Candidoza-přemnožení kvasinek

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od milda »

Kurkumin+piperin (používá se v poměru poměru 100 : 1) lze koupit u Jardy Zajíčka a "zabalit" do liposomů.
viz:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... t=liposomy

instruktážní video:


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

nika22 píše:Kurkumu konzumuji, co mi síly stačí a musím říct, že nějaký efekt má, ale pořád to není ono. Za několik měsíců jsem jí zkonzumovala kilo. Nasypu ji vždycky do másla, je to docela dobré i samotné.
Ahojky,
až si přečteš přílohy tak zjistíš že pepř navyšuje účinek kurkumínu cca 20x, to se ti musí na užívání projevit :pivko:
Celý problém kurkumy je v dávkování kdy ta jedna tobolka či lžička je málo :cry: , ale na běžnou údržbu zdraví to stačí ...
Pokud budu nemocný tak těch kutilských tobolek budu brát víc ......
Tak ať se daří
H.v.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

omluva-duplicita


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od lajos »

Mně zaujal kurkumin + piperin extrakt z pepře. Prodávají 520mg tobolky za 500 a něco. piperin je taky drahý, kurkumu koupíš vcelku levně jako koření a nakonec se dá smíchat s čerstvým pepřem 4:1 a je hotovo. Za 500 si uděláš nevím kolik? kilo? Nedělal jsem bilanci ale vůči miligramům, když potřebuješ velké dávky na aktivní léčení, je to slušný rozdíl.
kutile-psali že piperin zvyšuje vstřebatelnost kurkuminu až 2000x- http://www.vyvazenezdravi.cz/kurkuma-z- ... jsi-objevy
Jsem se hezky zamotal. Kurkuma - kurkumin. Kurkumin je extratk z kurkumi a je v něm 3.14%. Piperinu je v pepři 5-10%. No a teď počítejte a míchejte


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

lajos píše:Jsem se hezky zamotal. Kurkuma - kurkumin. Kurkumin je extratk z kurkumi a je v něm 3.14%. Piperinu je v pepři 5-10%. No a teď počítejte a míchejte
Ahoj lajošu :)
to su rád že je stará garda ještě na fóru.
Snažil sem se dopočítat léčebné dávky a došel sem k závěru, že to není tak jednoduchý :bhead:
V kile kurkumy máš cca 31g kurkumínu. Někde sem vyčet že na léčení diabetu potřebuješ do sebe dostat denně 1,5 g po dobu 9 měsíců.
Běžným výpočtem bys z kila koření získal 15 denních dávek, tj. 2kg na měsíc a 18-20 kg na léčení.(kg kurkumy cca 360,- Kč x 18=6480,- Kč)
ALE ! Je pravdou že se jedná o přírodní kurkumín !!!

V nabídce e-schopu máš
Kurkumin extrakt 95% 50 g pod obchodní zn.Kurkumin Curcumin (Curcuma longa)C21H20O6
Výchozí surovina : Kvalita farmaceutická
Použití : Chemická látka
Je to prášek který musíš natobolkovat, do jedné tobolky nulky se vejde cca 300 mg. Z jednoho balení vyrobíš cca 160 tobolek. Doporučená dávka je tedy 5 tobolek denně. za 270 dní 1350 ks.
Na vléčení potřebuješ 8,5 dávek á 360,-Kč = 3060,- Kč (orientační cena)
V porovnání v penězích je chemie výhodnější .....

Otázkou zůstává využití kurkumínu v těle. Když vezmeme v úvahu působení piperinu, tak bychom potřebovali min.20 x nižší dávky (2000 je silně přemrštěný odhad jednoho článku).
V tom případě se kloním ke snížení dávek protože :
V Indii se používá kurkuma jako koření pro běžnou stravu. To značí že běžně spotřebuje Ind cca tu jednu lžičku kurkumy denně což je pár mg.kurkumínu.
Přesto je počet nemocných rakovinou v Indii nejnižší na světě (a to asi jsou ti, co konzumují méně kurkumy).
Logický závěr:
Je zbytečný do sebe cpát vysoké dávky kurkumínu, ale vytvořit v těle jeho stálejší hladinu podobně jako u MMS. Proto se domnívám že to naše kutilské snažení jako prevence musí stačit :ethink:
No a včil mudruj :laugh:
Maj sa
H.v.


nika22
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25 čer 2014 21:03
Dostal: 2 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od nika22 »

kutil píše:
nika22 píše:Zdravím,
je tu někdo kdo by mi poradil, kde sehnat v ČR Ozovit nebo peroxid hořčíku? Zkoušela jsem se ptát Googlu, ale na peroxid hořčíku mi nabídl jen fu Fagron, která momentálně nemá a prý ještě dlouho mít nebude. Pokud tu třeba někdo i umí tu látku vyrobit, prosím ozvěte se. Díky!
Omlouvám se že reaguji na příspěvek o peroxidu, ale odkaz v pc mě upozornil že toto vlákno jede dál ... a to je dobře ;)
Za těch 10 roků co se zajímám o alternativní medicínu tak sem zjistil spousty rozporů oproti klasické medicíně. V rámci upřednostnění zisku z nás dělají neustále ovčany-grrr
V poslední době sem narazil na Kurkumu- klasické koření. V příloze máte co všechno umí a budete se divit. Problém je, dostat do sebe léčivou dávku a to 1 lžičenku kari denně. V této dávce je pár mg léčivého kurkuminu. Na léčení rakoviny a jiných údajně neléčitelných nemocí potřebujete denně 3g. Tuto dávku nejste schopni do sebe klasicky dostat. Když budete týden jíst řízky tak vám přestanou chutnat a polezou vám ven aj ušima ....o kurkumě nemluvě.
Naše chuťové buňky oklameme použitím tobolek ;)
Samozřejmě že se dají koupit jako výtažek - extrakt, ale jako se vším za podstatně dražší peníz :cry: Na udržovačku je to OK, ale na větší dávky abychom začali šetřit. Proto ta kutilská výroba kdy napřed vyrobíte extrakt povařením kurkumy v tuku a vodě. Po schládnutí je kurkumin navázán v tuku který snadno odeberete z hladiny jako led. Do tohoto tuku pak přidáme klasicky kurkumu a máme tobolky o dostatečné síle....

Tak sem se vypovídal a život de dál....
Přeji brzské uzdravení a pevné zdraví všem
H.v.
Dívala jsem se po pepři, protože se mu instinktivně vyhýbám. Nedoporučuje se lidem, kteří mají potíže s játry a ledvinami - což se mě týká. To stejné platí pro chilli. Tak teda nevím...


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

nika22 píše:Dívala jsem se po pepři, protože se mu instinktivně vyhýbám. Nedoporučuje se lidem, kteří mají potíže s játry a ledvinami - což se mě týká. To stejné platí i pro chilli. Tak teda nevím...
Cholkáá,
když si vybereš citaci tak smaž co je nepodstatný... tj. mezi závorkami quote na začátku a quote na konci citace a mezi nimi ponechej jen tu část textu na který reaguješ....
Jinak s užíváním je to u každého jedince jiný, což je škoda :cry:
Osobně se domnívám že ten piperin se váže na kurkumin a tedy nedráždí žaludek a následně i ledviny jako klasický pepř.
Doporučuji optat se svýho MuDrce, nebo případně vyzkoušet malou dávku a sledovat jak se to projeví .... Ideální je ta prevence kurkumou, s léčením zatím nemám zkušenosti :cry:
Vydržať
H.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“