HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od deʒa vy »

Batles píše:HCl -strana 256, Ph.D.N.D., H.R.Clark, Revoluce v léčení všech nemocí
"Odborníčka" z oblasti alternatívnéj medicíny na ktorú sa odvolávaš umrela na rakovinu https://en.wikipedia.org/wiki/Hulda_Regehr_Clark . Batlesi pokračuj v jej započatom diele, "odmena" ťa tak ako ju neminie - tak jednoduché to je... Každému čo jeho jest...
st.preklad wiki píše:Pokiaľ ide o účinnosť jej liečbe, Clark napísal: "Táto metóda je 100% účinná pri zastavení rakoviny bez ohľadu na typ rakoviny... ...Hulda Regehr Clark zomrela 3. septembra 2009 z mnohopočetného myelómu (a rakoviny krvi a kostnej)


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od sisa »



deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
:laugh: :laugh: :laugh: Sisa faktom je že len velmi velký "myslitel" (hlupák prehnane užívajúcí si svojéj výsady - svojho myslenia) si bude len tak "srať do vlastného hniezda..." :laugh: :laugh: :laugh: Mimochodom ak si možem dovoliť ti poradiť, nauč sa vo vlastnom záujme používat verejne prístupnú sietovú službu "whois". Budeš naozaj velmi prekvapená aké zaujímavé prepojenia sa cez ňu dajú bez sebemenšieho domýšlania si na sieti vypozorovať (vypozorovať vychádza zo slova pozorovať takže ak môžem poprosiť, nemýliť si zmysel toho slova s vásadou hlupákov - s myslením & vymýšlaním si)...
:laugh: :laugh: :laugh:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od sisa »

Hoďte na toho debila síť.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
sisa píše:Hoďte na toho debila síť.
Sisa pozorovanie v tvojom dokonale premyslenom (defacto viacmenéj len na vlastných bludoch postavenóm) svete je pre teba zjavne už len rušivým elementom. Hoc celá príroda krom mysliaceho človeka (hlupáka) na ňom celkom prirodzene funguje, nevadí ponevadž čo nám hovorí jeden zo základných zákonov prírody? No predsa - Každému bez výnimky len to čo jeho jest... :laugh: :laugh: :laugh:
Bohumile a o tom to je (chápeš alebo už len chňapeš?)... :laugh: :laugh: :laugh: -


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Romanes
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03 pro 2016 18:32
Dal: 2 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od Romanes »

Zdravim Všetkých, :D

Chcel by som sa opitat k HCLke niekolko otazok:

1. poznate nejaky ucinny sposob cistenia stien zaludka? Jarda Zajicek spomina ocistu vracanim a niekde som cital aj sanogel. Viete o niecom ucinnom este?

2. uzivam betain HCL, akym mnozstvom vody sa zapijaju tieto tablety? Je to tak ze cim viacej tablet(3) tym viacej vody mam dat?

3. v pripade uzivania 3,5% HCL chemickeho zriedenia, mozno povazovat mnozstvo 10 kvp. na 0,5 dcl pred jedlom a po jedle za standard davkovania ako pise Jarda Zajicek?

Dakujem Vam za Vase reakcie a pekne dni zelam:D


haluzakfest
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: pon 21 kvě 2012 19:14
Dal: 2 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od haluzakfest »

Zdravíčko vinšuji, :D Mno.. jakožto tvrdý odpůrce medicíny, jsem zmaten. Byl jsem na preventivce.. a úplně jsem zapomněl na svůj problém s váhou.. vono odjakživa jsem jak hajzlovy pavouk. Když jsem začal posilovat, tak i přes to že to vypadalo že jsem začal růst, tak váha ukazovala opak, řekl jsem si to si ze mě zase Bůh dělá srandu.. Tak jsem si řekl, nevlezu na váhu pokud si nebudu 100% jistý že jsem přibral..

Mno uplynuly asi 2 roky, a já shodou okolností, musel podstoupit preventivku, chtěli mi dát tetanovku.. Těch děsivých keců o tom jak je nebezpečné hloupé nezodpovědné a Bůh ví co všecko, být neočkován.. Mno všechno jsem si to vyslechl, tvářil jsem se celkem vážně a chápavě. Pak jsem se jí zeptal jestli zná stránku Vitalia kde jsem narazil na vcelku rozumnou hromadu důvodů proč se neočkovat... To ji nestačilo, tak pokračovala, tak jsem zapojil logiku a začal argumentovat. Že proč bych se měl teď nechat očkovat, když při každém úrazu se očkuje tetanovka automaticky... Dalším faktem je, že pokud jsem nedostal tetanovku ani po těch obřích hlubokých bolácích, ve kterých jsem se zpočátku hrabal dost nehygienickým způsobem.. Nevím co bych měl udělat abych tetan chytil.. Každopádně i tak to není rozsudek smrti.. Zkrátka jsem ji řekl, že na to hold musím myslet, v případě úrazu být na pozoru.. Mno a tak nějak mi neměla na to co říct.. Tak vytáhla negativní revers a bylo to..
Mno ale horší je, že jsem musel vlézt na váhu, málem jsem omdlel.. Vím naprosto jistě, že jím o hodně více než kdysi.. do toho se i o dost více hýbu.. Ale to číslo na váze mě dostalo až se stydím ho říct ale co, 47kg vážení a to s oblečením. Podle BMI těžká podváha.. To nelze.. To už není moc sranda bych řek.. Možná to bude tím že jsem porostl. Měřím 185cm ale jsem nějaký divný, jelikož prostě vypadám malý, jsem malý, celý život a na preventivce zjistím že nemám daleko k 2m i matka z toho byla na větvi.. protože dokonce i příbuzní říkali že jsem se zlepšil váhově jako od pohledu.. Já nemohl té váze uvěřit. Protože jsem na ní už vlezl s takovou sebejistotou věděl jsem že to bude min. 55kg ale 47 ???? Sakra !
Mno doktorka se na to zaměřila zeptala se mě na pár věcí, prohmatala mi břicho, poslechla pumpu.. A poslala mě na gastro, což i když vím oč jde.. tak myslím že mi to příliš vadit nebude. Jelikož jsem míval čepy na mandlích a naučil se je sám čistit. Tak jsem si tím zcela potlačil dávivý reflex, můžu si hrabat v krku jak chci a umím se udržet bez natáhnutí.. Takže pokud bude mít doktor trochu citu, tak by to mělo být v klidu. Pokud nebude mít, tak to sám přeruším ten krám ze sebe vyndám hodím ho po něm a odejdu. Koupím si endoskop na ebay :D. Mno ale jdeme dále..
Jakožto i tvrdý odpůrce většiny léčiv, krom teda vyjímečně ibalgin, když už něco bolí celý den, není důvod aby to bolelo i další.. Tak mě doktorka napsala, omeprazol mylan 20mg, znám ten název od našich, pořád se tu povaluje někde krabička.. Vůbec jsem se o ten lék nezajímal, teda než jsem ho zobnul přečetl jsem si co to má dělat.. Už ten název mě až vyděsil.. inhibitor protoné pumpy, jsem ani netušil že mám v sobě protonovou pumpu :D kdo s ní pumpuje ? Protoni ? :D no celkem mě zarazil úsek kde se píše že téměř zcela blokuje sekreci trávicí kyseliny.. Tady mi to bilo na poplach.. Já měl právě za to že té kyseliny mám málo.. Ovšem podle všeho se ukazuje, že opak je asi pravdou. Sice mě skoro nikdy nepálela žáha, ani ten hcl test po ránu, neukazoval na to že bych jí měl hodně. A problém s trávením mám prakticky od malička. Nadýmá mě, jako děcko jsem měl často průjem, teď zase pro změnu zácpu (ta je teda horší mrcha).. A trávení vždy probíhalo tak že hned po jídle trávení jelo, ale po chvíli se to jakoby zastavilo a nic.. ani ťuk, žádný pohyb.. Prostě to ve mě stálo. Po nějakém čase, mě to začalo trávit zevnitř, prostě čím déle trvalo trávení, tím hůř jsem se cítil a to celkově psychika i fyzicky. Všechno co mohlo se v tento stav horšilo, zuby, kůže, únava, nálada.. Ovšem po první pilulce, toho omeprazolu, mě začlo trávení fungovat naprosto dokonale, doslova celý den cítím jak to ve mě putuje naprosto bez problémů.

Mě trávení takhle snad nikdy v životě nefungovalo. Což mi ale hlava moc nebere. Já měl za to, že právě s přebytkem kyseliny to přece musí trávit lépe. A né naopak.. Potom taky se musím na kontrole zeptat, na co všechno to účinkuje, protože mě to rozpohybovalo komplet celé zažívání.. žaludek, střeva.. Dále to jak se cítím.. je naprosto perfektní, nejsem podrážděný, unavený, dokonce i dobře spím. Ranní nevolnost, která mě taky doprovází od dětství. Je to takový jakoby bolestivý pocit hladu a jednou mi bylo až na zvracení či omdlení takový prostě až bolestivý pocit v břichu. Vždy krátce po ránu to přešlo.. Ale v nějaké intenzitě to bylo snad každé ráno.. Jen párkrát se stalo že ne.. Tohle jsem nemohl přijít na to co je.. No a asi to byla kyselina v žaludku. Jelikož i tohle ten omeprazol vyřešil.
Jo a ten můj ksicht, boláky na kůži.. no už příliš nemám obavu, že se to kdy vrátí, teda pokud mi to trávení bude takto fungovat, tak je to v pohodě. Celkově se cítím velmi dobře. Za to doktorku pochválím, jelikož já opět tento stav neznám, byl jsem celý život zvyklý na mizerné trávení..
No ale jsme u toho..
Jak sakra mi to mohlo tak blbě trávit? Když to vypadá, že kyseliny bylo mnoho? A právě jak je možné, že teď mi něco brání v tvorbě kyseliny a tráví mi to jako nikdy? Znáte někdo odpověď nebo se musím smířit s tím že pocházím z jiné planety ? :D
Prostě úplně nesnáším tuto situaci, už několikrát se mě stalo, že se snažím pochopit nějaký proces ve svém zdraví, ujdu přitom kus jako prase.. a zjistím že úplně špatným směrem :D a vše co jsem se naučil a pochopil bylo patrně špatně..
No a už jsem trochu unavený. Pak příjde k věci nějaká doktorka, co mi napíše nějakou piluli a ta to všechno vyřeší jak mávnutím kouzelného proutku.. To se potom fakt nedivím tomu, že je v lékaře taková důvěra a léky v takové oblibě. Já teda rozhodně neplánuji ten lék užívat celý život, jelikož vedle těch pozitiv, je i pár mírných vedlejších účinků, prostě cítím to v sobě. Ale i já musím uznat, že se příliš bát nemusím. No ale už teď ty prášky otvírám a usypávám z nich cca 1/3 a funguje to stejně příště usypu 1/2 a tak nějak doufám že mi to spraví trávení na trvalo..

Jo a taky mám takový pocit, že pokud to trávení takto vydrží nějakou dobu, tak i přiberu na té váze.. Už teď to totiž, po pár dnech, vypadá že nejsem tak vyzáblý, kost a kůže, jako bych nějak změknul :D nevím jak to jinak popsat. Užívám to teprve 4 den. 20mg tedy po usypání 12-15mg. Účinek je minimálně celý den.

No a na závěr dodám, že tohle je poslední pokus, dělat něco se svou váhou, jelikož já se už necítím špatně, popravdě to lepší a lepší.. Jen teda budu muset asi zachvíli chodit po venku s železnými botami abych neuletěl :D Mě to nijak nevadí, ani blbé kecy, připomínky či obavy okolí. Obzvlášť né od lidí vypasených. To je zvláštní že štíhlá doktorka mi nikdy nic neřekla, ale vyžraná vždycky, neuroložka před lety vypasená řádně, se až strachovala.. že se nestrachuje o svojí váhu, infarkt, mrtvice, a kdoví co vše obnáší obezita. Já teda to znám jen z dokumentu, zhubni nebo přiber, nebo jak se to jmenuje, jak postaví vedle sebe papíráka jako já ten skleněný válec a ten šílený kontrast.. V mém případě to ale tak není, já nemám problém jíst. Teda od té doby co jsem se zvážil, mě chuť k jídlu přešla což přičítám tomu stresu co z toho mám, prakticky od té doby přemýšlím jak se k tomu postavím. Vono je to trochu složitější, taky jsem něco raději ještě neřekl.. a ani neřeknu nedělá to dobrotu. No prostě to tak vypadá, že ještě zdaleka nejsem u konce své cesty k max. možnému zdraví.

Mějte se, ať se daří, jste zdraví čilí.. a předem děkuji za každou reakci.

*Ještě bych úplně zapomněl.. Co když na ten omeprazol, doplním betain hcl ? Co když mě tělo totiž tvoří tu kyselinu nějakou vadnou ? Jelikož mám pocit, že stolice není tak dokonale strávená jako před užíváním.. Vím že jsem strávil snad i kámen kdysi. Teď už si tím tak jistý nejsem. Napadlo mě tedy pomoct tomu trávení tím umělým dodáním betainu, ale nerad bych se nějak domrvil, nevím jak bych pak měl doktorce vysvětlit že mě napadla taková blbost :D vono ta doktorka ani není na mé myšlení, já když začnu něco vysvětlovat. Tak člověk příliš není schopen udržet pozornost, je to prostě namáhavé na mozek.
** Zajímám se totiž o strašně moc věcí a vono to vše spolu souvisí obzvlášť v otázce zdraví. No a to je právě taky jedna z věcí co mě mate.. že prostě co to jsou za látky že takhle dokonale účinkují, v těch tabletkách.. Vůbec jak na to přišli, jak to vyrobili to je pro mě velkou záhadou. Jinak tak trochu měním názor, léky nejsou potřeba pouze ve světě, ve kterém bychom žili zdravě tak jak se má, bez škodlivé stereotypní práce, stresu, znečištěného prostředí, otráveného jídla, dementního celkového způsobu života.. V tomhle světě, plném jedů, kde nás ještě od mala očkují dementní způsob života mnohdy za zdraví prospěšný.. Prakticky není možné zůstat zdravý, a byliny či jiné doplňky jsou na to prostě krátké.. Teda né všechny.. Tedy by se nemělo stavět na odpor medicíně, ale celému společenskému konceptu, podle mě je společnost naprosto špatně všechno.. prostě máme žít více přírodním způsobem, těžko se mi to vysvětluje. Ale vemte si kolik času vám v životě zežerou nesmysly jako každodenní oblékání, uklízení, nakupování a vedle toho 8h .. tedy 1/3 života odevzdáváte dobrovolně nějakému zaěstnavateli, tedy né příliš dobrovolně jelikož co jiného má člověk dělat aby nechcípl hlady.. mno já se s tím od začátku nepáral.. Když jsem na něco neměl, tak jsem se naučil už v ranné věku krást.. Rodiče byli dělníci, já měl až později v dospívání pouze 20kč denně :D to jsem obracel a přemýšlel jestli si mám koupit ronsonky 10tky, za 17,50 nebo se složím s kámošem na nabitou skleněnku trávy za 50kč. Naštěstí jsem ale razil heslo, že trochu okrást bohatého, na tom není nic špatného. Jsem názoru, že jestliže má někdo všechno a druhý z bídy chcípá hlady, tak je něco prostě špatně. Tvrdím neoblomně že jak před nějakou dobou zveřejnili tu bandu nejbohatších lidí světa, tak jsem razil názor, že to jejich bohatství, patří nám všem. Nechápu jak někdo může v noci spát a mít na účtě milion a více. Já bych prostě nemohl zadržovat takový kapitál při vědomí toho že venku někdo chcípá hlady kvůli tomu že nemá peníze, a já hrabu zadržuji. Prostě bych si připadal, že za to můžu já a byla by to pravda. K čemu je někomu takové bohatství já bych to ani nechtěl. No a tak jsem tedy okrádal všechno a všechny koho jsem mohl. V životě bych neokradl chudáka, naopak když se chudák zeptá o drobné a mám je, automaticky je dávám, prostě je to stejné jako bych měl milion na účtě, pokud mám v kapse drobné, evidentně je nepotřebuji, a někdo ano, jelikož jsem si dal tu práci a místo tupých soudů kde mnoho lidí odsuzuje bezdomovce za to že si za to mohou sami.. Tak já už vím že pokud někdo může za jejich osud. Tak jsme to my všichni a tečka nehodlám to vysvětlovat je to na dlouho, ale ptal jsem se těch lidí osobně, jak všichni kámoši šli v tramvaji od bezdomovce co nejdál.. tak já jsem šel k němu, obzvlášť když si třeba brblal nebo nadával na něco, začal jsem se několika bezdomovců vyptávat na to, co je předcházelo tomu jejich krachu.. Ještě jsem nenarazil na jediného, o kterém bych mohl říct, ano je to vůl může si za to sám, ono už z principu je logické, že bezdomovcem se nikdo nechce stát, teda ža na výjimky kteří vám řeknou že jsou spokojeni a nic nepotřebují i když spí pod mostem, tito bezdomovci nejsou žádný problém, buďme rádi že jsou rádi.. Všem ostatním bychom měli, když už jsme je dovedli do tohoto stavu, minimálně poskytnout maximální podporu a komfort. Ti lidé si za to prostě nemohou, a pokud pohrdáme bezdomovci, tak pohrdejme i postiženými, a všemi ostatními. No tak to vidíte, teď asi patrně mnoha lidem šlapu na kuří oko, ale stojím si za tím co jsem napsal tak pevně jak to jen de. Je to ale o dost složitější, jen jsem hrubě naznačil k čemu jsem došel.. Mimochodem stejné je to i se zločinci, a každým závadovým chováním. Pro mě jsou všichni nevinní, dokonce i ti kteří sami říkají, ne za vše si můžu sám, nechci pomoct je to má chyba.. Není.. jen je dotyčný mylně přesvědčen o opaku z důvodu hypnotického vštěpování do mysli mouder typu: Každý je strůjcem svého štěstí, jaký si to uděláš... apod.. jo myslíte si že to platí a je to správné ? Tak to běžte radit děcká do Afriky, které se ničím neprovinili, za nic nemohou, nic si neužili, nic nezažili, krom teda od začátku pouze utrpení a bídu ve které v ranném věku umírají.. to je ta vaše spravedlnost.. Není absolutně a kdo tvrdí že ano, má pouze sobecký úhel pohled nevidí realitu, ale to co se mu hodí. Realita totiž, není nic moc příjemného, ale nadruhou stranu, přijmout realitu velice posiluje.
***Někdy mám pocit, že to co chci napsat není tím co mám sdělit, to důležitější většinou padne v textu jako odbočka úplně někam jina stává se mi to pořád, ať řeším jakýkoli problém vždy dojdu ke stejnému jádru.. a většinou to vyvolává velký rozruch, zrovna nedávno jsem za pravdu byl vykopnut z jednoho fora :D a to jsem nepoužil jedinou vulgaritu nebo jakýkoli důvod k tomu nikdo neměl.. Jen bohužel admin daného fora, jsem nejspíš k smrti vyděsil.. Prostě já za to nemohu, pravdu budu sdělovat vždy pokud ji budu znát. Nemůžu si dovolit něco neříct, a pak si to vyžrat u Božího soudu kde by mi řekli, ty hňupe, jediný si věděl jak to je, a držel si hubu.. No dobře i kdyby nás byla miliarda, tak je to jedno pokud všichni drží hubu, já se rozhodl ji nedržet ať to stojí co chce... :D párkrát je to ale hra o život :D obzvlášť v přítomnosti policie a pod.. nedávno jsem se dvouma dohadoval v buse, prostě lozí jak švábi po mhd ještě s nějakými civilami a vyhazují lidi z MHD, já si musel cvaknout! Tak jsem se jich hlasitě zeptal jestli tady nemají lepší věci na práci, no a voni se chytli tak to začlo, :D že prý otoč se na mě, tím se jim podařilo do mě rýpnout, tak jsem naschvál 3x otočil a na potřetí se zeptal to mě takhle omezujete to se nesmím otáčet vážně ? A oni, jelikož mi chybí přední korunka, že si mám nechat zuby dodělat, to už bylo přes čáru, tak jsem jim odpověděl a vy mozek, ten je k životu víc potřeba a evidentně vám chybí.. :D mno a abych předešel nějaké nečisté hry, začal jsem si zapisovat jejich čísla, jelikož šlo vidět, že se jich to trochu dotklo a vím co policajti dovedou.. ve stručnosti, co se jim zlíbí pokud nemají svědky a myslí si že se necháte může to dopadnout hodně špatně, pro příklad, při předchozím incidentu na policejní stanici, mě odvezla sanitka na pohotovost poté co mě jeden hrdina napadl zákeřně ze zadu do hlavy. Blbec.. přímo před kamerou na stanici pak se strachy málem podělal a prosil kolegy o alibi :D no každopádně já nechci nikomu ubližovat ani škodit, rozhodně jsem nechtěl aby policajt přišel o práci, já se mu o jeho děcka a babu pak starat nechci.. Každopádně docílil jsem přesně toho co bylo cílem, a to sice to aby si ten policajt uvědomil že nemůže z každým jednat jak s hadrem. Já jsem vždy ke každému natolik slušný nakolik je on ke mě.. Jestliže se mnou někdo jedná jak s hadrem tak já s ním stejně. :D Což je velmi nebezpečné v kombinaci s namyšleným arogantní a psychicky narušenou autoritou.. :D No myslím že už jsem toho napsal více než dost, opět zdravím kovboje z místní stanice.. .) No snad ta hromada textu nebude příliš vadit. Tak ještě jednou mějte se... :)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kutil »

haluzakfest píše:....... Tak mě doktorka napsala, omeprazol mylan 20mg, ...... no celkem mě zarazil úsek kde se píše že téměř zcela blokuje sekreci trávicí kyseliny.. Tady mi to bilo na poplach.. Já měl právě za to že té kyseliny mám málo.. Ovšem podle všeho se ukazuje, že opak je asi pravdou. Sice mě skoro nikdy nepálela žáha, ani ten hcl test po ránu, neukazoval na to že bych jí měl hodně. A problém s trávením mám prakticky od malička.......
Ovšem po první pilulce, toho omeprazolu, mě začlo trávení fungovat naprosto dokonale, doslova celý den cítím jak to ve mě putuje naprosto bez problémů.
Mě trávení takhle snad nikdy v životě nefungovalo. Což mi ale hlava moc nebere. Já měl za to, že právě s přebytkem kyseliny to přece musí trávit lépe. A né naopak.. Potom taky se musím na kontrole zeptat, na co všechno to účinkuje, protože mě to rozpohybovalo komplet celé zažívání.. žaludek, střeva..
... Za to doktorku pochválím, jelikož já opět tento stav neznám, byl jsem celý život zvyklý na mizerné trávení..
.

Lidičky ahoj,
dlouho sem tu nebyl a "román" od haluzakfest mě vyprovokoval k odpovědi ....
Roky se potýkám s refluxem, kdy se kyseliny vrací do jícnu a leptaj a leptaj až je z toho zánět. a Mudrci neřeší příčinu grrr.
Když už sem bral krabici Anacidu měsíčně tak sem na FuP narazil na téma HCl terapie a to úplně změnilo můj život :-))
Když člověk nemá vlastní HCl, tělo není blbec a musí se zbavit jídla, tak si tvoří jiné kyseliny z toho co je v těle k dispozici. To pak chybí jinde = zárodek nemocí.
Od té doby co jsem si před obědem začal brát 5 až 10 kapek 4% HCl do vody přestalo mé trápení - jupíí Mudrci neustále tvrdili že mám přebytek HCl a proto to sráželi Anacidy. Bohužel opak byl pravdou !!! Někde sem pak vyčet že po čtyřicítce všem klesá vlastní tvorba HCl ! a nastávají problémy s trávením.
Potom je ještě důležité kdy se berou léky na snížení kyselosti?
Pokud dodržíte zásadu a najíte se naposledy min.3 hodky před uložením se ke spánku tak perfektně působí APO-OME 20. Tento lék mě snižuje tvorbu ž.š. v již prázdném žaludku takže se mě v noci nic nevrací do jícnu a léčí to již chronický zánět ! Velice, ale velice se mě ulevilo a kromě toho APO již neberu žádné léky :-))))))

Ještě poznámka k tomu Ibalginu - pozor na něj !!! zvyšuje tvorbu ž.š. různého složení a to silně narušuje sliznici žaludku -grr

Tak sem se taky vykecal a život jde dál :-))
Majte sa
H.v.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od Kov »

10 kapek kyseliny zmeni traveni? Pokud snim talir polevky a pak dalsi talir jidla na obed, tak zaludek musi vyprodukovat mraky kyseliny. 10kapek v tom mnozstvi nenuze hrat roli. Skuste si rozzvykat nekolik soust a pred polknutim je vyplivnout do misky. Nasledne do nich nakapat 10kapek hcl 4%. Jestli se behem hodiny, co jidlo opousti zaludek, zmeni v natraveninu. Osobne si myslim, ze je takve mnozstvi hcl nevyznamne a ze se jedna o placebo efekt, ktery umi udelat velikou praci.

185cm/47kg je desne malo. Mam tuto vysku taky, ale 75kg. Radeji bych ale mel o 3-4kg vic. Kdyz prijde stresove obdobi, tak hubnu. Myslim si trochu, ze mas podobny problem. Prilis se stresujes, moc vsechno resis. To vede ke spatnemu traveni. Kazdy clovek je jiny a kazdemu sedne neco jineho. Kup si treba trochu kvalitnich domacich skvarku a pojidej je misto pochutin. Nebo chroustej orechy. Pokud je ti z nich tezko, namoc je predem.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kutil »

Kov píše:10 kapek kyseliny zmeni traveni? Pokud snim talir polevky a pak dalsi talir jidla na obed, tak zaludek musi vyprodukovat mraky kyseliny. 10kapek v tom mnozstvi nenuze hrat roli. Skuste si rozzvykat nekolik soust a pred polknutim je vyplivnout do misky. Nasledne do nich nakapat 10kapek hcl 4%. Jestli se behem hodiny, co jidlo opousti zaludek, zmeni v natraveninu. Osobne si myslim, ze je takove mnozstvi hcl nevyznamne a ze se jedna o placebo efekt, ktery umi udelat velikou praci.
Ahojky po ránu.
Kove, Kove deš na to moc vědecky :enaughty:
Těch pár kapek kyseliny vyprovokuje tu vlastní tvorbu HCl aby jí bylo dostatek.
Ideální stav je, když si dám kyselinku před jídlem. Když zapomenu, tak už se ten účinek neprojeví a máš pravdu že to v tom jídle zanikne.
V té počáteční fázi léčení to bylo evidentní a sledovatelné. Dnes, když už su na tem dobře a zapomenu vzít HCl tak se nic neděje a jídlo v pohodě strávím aj tak, ale tu "plnost" žaludku cítím déle.
To víš, za ty roky už to mám vysledovaný :laugh:
Je potřeba si všímat maličkostí .....

Přeji hezký den
H.v.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od Kov »

Znas princip jak tech par kapek hcl vyprovokuje tvorbu zaludecnich kyselin? Mne to nedava moc smysl. Nejaky caj, to ano, ale jak muze hcl, ktera tam patri, provokovat zaludecni sliznice ke zvysene cinnosti? Jak jsem psal, myslim, ze to funguje spis pres psychickou uroven. Dulezite ale je, ze ti to funguje.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kutil »

Kov píše:Znas princip jak tech par kapek hcl vyprovokuje tvorbu zaludecnich kyselin? Mne to nedava moc smysl. Nejaky caj, to ano, ale jak muze hcl, ktera tam patri, provokovat zaludecni sliznice ke zvysene cinnosti? Jak jsem psal, myslim, ze to funguje spis pres psychickou uroven. Dulezite ale je, ze ti to funguje.
Ahojky po ránu.
Víš, ono je to s těma našema tělesnéma schránkama složitý :ethink:
Něco nás naučili ve škole a pořád hledáme nějaké zákonitosti a odůvodnění proč ?
Celý roky mě mudrci snižovali žš a já jich měl ve skutečnosti nedostatek. Dodáním kyseliny se mě to spravilo. To není placebo!!! Já nehledám důvod proč jako ty a snažím se odstraňovat příčiny. Hodně lidí má problémy se zažíváním a příčinou je právě nedostatečná tvorba HCl. Máš pravdu v tom, že mě nezajímá jak těch pár kapek HCl funguje, pro mě je důležitý že to opravdu funguje ;) Oni také fungují různé prášky na podporu tvorby HCl a mě také nazajímá jak? Prostě to HCl je nejlacinější a nejlépe přístupné za každé situace i režimu :hip:
Z praxe vím že jedna kapka je málo a 10 kapek už moc. Toto nemůžeš ovlivnit placebem i když psychika dělá opravdu mnoho ....
Tak nad tím už nepřeméšlé, dé si :pivko: , to taky podporuje tvorbu HCl :laugh:

Měj se, přeji pohodové dny
H.v.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“