Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

... Kove, nevím o nikom, kdo by v souvislosti s užíváním kotvičníku měl klasický "psycho-absťák" ... to opravdu nenastává ..... sice je možné si na kotvičníku vypěstovat "závislost ", ale přirovnal bych to např. k tomu, když někdo rád jezdí na kole (což mu dělá dobře), tak se pak během zimy nemůže dočkat jara, kdy šlápne do pedálů a pocítí proudění vzduchu kolem sebe i účinky odstředivých sil při zatáčení ... ;) ...

... jinak to zmíněné na Wikině je napsáno dost "nešťastně" (lépe řečeno v tomto podání je to nesmysl), anžto kotvičník totiž žádné "anabolické steroidy" neobsahuje !!! ....... co však obsahuje (jak je tam zmíněno, ale v závorce), jsou "fytosteroly", kteréžto v organismu dokáží aktivovat tvorbu vlastních anabolických steroidů, tedy nám vlastních, protože si je tělo vyrábí samo ... :) ...

... takže v tomto směru nemusí být žádné obavy ...

... :bye: ... Anri ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 12 kvě 2015 11:37, celkem upraveno 2 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Vypadá to, že jsem jediná, ale nepozoruji na sobě žádné účinky. Asi tak měsíc beru 3x denně 15-20 kapek tinktury a zatím nic. Nebo o tom nevím.
Zkusím zvýšit dávku.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

... jak píšeš "nebo o tom nevím" ... ;) ...... Siso, jak jsem vypozoroval, tak většina lidí není na sobě ihned schopna rozpoznat účinky působení kotvy, okolí je však přitom zaznamenává ... :) ... nicméně klidně zvyš dávky (2x až 3x), předávkování nehrozí ...... max. krátkodobě zažiješ "syndrom rychlýho myšlení",viz http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 09#p115809 ... ;) ...

... když tak si ještě přečti doplněk v příspěvku od NAVARa, který doň přidal cca 20 minut po odeslání Tvého příspěvku ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od felda »

Myslím, že už jsem tu o Kotvě něco psal.... ale teď přidám. Dopil jsem kotvičník od Pega - tím to ještě jednou děkuji,Pego- dostal jsem balíček na podzimním srazu. Byl jsem v lednu na operaci, léčená hypertenze 145/95 pod práškama. Před operací vysazeno, narkóza atd. po operaci 210/165 a takovéhle tlaky ...to koncem ledna. Operatér se s tím neprděl, přes mé protesty napsal do zprávy dlouhodobě neléčená hypertenze, ať si to řeší obvoďák. Dostal jsem Agen, jiný nesmím, shozeno na cca 170/110 +-. že prý se to upraví. No furt nic. Jen mi bylo divné, že jsem před operací měl vždy bolesti hlavy , přelezl -li jsem těch 140-145, po té narkoze tlak na infarkt a hlava nebolí.
Piju cca 2 měsíce Kotvičník ,konev denně , odešel mi tlakoměr a tak jsem si před dvaceti minutami po delší době změřil tlak. Včera jsem se bavil s Anrim -jak pociťuji účinky.... říkal jsem, že v podstatě nijak - jen je mi fajn.Ten tlak -126/82 60 tepů co víc chtít? mimochodem ten Agen jsem si svévolně oddordinoval, už ho měsíc neberu -tedy neberu nic na hypertenzi..


felda
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Tak jsem se zamyslela, jediné, co pozoruji, je, že spím jako dudek, dnes jsem zaspala do práce, chodím spát později, nejsem tak unavená...
Je to ono? Jestli jo, tak hurááá!
Povzbudilo mě to. I když, čekám nějaký účinek na psychiku....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

sisa píše:Tak jsem se zamyslela, jediné, co pozoruji, je, že spím jako dudek, dnes jsem zaspala do práce, chodím spát později, nejsem tak unavená...
Je to ono? Jestli jo, tak hurááá!
Povzbudilo mě to. I když, čekám nějaký účinek na psychiku....
Viz. SZ. :)
Naposledy upravil(a) NAVAR dne čtv 14 kvě 2015 9:56, celkem upraveno 2 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Děkuji, zaexperimentuji. Potřebovala bych uklidit i byt, komoru jsem zvládla za víkend, všechno vytahat, natahat.... :D


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Tak jsem kotvičník taky sehnal. A vzal jsem i pro manželku. Hnes v úvodu tam píšou, že se skrz vysoký obsah alkaloidů nedoporučuje lidem do 20-ti let. Hmmm,říkám si, co to ten alkaloid přesně je, co o tom píšou třeba na Wikipedii? Moc mě to nepotěšilo a mám z toho pořád trošku obavu,že se pouze jedná o nakopnutí organismu jedem, jako např,alkohol,kofein,atpod, a že to z dlouhodobého hlediska moc nevyřeší. Dávkování 1 čajová lžička, půllitrem vody zalít,30minut povařit, půl hodiny před jídlem na 3x vypít. I přes pochyby Vám věřím, že tu nepíšete nějaké kraviny a zkusím to,co to se mnou udělá a podle toho to doporučím i manželce.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alkaloidy


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

Kov píše:Tak jsem kotvičník taky sehnal. A vzal jsem i pro manželku. Hnes v úvodu tam píšou, že se skrz vysoký obsah alkaloidů nedoporučuje lidem do 20-ti let. Hmmm,říkám si, co to ten alkaloid přesně je, co o tom píšou třeba na Wikipedii? Moc mě to nepotěšilo a mám z toho pořád trošku obavu,že se pouze jedná o nakopnutí organismu jedem, jako např,alkohol,kofein,atpod, a že to z dlouhodobého hlediska moc nevyřeší. Dávkování 1 čajová lžička, půllitrem vody zalít,30minut povařit, půl hodiny před jídlem na 3x vypít. I přes pochyby Vám věřím, že tu nepíšete nějaké kraviny a zkusím to,co to se mnou udělá a podle toho to doporučím i manželce.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alkaloidy
Bral jsem koňské dávky kotvičníku a jsem živý. Spíše bych se obával v časném věku předčasného dospívání díky vlivu na hormony.
Jediné s čím se snaha o předávkování kotvičníkem tloukla, tak pokud jsem k tomu bral DLPA + MDA + tryptofan + novopasit + 1,5g magnesia denně a sem tam si dal večer pivo (stačilo jedno), tak druhý den mne bolela hlava. V téhle kombinaci asi ne, hlava mne normálně nebolí po horších věcech. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Kov píše:Hnes v úvodu tam píšou, že se skrz vysoký obsah alkaloidů nedoporučuje lidem do 20-ti let. ... mám z toho pořád trošku obavu,že se pouze jedná o nakopnutí organismu jedem, jako např,alkohol,kofein,atpod, a že to z dlouhodobého hlediska moc nevyřeší.
... :roll: ... byť jsem to tu již (i v jiné části fóra) napsal, tak to ještě jednou (naposledy) zopakuji:
- téměř všechny rostliny obsahují alkaloidy, ... v menším či větším množství ...
- kotvičník funguje především tak, že vyčistí tělo a narovná hormonální cyklus týkající jeho správného fungování ...
- jak správně podotkl NAVAR,, tak do dvaceti (spíše do jednadvaceti let), tedy u lidí s nedokončeným pohlavním vývojem, je užívání kotvičníku kontraindikací právě z důvodu, aby se neurychlovalo dospívání ... (testosteron) ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od felda »

Ahoj, zase Vám přihodím další info o Kotvičníku.... navazuji na předchozí příspěvek -svůj-o něco výše... Pořád pokračuji v pití jedné skleněné konve (Simax)-1l denně.Cítím se fajn, v průběhu minulého týdne jsem si měřil tlak asi 2x, naposledy teď ,když jsem přišel ze zahrady 130/79 79 tepů
když v historii měřiče se to motá 126-128/78-82 mezi 60-70 tepy.... dávkuji pár kousků natě -tedy asi dvakrát mezi prsty a cca deset min. vařit, popíjím večer,na ráno si nechávám tak dva hrnky-jeden na lačno a jeden po práci. Prášky na tlak neberu,hlava nebolí, tak zatím.


felda
yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od yoli »

Čaute. Po skoro ročnej pauze opäť každý večer vyváram (30min., 2kl. pomletej/1l) kotvičku v kajstroličku :) Mám otázku na popíjanie kotvy kojacou mamičkou (1r. dcerka), môže? nemôže? prenáša sa to do mliečka?
Ešte by som chcel vedieť, ako úspešne normalizuje veľmi nízky srd.tlak. 70-40.....Vopred dík.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

yoli píše:Po skoro ročnej pauze opäť každý večer vyváram (30min., 2kl. pomletej/1l) kotvičku v kajstroličku :)
Mám otázku na popíjanie kotvy kojacou mamičkou (1r. dcerka), môže? nemôže? prenáša sa to do mliečka?
Ešte by som chcel vedieť, ako úspešne normalizuje veľmi nízky srd.tlak. 70-40.....Vopred dík.
1.) ... ten "kastrůlek" by měl být smaltovaný, ale to snad víš ... ;) ...
2.) ... těhotenství a kojení je u kotvičníku taktéž kontraindikací ...
3.) ... ve většině případů dokáže kotvičník normalizovat i nízký tlak ... při velmi nízkém tlaku pak kotvičník užívat společně s tinkturou z Eleuterokoku ostnitého - Čertův kořen / Sibiřský ženšen (Eleuterococcus senticosus), který zvyšuje krevní tlak ... užívat samozřejmě opatrně, tj. za neustálé kontroly účinků ...

pozn: ... Bohuš krom jiného v nabídce i má "Eleuterokokovou tinkturu - Extra", kterážto je připravena stejným způsobem jako ta kotvičníková (lihová + vodní separátní extrakce viz http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... lu#p135610) ...... při jakékoliv objednávce je přidáván i vzorek této "E" tinktury (cca 16 ml) + vzorek "Česnekové tinktury dle Tibetské receptury" (cca 16 ml, což v tomto případě postačí k provedení očistné kůry) ... nově je též přidáván i vzorek opravdu silné "Nadupané zelené mastičky" (konopka) v množství cca 3 ml ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od yoli »

A(&F) píše: 1.) ... ten "kastrůlek" by měl být smaltovaný, ale to snad víš ... ;) ...
2.) ... těhotenství a kojení je u kotvičníku taktéž kontraindikací ...
Jasnačka, že vedel, že smalt.....ale prečo sakra to varím v nereze :?: :?: :?: :ethink: :dknow: polepším sa.
Poprosím kontakt na tie špeci Bohušové tinktúry. Dík.


yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od yoli »

Malý postreh z užívania kotvy a behu. Týždenne si dám 2x 8km, no a odkedy znovu popíjam kotvu, tak sa mi skoro pravidelne stáva, že ma pichá v boku, prv trocha vľavo a potom trocha viac a silnejšie vpravo. Trvá to asi 1km a musim dosť zvolniť tempo pokiaľ to prestane. Niekedy to robí pri 2.km, niekedy pri 6.tom km. WTF? však to sú začiatočnícke chyby a posledné 3roky ma ani raz nepíchalo :dknow:
Subjektívne sa mi behá o čosi "ľahšie" :jump:


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“