Othonova kázání

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Pane, dej mi sílu poznat pravé od nepravosti, poctivé od falešného, dobré od zlého a světlé od temného.....
Nikdo nejsme dokonalí a pokud ano, nepatříme sem. Zde totiž není místo pro dokonalé lidi.
Tohle téma je staré jako lidstvo samo. A je to fakt na dlouho.
Pepo psával.... každému, čo mu patrí....


othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Dni veľkého účtovania!

Příspěvek od othon777 »

Dni veľkého účtovania!


Kristus kedysi hovoril o príchode Syna Človeka, kresťania očakávajú druhý príchod Krista a židia zase svojho Mesiáša. Hovorí sa o transformačnom procese, o Mayskom kalendári a o roku 2012, o veľkej očiste a poslednom súde, o príchode planéty Nibiru a tak ďalej a tak ďalej. Vo všetkých týchto prípadoch však ide iba o rozdielne pomenovania a rozdielne zrelé pohľady na jedno a to isté. Na dianie, v ktorom na zemi zvíťazí Božia Vôľa!

Kto pozná túto Vôľu a svojim životom ju aj napĺňa, ten sa nemá čoho obávať. Ak totiž napríklad v predpovedi počasia hlásia, že bude pršať, nemusíme mať z dažďa žiadne obavy, ak si so sebou vezmeme dáždnik. No a úplne rovnaké je to aj s prevratnými udalosťami, ktoré sa blížia k našej zemi a už sa aj začínajú prejavovať extrémnym prírodným dianím, či už záplavami, požiarmi, suchami, zemetraseniami, veternými smršťami, či inými udalosťami, ktorých počet a aktivita sa priam enormne stupňuje. Niečo výnimočného sa naozaj začína diať! Ale v skutočnosti sa netreba vôbec ničoho obávať, ak sa človek dobre pripraví a vezme si do nadchádzajúceho, predpovedaného nečasu onen pomyslený dáždnik.

Pozemské ľudstvo vie už celé stáročia o tom, že na zemi raz bude vládnuť Vôľa Najvyššieho a z tohto dôvodu budú na nej môcť zostať iba tí, ktorí jeho Vôľu poznajú a snažia sa podľa nej aj žiť. Ostatní, ktorí boli v tomto smere ľahostajnými a vôbec im na tom nezáležalo, tí budú, ako trvalo nepoučiteľní a preto už ďalej nepotrební zo zeme odstránení, pretože by iba naďalej všetkému a všetkým škodili tak, ako škodili doteraz.

Ak sa v súčasnosti z rôznych strán, rôznymi formami a spôsobmi šíria správy o blízkosti príchodu dní veľkého účtovania, nemalo by to byť pre nás dôvodom k strachu a úzkosti. Tieto informácie treba zobrať vyslovene prakticky, čiže presne tak, ako keď v predpovedi počasia upozorňujú na dážď. Aj túto predpoveď treba zobrať, ako upozornenie na to, čo príde a čomu sa bez ujmy vyhneme iba tak, že si jednoducho vezmeme dáždnik.

V prípade príchodu spomínaných prevratných udalostí, súvisiacich s veľkým účtovaním je oným pomyselným dáždnikom urýchlená snaha o dosiahnutie toho najpodstatnejšieho a najdôležitejšieho v našom živote – poznania skutočnej Vôle Najvyššieho! Dosiahnutie poznania Vôle Najvyššieho a súladu nášho myslenia, cítenia, reči a jednania s ňou! Kto sa už teraz práve o toto úprimne snaží, ten sa nemá čoho obávať, nech by sa dialo čokoľvek.

Rôzne správy z rôznych strán, hovoriace o blížiacich sa prevratných udalostiach treba teda vnímať prakticky. Prakticky v tom zmysle, aby sme sa na ne dobre pripravili a to zmenou nášho vnútra i zmenou nášho vonkajšieho, viditeľného jednania. Jednoznačnou zmenou k lepšiemu! Ako základný ukazovateľ tejto zmeny nám má slúžiť nadčasová zásada, požadujúca prejavovanie úcty a dobra voči iným ľuďom presne v takej miere, v akej si ctíme a máme radi samých seba. Tento najvyšší a najdôležitejší princíp vo stvorení sa má stať neoddeliteľnou súčasťou nášho myslenia, cítenia, reči a jednania. Musí sa stať neoddeliteľnou časťou našej osobnosti! Kto toho dosiahne, ten sa naozaj nemá čoho obávať.

Ak sa ale ľudia boja a majú strach z toho, čo príde, ak cítia úzkosť pri zmienke o prichádzajúcom, veľkom účtovaní, tento ich strach pramení z vnútorného tušenia toho, že v blížiacej sa veľkej búrke nemajú nijaký dáždnik, ktorý by ich ochránil. Ľudia sa boja preto, lebo cítia, že nemajú v rukách ničoho, čo by ich uchránilo v ťažkých chvíľach, ktoré zanedlho udrú na obyvateľov zeme. Podvedome cítia, že tvárou v tvár voči sile vševládneho Boha im nepomôže ani technika, ani vzdelanie, ani peniaze, ani moc, ani vojenská sila, ani nič iného, čomu doteraz tak verili, čomu obetovali a na čo doslova nezmyselne vyplytvali svoje životy. Cítia, že toto všetko je ničím a bude to musieť padnúť, ak sa to nezachvievalo vo Vôli Toho, komu tu v skutočnosti všetko patrí a vždy patrilo.

Keďže sa však ľudia nikdy vážne nesnažili spoznať Vôľu Stvoriteľa a podľa nej aj žiť, keďže iba nezmyslene a v honbe za hmotou premárnili drahocenný čas práve na tento účel určený, bude musieť byť život na zemi podľa Vôle Stvorteľa vynútený násilím! Násilím a to prostredníctvom zmeny vesmírneho žiarenia, ktoré podporí, povzbudí a povznesie iba tých, ktorí stoja v tejto Vôli a naopak, zničí všetkých, ktorí túto Vôľu odmietajú a vždy odmietali rešpektovať.

Reálne a praktické východisko v danej situácii je iba jediné: Využiť zostávajúci čas k spoznaniu Vôle Najvyššieho a jeho Zákonov! Využiť ho k zmene svojej osobnosti, k zmene svojho, myslenia, cítenia, reči a jednania, ktoré dobrovoľne a vedome podriadime Božej Vôli. Takto jednoducho, prakticky a bez strachu sa treba pozrieť na celú vec.

Vedieť ako presne a celkom konkrétne k spomínaným udalostiam dôjde je nepodstatné. Takáto túžba totiž ľudí často krát iba zvádza k honbe za senzáciami podobného druhu, ktoré nás ale v skutočnosti odvádzajú od toho najpodstatnejšieho a najdôležitejšieho – od nevyhnutnej zmeny seba samého!

Žiaľ, ľudia však vždy radi počúvajú o rôznych zaujímavostiach. Majú radi príjemné mrazenie pri rôznych tajomných a mystických záležitostiach a v tomto smere, i v súvislosti s nadchádzajúcimi udalosťami, sa im naozaj ponúka obrovské množstvo rôznych informácií. Informácií, ktoré však uspokojujú iba ich dychtivosť po senzáciách a zaujímavostiach! Informácií, ktoré mnohokrát celkom odvádzajú od toho najpodstatnejšieho – od už raz spomínanej, nevyhnutnej zmeny seba samého!

Nevyhnutná zmena seba samého! To je vždy to najpodstatnejšie, na čo sa je pri tomto druhu informácií treba sústrediť. Tým veľmi jednoducho oddelíme to podstatné od nepodstatného. To podstatné od nepodstatných a prázdnych senzácií, ktoré nám v skutočnosti neprinášajú takmer žiaden duchovný prospech.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Nu dobrá, je vidět, že ty už jsi se změnil k obrazu nejvyššího.... Patrně s ním i mluvíš. A on ví všechno, všechno řídí. Mohl bys nám tedy nějaké info pustit, abychom nežili v temnotě a nevědomosti.
Píšeš, že zvítězí boží vůle. Co je ta boží vůle??? Jasně že se chceme změnit, ale jak, aby to bylo po boží vůli.... nikdo z nás nechce skončit v plamenech pekelnejch.teda krom navara.
Je to fakt těžký, páč můj známý , ortodoxní žid povídal, že je nejvyšší čas číst horlivě talmud. Když jsem z něj páčil proč, tak povídal, že nejvyšší to žádá.......
Dokonce i můj osobní arab, co žije s dcerou imána mi říkal, že mohamed brzy sestoupí z nebes a přijde doba rovnosti a spasení. Je to sunita a já ho škádlím, že konvertuju k šíitům...Prej by mne musel podřezat jak tu ovci, co u mne často bére.
Kterou knihu tedy mám použít proti těm božím bleskům.
Je to talmud, kralická bible,kniha mormon a nebo korán??? Všude mají jednoho, všemohoucího a všici mají bejt spaseni, když budou poslušni víře a učení.....
Teda u jehovistů to má být jen 144000 vyvolených, pokud se nepletu. no jo, jenže, už to klepe na pupek a kucí od jehovistů ještě netahali sirky, kdože z nich půjde s kristem na lepší. Budeš to muset kámo líp osvětlit, mám v tom nějak zmatek....Hlavně to datum spasení, abychom se stihli polepšit důkladně a zcela. Práce kvapná, málo platná.


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re: othon777

Příspěvek od eXiT »

Navrátí se všichni do posledního, proč?
Říká to Ježíš v Tajném Janově evangeliu.
Tož proč věřit falešným prorokům?
Podstata a důvod našeho bytí zde spočívá v něčem jiném a mnohem prostším než si myslíme, ale je to důležité - pro nás.


Věř, však komu věříš, měř.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Nu dobrá, je vidět, že ty už jsi se změnil k obrazu nejvyššího.... Patrně s ním i mluvíš. A on ví všechno, všechno řídí. Mohl bys nám tedy nějaké info pustit, abychom nežili v temnotě a nevědomosti.
Píšeš, že zvítězí boží vůle. Co je ta boží vůle??? Jasně že se chceme změnit, ale jak, aby to bylo po boží vůli.... nikdo z nás nechce skončit v plamenech pekelnejch.teda krom navara.
Je to fakt těžký, páč můj známý , ortodoxní žid povídal, že je nejvyšší čas číst horlivě talmud. Když jsem z něj páčil proč, tak povídal, že nejvyšší to žádá.......
Dokonce i můj osobní arab, co žije s dcerou imána mi říkal, že mohamed brzy sestoupí z nebes a přijde doba rovnosti a spasení. Je to sunita a já ho škádlím, že konvertuju k šíitům...Prej by mne musel podřezat jak tu ovci, co u mne často bére.
Kterou knihu tedy mám použít proti těm božím bleskům.
Je to talmud, kralická bible,kniha mormon a nebo korán??? Všude mají jednoho, všemohoucího a všici mají bejt spaseni, když budou poslušni víře a učení.....
Teda u jehovistů to má být jen 144000 vyvolených, pokud se nepletu. no jo, jenže, už to klepe na pupek a kucí od jehovistů ještě netahali sirky, kdože z nich půjde s kristem na lepší. Budeš to muset kámo líp osvětlit, mám v tom nějak zmatek....Hlavně to datum spasení, abychom se stihli polepšit důkladně a zcela. Práce kvapná, málo platná.
Ač jsem nechtěl vzpomněl jsem si na jednu knihu, ony totiž slova „kajte se přijde hněv Boží“ ve mne evokuje vzpomínky na jednu stať v té knize.
Popisuje se tam jak do malé vesnice přijel věhlasný pastor, a v kostele za účasti jak dětí tak i dospělých hřímal o hříchu a pekle až malé děti málem brečely a i na dospělých byl poznat strach. Mezi posluchači kázání byl i jeden člověk, tak trochu nad věcí říkali mu Kandidát. Po kázání utěšoval Kandidát před kostelem jednu malou holčičku, přimotal se k tomu samozřejmě i dotyčný pastor. Mezitím začalo sněžit a malá holčička povídala „Hele podívejte sněží“ No a Kandidát před pastorem řekl „To je vata z uší Boha kterou si tam nacpal kvůli tomu že už nemohl poslouchat tohoto pastora“
Samozřejmě u ostatních strach a napětí polevilo a začali se smát. To pastora velmi rozhněvalo a chtěl Kandidáta uhodit, ten mu ruku zachytil zkroutil za zády a řekl „Blahoslavení Ti jimž protivenství činiti budou“ A každým podobenstvím kroutil ruku pastorovi dokud nepadnul na zem.

Pod čarou pro bráchu:
Cesta z pekla vede zase jenom přes peklo.

Pod čarou všeobecně:
Jestli má přijít „den velkého zúčtování“ tak to pro mne znamená jenom jedno a to od slova zúčtovat: Někdo dostane, někdo zaplatí, a něco mi říká že to nebude o tom kolikrát odříkal „otčenáš“.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

O víkendu u mne byla dospělá dcéra i s tím svým novým samcem.
Teda, vejlupek to je. Je členem nějakýho klubu, nějací vesmírní lidé či mimozemšťani.
Šéfuje jim nějakej aštar maštar, nebo tak nějak. ¨Přilítnou vesmírný koráby a nacpou nás tam jak sardinky. Prej už čekaj na oběžné dráze země.
Nu, proč ne, povídám, dneska je možný zhola všechno.
Tak jsem ho lámal, aby mi zprostředkoval kontakt s tým maštarem, že bych rád pokecal, co novýho u nich, jak pasou ovce oni, a tak vůbec.
Tak s maštarem komunikuje pár guruú zde v republice, tak jsem si domluvil nějaký termínek, aby to pasovalo i maštarovi, aby mě nevyhodil z kalendáře.
Že nás chtějí zachránit. To jo, enem ty čísla kont, na který se má přispívat mne nějak od té křesťanjské lásky aštara zrazují.
Nu, zadarmo nepočítejmež ani s tím spasením...... http://www.vesmirnilide.cz/default_21_cz.htm


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

all

Příspěvek od wolf234 »

nazdar jardo pozrel som sa na tie stranky tie knihy tam su celkom zaujmave trocha som to poštudoval stranky vyzeraju pekne gyčovo vypracovane mam slabši zrak tak mi to nevadi :shock:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: all

Příspěvek od poota »

wolf234 píše:nazdar jardo pozrel som sa na tie stranky tie knihy tam su celkom zaujmave trocha som to poštudoval stranky vyzeraju pekne gyčovo vypracovane mam slabši zrak tak mi to nevadi :shock:
Obsah i forma stránek odpovídá inteligenční úrovni těch, které má oslovit :)
Ten, kdo je ochoten poskytnout případně podstatnou část svého majetku za zdánlivou jistotu, že právě on bude v případě katastrofy "zachráněn", si zcela určitě nedovede představit záchranu jinak, než jako naložení fyzických těl do kosmického korábu, který provede transport do země zaslíbené.
Už ten, kdo si dokáže domyslet třeba jenom problémy takového transportu, bude inteligenčně na úrovni, která mu nedovolí "investovat" takhle hloupě - hodit peníze do kanálu je mnohem pohodlnější.

Oblbování bylo odjakživa tím nejlepším kšeftem, a nejvýnosnější bylo vždycky, když se blížil konec světa.

Zdravím - poota
P.S. Zajímavé je to tím, že se tam míchá guláš z různých, tedy i "dobrých" surovin.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

maštal čedar????..

Příspěvek od laik »

Zdravím
mě vždycky fascinuje když něco takovýho někde čtu jak jsou ty bytosti věčně usměvavý a láskyplní a jen by se rozdali...nikde vubec žádnej náznak nějakýho negativa.....jak sou přeslazení.......nic proti tomu ale to přece není normální (teda alespon z mého pohledu) jak nějaká civilizace muže být neustále jen pozitivní a neznat nic jinýho????...a to určitě už pár tisíc let mají toto postižení......to už od přirození nedává smysl....nevím ....asi ještě nejsu tak dalece vyspělej.....
a tak si říkám, platí li v celém vesmíru zákon o zachování energie a všechny bytosti z jedné civilizace jsou tak přepozitivní a přeláskovaní tak je mě už jasný na které jiné planetě se k tomu musel vytvořit protipol aby nastala rovnováha.. :)


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: all

Příspěvek od Ilem »

poota píše: P.S. Zajímavé je to tím, že se tam míchá guláš z různých, tedy i "dobrých" surovin.
To není až tak neobvyklé. Jednou jsem četl "Probuďte se". I tam je spousta pěkných myšlenek.


"Dum spiro spero"
Ciceron
othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Pozor! Nemravnosť na internete!

Příspěvek od othon777 »

Pozor! Nemravnosť na internete!


Mnohé veci, ktoré ľudia vytvorili a vymysleli pôsobia ako dvojsečná zbraň. Okrem úžitku im totiž prinášajú i veľa zla. A toho zla býva niekedy naozaj až tak veľa, že preváži to dobré. Určité vynálezy teda ľuďom v konečnom dôsledku prinášajú viac škody, ako úžitku. A to nie pre to, že by boli sami o sebe zlé, ale preto, že samotní ľudia ich používajú a zneužívajú viac na zlé, ako na dobré.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1102/pozor-nemr ... -internete


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Pozor! Nemravnosť na internete!

Příspěvek od jvj56 »

Co to tady "kvákáš"? Zruš internet a máš klid. :D


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

....

Příspěvek od la »

Tak sem to přečetl http://kusvetlu.blog.cz/1102/pozor-nemr ... -internete ,ale žádnej seznam tam není,akorát reklama, jak na kluky,krásná a in ,atd. Pak mě to hodilo na tv Nova .Tak to nemusím.No asi si pod tím pojmem představuju něco jinýho :oops:
:roll:


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

no - a jeto

Příspěvek od sao »

Farář jde po vesnici a najednou vidí obrovský billboard, na něm je kříž a na kříži Ježíš. Pod křížem je nápis:
"Naše hřebíky udrží všechno!"
Farář je velmi pobouřen a proto se rozhodne pohovořit s majitelem železářství, kterému billboard patří. Vysvětlí majiteli, že takto tedy ne a majitel ho ujistí, že dá věci do pořádku.
Druhý den jde farář na kontrolu billboardu. Na billboardu je prázdný kříž, dole pod křížem se v blátě válí Ježíš a nápis praví:
"S hřebíky od nás by se to nestalo!"


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor! Nemravnosť na internete!

Příspěvek od Ilem »

othon777 píše:Pozor! Nemravnosť na internete!


Mnohé veci, ktoré ľudia vytvorili a vymysleli pôsobia ako dvojsečná zbraň. Okrem úžitku im totiž prinášajú i veľa zla. A toho zla býva niekedy naozaj až tak veľa, že preváži to dobré. Určité vynálezy teda ľuďom v konečnom dôsledku prinášajú viac škody, ako úžitku. A to nie pre to, že by boli sami o sebe zlé, ale preto, že samotní ľudia ich používajú a zneužívajú viac na zlé, ako na dobré.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1102/pozor-nemr ... -internete
Co je nemravného na nahém lidském těle? Bůh nás stvořil nahé. Kdyby na tom bylo něco nemravného, rodili bychom se oblečení. Nemravnost z nahoty udělali lidé. Nevím, kde vzali právo na to, určovat, co je mravné a co nemravné. Jsem naopak přesvědčen, že pro zdravý a normální vývoj jedince by měla nahota být něčím naprosto běžným a samozřejmým. Je snad v afrických kmenech, kde všichni chodí nazí víc úchylů? Není. Neexistuje důvod.

Osobně považuji daleko víc za nemravné chování našich politiků. To je totiž naprosto v rozporu s dobrými mravy, a navíc ještě splečensky nebezpečné. Ani veřejná soulož není tak nemravná, jako oni. Co je nemravného na plození potomků? Celá příroda to tak dělá. Jinak bychom vyhynuli.

Takže titulek bych vyměnil: "Pozor! Nemravnost na politické scéně!" Ta je společensky mnohem závažnější.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“