Othonova kázání

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

poota... ty prázdné slova taky nechápu, ale nemusíme chápat všechno.....
pokr...přečti si satanské desatero a řekni mi, který bod je ti upřímě proti srsti.....s čím se nemůžeš ztotožnit, co je pro tebe nelidské.Diskutovat můžeme, o čemkoli, ale musí to být možné vyslovit či pojmenovat.
Jenže já jsem já a satan pro mne nepředstavuje ŽÁDNÉ opovržení či pohoršení.Stejně jako vůbec žádné náboženství světa. Pouze křiklouny ve jménu víry nechť je jakákoli k čertu posílám.
Každé se drápalo kupředu a nahoru, k slunci blíže......
Trojkoalice nebo ta senkrovňa se sobotkou u kormidla....Jsou jako komáři, není mezi nimi velkého rozdílu,pouze tu zbytečnost existence mají přísně uniformní. Jako komáři. Jsou k nepotřebě.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od Palo »

poota píše:Jardu Ovčáka shledávám tímto i s jeho filipikou naprosto v richtiku, ale zato Tvoje myšlenkové pochody mi nějak divně zavánějí ;)
Vypadá to na potrefenou husu... ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od pokr »

Hezké chlapci, velice hezké, inteligentní, a pro ostatní jakož i pro mne poučné. To jste se skutečně předvedli. Vaše analýza je k pláči! Až na Jardu Ovčáka samé urážky. O čem byste chtěli diskutovat, vždyť toto téma je vám naprosto, ale naprosto cizí!!!
A protože se od vás nelze nadít ničeho smysluplného, raději skončím, než pozurážím i já vás. Lituji Rivala, že to co předvádíte dopouští. Ale je to admin, jeho problém a moje zbytečná starost. Takže odteď už nic nekomentuji. Nemám to zapotřebí.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od Abakuk »

Jejda došlo na Satana ta to něco napíšu.
Budu ovšem posuzovat Satana vzhledek k tomu co se píše v Bibli.
Píše se že Satan je lhář... atd. V Bibli pokud vím není zmínka že by lhal.
Co řekl na počátku Evě? "...Budete jako bozi znát dobré i zlé". To byla pravda teď to každný jedinec může potvrdit.
Ježíšovi na poušti také nemohl lhát kdyť mu přeci Satan argumentoval písmem. A přeci v každém jeho výroku musela být nějaká lež.
V čem je tedy ta lež?
Lež spočívá v tom že řekl jenom tu část co by se člověku mohla líbit. Tu druhou půlku už neřekne.
Závěr tedy je : Pokud někomu umyslně řeknete jenom část pravdy aby jste ovlivnil jeho rozhodnutí tak LŽETE ?


Tma na to vrhá nové světlo
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od pokr »

Abakuku, podle Vašeho výkladu tedy Ďábel SVÁDÍ. Souhlasíte, ne :?:


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od Abakuk »

Ano souhlasím, ale jenom toho kdo zná svoje vyšší instrukce.
Ten kdo je nezná tomu to přijde jen jako fajnový návrh


Tma na to vrhá nové světlo
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od pokr »

Přesně tak:D


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovčáku Jardo, Bůh či Satan - jedno jest?

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Hezké chlapci, velice hezké, inteligentní, a pro ostatní jakož i pro mne poučné. To jste se skutečně předvedli. Vaše analýza je k pláči! Až na Jardu Ovčáka samé urážky. O čem byste chtěli diskutovat, vždyť toto téma je vám naprosto, ale naprosto cizí!!!
A protože se od vás nelze nadít ničeho smysluplného, raději skončím, než pozurážím i já vás. Lituji Rivala, že to co předvádíte dopouští. Ale je to admin, jeho problém a moje zbytečná starost. Takže odteď už nic nekomentuji. Nemám to zapotřebí.
No tak nám to tady trochu osvětli, rád bych se dozvěděl něco nového. Zatím jsi nám tu neřekl ale vůbec nic, snad jen, že je to úplně jinak, než jak to vidíme. Jak to tedy je?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Vyšší instrukce.... Tak to mne velice zajímá. Já, starej ketechét a nevím o tom nic....Leda by měl všemohoucí nějakou horkou linku na tom faceboooku.
Napište něco o těch instrukcích, to mne eminentně zajímá. A jak k nim přijít, kde se dají sehnat, nebo tak kol dokola.
No né, pragmaticky tam může být, kterak se v nebi po posledním soudě otcitnouti.....


Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: MNO...

Příspěvek od Abakuk »

Tady můžu sloužit, ale jenom tím co znám z Bible.

Začnu od poslední otázky.
"Život věčný je v tom když poznáme jediného pravého živého Boha a toho kterého poslal Ježíše Krista" (citát)
Tak a teď se dostáváme k té na vysvětlení složité otázce vyšších instrukcí.
Píše se že hlavou muže je Kristus (ovšem to neznamená Ježíš). Kristus má mnoho významu jedním je "boží moc a boží moudrost".
Také je psáno že víra je milost i dar.
Je to o tom čemu se "otevíráme". Čemu věnujeme svůj duchovní prostor. Je přeci psáno : "Přibližte se k Bohu a přiblíži se on k vám"
Bůh stvořil člověka k obrazu svému tím že mu dal svého ducha.

Tuším že nebudete spokojený s tím co jsem Vám napsal jenže to se hodně špatně vysvětluje to musíte pochopit sám.
Je přeci psáno : "Každý musí být vyučet od Boha" .To on Vám dá to poznání. Ale obvykle to chce pokoru teď mám na mysli připustit že se můžu mýlit.


Tma na to vrhá nové světlo
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MNO...

Příspěvek od Palo »

Abakuk píše:"Život věčný je v tom když poznáme jediného pravého živého Boha a toho kterého poslal Ježíše Krista" (citát)
Klidně celá historie mohla být jinak... Tedy mohla být překroucená...

Viděli jste někdo film Pozemšťan? Natočeno 2007. Doporučuji shlédnout a zamyslet se ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: MNO...

Příspěvek od Abakuk »

Ano, ale od nečeho se musíte odpíchnout jinak můžete zpochybňovat všechno a bude do k ničemu.

Proč se vlastně původní filozofie rozdělila na konkrétni okruhy věd.
Já si myslím že proto že kdyby byla věda filozofie-fyzika tak v ní lze všechno zpochybnit argumentem, to je totiž filozofie.
Fyzika si stanovila hranice za kterými nic nepřijímá. Filozofie hranice nemá.
Pokud by se na školách vyučovala filozofie-fyzika tak by bylo proti rozumu aby byla docházka povinná. Totiž proč někoho nutit učit se něco co podle jejich principů dokážete vyvrátit. Atd.
Nově oddělené okruhy od filozofie tím získali pevnou půdu pod nohama.


Tma na to vrhá nové světlo
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MNO...

Příspěvek od Palo »

Abakuk píše:Ano, ale od nečeho se musíte odpíchnout jinak můžete zpochybňovat všechno a bude do k ničemu.
Pokud se nemám od čeho odpíchnout u konkrétní věci, pak nemá smysl se o tom bavit (se mnou). Bible tedy není pro mě důvěryhodný zdroj k tomuto odpíchnutí. Vyjádřil jsem pochybnost o Bibli jako o důvěryhodném zdroji, to je vše. Pokud se chcete bavit na toto téma, půjde mimo mě, nebudu vám do toho nijak zasahovat, právo vyjádřit svůj názor má každý. Jen mě lezou na nervy názory typu "je to jinak" bez nějakých dalších informací, to je úplně prázdná diskuze - o ničem. Kdyby se pisatel pokr rozepsal, pak bychom mohli pochopit jeho myšlení či názory, to by bylo už o něčem jiném. Bohužel pisatel pokr nás okřikuje a nenapíše svůj pohled na věc. To, co jsem teď napsal je také úplně zbytečné, jen popisuje můj názor k věci, přičemž kdyby tento názor napsal každý z nás, bylo by to tu celkem hezky zaplevelené...

Jsem věřící, ale nehlásím se k žádné známé víře, mám víru svou vlastní. Jestli mám nějakého boha, tak je součástí mě (a všech ostatních), nikoliv někde mimo mě, například v nebi. Satan u mě neexistuje. Je jen jednota, kde se děje to či ono. Jen náš mozek má tendenci vše "dobré" a "zlé" stále dávat u většiny do rovnováhy, nebo si spíš uvědomuje jen to "zlo". Jestli se nepletu, říká se tomu v tomto případě negativní myšlení...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

RE: Mno

Příspěvek od pokr »

Abakuku, plýtváte silami. Pokud je kdokoli schopen se v těchto otázkách odvolávat, byť jen okrajově a teoreticky na film, nemáte šanci mu to vysvětlit a tím pochodit.
Jak sám píšete a tuším i proč, špatně se takové věci vysvětlují. Na Vašem místě bych napsal totéž a dál bych nešel. Basta. Maximálně bych přidal ono "klepej a bude ti otevřeno, hledej a nalezneš" - tak to nějak stojí v Bibli, ne? Nebo pro oči nevidí a pro uši neslyší? :( :roll:


Zdravím.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Mno

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Pokud je kdokoli schopen se v těchto otázkách odvolávat, byť jen okrajově a teoreticky na film, nemáte šanci mu to vysvětlit a tím pochodit.
Tohle není moje vlákno a nejde tu o mě. Pokud se chcete bavit o vzdušných zámcích, tak se bavte, mě je to šumák. Jen mám určité názory, většinou zabetonované ve své mysli a jakýkoliv katolík nebo evangelík s nimi jen tak nehýbne.
Ale mám jedno pravidlo: Nemám právo nutit ostatní do své víry, avšak mohu jim o ní něco říct – pokud mají zájem. Máte také stejné pravidlo?

Pokud někdo řekne co je psané v bibli, to mě nevadí. Ale když někdo začne tvrdit, že to neoddiskutovaný fakt, a že to platí pro všechny, tak... mě to prostě vytočí ;)

...mimochodem... O čem je tu vlastně řeč?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“