Destilovaná voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od poota »

proud píše:.. ovlivnovanim vody na informacni urovni za pomoci zaricu ..
Na tomhle fóru už je ledacos, třeba:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 47#p116947

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

Omlouvat se nemas za co,vubec ses me nedotknul,naopak,mas dobry poznamky,od toho diskuse je,aby vsem neco dala a dostali jsme se dal.


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

Respekt Pooto,Schauberger je pro me "polovicni panbuh" kteryho si svet jeste zdaleka nedokazal vsimnout,natoz ho ocenit! Ta pramenita,to je lek,klidne bych se s ni smichanou s DMSO mazal!!!Bohuzel se k ni nedostanu.Ona i ta destilka je neskutecne draha a v diskutabilni kvalite,premejslim ze si ji zacnu vyrabet pomoci masinky na paleni slivovice,jinejm zpusobum moc neverim.


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od poota »

Proč by ses k pramenité vodě nedostal? Nevím, kde bydlíš, takže Ti poradím, aby ses podíval na
http://www.estudanky.eu/
kde najdeš mapu a taky informace o tom, kde se v Tvém okolí pramenitá voda vyskytuje. Dokonce i na http://www.mapy.cz/ máš studánky a prameny zobrazené, je to takový modrý oválek s vlnovkami a je to i propojené s odkazy na estudánky.
Taky se můžeš podívat na http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=28&t=3563 - třeba budeš chtít nějaký pramen sám upravit.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od poota »

proud píše:.. destilka ...,premejslim ze si ji zacnu vyrabet pomoci masinky na paleni slivovice,jinejm zpusobum moc neverim.
Nemám s tím dobré zkušenosti - nejvíc zřejmě vadí deflektor a asi taky to, že bod varu u vody je podstatně vyšší, než u alkoholu. Ale třeba si s tím poradíš :dknow:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

To je ve stadiu napadu,zatim to akutne neresim,jelikoz nesnaze prijdou az to postavim a spustim,pak je budu resit.A faktem je,ze kvalitni destilku budu pouzivat jinak nez tu kupovanou.Jinej kraj,jinej mrav,tady je drahy proste vsechno a musim resit penize,to jsem driv nikdy nemusel.A k sehnani bylo prakticky vsechno.Znacka ideal by bylo najit ten pramen(kidne se o nej postaram),a uzivat destilku treba tejden,pak 14 dnu pramenitou,zas tejden destilku atd.Jinak vodu z kohoutku prelejvam pres filtr s drevenym uhlim do kameninovyho dzbanku ve ketrym mam kousek stribra a az tu teprve pouzivam,na chlor nejsem zvedavej.


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

Jinak koloidy jsou trosku neco jinyho,stribrnou vodu si delam podle "Iv",mimochodem,vzacnej clovek:-),Moje myslenka s vodou a ankhem je dodat vode svy informace o leceni a lepsim svete :-),tu vodu pak poslat do sveta:-)


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
Cobra
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: sob 26 čer 2010 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od Cobra »

Zdravím vás,
vie mi niekto poradiť ohľadom konduktometra? Ten môj je nakalibrovaný na 1413uS a dokáže merať s presnosťou na 1uS/ppm. Kúpil som jednu destilovanú vodu, v ktorej už podľa čuchu bola nejaká chemická prímes (acetón, lieh alebo niečo podobné), no konduktometer ukazoval vodivosť 0uS. Môže byť "problém" v tom, že môj nos je citlivejší ako ten konduktometer?
Naposledy upravil(a) Cobra dne pát 03 říj 2014 13:47, celkem upraveno 1 x.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od lajos »

Co to je -jedna destilovaná voda-? Kde, kolik, za kolik si ho koupil? A možná z toho vypline přoč se nezdá.


Cobra
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: sob 26 čer 2010 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od Cobra »

Tesco destilovaná voda, značka Topdrive, výrobca Filson s.r.o., Opava. Môžeš kúpiť a premerať?


Človek nie je človekom, keď neverí v sám seba.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od lajos »

Vidíš to, o ničem podobném jsem neslyšel, neb jsem v tescu nic takového mně nenapadlo hledat.
Hloupá otázka, v kterém regálovém oddělení ho mají a za jakým učelem se prodává.
Vodivost dest. neměřím neb ho dostávám z laborky s min. vodivostí.
Jak se vám daří měřit vodivost pod 1 mikrosiemens?


karl
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27 dub 2017 11:27

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od karl »

Super tema, mam otazku, otazky..
Pouzivam destialtor (alebo asi skor demineralizator) z ebay. Ten klasicky jednoduchy za cca 100eur/2700czk.
Moja pointa je - ako vodu skladovat?
Co zatial viem - "destilka" je voda "hladova" cize na seba viaze hocico, napr aj CO2. Tomu asi nezabranim, jedine ak destilator upravim aby mal obmedzeny prisun vzduchu, ale ine som chcel.
1. udajne, hladova destilka zerie PET flase, ale niektore zdroje uvadzaju, ze staci ju 5x vymenit po 24 hod a PET uz dalej nebudu vyzierat.
2. udajne, iny zdroj hovori, ze SKLO zeru donekonecna, otazne je, ci sa to da vycistit podobnym krokom ako v bode 1. pri PETke.
(ochutnal som vodu zo skla, kdezto tam uz raz na 1-2dni destilka bola a chutilo to tak, no nebudem exaktny, ale koloidne. ako koloidne striebro napr, neviem, mozno je to blud a klame ma zrak)
Cize. Mozno by bolo idealnejsie ju skladovat ani nie v PET - kedze je to siroky sortiment a kazda sa moze chovat inak z rozneho dovodu, ale napr zdravalahev.cz a podobne - lenze, maju nicom sortiment, 1L mi nepomoze, potrebujem idealne 5L, aby bolo skladovanie na 2-3 dni dopredu rozumne.
Rozhodol som sa pre dlhodobe pitie tejto vody (demi/desti), a uvidim co to urobi.. kedze poznam ludi co ju piju 20-30rokov, nebojim sa jej, len chcem vyspekulovat, aby som s tym nemanipulval zle/nevhodne. Raz uz som na nej bol tak rok, ale to je kratko.. Mozno aj tych 20-30rokov nic nepovie, kedze teoreticky moze zanasat niecim z PET a potom konec..
Existuje nejaky test, ako overim, ze voda ktora bola "destilovana" nenabrala odpad z flase ? Ten merac vodivosti napr, alebo neviem, mikroskop ? Ale zas, aby to bolo mozne overit u bezneho smrtelnika, a aby pristroj nestal tisice.. Ale aj toto mi pride nemozne chciet , vela muziky za malo penazi :)

Inak, ohladom ceny destilacie vody, je to zadarmo v zimnom obdobi, pretoze destilator spotrebuje energiu, ale voda ju neabsorbuje, cize energia sa nemoze nikdy stratit, len meni svoju formu, a ked meni formu na teplo, tak to vykyruje izbu. Samozrejme, odporca povie, ze v lete to kuri a je to neziaduce - ale ked to vykuruje v zime, co je 6 mesaicov podla lokality, tak v lete to stoji bezne 1kw/L+- ale na konci to bude priemer, cize nakaldy ktore sa uvadzaju su v realite polovicne :) Tak isto ako kuri PC/TV, tak aj destialtor. To na margo tych hadok, ze destilovanie je zbytocne drahe - v zime je zadarmo.

Dovod pre "destilku" je u mna jednoduchy. Nie je dokazane, ze mineraly z vody su pre telo vyuzitelne, a je ich tam extremne malo (1L mineralky = 10% Ca denne), cize nebudem postradat tak slaby zdroj. A ze mi destilka vytiaha z tela mineral? A nech - zoberie AJ bordel, kedze viaze VSETKO na seba. Inak, pre rypalov - asi tazko moze byt upravena voda horsia, ako jej zdroj. To je uplne proti logike. Voda z pranemov? Mozno je lepsia, ale taktiez moze byt znecistena - smog.
Inak, teoreticka otazka, pokial je voda, ktora sa zraza v atmosfere extremne a absolutne hladova, a teda zerava, toxicka - preco nas mlha nezabije ?

ALE ano, mozno pit vodu z afriky, znecisteny zdroj, mozno preto maju tak dlhe koncatiny... :D


Cobra
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: sob 26 čer 2010 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od Cobra »

Destilku skladuj v uzavretej nadobe a ziadne pachy nenatiahne. Buď sklo alebo HDPE plast. Ja ju mávam v HDPE 4L bandaskách od destilky z tesca a v pohode. Keď mi niekde nalejú "čistú" vodu napr. v kaviarni, tak ju ani nevypijem, ako mi smrdí.


Človek nie je človekom, keď neverí v sám seba.
martel
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 27 dub 2017 11:47
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od martel »

karl píše:Super tema, mam otazku, otazky..
Inak, ohladom ceny destilacie vody, je to zadarmo v zimnom obdobi, pretoze destilator spotrebuje energiu, ale voda ju neabsorbuje, cize energia sa nemoze nikdy stratit, len meni svoju formu, a ked meni formu na teplo, tak to vykyruje izbu. Samozrejme, odporca povie, ze v lete to kuri a je to neziaduce - ale ked to vykuruje v zime, co je 6 mesaicov podla lokality, tak v lete to stoji bezne 1kw/L+- ale na konci to bude priemer, cize nakaldy ktore sa uvadzaju su v realite polovicne :) Tak isto ako kuri PC/TV, tak aj destialtor. To na margo tych hadok, ze destilovanie je zbytocne drahe - v zime je zadarmo.
Úplne zadarmo to asi nebude. Kúrenie elektrinou je drahšie ako iné spôsoby vykurovania. Rovnaké teplo by si dokázal izbe dodať za menej peňazí, keby si si pustil radiátor.

Ja viem, som strašný detailista :)

Inak je to ale dobrý point, mňa by to nenapadlo sa nad tým takto zamýšľať.


E = m(a2+b2) ...keď sa Einstein spojí s Pytagorom
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“