Meyer-Replikace

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:Jinak mi přijde ujetý ze někdo vlastní schema na vyvýječ do auta který stačí vyrobit nainstalovat a jede se. Co regulace vyvinu plynu, dávkování do motoru a energetický výnos? To jsou velmi důležité věci a nikde o tom není ani zmínka. Meyer vyvýjel motor na vodík několik let a to měl jiné možnosti jak my a po ruce dva zručné automechaniky a svého bratra špičkového elektronika, který mu dělal ridici jednotku. I pres veškerou snahu provozovat motor na vodík se mu nedařilo a přetrvávaly problémy udržet vyvýječ v rezonanci a s tim i vyvin plynu. Technologie byla neprodejna z důvodu nestability a později přešel na vstřikování vody. Tim chci říct ze to není o jednom plosnaku stylem "hej franto dej to sem, já si to zkopíruju a budu jezdit taky" ale o funkcním celku, který je tvořen mnoha provozních častí
Stále platí, co jsem uvedl, takže si můžeš ještě přibájit ty kouzelný plazmový svíčky značky "meyer".
Naposledy upravil(a) duraj dne stř 10 led 2018 21:18, celkem upraveno 1 x.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

lajos píše:Hm, nikdo netvrdil že to je jednoduché. Pár okolností ještě je jak k tomu dospěli, zatím jsem nenapsal vše. Funkční auta byli nebo jsou dvě na stejném principu-co se ti nezdá je tvoje věc i když tvoje pochybnosti chápu. Že jsem to schema hodil na plošnák asi 6x6cm se omlouvat nebudu, bavilo mně to, bylo tam asi 6-7 švábů i s frekvencema oscilátorů související s vyvýječem-už jsem psal, ten měl dost zvláštní konstrukci. Zatím jdu na pivo, bavte se
Jasně, plošňák 6x6 cm, 6-7 švábů a frekvence.
Ono by stačilo na tvoje znalosti z oboru elektro jen trochu klepnout a hned by se ukázalo, co vůbec umíš - vyhnul by ses otázce, protože bys věděl prd.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:Nechci se ptat blbe jako Duraj, ale musim. Videl si na vlastni oci ze ten motor jel pouze na vyvijec bez primesi uhlovodiku a prokazatelne overene treba merenim splodin? Znal jsi je osobne a duverne aby jsi jim mohl 100% verit? Pokud by motor jel pouze na tak male mnozstvi plynu, musi obhajit puvod energie. Kdyz jsem já testoval motor na plazmove spalovani vody, videli to vsichni v mem okoli, nijak jsem se tim netajil a jako dukaz si mohli strcit nos do vyfuku a citili jen cisty vlhky horky vzduch, to je dukaz misto slibu. Energeticky pokryt beh motoru vyvijecem znamena vyrobit 100 a vice litru plynu hho za minutu
Ano, ten motor viděl na jeho vlastní oči a jel jen na vyvíječ, jako že se lajos jmenuje a taky že je ing.

No a tvoje plazmové spalování je prakticky totéž, důkaz místo slibů má fakt váhu.

* * * * *

A ještě jednu věc - když už seš v tom tak hluboko potopenej (a tvoje kémo lajos taky), proč se nedáte do kupy s někým úspěšnějším, třeba s Wiesnerem?
Nebo ho neznáte...?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od lajos »

Magor jeden ujetej-duraj?. Kdo je Wiesner? Neznám, dej se s ním do kupy sám. Jak se klepe na moje znalosti elektro-asi s kladívkem, nee??
Ne neviděl jsem ani jedno auto jezdit na příslušnou kravinu nebo skutečnost. Tehdy jsem mu dělal mistra v práci na směny a bavyly jsme se o tom vcelku dokolečka. Samo že mně s tím sral že nakonec když už to měl mně nenechal se na to ani podívat. On chudák měl své problémi až jsem mu nemohl ani nic vyčítat, nakonec to prodala a ještě k tomu dostal další auto-měl čtyři děti-ani jsem se mu tehdy moc nedivil.
Neměl jsem na nic právo vůči němu, přes to že mi sděloval informace, moc tomu ani nerozuměl ale věděl přesně o co jde. Stejně mi dodal schema i s frekvencema a nějaké další informace kterým on stejně nerozumněl.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od lajos »

Neznáte nějakého duraje ze srazu? - já si nikoho takového jména nepamatuji, asi je na vyšší úrovni než by za námi dorazil na sraz? Asi to má daleko do Prahy-viď kocourku??


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Moc tomu ani nerozumel a motor mu jel na vyvijec vodiku? To je vic nez divny. Z vlastni zkusenosti vim, ze pokud clovek nema dostatecne znalosti a neudela slozite zarizeni na 100% tak se neco po..re a nefunguje to. Jak jsi proboha nacpal cele rizeni Meyer vyvyjece na plosnak o velikosti 6x6 cm??? Meyer to mel ve zhruba pulmetrove kisne nacpane az po okraj elektronikou. Nemel to sice v SMD ani na vicevrstvych PS ale i tak je nemozne se dostat do tak malych rozmeru. Skoda, takze nemas jediny dukaz ze motor jel pouze na vyvijec a skoncilo to u reci. Kdysi me byvaly kolega taky houpal ze jezdi jen na vodu, ale muj merak na CO ukazal neco jineho a pak se kroutil jak moucny cerv a priznal ze neco málo spori jinak jede na palivo. Nestaci o tom mluvit, je potreba to videt, jeden pohled vyda za tisic slov. Dokonce jsem byl u jednoho "profika" ktery se vychvaloval ze ma precizne zpracovany vyvijec rizeny elektronikou a jezdi pouze na nej. Pravda byla takova, ze se jednalo o dve flasky od okurek pripojene natvrdo k baterii :bhead: Tak asi tak


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

lajos píše:Magor jeden ujetej-duraj?. Kdo je Wiesner? Neznám, dej se s ním do kupy sám. Jak se klepe na moje znalosti elektro-asi s kladívkem, nee??
Ne neviděl jsem ani jedno auto jezdit na příslušnou kravinu nebo skutečnost. Tehdy jsem mu dělal mistra v práci na směny a bavyly jsme se o tom vcelku dokolečka. Samo že mně s tím sral že nakonec když už to měl mně nenechal se na to ani podívat. On chudák měl své problémi až jsem mu nemohl ani nic vyčítat, nakonec to prodala a ještě k tomu dostal další auto-měl čtyři děti-ani jsem se mu tehdy moc nedivil.
Neměl jsem na nic právo vůči němu, přes to že mi sděloval informace, moc tomu ani nerozuměl ale věděl přesně o co jde. Stejně mi dodal schema i s frekvencema a nějaké další informace kterým on stejně nerozumněl.

Neznáte nějakého duraje ze srazu? - já si nikoho takového jména nepamatuji, asi je na vyšší úrovni než by za námi dorazil na sraz? Asi to má daleko do Prahy-viď kocourku??
1.
Wiesner je jeden takovej, co používá vodík k ohřevu vody a taky pohání elektrocentrálu.
A prej dělá na STUDENÝ FÚZI.
Takže cvok.

2.
Tvoje znalosti elektro jsou velmi slabé.

3.
Pohádka o tajemném kutilovi je fakt dojemná, ještě přidej něco o tom, jak po něm šli agenti ropných kartelů.

4.
Ne, ze srazu mě nikdo nezná.
A opravdu jsem na vyšší úrovni, než matlalové, kteří chtějí stavět perpetuum mobile.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od lajos »

Neříkal jsem -plošňák a Meyer- psal jsem: schema na co jezdili ty dvě auta, žádné trafo tam neměli.
3.-o žádném pronásledování jsem neslyšel


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:Moc tomu ani nerozumel a motor mu jel na vyvijec vodiku? To je vic nez divny. Z vlastni zkusenosti vim, ze pokud clovek nema dostatecne znalosti a neudela slozite zarizeni na 100% tak se neco po..re a nefunguje to. Jak jsi proboha nacpal cele rizeni Meyer vyvyjece na plosnak o velikosti 6x6 cm??? Meyer to mel ve zhruba pulmetrove kisne nacpane az po okraj elektronikou. Nemel to sice v SMD ani na vicevrstvych PS ale i tak je nemozne se dostat do tak malych rozmeru. Skoda, takze nemas jediny dukaz ze motor jel pouze na vyvijec a skoncilo to u reci. Kdysi me byvaly kolega taky houpal ze jezdi jen na vodu, ale muj merak na CO ukazal neco jineho a pak se kroutil jak moucny cerv a priznal ze neco málo spori jinak jede na palivo. Nestaci o tom mluvit, je potreba to videt, jeden pohled vyda za tisic slov. Dokonce jsem byl u jednoho "profika" ktery se vychvaloval ze ma precizne zpracovany vyvijec rizeny elektronikou a jezdi pouze na nej. Pravda byla takova, ze se jednalo o dve flasky od okurek pripojene natvrdo k baterii :bhead: Tak asi tak
Jasně, že jel na vyvíječ. Takových je plno.
O panu Vrankovi bylo dokonce v televizi!

:mrgreen:


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Tak dobrou chut a hura pojidat okurky at muzem jezdit zadarmo :laugh: :laugh: :laugh:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od NAVAR »

bony1 píše:Muzu doložit několik PDF kde Meyer používá izolovany odporový drat 430FR místo medi. K tomu spoustu foto a vysvětleni proč odporový drát a ne klasiku. Meyer taky tvrdil ze vodíkovy vyvyjec s obvodem PPL funguje i s trafem namotany medi ale s mnohem menší ucinosti kvůli úniku proudu. Problém je v tom ze v ČR se izolovany odporový drat neda sehnat ani na ebay nebo aliexpresu. Je k dostani pouze ve velkem baleni za astronomickou cenu (desetitisice korun)

Jo odporovej drát, je asi drahej. Dříve nebyl.... Kdo se vyzná vzpomene si na cívky z různých měřících přístrojů ve funkci bočníku či předřadníku, kde odporový drát izolovaný hedvábím byl. Tedy nejenom hedvábím, on se i povrchově oxiduje aby se izolační vlastnosti zlepšily.
Nevím co je na tom dnes tak vzácného ale dříve toho byly po údržbách elektro plný špulky.
Jenom trochu nostalgie, o vodíku se bavit nechci.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

NAVAR píše:
bony1 píše:Muzu doložit několik PDF kde Meyer používá izolovany odporový drat 430FR místo medi. K tomu spoustu foto a vysvětleni proč odporový drát a ne klasiku. Meyer taky tvrdil ze vodíkovy vyvyjec s obvodem PPL funguje i s trafem namotany medi ale s mnohem menší ucinosti kvůli úniku proudu. Problém je v tom ze v ČR se izolovany odporový drat neda sehnat ani na ebay nebo aliexpresu. Je k dostani pouze ve velkem baleni za astronomickou cenu (desetitisice korun)

Jo odporovej drát, je asi drahej. Dříve nebyl.... Kdo se vyzná vzpomene si na cívky z různých měřících přístrojů ve funkci bočníku či předřadníku, kde odporový drát izolovaný hedvábím byl. Tedy nejenom hedvábím, on se i povrchově oxiduje aby se izolační vlastnosti zlepšily.
Nevím co je na tom dnes tak vzácného ale dříve toho byly po údržbách elektro plný špulky.
Jenom trochu nostalgie, o vodíku se bavit nechci.
Odporovýho drátu je všude dost, třeba z vyřazených topnic.
A samozřejmě se dá i koupit.

Ovšem bludy se šíří a šířit budou - třeba pablb bony1 tu vyzvrátil blábol o trafu vinutým odporovým drátem.
Je to nesmysl, motat vinutí trafa odporovým drátem má stejný smysl, jako pálit platné bankovky.
Pokud se někdo toho ňoumy zeptá, PROČ by trafo mělo být vinuté odporovým drátem, už ten pakoň neodpoví...


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od martinq »

bony1 píše:Muzu doložit několik PDF kde Meyer používá izolovany odporový drat 430FR místo medi.
Ano Meyer skutečně používal 430 F což je česky ČSN 17140 vysoce legovaná nerez. V ceně 22 Kč - 59 Kč / kg při objednávce 1 tuny z PRCu, u nás okolo 150 Kč/kg. Mají tyče, matky, závitové tyče, nejčastěji se z toho dělají ventily (v motoru auta). Tento nerez taky velice rád zpívá a tento zpěv se momentově šíří v celé délce i průměru. Takže když naladím Meyerovo Á na 42 kHz, mohou trubky i tyče s matkami hrát vodíkové blues. V PDFku od Meyera je opravdu zmínka o tomto materiálu, ale né spojená s transformátorem a vinutím.
To bude způsobeno kvalitní znalostí cizího jazyka. A pokud to měla být nápověda, tak dovedně ukrytá.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

martinq píše: Ano Meyer skutečně používal 430 F což je česky ČSN 17140 vysoce legovaná nerez. V ceně 22 Kč - 59 Kč / kg při objednávce 1 tuny z PRCu, u nás okolo 150 Kč/kg. Mají tyče, matky, závitové tyče, nejčastěji se z toho dělají ventily (v motoru auta). Tento nerez taky velice rád zpívá a tento zpěv se momentově šíří v celé délce i průměru. Takže když naladím Meyerovo Á na 42 kHz, mohou trubky i tyče s matkami hrát vodíkové blues. V PDFku od Meyera je opravdu zmínka o tomto materiálu, ale né spojená s transformátorem a vinutím.
To bude způsobeno kvalitní znalostí cizího jazyka. A pokud to měla být nápověda, tak dovedně ukrytá.
No jasně, 42 kHz, další bzukárna...


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Material 430F je levny jen jako masiv na kila, neco jineho je drat z nej vyrobeny a jeste kvalitne nalakovany. V CR se neda sehnat, pouze z nemecka nebo ameriky za strasny prachy.Meyer nepouzival nerez 430FR na vyvijec vodiku ale na vinuti traf a zapalovacich civek, to mas mylne informace, na vyvijec pouzil nerez T304 ktera je odolnejsi vuci korozi. Pri pohledu na zapalovaci civku urcene ke vstrikovacum jde jasne videt ze je namotana nerezovym dratem a ma to poznacene i v Pdf. Proc pouzit nerezovy drat misto medeneho? Nejde o nic jineho nez omezit proud obvodem (bez zkresleni). Je jasne, ze kdyz se privede vysoke napeti z klasickeho VN zdroje do vody ci vodni mlhy dojde ke zkratu, v tu chvili plati elektrolyza dle Faradaye a s tim velmi mala efektivita konverze vody, prakticky nulova, pokud se ale omezi proud molekuly vody jsou kaskadove nabijeny az do rozpadnuti vazby na HHO. Velmi zajimave je, ze na zapalovaci civku pouzil klasicke zelezne jadro a beha na frekvenci 50Khz, tohle se nikde nepouziva, protoze ocelokremikove plechy maji na vysokych frekvencich obrovske ztraty. Pokud nebudem brat ohled na prenaseny vykon, muze se pouzit i zelezne jadro a o to jde, je potreba co nejvice omezit proud a spolu s odporovym vinutim (zmineny nerezovy drat) vznikne dokonaly zdroj napeti s omezenim proudu. Tady je potreba se zamyslet a uvedomit si, ze jdou delat veci i jednoduse a nenasilne. To ze Meyer pouzil magnetickou nerez 430FR neni nahodou, pokud je takovym dratem namotane trafo, zvysi se indukcnost a s tim klesne proud kvadraticky, takze magneticka nerez to cele jeste umocni


Odpovědět

Zpět na „Dílna“