Endometrioza - jak vyléčit?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
hrozinka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28 úno 2013 10:51

Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od hrozinka »

Dobrý den,
prosím o rady a nápady jak se zbavit endometriózy jinak než opakovanými operacemi a hormony.
Není to pánské téma a tak se zde neprobíralo. Dovolila jsem si založit nové vlákno - téma endometrióza jsem nenašla.
Děkuji všem za ochotu se nad tím zamyslet.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od Batles »

Začal bych praktikovat výplachy gyndy s MMS1 nebo CDH i CDS.
Jsou to cizí útvarečky, takže je obrovská šance na jejich zničení. Výplachy se kromě jiného postarají o bezpečí vejcovodů, vaječníku, dělohy i pochvy.
V každém případě jde o oslabenou imunitu.
Batles :D


hrozinka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28 úno 2013 10:51

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od hrozinka »

A už to některá zkoušela - a pomohlo to? A jsou myšleny koupele nebo jak to tam dostat?


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od Batles »

hrozinka píše:A už to některá zkoušela - a pomohlo to? A jsou myšleny koupele nebo jak to tam dostat?
No já to nezkoušel :)
Zařízení na výplachy gyndy koupíte běžně v lékárně. Kupte si ale harmonikový tvar, ten je mnohem pohodlnější než balónkový.
Silikonovou trubičku vsunete tam, kam je potřeba.....
Hromada žen si tyto výplachy dělá, mají vysokou účinnost.


jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od jojoba »

Výplach je zajímavý, pro někoho možná i řešením..... jistě však neovlivní řešení v nevyplachovatelné oblasti "spodku"..... EM je zákeřná sviňa, jako rak..... Smutné je to zejména u mladšího ročníku - progrese EM-cyst z vaječníků do břišní dutiny. Mudrové plánují pouze hormony /řezat..... Jiný případ s progresí na střevní stěnu - předpokládá se řešení odstraněním a vývodem - u mladé ženy v 30-letech !!!!
Prosím o případné rady ověřené zkušeností. Díky.


jojoba
teresme
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 02 srp 2018 14:54

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od teresme »

Já osobně jsem touto nemocí netrpěla, ale dám se článek kdyby vás to zajímalo.. - tady. je to tam nějak popsáno tak to třeba bude přínosné pro další lidi co by hledali tohle téma. Snad to nevadí. Díky


jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od jojoba »

teresme píše:Já osobně jsem touto nemocí netrpěla, ale dám se článek kdyby vás to zajímalo.. - tady. je to tam nějak popsáno tak to třeba bude přínosné pro další lidi co by hledali tohle téma. Snad to nevadí. Díky
Moc uklidňující tedy není ...... ve vážnějších připadech odstraní reprodukční orgány.... uspíší nástup menopauzy...... ....doporučují dřívější otěhotnění..... ?
Modelový případ - mladá žena po promoci se vdá, s mimčem to 1-2 roky neklape... vyštření - první drobnější zákrok, při zákroku zjistí potřebu těžšího zákroku - a už se hrabou v dutině břišní.... neví proč, kde se to bere,.... co s životem ve třicíti bez děcka a vaječníků ? Bagatelizace EM není na místě. Tedy jako přehnaný optimismus stran doktorů.
Téměř to člověka nutí k zamyšlekí o HAK, popř. nadbytku různých povinných očkování...... :bhead:


jojoba
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Endometrioza - jak vyléčit?

Příspěvek od pavelv »

Má oblíbená léčba téměř čehokoliv je suchý půst, při kterém se nic se nejí a nepije. Pár informací na toto téma je například zde http://www.vitazdroje.eu/post/suchy-pos ... skusenosti.

V knize dr. Filonova o léčbě suchým půstem je i kapitola o zdravotních problémech, při kterých je suchý půst nejúčinnější. A tam je uváděna i Endomerioza.

V případě zájmu o detaily jak provádět suchý půst, nebo v případě zájmu o knihu dr. Filonova, v ruštině, dejte vědět.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“