Filmy, které mne zaujaly

O vnitřním světě v každém z nás.

Moderátor: martinq

Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »



Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Ekologie natvrdo

Příspěvek od martinq »

Příběh věcí



Napsala a vystupuje: Annie Leonard
Hlas: Jitka Oláh (dabing je amatérský, bu'dme za něj rádi, ale je hrozný...)
Režie Louis Fox
Produkce Free Range Studios 2007

Příběh věcí je 20ti minutový animovaný film poukazující na pozadí produkce a spotřeby zboží od těžby až po prodej, užívání a likvidaci. Produkce „věcí" ovlivňuje životy lidí a životní prostředí všude na světě, prestože většina tohoto dění je skryta našemu pohledu. Autorka a vypravěčka filmu v jedné osobě, Annie Leonard, kriticky nahlíží na vzrůstající spotřebu a důsledky konzumního chování a volá po změně směrem k udržitelnějšímu způsobu života.

Annie Leonard se již dvacet let věnuje environmentálním a globálním tématům. Navštívila několik desítek zemí, kde se vyrábí věci naší každodenní spotřeby a také místa, kde tyto již nepotřebné věci končí. Na základě této zkušenosti se rozhodla věnovat úsilí snaze o přeměnu stávajícího systému směrem k environmentální udržitelnosti a sociální spravedlnosti.
Od roku 2007, kdy Příběh věcí vznikl, byly natočeny i další krátké filmy upozorňující na pozadí produkce různých produktů, např. Příběh vody, Příběh elektroniky, Příběh kosmetiky.
Filmy v originálním znění jsou dostupné na http://www.storyofstuff.org/

Kategorie
Vzdělávání a pedagogika




Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Cestopisné filmy ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.bushmanfilm.com/ ... především cestopisné filmy ... vše komentováno v češtině ...

... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »

Jak jíst, abychom žili déle a zdravěji


Průvodce Michael Mosley na sobě vyzkoušel pozoruhodný vědecký projekt kombinace půstu a plnohodnotného stravování, který přináší překvapivé výsledky v oblasti zdraví, dlouhověkosti i odolnosti proti obezitě a Alzheimerově nemoci. Dokument BBC


Vědci po celém světě se dlouhá desetiletí usilovně věnují zkoumání procesu stárnutí. Je zřejmé, že geny hrají významnou úlohu v tom, jak rychle a jakým způsobem stárneme. S genetickou výbavou toho příliš nenaděláme. Co ovšem můžeme udělat, je změnit to, co jíme. Výsledky pozoruhodného výzkumu prováděného americkými vědci naznačují, že existuje spojitost mezi stravou a dlouhověkostí. Zdá se, že nejde jen o to, co jíme, ale také o to, kdy a jak to jíme. Michael Mosley vás provede na vlastník kůži procesem své převýchovy.



Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xCAg4BRH/jak-jist-abychom-zili-dele-a-zdraveji-michael-mosley-bbc-2012-avi
Nechat v CODE !


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od la »

Tungunský meteorit expedice novinářů

[youtube][/youtube]


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od sisa »

Naposled mě zasáhl starý český film Vyšší princip.


Davilaset
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22 črc 2016 10:48

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od Davilaset »

Děkuju mnohokrát. Nyní budu dívat.


Míca
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 15 lis 2016 12:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od Míca »

Miluju filmy a že jich je! Viděl jste už někdo dívku ve vlaku?


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »

Film o dokončení předchozí cesty. Před příbběhem bych doplnil, že je možné že jde o muže, který zemřel dříve než dokončil cestu. Navázal o skoro sto let později a dovršil záměr předchozího života.

Mladý, nadějný student odmítne konzumní, americkou společnost a jde si svou cestou uzemnění a propojení s drsnou, surovou přírodou.

http://www.csfd.cz/film/229841-utek-do- ... y/prehled/



Moc krásný film o západní společnosti a přírodní protiváze u kmene domorodců. Vypráví nejmladší členka západoněmecké rodiny.

http://www.csfd.cz/film/303338-dite-dzungle/prehled/

Ve filmu je fantasticky zpracovaný boj. Dvě sousední vesnice, kdy se všichni znají jménem, bojují. Né proto aby se vyvraždily, ikdyž přijít o život je možné.


Toto scifi je v podstatě dokument co se nyní děje na Zemi. Extrakce božského "paliva" pro účely existencí, které jsou bez možnosti plynutí a získání této "sloučeniny/kmitočtu"

http://www.csfd.cz/film/289178-jupiter-vychazi/prehled/

Duchové, vlivy na člověka, cestování tzv.časoprostorem, dlouhověkost. Kdo má trochu povědomí, spojí si vše kolem a tento film.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »

Svět jak ho neznáme, aneb There are no forests on Earth (česká verze). Kam se poděl vysoký les, bylo na netu i zde pdf o 60 km vysokých stromech - stolové hory = pařezy.




Před časem jsem sem dával Inner world outer worlds 1 - 4, zde jsou s sk titulky.

Titulky je třeba přepnout, nejde o strojopřeklad ale otitulkování překladatelem.

Díl 1 Akáša


Díl 2 Spirála


Díl 3 Had a květ


Díl 4 Předmyšlenka


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Žlutý baron Andrej Babiš pravda o podnikateli

Příspěvek od martinq »

Zajímavý film který spoluvytvořila česká televize. Pozoruhodné je že v televizi české se vysílat nebude. Cenzura jako za starých časů.

Kód: Vybrat vše

https://www.uloz.to/!X6Kb3tKxWDCy/selska-rozum-dokument-fullhd-kvalita-o-podnikana-andreje-babile-mp4


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

posvátná geometrie z 50. let 20. století

Příspěvek od martinq »

Hannah Van Houcke - A Glimpse into the 3D Hidden World of Simulated LIGHT

[youtube][/youtube]


The Walter Russell a jeho bádání.

[youtube][/youtube]


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »

https://www.csfd.cz/film/264254-v/prehled/

V jako vyslanci
V - visitors

Přiletěly, rozkoukaly se a začaly rabovat a panovat. Po nás armagedon ...
Dávaly na HBO je to k mání na torentu či sdílených serverech pod V 2009 - 22 dílů.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »

Pozoruhodny film o rozlozeni a slozeni sebesama.



Opet plati ze zakladni kamen se nasobi a umocnuje. Jeli poskozeny muze se pokazit vse. Je li cisty, muze se vse vycistit.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Filmy, které mne zaujaly

Příspěvek od martinq »

Dokument o všem a ničem

Popis konzumenta který přjal nový řád světa - prachy jsou bůh, kdo jich má víc muže uplně vše.

Amatérská konspirační sračka, která až hraničí s retardací tvůrců, jejichž fakta a argumenty se na začátku zastaví u konstatování, že jsou naladění na vyšší formu vědění, kterou divák prozatím neoplývá a proto musí nekriticky uvěřit všemu, o čem mu budou lhát. Zcela bez podkladů fantazírují, že v Antarktidě jsou podzemní milionová města osmimetrových reptiliánů, kteří pomohli nacistům sestrojit pokročilé technologie a tajné americké organizace využívají jejich znalostí a technologií dodnes. Že svět, ve kterém žijete ve skutečnosti řídí tajné vlády (asi nová varianta na NWO) a všechny knihy v historii lidstva společně s těmi současnými jsou jen lži sepsané reptiliány, aby nikdo neprokoukl tu hrůznou pravdu. Že už v minulém století cestovali lidé do vesmíru díky mimozemskému pohonu připevněnému na ->podmořské ponorky<-. Pokud pak konečně přijde řeč i na něco reálného, co na rozdíl od osmimetrových mimozemských plazů v Antarktidě skutečně existuje (kulturní tradice protáhlých lebek u různých civilizací v historii lidstva), tvůrci divákům opět lžou ve jménu své agitky, kdy protáhlé lebky, kterých se dosahovalo pomocí obinadel utahovaných kolem lebky dítěte v růstu, označují za vrozenou dědičnost mimozemské geniality a bezostyšně si vymýšlí, že daní lidé měli dvakrát tak velký mozek a dvojnásobnou inteligenci, ačkoliv ve skutečnosti neměli nic jiného než uměle protáhlou lebku díky plánované deformaci, se stejným mozkem jako má každý jiný člověk, akorát s jiným tvarem mozku díky té deformaci lebky. Racionalita nula, fakta nula, fantazírování a lži na maximum. Dokument se ani nedá zařadit do konspiračního žánru vedle Danikena, který těm vlastním blábolům nevěří, jen na nich parádně vydělává. To jsou přímo úděsně trapné dezinformace určené pro retardované lidi, takže pokud je kdokoliv z vás ochoten uvěřit těmto bludům schizofreniků, měl by ve vlastním zájmu vyhledat odbornou pomoc - ne, nejsem zednář, který tě záměrně mate. Viděno 40 minut, už od začátku to nesnesitelně uráželo mojí inteligenci, se sebezapřením doklepáno alespoň do 1/3 dokumentu k získání uceleného obrázku o tom, že je to skutečně odpad!.

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!t6JrANTUuFAh/above-majestic-2018-hdrip-xvid-avi
Aneb chytrému napověz.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Vnitřní svět“