Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od laik »

Zdravím, má-li někdo navíc trochu kotvičníku na čajík a pojede na sraz, tak já bych si něco vzal, ještě sem to nekoštoval, vyměním za konop. masti, nebo tinktury, nebo peníze....
Dík


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od cimirek »

Tak mě napadlo, když kotviční tak šikovně napravuje krevní tlak, jestli by nedovedl býti nápomocen i lidem se zeleným zákalem a napravit tlak očích. Nemá někdo zkušenost či povědomí?


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od milda »

cimirek píše:.... když kotviční tak šikovně napravuje krevní tlak, jestli by nedovedl býti nápomocen i lidem se zeleným zákalem ....
Ono to bude pacient od pacienta různé. Zelený zákal je důsledkem špatné výživy oka a ochabnutí očních nervů.
Tzn., že by mírně a postupně měly pomáhat všechny očistné kůry a řada vitamínů B a další na nervy a pochopitelně i bylinky
mají směsi na podporu nervů.

Kotvičník je dobrá univerzální bylina. Užívám ji, pěstoval jsem ji dva roky, ale s mým tlakem to ani nehnulo. ;)
Takže jak, kdo. Příčiny jsou různé a způsoby vyléčení taky.
Typoval bych kotvičník jo, ale ještě spoustu jiného k tomu. Někde tady na foru bylo psáno, že taky pomáhá MMS.
Ale bude to chtít určitě víc metod dohromady.

Ať se daří :D


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od laik »

Cmirku, na šedý zákal prej pomáhá dobře konopí, ale nevím, ještě jsem neměl žádnou zkušenost to na někom vyzkoušet......
Teď popíjím ten kotvičník co jsem dostal na srazu od sheriho (dík moc) tak uvidím co to se mnou udělá :-) ale jelikož se cejtím celkem v pořádku, (kromě teda bolavých kolem z klečení v práci), tak nemůžu říct zatím žádné výsledky....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

Přetaženo z http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135650#p135650 SDK
kutil píše:ALE !
Základem je dát si do pořádku zažívací systém.
... :good: ... a když k tomu ještě přidáš pravidelný užívání kotvičníku, který krom jiného pomůže i s trávením a vylučováním, tak není co řešit !!! ... :) ...

(sice je po něm člověk mnohem otevřenější, takže mu pak nedělá problém nazývat věci "pravým jménem" ... :laugh: :laugh: :laugh: )

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

A(&F) píše: ... a když k tomu ještě přidáš pravidelný užívání kotvičníku, který krom jiného pomůže i s trávením a vylučováním, tak není co řešit !!! ... :) ... :bye: ... Anri ...
Anri ahojky, rád tě vidím na skle :pivko:
Ty víš že uzený sem se už naučil a díky tomuto fóru se učím i uzdravovat ...
Na kotvičníku pracuju ;) Od kámoše sem získal 80% líh a skleničku naloženýho kotvičníku. Tinktura i s kotvičníkem se upravuje jako čaj a je to OK :eclap:
Letos mám v plánu věnovat se bylinkám a kromě zákvasu je uložení bylinek v lihu tím dalším bezpečným a hlavně dlouhodobým řešením na dlouhé zimní večery .....
Furt si čtu v tom bolotovovi a jediné problém je vyřešení denního cyklu rodiny (s ohledem na ostatní) aby se to skloubilo dohromady a nic se nedělalo násilím. Není nic horšího než když musíš myslet že ráno beru to a to, pak musím hlídat kvas, a nesmím brát to a to a při jiném zase můžu atd... To se stáváš otrokem svého času a to už není to pravý ořechový :enaughty:
Ideální je brát život tak jak běží a protože su flegmatik, tak to docela de-jupííí.
(alespoň kámoši to o mně říkají, ale mě je to jedno :laugh: )

Díky že ses ozval, ať se daří a někdy zase ahóój
H.v.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

No jste se zbláznili chlapi :( ještě vám dávat kotvičník :laugh: :enaughty: :laugh:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

kutil píše:Anri ahojky, rád tě vidím na skle :pivko:
Ty víš že uzený sem se už naučil a díky tomuto fóru se učím i uzdravovat ...
Na kotvičníku pracuju ;) Od kámoše sem získal 80% líh a skleničku naloženýho kotvičníku. Tinktura i s kotvičníkem se upravuje jako čaj a je to OK :eclap:
... ahoj Honzi ... :pivko: ...
... no estli ten kotvičník byl v hnědý lahvičce se dřevnou lžičkou, to celý zabalený v tlustý vrstvě buničiny, tak předpokládám, jsi ho získal z úúúúplně poslední roubenky na konci jedný děěěsně dlouhé vesnice ... :D :D ... tak zrovna minulej téden jsem tam pobyl několik úžasných dnů, kdy Bohuš těsně před mým příjezdem doudil domácí šunku, česnekovou slaninku a paprikášovej špek, takže jsme si plnili břuch, popíjejíc k tomu pampeliškáč, bezinkáč, ořechovku, samozřejmě i pivko, cpali se domácím sejrem, pštrosím guláškem, atd. ...... takže nám bylo dobře nejen na duši ale aj po těle ... :) ...

... ten jeho kotvičník nakládanej do lihu má jednu úžasnou vlastnost ... anžto po uvaření vydrží klidně i dva dny, aniž by se začal kazit ...

... taky jsem Tě rád viděl ... maj se fajne a přeji Ti pevného zdraví ... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

Bobina píše:No jste se zbláznili chlapi :( ještě vám dávat kotvičník :laugh: :enaughty: :laugh:
... nech béét ... :D :D :D ... :bye: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

A(&F) píše:... no estli ten kotvičník byl v hnědý lahvičce se dřevnou lžičkou, to celý zabalený v tlustý vrstvě buničiny, tak předpokládám, jsi ho získal z úúúúplně poslední roubenky v jedný děěěsně dlouhý vesnici....
:laugh: :laugh: :laugh:
Tož ten kotvičník byl v hnědý lahvičce se dřevnou lžičkou, to celý zabalený v tlustý vrstvě buničiny a bylo to ouplně tam ;)
Ten svět je sakra maléé.....
Ale když sem si nahodil adres do google, tak je tam vyfocené ze všech stran a můžeš se na domeček kókat ze které strany chceš - grrrr
Teda kecám, enem z cesty ze které to fotili, ale aj tak :shock: , maj nás pěkně vomašlený :bhead:
Až tam zase budeš mít cestu tak písni posim, posim. Možná bych se taky na chvilku urval .....

Díky móóc a měj se
H.v.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

Bobina píše:No jste se zbláznili chlapi :( ještě vám dávat kotvičník :laugh: :enaughty: :laugh:
Ahoj cholká :)
alespoň vidíš co bychom pro vás všechno neudělali :laugh: - taková oběť.
Odbočili jsme trochu od Bolotova, ale tou očistou těla jeho fermenty se dostáváme na ouplně stejnou úroveň. Akorát že ten kotvičník je rychleji k dispozici a nemusíš hlídat kvašení.
Vydržať a bude líp :eclap: :pivko:
H.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

oběť :epray: :laugh: já vás moraváky odjakživa miluju :bye:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Do pytle, že bych zkusila i ten kotvičník? :D Všude naň slyším jenom chválu.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

:D Siso zkus,já tedy radši ne :laugh:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

No mně zaujalo, že kutil napsal, že kotvičník je při čištění rychleji k dispozici a nemusí se hlídat kvašení na rozdíl od fermentů :-)


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“