abc

Poznatky, nápady, myšlenky...
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Založit vlákno?

Příspěvek od Palo »

Co takhle založit vlákno o tomto tam, kde by ho každej našel?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

všechno na všechno

Příspěvek od Akord »

Docela naivní jsou vynálezy, kde všechno souvisí se vším, aby se nemohlo ríct, že v prípade, že se nekomu povede sestrojit cokoli treba z oceli, že to už v tom univerzálním vynálezu nebylo zachyceno.

Človek, který neco píše by mel vedet o čem píše a nesnažit se v jedné publikaci snažit obsáhnout podstatu všech vynálezu na Zemi. Jinak je logicky neduveryhodný.
Ale zpet k téme, nejlepší jsou obrázky, kde je toho načmáráno co nejvíce a hlavne všechno je propojeno se vším.

Silne to pripomíná školskou taktiku, kdy vznikaly pokusy získat dobrou známu kvantitativne nesmyslnými hromadami nepodstatných obrázku a textu. Taky v politice to funguje.


Návštěvník

Tesla aplikace

Příspěvek od Návštěvník »



Návštěvník

Re: Tesla aplikace

Příspěvek od Návštěvník »



Návštěvník

Kapanadze

Příspěvek od Návštěvník »

Část překladu z videa:
- Every lamp is 1 kWatt
- 4 Volt or milliVolt
- Volt
- Alternative or direct current?
- Direct
- 6 Volt is shit
- We take "vagrant" current and from this current the device is running.

Vagrant current - bludný proud

P.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Kapanadze

Příspěvek od Akord »

Anonymous píše:- We take "vagrant" current and from this current the device is running.
Vagrant current - bludný proud
P.
Dík za koment. Bludný proud je hlavne pro toho bludný, kdo neví kudy a kam teče :)
Málokdy bývají bludné proudy natolik inteligentní, aby tekly tak, kam je nekdo požádá. A zpravidla si ani samy ty proudy nepamatují, kdo je vyrobil.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Teď už jen chybí

Příspěvek od Merlin »

aby sem někdo zavěsil hlášku, že je to celé rafinovaný podvod - protože tak se to dělá, když je třeba zamaskovat něco, co se vymyká běžné praxi a nedá se vysvětlit běžně užívanou fyzikou.

Jsem zvědav, kdo bude první.

Nebo se někdo vytasí s možným řešením? ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

copak podvod

Příspěvek od Akord »

Kdeže podvod, v tomto století se už podvody nenosí. To tak v minulém. Stejne je to s vírivým proudem. Vírivý proud nazve jenom ten vírivým, kdo ho chce pouze zjednodušene pojmenovat, nebo ten, kdo vubec neví, proč se tak nazývá a že je to stejný indukovaný proud, jako kterýkoliv jiný, a že se od nej krome názvu ničím neliší. Opet je na výber.
Buď se budeme bavit jako technici, nebo nazývat proudy červenými, nebo modrými až bludnými, nebo vírivými. Žádný porádný technik nebude mluvit o bludném proudu bez toho, aby jej rozebral podrobneji. Já myslím, že si prednostne delají srandu z fyziky ti, co nerozumí ani její základum. Nemeli bychom to s tou nedomyšlenou filosofií prehánet na úkor rukolapnejší fyziky. Nic se mi zatím z bežné praxe nevymyká, komu ano, má slabou prax.
Zbytek dobre vystihují ružné slovenské a české tradiční výroky.


Návštěvník

Re: Teď už jen chybí

Příspěvek od Návštěvník »

gewo píše:aby sem někdo zavěsil hlášku, že je to celé rafinovaný podvod - protože tak se to dělá, když je třeba zamaskovat něco, co se vymyká běžné praxi a nedá se vysvětlit běžně užívanou fyzikou.

Jsem zvědav, kdo bude první.

Nebo se někdo vytasí s možným řešením? ;)
Proč by to měl být podvod? Zemními bateriemi se napájeli první telegrafy.
Podvodné jsou jenom informace, které z toho dělají něco čím to není.
Zatím jsem neslyšel nic o životnosti vodovodního potrubí.
P.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Teď už jen chybí

Příspěvek od Dvell »

Anonymous píše:
Proč by to měl být podvod? Zemními bateriemi se napájeli první telegrafy.
Podvodné jsou jenom informace, které z toho dělají něco čím to není.
Zatím jsem neslyšel nic o životnosti vodovodního potrubí.
P.
Mno ano ale nejak nevím jak souvisí dve desky z různých kovů zahrabané v zemi s nejakým speciálním zařízením, které "přilákává" oscilační vlny energie..
Ano potrubí se skutečně chrání proti korozi tuším že se tomu říká obětovaná katoda(nejsem si jist) ale stále je to jen elektrochemická reakce, kdy se jedna elektroda rozpouští v elektrolitu, v tomto případě je elektrolitem půda a její složky..

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Hmm... 5 a více kW ze zemní baterie? Z jaké?

Elektrochemická reakce.. ;) :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

gewo píše:Hmm... 5 a více kW ze zemní baterie? Z jaké?

Elektrochemická reakce.. ;) :D
Když se nechá rozsvítit 40W zářivka, tak se nechá i víc. A čistá elektrochemie to není. :lol:
P.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Teď už jen chybí

Příspěvek od Akord »

Dvell píše:...potrubí se skutečně chrání proti korozi tuším že se tomu říká obětovaná katoda(nejsem si jist) ale stále je to jen elektrochemická reakce, ....
Ano, byli jí vybaveny (slitina Mg) už všechny boilery z bývalé NDR na tuhé palivo a dávají se do všech možných boileru dosud, pokud je duvod.

P.: Klidne rozveď, co si o tom myslíš, když se Ti chce. Já jsem to moc nesledoval, mám dojem, že počet neužitečných a lehce stvoritelných výmyslu výrazne prevyšuje počet čtenáru, a vzniká časový problém, o který možná ve skutečnosti jde. Kdosi už tady linkoval generátor blábolu, se kterým budeme konfrontováni za chvíli podobne jako jsou trénovány v inteligenci dnešní luštičky krížovek za pomoci softverového generátoru krížovek.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Teď už jen chybí

Příspěvek od Aquarius1 »

,,Kdosi už tady linkoval generátor blábolu, se kterým budeme konfrontováni za chvíli podobne jako jsou trénovány v inteligenci dnešní luštičky krížovek za pomoci softverového generátoru krížovek.,,
Jak tak pozoruji své okolí tak už nejenže ,,budeme,, ale již dnes a denně jsme konfrontováni a to bez skrupulí a na tvrdo.Stačí přesvědčený inovátor postižený ,,vzděláním,, dnešního typu a je vymalováno.Osobní zkušenost dnes a denně.Blahořečeno budiž vzdělání ale jinak klacek a mlátit :bhead:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Návštěvník

Kapanadze

Příspěvek od Návštěvník »

Další varianta
P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Akord“