Elektronická a jiná podobná úprava vody.

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Elektronická a jiná podobná úprava vody.

Příspěvek od aNONym »

Při courání netem (konkrétně tady http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=101471) jsem narazil na odkazy:

popis původní verze http://sel.wz.cz/download2/h2o.zip
upravená verze http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip

Možná, že by to spíše patřilo do rubriky Vyloveno z netu, ale rád bych na toto téma rozvinul nějakou diskuzi. Děkuji všem. Non ;)


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

ahoj - já mám jen osobní zkušenost s magnetickým průtokovým zařízením u pračky (kupoval jsem to u instalatérů, tehdy taková konkurence jako dneska nebyla) - asi před třemi roky jsme kupovali novou, AEG a protože v Hradci je voda plná rozpuštěnýho kamení (i ta z vodovodu) a stará Tatramatka toho byla plná - tak jsem celkem snadno prosadil, že pár korun zainvestujeme uvidíme. Řekl bych, že to asi něco dělá - pračka je dosud pěkně čistá, a to pereme (:)) docela často, po dvou letech jsem se hrabal v tom odtokovým filtru, protože jsem něco hledal a kromě tý pětikoruny tam nebylo NIC - prostě čistej filtr.
Tvůj příspěvek mě docela oslovil, protože jsem měl už delší dobu snahu pokročit a vyzkoušet stejnou technologii i na kotel na teplou vodu, protože když u nás byl posledně revizák, říkal, že je to hodně zarostlý a bude to chtít vyčistit - což se mi na zimu moc nechtělo, tak si říkám, kdyby bylo pravdy trochu na tý teorii, že se postupně naruší a odplaví i usazený vrstvy... Ono totiž zarostlá topná spirála má o dost horší účinnost, takže vlastně řešíme úsporu energie...
Zatím zkouším jen soustavu permanentních magnetů na vstupu do kotle, ale nikde jsem kromě rádobyodborných popisů nenašel jak má vypadat účinný uspořádání magnetů, tak je to spíš jen takový experiment...
Každou ověřenou informaci vítám a jestli se něco stane s tím kotlem (třeba začne týct...), dám vědět :good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Gromite

Příspěvek od Ilem »

V Signa pumpách jsem magnetickou úpravu vody koupil hotovou. A opravdu funguje. Bordel se neusazuje v bojleru, ale teče ven. Když vypustím vanu, na dně zůstane písek (vodní kamení). Před tím se to nestávalo.

Bacha, Signa pumpy přestěhovali do Kuklen.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Magnetická úprava

Příspěvek od Iv »

Magnetickou úpravu vody mám na výstupu vodárny od roku 1972,tehdá 1" upravovač vyrábělo ČKD.Mohu potvrdit,že se vám nebudou usazovat žádné minerály a co navíc,i nějakým způsobem(polarizací) upravuje vodu i chuťově.protože se známí vždy těší na kafé z té vody.Co se týče aut. pračky Tatramat,tehdy jsme jí říkali Skákavá koza,tak ta se vyčistila tehdy velice důkladně,dnes 2009 už taková účinnost není,z důvodu oslabení magnetů,ale stále to pracuje.Na toto přišli kdysi rusáci,přesně jméno si nevzpomenu, ale je to moc dobrá věc,i květinky doma tehdy znatelně poskočili. Ovšem u uzavřeného systému jako je topení je nutné mít toto jen určitý časový úsek,než se voda vlastně v celém systému napolarizuje,delší doba je hudbou na nedokonalé spoje a polarizace v uzavřeném systému začne dělat své.Ne na stálo-jen do té doby a to poznáš i jednoduchým způsobem a to tak,že když budeš ovzdušňovat radiátor,tak si trochu odpusti do skleničky a pak ponoř třeba prstíky a jak budeš cítit ževoda je měkká,z magnety pryč-klouže mezi prsty. Ahoj.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Magnetická úprava

Příspěvek od JOVA »

Lze to řešit i elektronicky. V pdf jsou dvě zapojení z AR.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Korozia bojlera

Příspěvek od Gusto »

Poradí niekto ako jednoducho odstrániť koróziu funkčného bojlera a stabilizovať jeho povrch ? (800 l bez revízneho otvoru s medeným solárnym hadom)
Ďakujem.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Korozia bojlera

Příspěvek od aNONym »

Gusto píše:Poradí niekto ako jednoducho odstrániť koróziu funkčného bojlera a stabilizovať jeho povrch ? (800 l bez revízneho otvoru s medeným solárnym hadom)
Asi bych doň zkusil nalejt nějakou zdravotně nezávadnou pryskyřici, která by vytvrdla na stěnách. Malé množství tak, aby se nedostala na hada. Schnutí za neustálelého otáčení. ;)

Máš toho solárního hada galvanicky spojenýho s bojlerem ?


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Magnetická úprava

Příspěvek od Pego »

Už sem to někde psal, ale ať je to na jednom místě:
Magnety mám na vstupu vody do vodárny/voda ze studny/, na vstupu do pračky, před Aquastopem do myčky a taky jeden malej na topení (plast. trubka radiatoru v koupelne). První od cca 1994. Máme silně mineralizovanou tvrdou vodu. Dodnes žádné problemy.

Skuste si také magnet (třeba z HDD) dát pod pohár vody/vína/mléka/ovocné štávy atd. tak na 15 - 20 min. Jenom 1 dcl tekutiny a pozorujte rozdíl v chuti.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Magnety

Příspěvek od sano »

Mám podobné dobré skúsenosti s permanentnými magnetmi vo vodovodných trubkách. Magnety z Prametu Šumperk. Filter v Tatramatke čistý, prádlo sa perie s menším množstvom prášku, čo vyskúšala manželka.
Len na pitie magnetizovanej vody by som si dával pozor. Ing. Janča upozorňuje, že takáto voda zhoršuje prisvojovanie vápnika.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

úprava vody

Příspěvek od felda »

asi jsem to sem někam už psal,- mám na přívodu teplé a studené vody od roku 96 magnety -- původně to byly takové ty velké kosky z kabelových spojek- pořídil jsem totiž v té době výkřik komfortu - pákové baterie - proč magnety ?-podtékající voda vytvářela v toal. míse zrzavý potůček , který byl nesmytelný,instalatér říkal filtr na vodu -prostorově se to nedalo kam dát.... tak prý magnetické upravovače- průchozí trubka ,která byla zároveň magnet a mělo to zabránit zničení těch baterií
jedna stála asi 1500,- byly potřeba dvě.(ty trubky)Vyřešil jsem to těma magnetama a izolačkou .Po nějaké době se postupně ztratilo zrzavé zabarvení mísy a baterie fungovaly perfektně , do doby než se měnily stoupačky , kdy jsem magnety sundal. Netrvalo dlouho a začala jít ztuha v kuchyni a to tak , že se s ní nedalo skoro hýbat , pak začala tuhnout i v koupelně , magnety jsem dal nové- neodymy+ izolačka , tu kuchyňskou tu už jsem nezachránil, musil jsem jí dát novou, ale ta v koupelně se zase rozhýbala a vanová funguje 13 let stále ok Rozebral jsem tu zarostlou kartuši a třecí destičky v ní byly obustraně pokryty úsadami jak šmirgl, takže bodeť by se chudák hýbala :lol:


felda
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny

Příspěvek od laik »

Chtěl sem se zeptat .
Za prvé, musím ty magnety když je budu dávat kolem trubky (mají 0,5mm, průměr,a mám jich asi 30) dávat stejnou polaritou dovnitř nebo je to jedno
a jak mě padnou pod ruku je tam nalepit(trubka je samozřejmě už plast).
a jestli stačí udělat jeden prstenec,nebo radší víc. nebo třeba jako spirála?..

A za druhé potřeboval bych poradit, jestli někdo nevíte, kam sem si je vlastně založil?????... :lol: :ethink: :laugh: :dknow: :help: :bhead:


hezký jaro přeju :bye: :zzz:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Já když nemůžu najít nějakej magnet, tak je většinou mrška přichycenej pod vinglem na přední části ponku :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Zdravím všechny

Příspěvek od tbest »

laik píše:Chtěl sem se zeptat .
Za prvé, musím ty magnety když je budu dávat kolem trubky (mají 0,5mm, průměr,a mám jich asi 30) dávat stejnou polaritou dovnitř nebo je to jedno
a jak mě padnou pod ruku je tam nalepit(trubka je samozřejmě už plast).
a jestli stačí udělat jeden prstenec,nebo radší víc. nebo třeba jako spirála?..

A za druhé potřeboval bych poradit, jestli někdo nevíte, kam sem si je vlastně založil?????... :lol: :ethink: :laugh: :dknow: :help: :bhead:


hezký jaro přeju :bye: :zzz:
Ahoj, nemůžu to najít, ale viděl jsem někde nákres a magnety byly dva půlkruhové segmenty proti sobě v přitažlivém módu S-J.
Tom.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Magnetická, elektrická, elektronická úprava vody, rastlín

Příspěvek od sano »



Uživatelský avatar
vanad
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14 lis 2008 19:15
Bydliště: Zlín
Dal: 17 poděkování
Dostal: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od vanad »

Prosím o radu, jaké magnety mám koupit a kde, na vodovodní potrubí v domě? Máme studnu s velmi tvrdou vodou, vysušuje nám to kůži po osprchování, zanáší se sítka v bateriích.... V diskuzích na internetu jsou protichůdná tvrzení o funkčnosti takových zařízení. Rád bych si to udělal sám, než vyhazovat tisíce a pak být zklamaný. Četl jsem zde, že si někdo takto upravil vodu a funguje mu to. Psal jsem mu SZ, ale neodpověděl. Děkuji.


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“