Léčivky

Moderátor: aNONym

Odpovědět
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

česnek

Příspěvek od cimirek »

Obsáhlé povídání, od pěstování a využití v kuchyni i pro zdraví, včetně léčivých receptů na různé problémy a podpůrný elixír i proti rakovině.

http://eufrosyne.wz.cz/Cesnak.htm


kbk
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: stř 24 črc 2013 7:24

Re: Léčivky

Příspěvek od kbk »

zdravím vás, poradil by mi někdo byliny vhodné k utlumení autoimunitních+revmatických potíží? Po infekci boreliózou a bartonellou a po dlouhé a agresivní léčbě ATB se mi trošku pobláznil IS a potřeboval bych jej hodit do "starých" kolejí. Díky.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od hanka »

Hlavní hygienik dneska varoval, že Česko je prý na pokraji celoplošné epidemie chřipky. Jak se jí ubránit a pomoci si při už vzniklých zdravotních problémech nám mohou pomoci i lidové rady :)
Přílohy
Jak na bolesti.pps
(900 KiB) Staženo 436 x


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
xxxxpetronius
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10 úno 2015 18:03
Dal: 5 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od xxxxpetronius »

Co se léčivek týče, mohu doporučit tinkturu ze schizandry (Schizandra chinensis), alias klanoprašky čínské. Je to staletími prověřená léčivka se vzácně vyváženým působením na celý organismus.
Pro značně zesláblé a zimomřivé pacienty je vhodný eleutherokok, rovněž ve formě tinktury. Vzhledem k výrazné tonizaci organismu je však záhodno obě výše uvedené drogy, brát alespoň 2 hodiny před spaním, neplatí samozřejmě u vyčerpaných pacientů.
Všem rovněž doporučuji zaměřit se na znevažované domácí léčivky, jmenovitě na lopuch a smetanku, alias pampelišku. Mají poněkud chladnější povahu, ale při dlouhodobém užívání účinují velmi prospěšně a jmenovitě lopuch je v Japonsku veleváženou zeleninou, resp. jeho kořen. Pro jarní detox jsou tyto dvě rostlinky, ať ve formě nálevu ze sušené drogy, nebo v čerstvé formě, u lopuchu kořen, u smetanky rovněž kořen, i list, zcela ideální. Jejich účinek není tak prudký, jako u aloe, či kalisie, lze je tedy užívat celoročně coby profylaxi bez sebemenších obav.
Za povšimnutí stojí rovněž maca (Lepidium meyenii), puškvorec, zázvor a kurkuma. Ne vše exotické, je to nejlepší, mnohdy má člověk to nejcennější u nohou a přesto toužebně civí ke hvězdám.
Zdravím, Petr K.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od adam.benda »

xxxxpetronius píše:Co se léčivek týče, mohu doporučit tinkturu ze schizandry (Schizandra chinensis), alias klanoprašky čínské. ...
Jestli se mohu přidat, za sebe doporučuji občas si dopřát přímo sušené plody. Není to tedy úplně pro každého, ale když je mysl povadlá nebo unavená, rozkousání plodů "schízy" přirovnávám k "explozi životní energie", tedy alespoň pocitově. (A mám někdy pocit, že na mě ta schíza skutečně pak přichází... :D ) Ale ne každý to vnímá tak jako já. Doporučuji vyzkoušet, protože i kdybyste explozi nevnímali, určitě vám tahle kouzelná rostlinka prospěje i jinak. :)


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Vlčice »

A je to tady
Máme za sebou Imbolc,
bohyně Brigit vystoupila z ohňů zapálených na ochranu před hladovými vlky sestupujícími z hor a mocně zabušila na zem.
Slunce sílí, dny se prodlužují a zima v našich končinách už jen sem tam kousne.
Sedmikrásky kvetly tuto zimu snad nepřetržitě, ale kvetou sněženky, za chvíli se rozvijí žlutá poupata kamčatských borúvek,
nachystané jsou i čemeřice a bledule pod lískami plnými dlouhých jehnědů.
Ještě pár týdnů a můžeme začít sbírat sušit poklady, které nám, přes to všechno ubližování, příroda stále poskytuje.
Brzy se rumiště rozblikají žlutými kvítky podbělu. Dobře se sbírá, hůře suší, ale na kašlík společně s jitrocelem funguje spolehlivě.
Už v březnu z loňského listí kolem lesních potoků začnou vykukovat něžná ouška medvědího česneku.
Zanedlouho jím budou potoky doslova olemované.
Týden rozumné konzumace čerstvých listů stačí na očistu od všech odpadů nastřádaných v pomalejším zimním režimu.
Pak rozkvetou bučiny a dubiny. 10 druhů kytek na jednom aru pořád ještě není výjimkou. Sasanky, podléšky, hrachory lecha, plicníky, dymnivky, kopytníky pospíchají, aby stihly odkvést dříve, než se stromy olistí a les se nadlouho ponoří do šera. Předtím však ještě musí stihnout odkvést mařinky, konvalinky a kokoříky.....
V lesních chrámech klekám, skláním se ke kvítkům a děkuji přírodě za všechnu tu krásu i za dary, které nám poskytuje.

Vlčice


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od pavelv »

Pokud jste zjistili, že bylinné doplňky nefungují, může to být tím, že v doplňku je něco jiného :) . V USA provedli DNA testy stovek lahviček bylinných doplňků a zjistili, že 4 lahvičky z 5 neobsahovaly žádnou z bylin, které tam měly být. Hlavní velké řetězce kterých se to týkalo: GNC, Target, Walmart, Walgreens.
http://finance.yahoo.com/news/study-man ... 54999.html


Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Milenium »

Dostala se mi do ruky 150 let stará kniha o bylinných léčivkách, udělal jsem zken, zde si ho můžete stáhnout:

http://uloz.to/xuDzZzZv/mag-pharm-b-mor ... r-1845-zip


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivky

Příspěvek od Cina »

Zázračnému hojení ran a snižování bolesti pomáhá krystalový cukr.
Už dávno naši prarodiče používali krystalový cukr na různá otevřená poranění. Na začátku je zapotřebí ho dát na poranění ve větším množství, potom ránu obvázat. Při následném převazování poranění se cukru už dává méně, protože rána se rychle hojí. Léčení s cukrem je doslova revoluční léčba. Po použití cukru baktérie nedokážou přežít, baktérie potřebují na množení a růst vodu. Cukr z rány vodu odčerpá, proto baktérie postupně odumírají, rána se hojí rychleji a bez bolestí. Cukr léčí proleženiny, různé vředy, léčí rány i po amputaci končetin, různé rány po operaci. Pacienti, kteří podstoupili léčbu cukrem, byli bez nežádoucích účinků, rány se rychleji hojily a hojení probíhalo bezbolestně. Jde o léčení finančně nenáročné, nakolik nám stačí jen potravina - cukr, který má každá domácnost v kuchyni. V Evropě už v některých nemocnicích začali pacienty léčit krystalovým cukrem. Pacienti a lékaři vždy říkali: "Konec zdlouhavému léčení poranění ran a bolesti!"
---------------------------------------------------------------------------------------
:pivko: :pivko: :pivko:


Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivky

Příspěvek od Cina »

Silnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

Jde o jednu z nejrozšířenějších květin, která existuje. Roste doslova všude, jsou jí plné louky a trávníky na sídlištích, hlavně teď na jaře.
Roste ale celý rok, dokonce se nejednou dá nalézt i během zimy pokrytá sněhem.
Neexistuje snad dítě ani dospělý, který by ji neznal. Navzdory tomu o jejich nesmírně silných léčivých účincích ví jen málo kdo.

Ano, hovoříme o obyčejné pampelišce.
Čaj s pampelišky působí na rakovinné buňky tak silně, že už po dvou dnech se začínají rozpadat. Zároveň nemá žádné škodlivé účinky na zdravé buňky.
Tato rostlina je i navzdory svému širokému medicínskému využití často zanedbávána.
Jediné, co pro její získání musíte udělat, je nasbírat ji na čistých místech, které neleží příliš blízko cesty.
Naše babičky dělaly s pampeliškových květů sirup, protože věděli, že má mnohé léčivé účinky. Co ale nevěděly, bylo, že pampeliškový kořen dokáže pomoci i pacientům s rakovinou.
Kořen je silnější než chemoterapie.
Vědci zjistili, že kořen pampelišky je při ničení rakovinných buněk účinnější než chemoterapie. Dokáže totiž kompletně usmrtit rakovinné buňky bez toho, aby nějak poškodil ty zdravé.
Krom protirakovinných účinků má pampeliška i následující vlastnosti:
 močopudné
 vylučování žluče
 detoxikace jater
 pomáhá při alergiích
 snižuje krevní cholesterol
Obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, jako je například vitamín B6, thiamin, riboflavin, vitamín C, železo, vápník, draslík, zinek, hořčík, kyselinu listovou.

V jedné misce s 55 gramy pampeliškových květů naleznete až 53% potřebné denní dávky vitamínu K a 112% vitamínu A. To všechno jsou fakta známé o pampelišce už celé dva roky.
Zázračný pampeliškový čaj
Výzkum uskutečněný na kanadské Universitě ve Winsdoru dal naději i onkologickým pacientům. Zjistil, že kořen pampelišky efektivně zabíjí rakovinné buňky a zároveň nemá žádné vedlejší účinky.
Čaj z pampelišky má poměrně rychlý účinek. Už v průběhu 48 hodin po užití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk.
Odhaduje se, že pravidelná dlouhodobá kůra kořenem pampelišky umí odstranit většinu nádorů. Kvůli těmto neočekávaným výsledkům, byly vědeckému týmu přiděleny další prostředky na pokračování výzkumu.
John di Carlo, 72letý onkologický pacient, podstoupil intenzivní léčbu agresivní chemoterapií. Po jejím neúspěchu ho lékaři poslali domů umřít v okruhu svých nejbližších.
Jako poslední možnost se rozhodl pro léčbu pomocí čaje z pampeliškového kořenu. Jen o 4 měsíce později byl tento muž v remisi (ústupu rakoviny).
Jak připravit pampeliškový čaj
Pampeliškový čaj se připravuje obyčejně ze sušeného pomletého kořenu. Použít můžete i najemno nakrájený čerstvý kořen.
Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořenu (podle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dl vroucí vody a nechte vyluhovat přibližně 15 minut.
Čaj pijte 2 až 3krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců.
Některé zdroje uvádí, že i listy pampelišky mají určité protirakovinné účinky. Pro přípravu čaje proto můžete zvážit použití směsi kořenu a listů.

Více zde: http://m.mikan.cz/news/silnejsi-nez-che ... pod-nosem/


proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od proud »

[quote="Cina"]Silnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem
Zdravim,bravo,uz jsem se lekl,ze na tenhle nas domaci skvost se zapomelo,susim koren a susim,zadny myti,jen ho oklepat,rukou otrit ,ususit a pomlejt i s tim co na nem zustalo,rozdrtit na jemnej prasek,denne pul cajovy lzicky to jisti,ani nemusim bejt marod,jelikoz vedlejsi ucinky zadny :-)


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
karelka
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28 lis 2015 12:29
Bydliště: Zruč nad Sázavou
Dal: 14 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od karelka »

Před 2 měsíci jsem si pořídil první kalísii.
Zabrala na problém s kterým jsem se potýkal 1,5 roku,několikrát jsem se chtěl obrátit na "odbornou"pomoc lékařskou ale při představě hospitalizace ve špitále a prodělaných vyšetřeních jsem stále otálel.Dnes mám 4 velké kalísie a 10 zakořeněných koncových odnoží.Začal jsem s přikusováním asi 1,5 až 2 cm listu, tak jsem tu první skoro za měsíc spásl jak slimák.Stále používám jen listy i když již mám litr alkoholu s oddenky.Za tu dobu jsem přečetl veškerou dostupnou literaturu jak naší, tak ruskou nebo vietnamskou, stále se setkávám se jménem homeopata V.N. Ogarkova, ale v žádné dostupné literatuře jsem se přímo o tomto léčiteli nikde nic nedočetl, ani kdy žil a kdy zemřel a na co.....
Karel


Carrka
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26 úno 2018 0:36

Re: Léčivky

Příspěvek od Carrka »

Osobně nejlkepší si jit natrhat bylinky nekam na louku.....a ty ktery se nedaj natrhat tak nekde koupit ... v Olmiku je jeden super obchod na meste z bylinkami a nebo eshop https://www.chvilkanacaj.cz tady taky nekdy nakupuju.


Martina35
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03 říj 2018 20:37

Kardamon

Příspěvek od Martina35 »

Co mě překvapilo, tak že takové indické koření jako Kardamon má tak silné účinky na zdraví. Na http://vsestihnu.cz/media/kardamon-koreni-jak-pouzivat/ jsem se dočetla, že se používá při léčbě revmatismu, zánětech zubů a dásní, zklidnění žaludku, zlepšení imunity, pro lepší psychickou pohodu. Takže ho hodlám v kuchyni teĎ užívat více než dřív. Ráda bych zkusila i zmíněný recept na Cizrnovou kormu s květákem a kardamonem, tak snad to bude chutnat i manželovi :)


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“