Tibetská kefírová houba

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

kefírová houba....

Příspěvek od jarda ovčák »

Pozor na úplně čestvé mléko od krávy. V případě krávy jerzey určitě odstáté přes noc a sebranou smetanu a v případě doma krmené krávy obecné taky. Je to z důvodu většího množství smetany, do kterého se mi houba obalila a nefungovala dobře.
Netřeba odstřeďovat, stačí zchladit po nadojení a sebrat.V případě automatů netřeba nic, páč tam už to je ošetřené.
Mě se u desetilitrového kýble usadilo 3cm smetany.
Nikdy jsem nepřevařoval ani na tvaroh, ani na sýr, ani na kefír, ani kyšku.Jen bych to bral od někoho, kdo má čistotu a nějakou zpětnou vazbu.... Třeba občas nechá zfouknout somatické buňky v mlíku, a bere tomu každoročně krev na vyšetření.
S čerstvým kozím mlíkem to je pohoda, škraloup se tvoří vyjímečně, tuk je rozptýlen a nevadí. Houbu jsem vhodil ještě do vlažného po ranním dojení a večer jsem si pochutnával.
Nemám už vlastní mléko, stýská se mi......Věřte nebo ne, ale z kefíru jsem nikdy nic nezkoušel dělat.......nenapadlo mne to.

:bhead:


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: kdy je to hotovo?..

Příspěvek od Denny »

Mléko z automatu není nijak upravované, píšou to tam a nabádají, aby jste si ho před vlastní konzumací zahřáli asi na 80"C. Já však mléko samotné nikdy nepiju, ale pouze kefír. A ta houba všechno, včetně baktérií zlikviduje. Kdyby to tak nebylo, asi bych již byl hodně marod za tu dobu, co to tak piju.
Tuk houbičce hodně chutná, takže jen plnotučné mléko!
Naposledy upravil(a) Denny dne pát 11 čer 2010 12:52, celkem upraveno 2 x.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: mléko

Příspěvek od la »

Craft píše:Zajímavá houbička :)
Jenom mě napadá jeden dotaz a to jestli není dobré mléko nejdříve převařit z důvodu se zbavení mikroorganismů, jako jsou především salmonely a další, na tohle upozorňuje i Clarková a u lidí se slabější imunitou a trávicími potížemi by to mohlo znamenat problém a netuším, zda to mléko z automatu je již na rozdíl od toho krabicového rádoby mléka nějak ošetřeno.
Mléko je pouze zchlazené.Protože víc jak polovina lidí mlíko nepila ,akorát s krabic tak se někdy dějí věci,prostě nechápou že mléko může vonět potom co kráva papá.Prostě a jednoduše,vůbec neví co s čerstvě nadojeným mlíkem. :lol:


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Likvidace choroboplodnych zarodku Tibetskou kefirkou

Příspěvek od muflon »

Denny píše:... Já však mléko samotné nikdy nepiju, ale pouze kefír. A ta houba všechno, včetně baktérií zlikviduje. Kdyby to tak nebylo, asi bych již byl hodně marod za tu dobu, co to tak piju.
Tuk houbičce hodně chutná, takže jen plnotučné mléko!
http://www.yourkefirsource.com/kefir-in ... kefir-none

Je to odkaz zda-li houba stačí během 24 hodin zničit choroboplodné zárodky a viry.

Stručně řečeno - vědci zkoumali bakterie v kefírových zrnech a nenašli jedinou, která by lidskému tělu škodila. Vědci tomu ovšem odmítli věřit a tak pokračovali v pokusech s myšlenkou - co kdyby do kefíru náhodou "spadl" nějaký zvířecí výkal - zda by neinfikovaly zlé bakterie kefír a neusadila by se v houbě kolonie choroboplodných bakterií? Proto kefír úmyslně infikovali E. Coli a H. Pylori. Do 24 hodin byly ovšem obě zlikvidovány... :!:

Jarda Zajicek to komentuje: No alespoň mohou nedůvěřiví čtenáři věřit mému doporučení o bezpečnosti kefíru i když jsem se k němu nedopracoval vědecky, ale na základě zdravého selského rozumu. Ono to není těžké, protože pokud by to bylo jinak, tak se na to za ty tisíce let co se pije už určitě přišlo a lidé by ho dávno nepoužívali. :idea:

PS:pokud by nekdo nemel moznost nikde sehnat nepasterovane, tak z obchodu kupovat jedine plnotucne "cerstve"(resp.pasterovane :( )mleko -nekdy je take obchodni nazev Selske mleko nebo jine nazvy.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: kdy je to hotovo?..

Příspěvek od Denny »

Denny píše:Mléko z automatu není nijak upravované, píšou to tam a nabádají, aby jste si ho před vlastní konzumací zahřáli asi na 80"C. Já však mléko samotné nikdy nepiju, ale pouze kefír. A ta houba všechno, včetně baktérií zlikviduje. Kdyby to tak nebylo, asi bych již byl hodně marod za tu dobu, co to tak piju.
Tuk houbičce hodně chutná, takže jen plnotučné mléko!
Zapoměl jsem dodat, že kefír z této houby mimo jiné spolehlivě staví průjmy (zvláště po různých očistách!!!), takže není nutné zbytečně nakupovat a cpát do sebe různé tabletky a laktobacily. V lidovém léčitelství je dokonce houba doporučována ženám trpícím různými kvasinkovými výtoky - pár zrn z ní zavést na noc do pochvy a brzy je po jakékoli infekci :!:

Hezký den


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kdy je to hotovo?..

Příspěvek od Palo »

Denny píše:Zapoměl jsem dodat, že kefír z této houby mimo jiné spolehlivě staví průjmy (zvláště po různých očistách!!!), takže není nutné zbytečně nakupovat a cpát do sebe různé tabletky a laktobacily. V lidovém léčitelství je dokonce houba doporučována ženám trpícím různými kvasinkovými výtoky - pár zrn z ní zavést na noc do pochvy a brzy je po jakékoli infekci :!:
Abyste pak nakonec nezjistili, že ta houba obsahuje HCl :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lena

kefir

Příspěvek od lena »

a co takhle par kousku te houby snist, treba to vycisti nase streva spolehliveji jako primo utvoreny kefir,

za zkouzku by to stalo,

kdopak bude prukopnik?


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pomooc....

Příspěvek od laik »

Mě ty houby rostou a rostou......já už pomalu ani nestačím pít ten kefír...(nebo co to vyrábím).... :D a to to mám ve třílitrové zavařovačce....
...asi se budu muset dát pomalu do výroby dalších produktů......
máte to taky takový nakyslý ?....když to nechám dýl než asi pul dne už to je kyselejší a kyselejší ,nebo spíš nakysleší a nakyslejší......nevadí to?....
no na stolici to nemá žádnej vliv ,takže to zkažený asi nebude......
....a žena si stejně pro sebe a malou pořád kupuje kefír v obchodě ,protože ten můj ji nechutná ,přeci jen ten kupovanej je takovej smetanovější a jemnější..... (nebo to neumím)
nevadí když to dávám občas do ledničky abych zpomalil proces?....(máme v ní nastaveno 8 stupňů) takže houbičky rýmu snad nedostanou :)

ten nápad z pojídáním těch hub za syrova je zajímavej.....čistě teoreticky by to mohlo cestou střevama (pokud to nezneškodní dřív žaludeční kyseliny) spapat spoustu škodlivých věcí a případně se tam usídlit a vyrábět zdravý prospěšný věci přímo ve střevech.....ale problém by byl asi z plynatostí ,při rozkladu......
....ale ten pocit jest syrový slizký houby je trochu nepříjemnej ,ale pokud to někdo chce vyzkoušet (třeba náš experimentátor palo :D ) radil bych naplnit do tobolek.....aby se to uvolnilo až ve střevu......
zajímavá myšlenka....teoreticky by to šlo i nasušit a pak plnit tobolky.......
no ale to už by nebyl ten požitek z chuti....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
lena

kefir

Příspěvek od lena »

@laik :!:

ano to byla takova myslenka, na kterou me moje vnuknuti privedlo, nebot se tu denny & spol. zminuji co se s tim da delat,
s tema tobolkama je to dobry napad

ja jsem typovala na PALA :!: take, experimentuje dle jeho zprav velmi rad

kefirova houba primo do zaludku, mozne to je, ze to zaludecni stavy znici, ale opravdu by to za zkousku stalo

uz proto, ze se ty houby rychle mnozi

jinak muj kefir je taky kyselejsi, ale me to nevadi, kdyz tak slij tu syrovatku ci to nechej pres nejaky to platynko ci gazu,
ktere neni prilis huste pomalu scedit, :idea: melo by to potom lepsi chut a hlavne je to smetanovejsi, pokud to bude huste muzes tu tekutinu, ktera odkape do toho dle potreby zase zpatky zamichat

takhle se dela tvaroh :P


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: pomooc....

Příspěvek od Denny »

laik píše: máte to taky takový nakyslý ?....když to nechám dýl než asi pul dne už to je kyselejší a kyselejší ,nebo spíš nakysleší a nakyslejší......nevadí to?....
no na stolici to nemá žádnej vliv ,takže to zkažený asi nebude......
Je to proto, že je vedro a ty to dost často nepromícháš. Čím je tepleji, tím je i houba žíznivější a sama se k čerstvému mléku nedostane! Vše kolem sebe rychle zpracuje a pak zústane "na suchu" a kysá. Tím pokazíš celkový "chuťový dojem" tohoto superzdravého nápoje.
Také můžeš slít kefír dříve, - ihned když se ve sklenici vytvoří dvě vrstvy - dole syrovátka a nahoře skorotvaroh.
....a žena si stejně pro sebe a malou pořád kupuje kefír v obchodě ,protože ten můj ji nechutná ,přeci jen ten kupovanej je takovej smetanovější a jemnější..... (nebo to neumím)
Ale je to jen přichucený chemický humus, který s kefírem nemá téměř nic společného. Holt to je daň zato, že si již nikdo z vás nepamatuje chutě skutečně domácích produktů, když jste celý život pouze na chemickým žrádle. Jinak se to nazvat nedá :!:
Nevím, co ti brání vzít "švrlák a rozšvrlat to" na jemnější strukturu. Potom je to opravdu jako smetana!
nevadí když to dávám občas do ledničky abych zpomalil proces?....(máme v ní nastaveno 8 stupňů) takže houbičky rýmu snad nedostanou :)
Naprosto to nevadí, tím "výrobu" kefíru pouze spomalíš, ale zase ho nebudeš třeba mít každý den. To již záleží na tobě.
ten nápad z pojídáním těch hub za syrova je zajímavej.....čistě teoreticky by to mohlo cestou střevama (pokud to nezneškodní dřív žaludeční kyseliny) spapat spoustu škodlivých věcí a případně se tam usídlit a vyrábět zdravý prospěšný věci přímo ve střevech.....ale problém by byl asi z plynatostí ,při rozkladu......
....ale ten pocit jest syrový slizký houby je trochu nepříjemnej ,ale pokud to někdo chce vyzkoušet (třeba náš experimentátor palo :D ) radil bych naplnit do tobolek.....aby se to uvolnilo až ve střevu......
zajímavá myšlenka....teoreticky by to šlo i nasušit a pak plnit tobolky.......
no ale to už by nebyl ten požitek z chuti....
Pokud správně přeléváš hotový kefír přes hrubé umělohmotné sýto, tak se ti pokaždé dostane spousta drobných houbiček do nápoje a potom je vypiješ, takže si není třeba lámat hlavu s jezením hub samostatně - i když ani tím by se nic nepokazilo.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

rady...

Příspěvek od laik »

Zdravím
Deny dík za rady.....
pokusím se poctivou prací ,metodou pokus omyl ,docílit co nejlahodnějšího nápoje i pro okolí...mě to ale chutná i tak ,já rád kyselý....
.....z tím promícháváním je to těžký ,v noci spím a ráno v 7 vypiju kefírek ,zaliju další mlíko a přijedu z práce až kolem 6 ,7 hod....
jedině to asi vozit sebou ,ono se to bude v autě míchat samo a v práci si to sem tam promíchnu.... :D

......i přes vizuální odpor jsem okoštoval pár hub...chuť normální jak syrová houba tj.bez chuti....je to takový jak ,malinký ,nafouknutý balonky..... a stále žiju...

...akorát přemejšlím ,co ona dělá z těma škodlivinama co spořádá ???.....přemění je na zdravý prospěšný sloučeniny ,nebo se to
v ní ukládá.....

...... jinak ,ta houba je jak domácí mazlíček ,nebo jako dítě ,pořád se o ni musite starat ,aby měla co papat a měla se dobře a ona vám na oplátku dá něco dobrého ze sebe.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: rady...

Příspěvek od Denny »

laik píše:Zdravím
Deny dík za rady.....
pokusím se poctivou prací ,metodou pokus omyl ,docílit co nejlahodnějšího nápoje i pro okolí...mě to ale chutná i tak ,já rád kyselý....
.....z tím promícháváním je to těžký ,v noci spím a ráno v 7 vypiju kefírek ,zaliju další mlíko a přijedu z práce až kolem 6 ,7 hod....
jedině to asi vozit sebou ,ono se to bude v autě míchat samo a v práci si to sem tam promíchnu.... :D
:lol: To není špatný nápad, někdo bere s sebou psa, jiný třeba manželku :shock:, no a ty vezmeš s sebou houbu. Fakt originální +1 :good:
...akorát přemejšlím ,co ona dělá z těma škodlivinama co spořádá ???.....přemění je na zdravý prospěšný sloučeniny ,nebo se to
v ní ukládá.....

Tak, tak, roste z toho, přibývá na objemu, jen si všimni, jak se jí daří - což se o člověku říci nedá :!: A proto mu milá houbička všechen ten bordel z mlíčka vytahá a zanechá mu na oplátku samé pro něj prospěšné symbionty, které mu pak pomohou ve všem, co popisuji na str. 1!
...... jinak ,ta houba je jak domácí mazlíček ,nebo jako dítě ,pořád se o ni musite starat ,aby měla co papat a měla se dobře a ona vám na oplátku dá něco dobrého ze sebe.....

No jistě že jó, to by se nám líbilo, vyprdnout se na všechno a jen čekat na samé dobroty i bez vlastního přičinění :roll:
Ale to se tebe netýká, ty ji máš rád, když o ní tak heky píšeš a to je dobře.
Krásný den


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Zajimave pocteni

Příspěvek od muflon »

http://www.jaruna7.bloguje.cz
http://www.gewo.cz
http://www.dia-potraviny.cz/mlecne-kysane-napoje.html

Kefir z Tibetskych zrn (pozor NEJDE O HOUBU jak se obcas v nazvu pouziva, ale jsou to bakterie! :idea: ) léčí záněty tlustého střeva, průjmy, katary, výtoky, syndrom netěsného vratníku, canditidu a jiné nemoci.
Obnovuje rovnováhu střevní flóry a žaludečních kyselin, léčí vředy ve dvanácterníku.
Produkuje vlastní antibiotika, ničí nepřátelské baktérie, léčí vnitřní a vnější záněty.
Léčí alergii na laktózu a zajišťuje úplné trávení mléčných produktů.

Vyrábí vlastní protirakovinové složky, předchází metastázám a vede k jejich vyléčení.
Snižuje neklid a deprese, zvyšuje energii a pocit spokojenosti., odstraňuje různé zažívací potíže a příznivě podporuje činnost ledvin. Obnovuje činnost střevní flóry a tím zlepšuje příjem cenných látek, trávení, napomáhá detoxikaci organismu. Je lehce stravitelný.Podporuje produkci enzymů a léčí slinivku břišní.
Zlepšuje činnost játer a žlučníku, upravuje produkci žluči, má pozitivní vliv na zánět jater.


Jogurt na rozdíl od kefíru obsahuje výhradně mléčné bakterie.
U kefírových zrn jde o symbiózu bakterií mléčného kvašení, a to streptokoků (Streptococcus lactis aj.) a laktobacilů (Lactobacillus lactis var. caucasicus, L. casei aj.), dále kvasinek (Kluyveromyces kefir, K. lactis a K. fragilis) a v malém množství i bakterií octového kvašení.

KAM SE HRABE DANONE nebo jine moderni vydobytky....(dobitky nebo dobytky.... :laugh: :jump: )

Připrava kefiru II. - studena varianta

Pokud máte raději hustší kefír a nevadí Vám, že to bude trvat déle, můžete kefír fermentovat v lednici. Pomalejší fermentace vytváří hustější kefír, což spoustě lidí více vyhovuje.

Znamená to dát do sklenice stejné množství kefíráků a mlíka jako při normálním způsobu, ale potom ji strčit do lednice. Trvá to asi tak týden, než kefír dozraje.

Dale je možná kombinace obou metod – začít asi tak 12 hodin při pokojové teplotě, potom dát kefír do lednice a dokončit ho v chladu. Nebo naopak, začít v lednici a skončit při pokojové teplotě. Kefír je natolik přizpůsobivý, že zvládne různé druhy nakládání. Navíc takovými pokusy můžete najít variantu, která Vám chuťově nejvíc vyhovuje.

Skladování a sekundarní fermentace


Kefír skladujeme nejlépe ve skleněné nádobě s uzávěrem v lednici, kde vydrží i několik měsíců. Můžete to dělat tak, že z nádoby vždy odlejete porci kefíru pro svoji spotřebu a později doplníte nově vyrobeným kefírem. Čím déle necháte kefír v lednici, tím kyselejší a zralejší bude.

Pro ty, kdo jsou alergičtí na mléko kvůli laktóze se doporučuje upravit kefír ještě dál sekundární fermentací. Tento proces zredukuje obsah laktózy a je proto vhodný i pro ty, kdo kontrolují příjem cukrů a karbohydrátů. Metoda spočívá v tom, že slejeme čerstvý kefír (po 12 až 24 hodinách prvotní fermentace) do skleněné nebo plastové láhve ne do víc než 3/4 obsahu, uzavřeme těsným víčkem a necháme stát v pokojové teplotě. Čas od času lahví zatřeseme a uvolněním víčka vypustíme CO2 z láhve a zase zavřeme. Takto může kefír zůstat až týden v chladnějším klimatu a 2 až 3 dny v teplejších podmínkách. Opět můžeme z lahve ubírat kefír ke konzumování a nahrazovat čerstvým, ale po týdnu je třeba láhev vyprázdnit a vypláchnout.

Sekundární fermentací se také zvyšuje obsah vitamínů (hlavně kyselina listová) a kefír je potom kyselejší.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Nebezpeci syroveho mleka

Příspěvek od muflon »

stafylokoky a streptokoky podle mouder z novin a OHES, jsou sice jen v malem mnozstvi v nepaster.mleku, ale mohou se pomnozit pokud se neskladuje mleko pri 4stupnich v lednici.....Proto je lepe nepit ho syrove-to ani neni tak prospesne jako kefir ktery uz ma premene skodliviny na prospesne laktobacily a dalsi prospesne latky... :lol:
Naposledy upravil(a) muflon dne úte 22 čer 2010 10:12, celkem upraveno 1 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Kefír a kosmetika

Příspěvek od Denny »

Po celá staletí byly mléčné výrobky a především jejich zakysané varianty ceněny pro své léčivé a výživné účinky a později se používaly k výrobě různých kosmetických přípravků. Jsou velice bohaté na proteiny, aminokyseliny, lipidy a vitamíny a minerální a stopové prvky. Jejich významnou složkou je kalcium, které dává vlasům přirozenou krásu, sílu a energii.

NA MASTNÉ VLASY PLATÍ KEFÍR ! - Je to také skvělý kondicionér! Jednoduše KEFÍR vetřete do vlhkých vlasů a klidně ho vmasírujte i do pokožky. Hlavu pak zabalte na půl hodiny do ručníku a nakonec umyjte šamponem na mastné vlasy. Závěrem nezapomeňte opláchnout vlasy kyselou vodou.

PŘESUŠENÉ VLASY TŘEBA OD SLUNÍČKA, NEBO KULMY. - Spraví bílý jogurt! (lze jej vyrobit z kefíru). Smíchejte ho napůl s majonézou a směs naneste na vlasy. Nechte působit půl hodiny pod igelitovou přikrývkou hlavy. Pak vlasy důkladně propláchněte a umyjte je šamponem na suché vlasy.

Kefír z tibetské kefírové houby je vhodný díky svým antibiotickým a chladivým účinkům, také na spáleniny např. po slunění.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“