Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Právě je stř 19 pro 2018 17:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 593 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny
PříspěvekNapsal: čtv 08 lis 2018 15:08 
Zasloužilý člen

Registrace: pát 24 led 2014 18:45
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 87
Ziskaná ocenění: 193
Tak jsem letos kustovnice prostříhal dle návodu a ony poprvé cosi urodily. Vysadil jsem hned několik keříků z nastříhaných větviček(krásně a snadno koření) a jednu kupovanou, údajně velkoplodou. Plody mají ale stejné jak velikostně, tak chuťově. Tzn podfuk na zákazníka. První pocit je příjemná sladká chuť. Po spolknutí ale nastupuje chuť hořká. Když jsem jich snědl celou hrst, bylo mi nějak divně od žaludku. Je pravda, že ta hořkost je tam trochu cítit i u těch sušených co se vozí z Číny. Takže vlastně úplně s jistotou nevím, jestli je to opravdu ta k.čínská nebo ta k.cizí. V obchodě jsem dokonce viděl napsáno ,,kustovnice čínská" s latinským názvem té obyčejné- naší. Prodavačka na mě čučela jak žaba z kyšky a zřejmě vůbec nevěděla, že tam mají tuhle chybu. Co je pro mě určitým zklamáním je ta hořká příchuť po spolknutí. Mají to i Vaše kustovnice? O tom jsem nikdy nečetl.

Tento příspěvek od Kov ocenil: milda (pát 09 lis 2018 9:38)
  Rating: 3.13%

PříspěvekNapsal: ned 18 lis 2018 14:36 
Stálý člen

Registrace: pát 29 bře 2013 12:09
Darovaná ocenění: 3
Ziskaná ocenění: 13
Kov píše:
Tak jsem letos kustovnice prostříhal dle návodu a ony poprvé cosi urodily. Vysadil jsem hned několik keříků z nastříhaných větviček(krásně a snadno koření) a jednu kupovanou, údajně velkoplodou. Plody mají ale stejné jak velikostně, tak chuťově. Tzn podfuk na zákazníka. První pocit je příjemná sladká chuť. Po spolknutí ale nastupuje chuť hořká. Když jsem jich snědl celou hrst, bylo mi nějak divně od žaludku. Je pravda, že ta hořkost je tam trochu cítit i u těch sušených co se vozí z Číny. Takže vlastně úplně s jistotou nevím, jestli je to opravdu ta k.čínská nebo ta k.cizí. V obchodě jsem dokonce viděl napsáno ,,kustovnice čínská" s latinským názvem té obyčejné- naší. Prodavačka na mě čučela jak žaba z kyšky a zřejmě vůbec nevěděla, že tam mají tuhle chybu. Co je pro mě určitým zklamáním je ta hořká příchuť po spolknutí. Mají to i Vaše kustovnice? O tom jsem nikdy nečetl.

Ta, co jsi si odvezl ode mě nemá hořkou přícht.
Důvod hledej v půdě, nebo hnojivu
V.

PříspěvekNapsal: ned 18 lis 2018 17:47 
Starší člen

Registrace: úte 21 pro 2010 22:10
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 73
Ziskaná ocenění: 70
Kov píše:
Co je pro mě určitým zklamáním je ta hořká příchuť po spolknutí. Mají to i Vaše kustovnice? O tom jsem nikdy nečetl.

Aj moja kustovnica má málicko horku príchuť.Sušené som zatial neskušal.

Jaro

PříspěvekNapsal: ned 25 lis 2018 23:17 
Zasloužilý člen

sgt. belek píše:
Kov píše:

Ta, co jsi si odvezl ode mě nemá hořkou přícht.
Důvod hledej v půdě, nebo hnojivu
V.
Jeste znova diky za vetvicky i odkopky. Vetvicky stacilo strcit do vody a hned korenil kdejaky kousek. Diky suchu se jim moc nedarilo. Letos jsem temer vse zamulcoval slamou, kustovnice jsem sestrihal a byla prvni mala uroda. Myslis, ze by tu horkou prichut mohla zpusobovat kysela zem? Hnojil jsem je zatim opatrne jen kralicim nebo kravskym hnojem

PříspěvekNapsal: stř 28 lis 2018 22:04 
Stálý člen

Registrace: pát 29 bře 2013 12:09
Darovaná ocenění: 3
Ziskaná ocenění: 13
Já člověče nevím. Nehnojím to vůbec. U mě mají rostliny tvrdý život, přežijí jen nejsilnější :) Hnojím akorát zeleninu. Dřeviny jen seřezávám. ;)

PříspěvekNapsal: čtv 29 lis 2018 21:11 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 29 led 2011 20:43
Pohlaví: Žena
Darovaná ocenění: 849
Ziskaná ocenění: 210
Trochu odbočím.Kove,vzpomínáš jak jsi vysadil klanoprašku a nebyl jsi z její chuti příliš nadšený (což se nedivím)?Dnes jsem koupila v Levných knihách: Schizandra - Plod pěti živlů. Léčivá rostlina s povzbuzujícími účinky pro dobré zdraví .

Velice hezky tam o ní píšou.

M.

PříspěvekNapsal: úte 11 pro 2018 6:53 
Zasloužilý člen

milnem píše:
Trochu odbočím.Kove,vzpomínáš jak jsi vysadil klanoprašku a nebyl jsi z její chuti příliš nadšený (což se nedivím)?Dnes jsem koupila v Levných knihách: Schizandra - Plod pěti živlů. Léčivá rostlina s povzbuzujícími účinky pro dobré zdraví .

Velice hezky tam o ní píšou.

M.
J, j. Verim, ze plody klanoprasky maji v sobe spoustu dulezitych vitaminu a mineralu. Udelal jsem pri vysadbe chybu, ze jsem ji ve snaze, aby mela dost tepla, zasadil k jizni strane domu. Stena se ale tak nahrivala, ze se ji tam v kombinaci s desnym suchem v nasi oblasti vubec nedařilo. Musel jsem ji nakonec vykopat a přesadit jinam. Hlinu tu nemame moc dobrou a hlavne to sucho je desne. Takze i na novem stanovisti roste jen velmi pomalu.
Dnes si, s odstupem casu, myslim, ze ani kustovnice, ani klanopraska nejsou tak zazracne rostliny, jak se o nich pise na netu, a ze jde u nas najit stejne, ne-li lepsi rostliny v prirode i na zahrade. Napriklad drin, hloh, jerab nebo aronie. Idealni samozrejme je mit vse...

PříspěvekNapsal: pon 17 pro 2018 18:28 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 29 led 2011 20:43
Pohlaví: Žena
Darovaná ocenění: 849
Ziskaná ocenění: 210
Mám jednu zkušenost z pěstování-na východní straně zídky rostla vynikajícně a rychle.Ale když jsem ji chtěla přehoupnout přes zídku na západní stranu aby to tam trochu ozdobila,nedařilo se.Pokoušela jsem se ji trochu přivázat,zatížit...Odmítala.Násilně přehoupnuté stonky strádaly a nerostly,usilovaly se vrátit na východní stranu.
I jako okrasná liána se mně líbí,hezky zdobí-bonus k léčivosti.Ale asi žádá východní stranu.Takovou mám zkušenost.

M.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 593 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]