tzv. chytrá houba - Pythium oligandrum. Taky se proti plísním osvědčil borax, na obličej asi raději rozpuštěný ve vodě. Na pleť působí výborně kromě uriny i kokosový olej.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Kov »

marmar-Loni jsme se naplácali v rumunském Slaniku léčivým bahnem,nechali zaschnout a pak znova jiným,znova nechali zaschnout a pak se teprve umyli. Měl jsem pak 3 dny pokožku jak mimino. Nezkoušeli jste něco takového?


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj,
Salvií mi byly nalezeny mnohačetné cysty na ledvinách v nichž jsou plísně.
Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím?

Děkuji : ) D.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

prášková strava Mana

Příspěvek od Bobina »

Zajímají mě vaše názory :ethink:http://www.mojemana.cz

Příspěvek jsem Ti Bobino přesunul sem. Pokud se z něj vyvine diskuze, udělám z něj vlákno. SDK


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Bobina »

jasan,já nevěděla kam to napsat dííík :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“