Magnetická levitace

Magnetické motory, apod.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Magnetická levitace

Příspěvek od aNONym »

Vlákno čisté, neupravené 7.7.2012 SDK

Na jiném místě tohoto magnetářského fora se tak trochu rozeběhla docela zajímavá diskuze na toto téma. Tak tedy pokračujme. Třeba ve vznášení se v magnetářských snech. ;)


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Jak na to.

Příspěvek od aNONym »

;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

první pokus

Příspěvek od martin11 »

tak jsem si chvilku odskočil od motorů...k levitaci....zakoupil jsem 2 tubička mikrotuhy ...12ks tuhy 0,5 za 8kč...
..3x3 neodym 20x20x10 N42 plocha 6x6 cm...tuhy jsou cca také 6cm...
položím tuhu na mag.plocgu a... nic.....protože tuhy jsou tenké, tak do ní strkám párátkem...a hle ...ťuk a tuha je najednou napříč k magnetům...odhaduji 30°z kolmice...lze replikovat , pokaždé stejně ...tuha kohinor HB...
2 pokus...na mag plochu jsem dal 1 tuhu napříč a 1 na kolmo přes sebe....tu horní vyvážil...posouváním...až se houpala...chce to trochu trpělivosti....a co se stalo....tuha se opět pootočila o cca 30°....
3 pokus ....magnety jsem seřadil našířku, a , vznikla plocha 4x6 cm ..na tuto plocu jsem položil 24 tuh šíře plochy 12mm délka 6 cm...prostě jako klásičky vedle sebe....v ruce magnet ...a jak , že se budou tuhy chovat v tomto mag. poli....najednou ...křach.....nenašel jsem ani jednu tuhu.....
1 magnet se trochu uštípl....zdravím Gromita....

..Dnes si jdu koupit 2 krabičky tuha 0,5 HB -kohinor 1 za 8.-..... zdraví vás martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Hujere! (martine11) ... bez foto... copak se to dělá? ... ve tvým věku?? :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

jo...červenám se...

Příspěvek od martin11 »

samo , že to chtělo fotit.....ale než jsem se k tomu dostal, tak bylo po tuhách....máme jich plnou kuchyň...a nějak se rozmnožily...dělením......asi 489 ks od 2-18 mm délky....
...ale to na focení ani není....je to takové hraní si a pozorování...co tedy a jak....asi by byl lepší pyrolit .uhlík....nekup ho za 495 dollarů...kousek....
s levitací chci zkusit ale něco jinýho...až bude čas...po motoru.....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Všem mým levitátorům :)

Příspěvek od aNONym »

(a nejem jim) doporučuji skouknout si tyto stránky. A v ostatních Chapterech si zajisté každý najde to své. 8)

http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/mag ... phite.html
http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/mag ... nsion.html

Některé obrázky jsou animované

Jsou to, vám některým, sice už známé pokusy, ale je k nim docela hezky udělané povídání. Takové srozumitelné. I pro děti. ;)


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

A pro Matina ještě jednou osvětlení principu.

Příspěvek od aNONym »

http://translate.google.cz/translate?hl ... cs%26lr%3D

Velmi pěkná je především tato pasáž: Nebo dokonce i auta procházející před váš dům vytvoří rozdíly v místních magnetickou pole profil, který objekt C také kompenzuje! ;)


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

O levitaci není pochyb. Já to viděl na vlastní bulvy. Jeden příznivce mi napsal, že mu to v kanclu levituje již rok. Jel jsem 80km daleko, abych to viděl. Nejen že levituje, i se to třepe. Zvláštně cyklicky.Jen ale trochu.Heršoft, třepe se to rok......
Vizmut nedělá vůbec nic. Asi jako zinek či olovo. Osobní zkušenost.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Proč by vizmut nelevitoval. Je pak jen slabé pole. Tuha je o dost slabší levitátor, než vizmut (Bi). V té HB tuze muže být dostatek Fe, nebo jeho oxidu, protože se pritahuje k magnetu. Pokud by neco levitovalo, musí se to naopak odpuzovat.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

diskuse o levitaci

Příspěvek od martin11 »

...no zase já....nevím co muže a nemuže levitovat....
tuha HB....co jsem včera rozptýlil po mé laboratoři...t.j. kuchyni....na hodně moc kousků..v zápalu výzkumu....asi není moc magnetická, tudíž 0% fe...když se podepře uprostřed , tak se vychýlí ...trochu se houpe a velmi jemně osciluje...to je jako se trochu třese....čučel jsem na to hodně silnou lupou...jo a když jsem k tomu přiblířil prst...tak na vzdálenost 2 mm, tak se tuha vychýlila...jako ke mě...takže dukaz , že jsem....1 ocelovej....za 2 magnetickej...za 3 přitažlivej...to musí posoudit ta moje....
...jinak nevím...ale ke špalíčku dřeva....jo vymyslel jsem oddělovač magnetů....zdravím Gromit.....ten špalíček, co z něj je oddělovač 4x4x4 cm....na tu tuhu působil odpudivě....tuha uhejbala....víc pokusu nebylo....neboť následovala havárie....nové tuhy nemám...nebyl čas jít koupit nové....
...to vše píšu jen proto, že myslím , ale nevím, v HB tuze Fe není...protože nepřitahuje....ale opravdu nevím......zkusím uhel ...ten co je na kresbu.dle výrobce...čisté karbonované dřevo....made in France....bio produkt.určitě ne žádná uhlíková směs......až vyzkouším dám vědět....moc mě to zajímá....sice nevím, jak to souvisí s hledáním volné energie ale ...poznání je poznání...prostě toto jsou doprovodné jevy....zdraví vás martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Tuha HB co mám doma se k magnetu pritahuje, nejpravdepodobneji v dusledku Fe, nebo jemu podobných oxidu. Martine, Fe máme v hemoglobinu, ale to asi není ten prípad. Melo by se to zkoušet pres folii kvuli proudení. Ale nevylučuju vliv, muže vplývat voda, nebo zatím nevím...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...asi jo...

Příspěvek od martin11 »

...zdravím Akord....zdravím a souhlasím....železo je asi všude a i stopové prvky jsou v jemném měření znát...tady ...tedy u té tuhy je to pro mě zcela nový jev...nikdy jsem to ...ani ve snu nezkoumal...tady mimo polarisovaného světla s ohledem na fotografii...ale to sem ...zase asi nepatří....
...když se to tak vezme ...celé forum je pro mě neprobádaná krajina...to , že dělám mag motor a zkoumám jevy nefotografické....je v podstatě anomálie mého já....nějak mě to sem táhne....teď nevím , jestli jsem magnet nebo Fe nebo opačně orientovanej magnet...to asi bude to nejpravděpodobnější....akord vubec ti neodporuju......vlastně to jsem si nikdy nedovolil...mimo případů , které jsem viděl na vlastní oči a ruce u mě na stole...v kuchyni....p.s...s tvojou Kuchyňou nič spoločné....s pozdravem nejen Akord ale i všem....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Hledá se karkulka. Mám pro tebe kus bismutu, abys mohl přemýšlet.
Písni mi na sw500@seznam.cz


meo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03 říj 2009 8:57

Bismut

Příspěvek od meo »

Nevíte někdo, kde se dá sehnat tady v ČR ten bismut, protože ovčák mi nějak neodpovídá.
Díky za tip


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Bismut

Příspěvek od gromit »

meo píše:Nevíte někdo, kde se dá sehnat tady v ČR ten bismut, protože ovčák mi nějak neodpovídá.
Díky za tip
nemám to ověřené, ale zkoušel jsi tady? http://www.kovopb.cz/cz/prodejna_i.html

nebo http://unimagnet.cz/15-prislusenstvi
...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“