Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Tak jsem to našel...

Příspěvek od JiMi »

Vím, že jsem o té soutěži (nebo porovnávce bazmeků) někde už četl, no a teď když jsem to našel, tak vidím že to išlo do riadnej pi...
Tak co kluci, už jste si rozšlapali hračky ?
Abych se vrátil k tomu co nás zajímá, mě to připadá jednoduchý.
Kolik litrů vody za jaký čas jakým středním výkonem.

Že se litr vody rozloží nejspíš na stejné množství BP, na tom se snad shodnou všichni, čas je základní jednotka SI, s tím nic nenaděláte, a střední výkon bych měřil hned za baterkou nebo zásuvkou.
Ještě pořád to připadá tak složité ?

Když už tu ten nápad je i od jiných, tak to sem proboha začněte skládat. Až bude víc jak jeden porovnávací příspěvek (tedy minimálně dva), půjde z toho nějak učesat nějaká hitparáda. A proč sem nestrčit jako první etalonový příspěvěk elektrolýzu ss proudem ? Někdo sem hodí příspěvek se dvěma plechy ve vodě. Jinej zkusí dát je blíž k sobě, další do nich začne dělat díry, jinej kaskády.
Tak se snažte. Co po nějakým využitým grafu.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
112
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: úte 04 zář 2007 8:22

pic & atmel

Příspěvek od 112 »

popis a instrukcna sada,
mam toho viac, ale velkost suborov je okolo 10-20MB

skola programovania pic, rubrika mikroprocesory

http://www.pandatron.info/?go=eln&rb=mi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

díky

Příspěvek od 1220 »

Na titulní straně téhož:
http://www.pandatron.info/?go=ind
Je hoooodně užitečných odkazů ohledně VN.
Je ale pravou, že http://rayer.ic.cz/teslatr/teslatr.htm je to pojato lepší.
Opatrnost a bezpečnost především :!: :!: :!:
K.
Naposledy upravil(a) 1220 dne pát 11 led 2008 18:26, celkem upraveno 1 x.


112
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: úte 04 zář 2007 8:22

pic generator

Příspěvek od 112 »

Este jeden programcek ktoreho vystupom je rovno *.hex subor

Staci rozbalit do adresara a spustit , nic sa neinstaluje!

info na http://www.siliconbrain.biz/download/download.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Zase bloudím, tak jestli si mě někdo všimne

Příspěvek od JiMi »

Zdravím vodíky,
celkem všude tady čtu, že všichni chtějí na vodík jezdit.
Proti tomu nic.
Mě by spíš zajímalo, jestli je tu nějaké speci vlákno na topení vodíkem.
Zatím jsem toho k topení vodíkem moc nepobral.
Maximálně to, že Mim má kogeneračku z motoru, a pokud někdo topí, tak jen přifoukává BP do kotle na zemní plyn.
Tuším se takto snižuje teplota hoření.
Ale z principu by měl jít BP přidávat i do pyro kotlů, kde by pomáhal udržet ty vyšší teploty. To by mě zajímalo víc.
Pokud víte o nějakým skrytým vláknu, nebo o někom, kdo si takto přitápí, mohli byste dát info ?
Díky, JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: Zase bloudím, tak jestli si mě někdo všimne

Příspěvek od nanopile »

JiMi píše:Zdravím vodíky,
celkem všude tady čtu, že všichni chtějí na vodík jezdit.
Proti tomu nic.
Mě by spíš zajímalo, jestli je tu nějaké speci vlákno na topení vodíkem.
Zatím jsem toho k topení vodíkem moc nepobral.
Maximálně to, že Mim má kogeneračku z motoru, a pokud někdo topí, tak jen přifoukává BP do kotle na zemní plyn.
Tuším se takto snižuje teplota hoření.
Ale z principu by měl jít BP přidávat i do pyro kotlů, kde by pomáhal udržet ty vyšší teploty. To by mě zajímalo víc.
Pokud víte o nějakým skrytým vláknu, nebo o někom, kdo si takto přitápí, mohli byste dát info ?
Díky, JiMi
Ak myslíš pod pyrokotlom pyrolytycký kotol na pevné palivo, tak je tam niekoľko problémov. Zaoberal som sa hlavne možnosťou regulácie. Kotol má samoreguláciu a dochladzovanie. Keď kotol vypne, musíš vypnúť aj vodík. Ale keď kotol začne kúriť, turbodúchadlo sa spustí, ibaže horenie začne až podľa dosiahnutia zápalnej teploty plynu. Nahromadil by sa ti vodík v kotli aj v komíne. Musíš teda vodík zapáliť hneď. Ak Ti nechytí a zapáli sa neskôr ameň glória. Kotol pri malom odbere tepla tlie a v prípade potreby sa dochladzuje. Každých cca 5 min. sa prevetráva aby nedošlo k nahromadeniu plynu. Takže nemôžeš spriahnuť vodíkový ventil alebo vyvíjač jednoducho zo spínaním turbodúchadla. Je tam kopec komplikácií, nespomenul som všetky. Ale ešte jedna veľká: v kotli horí plyn v spodnej komore a vodík je ľahký a stúpne Ti do vrchnej komory. Dôsledky si ľahko domyslíš. Dobre sa poisti na zdraví aj majetku.


kenybalboa

ach jo

Příspěvek od kenybalboa »

Mrzí mě to,že tak chytrý lidi řeší blbosti místo toho aby se zastavilo třeba globální oteplování.

Toto forum je aby se tahlo za jeden provaz nebo už to tak neni?

Přeci kdo nechce toto číst nemusího druhého co to chce číst urážet...


Barracuda

Re: ach jo

Příspěvek od Barracuda »

kenybalboa píše:Mrzí mě to,že tak chytrý lidi řeší blbosti místo toho aby se zastavilo třeba globální oteplování.
Toto forum je aby se tahlo za jeden provaz nebo už to tak neni?
Přeci kdo nechce toto číst nemusího druhého co to chce číst urážet...
Ideální stav sotva nastane, sám sebe zruší, jen proto ,že člověk jako druh má stále klapky na očích.Pokusná laboratoř černých a protisíla bílých, Přetlačování , chorobné představy. Na svůj původ zapomněli, cit a smysly okleštili, rozum spojili pouze s materií, nechali se vláčet.Říkali pravda, ale každý viděl ubohý kousek svého okolí, a říkal tomu pravda. Každý chtěl všechno, a právě právě proto nedostal nic. Myslíš si Balboo kenye, že je to spravedlivé ? Nebo jen zrovna vede černý, a bílý je na tahu ?


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: ach jo

Příspěvek od chiq »

kenybalboa píše:Mrzí mě to,že tak chytrý lidi řeší blbosti místo toho aby se zastavilo třeba globální oteplování.

Toto forum je aby se tahlo za jeden provaz nebo už to tak neni?

Přeci kdo nechce toto číst nemusího druhého co to chce číst urážet...
Zišli sa mravce na summite a jednoznačne sa dohodli, že so stále sa zhoršujúcou kvalitou semienok, ktoré zberajú okolo mraveniska treba niečo robiť. Zostavili celomraveniskovú dobre platenú komisiu na zistenie príčin, vypracovali elaboráty, odporučili odporúčania. Viceprezident mraveniska dostal FerdoMravcovu cenu Za prínos v boji za životné prostredie...
...Pri cúvaní fekálny voz prešiel cez mravenisko, šofér Izidor Kubajka zapol čerpadlo a 11 kubíkov sajrajtu vystriekal na začiatok lúky. "Pohni sebou!" zavolal z tretieho fekálu Michal Mačura. "Kolko máme na teba čakať? Do večera sa ešte treba otočiť 5 krát..."


Je už predsa x-krát dokazované, že terajšie čiastkové oteplovanie (ktoré, mimochodom, v celoročných teplotách sa javí ako ochladzovanie o 0,35 C/rok) je predzvesťou ochladzovania nezrovnateľného rozsahu - nástupu doby ľadovej. To, že doby ľadové sa vyskytujú v periodických intervaloch, je všeobecne známe. I to, že sme v období "meškania" začiatku takéhoto obdobia. Túto civilizáciu trápia iné problémy - choroby, hlad, vojny. Zato sú však k dispozícii obrovské financie na projekty "proti globálnemu oteplovaniu" i miliardy na "oceňovanenie zásluh"...
Inštitút Nobelovej ceny sa stal prostitútkou nadnárodných financií.


bibibo
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 23 črc 2008 13:50

Ivanov vyvíjač vodíku 3

Příspěvek od bibibo »

Chcel by som Váas poprosiť o pomoc. Postavil som si vyvíjač 3 a akosi mi nechce šlapať. Žiarovka vôbec nesvieti. Na svorky kde pripájam elektródy namerám cca 6V. Nevidí sa mi to. Je síce pravda, že cievka ktorá má mať 140 závitov má u mňa len 60. Môže to vadiť ? Nezohnal som dlhší drôt. Dá sa ešte niečo na tom premerať ? Má s tým niekto skúsenosť ?


Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

doporucenie.

Příspěvek od Marteen »

Ak nemas skusenosti s elektronikou a rezonanciou doporucujem ti dodrzat presne vsetky parametre zariadenia. Inac sa ti bude tazko hladat chyba.
;)


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Já si taky přihřeji polívčičku

Příspěvek od sao »

Já bych Vás taky chtěl poprosit o pomoc . Upekl jsem buchty , jsou malé , černé a nedají se jíst . Ani máslem jsem to neopravil . Přece jsem měl troubu roztopenou na požadovanou teplotu !! . Nějak se mi to nezdá .
Je sice pravda že jsem tam měl dát kvasnice a prášek do pečiva . Může to nějak vadit ? Nikde jsem je nesehnal a tak jsem tam dal jenom pár uschlejch drobků kvasnic , který jsem měl v lednici a vytřel jsem prázdnej pytlík od prášku do pečiva . Dá se s tím ještě něco udělat ?
Nemá s tím někdo nějaký zkušenosti ? .
:smoke:


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

bibibo

Příspěvek od Novák »

Nenech se odradit,Ivanův vyvíječ je plně funkční,mám ho doma,ale bez zkušeností,nebo minimálně osciloskopu s tím moc nehneš.Najdi si v okolí nějakého elektronika,ať ti pomůže.Doufám,že mechanicky to máš v pořádku.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

No konečně Lubo , toto Ti to trvalo

Příspěvek od sao »

24.7.2008 17:56


Vím ,-- nikdo nemůže vědět všechno , ale musím být soudnej a musím vědět , že když na to nemám tak to nedělám a napřed si to všechno zpětně přečtu a potom se ptám , protože toto není mateřská školka a nikomu se už nechce , po zkušenostech z minulých času , furt říkat -- naštuduj si to .
Iv tam už víc dát nemůže , protože na to aby tam ještě vysvětloval všechno do podrobností -- aj jaj ja . Všechno podstatné tam je i se speciálními názvy , které si může dotyčný na Netu vyhledat a rychle se to doučit .

Já ho tímto chci popíchnout , aby to udělal . Je docela možné , že až si to přečte a nastuduje a udělá pár věcí , tak se od něho nakonec budeme třeba všichni učit -- kdo ví .
Jestli to ale nepochopil a rezignoval , tak si myslím , že na to nemá .

Když říkám že todlencto tady nemůže dělat každej , tak to myslím Smrtelně Vážně , protože jestliže si na to neudělá řidičák , tak mu to buď bouchne a nebo odrovná motor a ještě bude blbě kecat po hospodách , že je to hovadina .
Každej z Vás si určitě zažil reakce -- když jste o tom někde začali povídat . Za svou tříletou zkušenost můžu říct , že Ani Jeden , se kterým jsem se o tom jenom tak polehoučku bavil nepovažoval ani za slušné , se na Net podívat .
Prostě -- Lano Nejde Tlačit .
Buď se někdo sám od sebe chytne -- tím je myšleno Naplno -- a né hnedka do 9váté třídy -- a nebo Ne . Nic mezi tím Není .
Já , když teda budu mluvit za sebe , jsem začal 8.2006 a přihlásil se 3.3.2007 a to jsem se klepal jak malej ratlík . Můžete si to přečíst – když chcete . --- To byl nástup . --- To bylo přivítáníčko . --- Enem to hučalo .
Pěkně jsem jim tenkrát hejbl žlučí . Jóó . -- to byly časy .

Ps: Z té první třídy do deváté -- dá se to zvládnout dost rychle -- Stačí jen chtít a vědět jak na to . Co ?

Chtěl jsem to tam sice dát hned , ale čekal jsem na Tebe Lubo , byl jsi , jako vždy nejrychlejší . (19:11 hod dopsáno)

Podívej bibibo , Luboš má svatou pravdu , drobně si to přečti -- bude Ti to trvat asi týden , než to vstřebáš a potom se rozhodni sám . Držíme Ti všichni palce , protože je tady třeba novej vítr , kterej by to tady trochu provětral .


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

+

Příspěvek od 1220 »

Přidal jsem bod za dle mého soudu pěknou práci.Před týdnem jsem si myslel, že nemám co dodat k Saovým tezím, které jsme konzultovali.
Ale není tomu tak. Úvaha vypadá prostě a je ze staré Číny a nového Mexika. Nezbývá než popřát dobrý záměr.
A jěště pro všechny odkaz na dodavatele plastů, včetně lexanu, a makrolonu i malých množství: http://www.az-plastik.cz/main.php?pageid=300&lang=3
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“