stirling - původní vlákno, necenzurováno

Moderátor: JiMi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se zeptat admina...

Příspěvek od Ilem »

JiMi píše:Abych nějak nesvinil vlákna...
Tento tvůj dotaz patří sem: http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=24 abys nějak nesvinil vlákna :D


"Dum spiro spero"
Ciceron
petr111

návrat.....

Příspěvek od petr111 »

bychom se mohli vrátit k těm výměníkům a přehaněči.......to je alfa a omega stirlingu


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválně, administrátoři, jestli jsem pochopil správně..

Příspěvek od rival »

JiMi píše:jak udělat ten soubor v profilu.

1) Do nějakého příspěvku ten soubor dát jako přílohu a ten příspěvek si dám jako záložku.
2) Ve svém profilu si dám detail toho přílohového souboru a odkaz na ten soubor si můžu dát do podpisu.
3) Když chci aktualizovat, přes záložku se dostanu na příspěvek, -> Upravit -> Seznam příloh -> Aktualizovat přílohu

Pokud je to tak, omlouvám se za blbý dotaz, který jsem si mohl zjistit sám.
Ano... Tak by to šlo ;).


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Jste mi dali... před vánoci...

Příspěvek od JiMi »

Ještě jednou patenty a vzory.
Vím že máme náladu na samé dobré věci, ale ono to vlastně souvisí.
Takže jsem trochu sondoval.
Na patent si myslím nemám, zas taková věda to není. Jak říkal Petr111, průmyslový vzor. Patentové kanceláře s vámi vejdou ve styk zadarmo, až do první rešerže, kdy teprve zjistíte po dohodě s nimi, jestli do toho chcete jít. Pak smlouva, další debaty a pohovory, kdy vám pomůžou sestavit přihlášku PV (prům.vzor). Shrnutí: podání přihlášky cca do 1 měsíce, cena cca 5.000, samozřejmě zavisí na rozsahu. Pak čekání na zveřejnění, 3 měsíce na oponenturu, a registrace. Může se i stát, že do 6 měsíců je PV fakt zaregistrován.
Rozumě volit klíčová slova a co je vlastně podstatou PV. 500 na rok na jeden PV udržovací platba.
Takto jsem to pobral já. Možná nesedí částky, ale spíš jde o princip.
Můžete do toho jít sami bez Patentové kanceláře, ale čas a zkušenosti jsou určitě k nezaplacení.

Depka jak sviňa, ženská jdi do toho, prachy ti dám,...
Co vlastně získám ?
Jestliže někdo cokoliv okopíruje nebo použije pro svou potřebu, nemám co řešit. Proto chci všechno zveřejnit.
Jestliže někdo nějaký chráněný nápad dotáhne do nějakého komerčního konce, musel tomu věnovat finance a čas, což jako jedinec nemám. Takže nakonec pomůže dobré věci. Jestliže na tom udělá balík beze mě, asi bych do něj stejně nešel. Jestliže má na to, aby rozjel výrobu něčeho, z čehož bych chtěl počítat ušlý zisk, musel bych já mít alespoň na poplatky advokátovi a kolik to bývá teď ? 20% Ani na to nemám a nervy už vůbec ne. Jestliže někdo přihlásí můj nápad, bude nejdřív muset prokázat komerční prospěch.
No a ještě zbýva eventualita, že vás někdo slušný (investor) přizve k realizaci jako nositele myšlenky a na to PV taky nepotřebujete.

Suma sumárum mi vychází: přihlašovat cokoliv nemá cenu, chcát proti větru se stejně nedá, kdo má prachy a žaludek, tak vás vždycky vojede. Kdo chce být slušný, bude slušný i nadále.
Nemíním podporovat patentovou byrokracii na pozadí těžce vymahatelného českého práva. Nevěřili byste, jak se člověku uleví, když si to takto všechno probere a řekne si co vlastně chce.

Takže s klidným svědomím budu zveřejňovat cokoliv, na co příjdu a co sestavím. Jelikož mě to baví a mohu jedině takto využít efektů sdílení myšlenky. Kdybych to chránil, schovával někde ve sklepě, jsem na všechno sám a stačí udělat nějakou chybku, kterou jedinec přehlédne a život je pr...i.

Takže ať se daří v novém roce, třeba tu společně na něco přijdem.
Zdravím, JiMi


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Amatérská rádia

Příspěvek od JiMi »

Nemá to nic společného se stirlingem, a přesto nechci svinit vlákno, ale ačkoliv jsem prohlížel vlákna, kam by se to dalo šupnout, nepřišel jsem na nic kloudného.

Bazar - nic neprodávám.
Vážně/nevážně - vzhledem k obsahu témat, to nějak neumím zařadit.
Dílna a FAQ - nevím, tam zase není taková frekvence.

Každopádně:
Nabízím Amatérská rádia od roku 1987 do 2006 v elektronické podobě a to v PDF formátu. Když jsem to dával do kupy, tak je to AR A, AR B a některé ročníky i PE a KE (praktická elektronika a elektro konstrukce ???).
Unfortunately je toho cca 8 GB, tak nevím kam bych to nahrnul.

V této souvislosti mě napadá, .... ale to napíšu Rivalovi do návrhů.
Takže od roku 1987 není potřeba nic skenovat. Mám takovej dojem, že jsem na fóru několikrát četl takový výkřiky, je to Amáru, nevím v kterým, najdi si to a oskenuj apod. Na discích se nám válí strašný spousty hovadin, amáro si myslím je takovej lepší průměr.


zawin
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: sob 16 čer 2007 16:05

Příspěvek od zawin »

Caf mam k dispozicii FTP server tam to mozes nahrat len bolo by to dobre spravit len pre interne ucely cize neregistrovany by to nemohli vydiet myslim adresu FTP a meno a heslo.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

add Amára...

Příspěvek od JiMi »

Napsal jsem návrh Rivalovi, jestli nepopřemýšlí nad nějakou Bibliotékou tady na fóru, aby to bylo tak nějak pro celé fórum, aby se na to dalo odkazovat, ale Ftýpko je samože taky řešení, do doby, než se majitel něčím naštve a vypne ho.
Nic nekomentuji, to jsou jen moje zkušenosti, s podobnými úložišti.
Všichni houfem nadávají na RAPID, ale já třeba spolehlivější úložiště neznám.

Takže, EASY MAN, nikam neprchám, amára sou vypálený, počkáme, jak se k návrhu Bibliotéky postaví Admin a pak když tak spácháme to Ftýpko.
S tou knihovnou jsem to myslel tak, že by se tam udělaly sekce (vodík, kyslík,magnety, patenty, holé baby) a v okamžiku, když najde někdo nějaký slušný PDFko, tak jej stáhne a uloží do Bibliotéky, samozřejmě by to muselo mít supervizora. Myslím, že bysme se Rivalovi klidně složily na velký disk, třeba 500 GB. Já s tím teda problém nemám.

Tím že by to bylo pod fórem, máš hned ošetřený ty přístupy. No, myšlenek fúra, Rival jen jeden.

Jenom přebírám nápad, kterej je realizován u nás v práci. Máme tam jeden starej křáp s velkým diskem, na kterým běží FileServer a schraňujeme tam všchno, co nás cvrnkne cestou světem do nosu. Když jsem do té firmy přišel, říkal jsem si, to je blbost. Postupem času jsem si ale silně zvykl nejdřív hledat tam a pak na netu. A říkám, jenom nějaký ucelený práce. Třeba celý PDFka, tutoriály, seriály, HOW TO, prezentace.

Všichni víme, jak je to s WEBem. Dnes to tam je, a zítra....


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Dokument do profilu

Příspěvek od JiMi »

Zdravím, vánoční svátky a jimi naordinované volno mi umožnily sestavit dokument, který bude nadále držet můj projekt a jeho stav. Ještě není úplně online, ale potřebuju si vyzkoušet, jak bude ta propagace probíhat.
Takže tak.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) JiMi dne ned 13 dub 2008 10:12, celkem upraveno 13 x.


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Mám jej v podpisu ???

Příspěvek od JiMi »

1,2,3 zkouška, jak mě slyšíte ?


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Ještě by mi Admin mohl říct...

Příspěvek od JiMi »

jak ten link zasunout pod nějaký mnou definovaný text, myslím aby bylo vidět "Přestavba motoru Š120 na stirling" a na klik to odskočilo na ten dokument.
Anebo pokud mne pochopil někdo, kdo tomu rozumí a ví jak na to, tak mi to můžete taky říct. Alespoň nás bude víc.
No, mě to teda funguje, jak jsem si představoval. Budu rád, když to potvrdí i někdo mimo mou lokální síť.
Zatím mě moc nekamenujte, postupně jej budu aktualizovat, až snad časem bude online.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Slyším , ale

Příspěvek od 1220 »

Když jsem to chtěl aktualizovat, tak mně to odhlásilo.
Přidávám bod za pracovitost, a další až to půjde za německou /takřka /důkladnost. Škoda že se neumím roztrojit,
Stirling je takové pěkné téma :!:
K.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Tak jsem si to po sobě zkusil stáhnou v práci...

Příspěvek od JiMi »

a taky mě to vykoplo, tedy odhlásilo. Ale mám za to, že tady máme nastavený větší restrikce na NET, a cookiny nesmíme ukládat, takže tady se musím přihlašovat pořád dokola. Doma, kde mám pro mě daleko důležitější věci, řeším všechno na routeru, cookies mám povolený a všechno funguje dobře.
Jelikož neovlivním, co jiní činí, můžu ovlivnit pouze svoje chování, za mě prohlašuji, že budu na aktualizaci toho dokumentu v podpisu upozorňovat nějakým extra slintem s tím, co vlastně bylo přidáno.
Takže, EASY, od včerejška večera nic.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Slyším , ale

Příspěvek od JiMi »

Karel m píše:Když jsem to chtěl aktualizovat, tak mně to odhlásilo.
Přidávám bod za pracovitost, a další až to půjde za německou /takřka /důkladnost. Škoda že se neumím roztrojit,
Stirling je takové pěkné téma :!:
K.
K tomu odhlášení už asi nic jinýho nevymyslím....
ale jinak se bavíme oba určitě o tom stejným. Neroztrojuj se, protože pak bych se musel roztrojit taky. Ne snad kvůli pocitu sounáležitosti, ale právě kvůli těm efektům, o kterých mluvím v každém druhém příspěvku.

Já dělám stirling, tak mě jen po očku sledujte, kdybych udělal jó velkou prasárnu, tak mi řekněte VOLU, přečti si to po sobě, zamysli se a přepočítej to s tímto....atd. A proč to dělám takto ? Mim vám naznačil, že mu bublá vyvíječ velmi dobře a nalil vám tím krev do žil. Já si taky myslím, že příklady táhnou. Takže si naivně představuji, že třeba někoho strhnu a bude své pokusy a výsledky také takto dokumentovat. A třeba, až se mi bude točit stirling, najdu tu na fóru podobně postiženého, který zase dá k dispozici podobně polopatistický návod na elýzu vody, Petr111 slíbíl, návod na sluneční kolektor, tak bych si to představoval. Nemůžem se všichni roztrojovat.

Já vím, sám to píšu, naivní představa. Ale mě to nevadí. Dal jsem tomu skoro celý vánoce (přemýšlení o způsobu prezentace a o ochraně). Jak vidno zříti, nikde nepíšu ani řádku o tom, že si na cokoliv dělám nárok, že se má kdokoliv na cokoliv mě dovolovat... Je mi to fuk. Ať si s tím každý dělá co chce. Je to jen elektronický dokument. Když si to někdo podepíše a vydá jako knihu, která bude trhákem, tak ať, já tu ambici nemám. I když nevím, jak by šlo prodávat něco, co je volně přístupné na WEBu.
To je jedno.

Chci tím říct, že podobné myšlenkové zvratky asi bude absolovovat každý, kdo se k podobnému podrobnému zveřejnění dokumentace své práce odhodlá taky. Jo, jo. Člověk si myslí, že ztrácí kus sebe, své dítě, ale v okamžiku, kdy se rozhodnete, je to světlo v tunelu.

Ono, většinou se tady stejně přehrabujeme v nepůvodních myšlenkách. Povětšinou jsme asi obyčejní lidi a nejspíš je bláhové očekávat, že spasíme svět. Takže já to beru z jinýho úhlu. Můj příspěvek je zde, a kdo chce, může mu být při spasení nápomocen mnou dodaný návod. Chování jiných neovlivním, takže se chovám tak, jak chci, aby se jiní chovali ke mě.

A zase už ani nevím, co jsem vlastně chtěl říct..... Jo, neroztrojovat. Ty zamakej na vodíku, tady najdeš stirling.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: ale....

Příspěvek od JiMi »

petr111 píše::lol: nechci se rouhat, mám trochu dar od Boha....takže, když se do něčeho zakousnu, tak to většinou dotáhnu........ :lol:
Zdravím, nejspíš máš opravdu dar nebo velké štěstí...

Ale ať je to cokoliv, hodně lidí to nemá. V podstatě jsme se v evoluci zas tak moc neposunuli. Ze všeho nejlíp nám jde napodobování toho, co jsme už někde někdy viděli, slyšeli. Všechno je jenom opakování. Řeč, práce, každodenní život, výchova dětí. No a občas se něco zvrtne, a napodobování nevyjde tak docela přesně, je tam malá chybka a hle, vynález je na světě. A tomu se zas říká prokrok a výzkum a věda.

Ty máš dar. To je dobře. Já napíšu návod pro tisíc opakovačů bez daru, a třeba někdo z nich udělá tu nutnou malou chybku. která vyústí v něco velkýho. Možná...
No a když ne, tak ještě můžu začít chodit do hospody, odevzdávat prachy zpět do systému, zabíjet neurotransmitery po milionech a vést důležité debaty o politice, sportu, celebritách, reformách...

Z dob manažerování si pamatuju, že je to perfekt (nebo spíš nutný předpoklad) mít v týmu někoho s darem, kdo tu práci udělá. Pak si ale taky pamatuju, že je potřeba tam mít nějakého dokumentaristu, s darem smyslu pro štábní kulturu, který odvede nemalý podíl práce v tom, že se o práci toho prvního vůbec někdo dozví.
Kurňa, samá práce a žádná zábava. No vlastně ono je to co dělám pro mě zábava a přitom je to práce.
Takže obdivuješ vlastně to, že se bavím. Ale dík. Uvidíme za čas.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Píšu, píšu a ....

Příspěvek od JiMi »

pořád se nemůžu dostat k tomu hlavnímu, co vlastně chci...

Takže, znovu se tu připomenu s tou Bibliotékou. Ten můj DOC je zářný příklad. Kdo víte jak na to, (tím myslím nějak namotivovat Rivala), tak by to možná stálo za to, nějaké veřejně přístupné místo z fóra, kam by se mohly uploadovat jednou již nalezené a stažené myšlenky. Studnice PDFek, někdo tady cituje nějaký patent ? Podívej se do studnice na patenty...
Tím chci říct, že jako uživatelské UPRAMENE štěně nechci Rivala otravovat a bombardovat mailama, kdy už to bude ? bude to vůbec ? proč to nebude ?
Spíš jestli svým nápadem oslovím někoho z UPRAMENE vlčáků, někdo kdo už má důvěru a stařecký nadhled, tak by mohl bombardovat mailama.... :lol:

Kafe time.....


Přestavba motoru Š120 na stirling
Odpovědět

Zpět na „Přestavba motoru Š120 na stirling“