Odkyselení

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Daria Lori »

Je možné, že po týdenním užívání Tepperweinu dostanete křeče do břicha během noci tak, že nemůžete ani dýchat? Stalo se to mamce....nevím jestli jsou to kameny nebo parasiti...nebo co se vlastně v těle dělo???


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Palo »

Vzhledem k tomu, že ty zásadité látky reagují s chlorovodíkovou v žaludku (chlorovodíková zmizne), změní se na soli, tak se ani nedivím. Měla by užívat naředěnou HCl nebo Betain HCL, aby se to spravilo...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od huhu »

Nejsi tou kyselinou už posedlý ?
Co já vím, tak Tepperwein není o polykání vápna, ale o životním stylu:

vyvarovat se zlosti a stresům 
 
- dopřávat si zásadité koupele 
 
- jíst v klidu a důkladně žvýkat (každé sousto přibližně 32 krát, není nutno strnule počítat, 
prostě tak dlouho, dokud není dostatečně rozmělněné, důsledně přitom prosliňovat 
sousta) 
 
- nejíst pozdě večer 
 
- denně dostatek pohybu na čerstvém vzduchu kvůli získání kyslíku a odkyselování pomocí 
dýchacích cest 
 
- přirozeně zhluboka dýchat 
 
- jíst málo masa nebo dokonce žádné 
 
- příležitostně držet půst 
 
- dbát na odkyselovací program a doplňování zásad (spirulina, květný pyl či klíčky) 
 
- sledovat potřeby svého těla 

 


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Palo »

huhu píše:Nejsi tou kyselinou už posedlý ?
Co já vím, tak Tepperwein není o polykání vápna...
Tak to jsi asi nečetl knihu "Pryč s kyselostí" od Kurta Tepperweina. Výsledkem je "odkyselující směs", která mimochodem nějakou vápennou složku obsahuje. Jak napsal Jef, chuťově jde o něco podobného sádře :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od huhu »

Z té knihy jsou body co jsem zkopíroval výše.
No, asi to byla nějaká odrbaná verze co jsem četl, ale tu směs jsem teď našel. Je-li to ono ....

Hydrogenuhličitan sodný p.a. 33 %
Hydrogenuhličitan draselný p.a. 5 %
fosforečnan sodný p.a. 1 %
uhličitan vápenatý p.a. 40 %
uhličitan hořečnatý p.a. 21 %

Ví někdo, jaké ph má ta směs? Jak chutná není až tak vypovídající.

Jinak je to moje chyba, že jsem po složení směsi nepátral. Já si z toho vzal, že tělo odkyseluje přirozený aerobní pohyb a s tím jsem se spokojil.
Jsem totiž stále překvapený tím, jak do sebe lidi neustále cpou něco, co by mělo nahradit jejich lenost. Přitom stačí hodinku denně věnovat svému tělu - proběhnout se, malinko zacvičit, zaplavat. Když už máme sedavé zaměstnání.....


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Batles »

huhu píše: Hydrogenuhličitan sodný p.a. 33 %
Hydrogenuhličitan draselný p.a. 5 %
fosforečnan sodný p.a. 1 %
uhličitan vápenatý p.a. 40 %
uhličitan hořečnatý p.a. 21 %
Ví někdo, jaké ph má ta směs? Jak chutná není až tak vypovídající.
Je to Tepperweinova směs. Mám s ní už dlouhodobé zkušenosti a i s několika dalšími ingrediencemi a nápoji. V nejbližších dnech ještě začnu podrobně zkoumat účinky Schindeleho minerály.
Musím říct, že mě Tepperw. směs mile překvapila svojí vysokou účinností. Má podstatně vyšší účinek, než běžná odkyselovací směs z lékárny. Jsou si sice složením podobné, ale co je podobné, není stejné ;) Např. jedlá soda je výborná na rychlé odkyselování, ale dlouhodobě to vůbec není bezpečné. Zrovna tak popíjení živé vody, skvělá věc, ale do těla se dostane jen minimum stopových prvků...
Myslím, že je to způsobeno velmi dobrým vyváženým poměrem vázaných minerálů v Tepp. směsi a proto tak velmi dobře tělo reaguje.
Jaké je pH práškové směsi se nedá nijak běžně zjistit, leda až po rozmíchání ve vodě, samozřejmě v nějakém určitém množství. To ale nic důležitého nevypoví.
Ta směs má jednu nezastupitelnou úlohu: běháním, pohybem a hlubokým dýcháním, atd., se opravdu tělo okysličuje a tím pádem i odkyseluje. Jenže to tělu nedodá ani gram žádného minerálu.
Proto považuji Tepp. směs za velký přínos pro všechny potřebné.
Batles :D


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Daria Lori »

Tu knihu jsem samozřejmě četla....bereme tu směs i my a je nám je výborně...taky z nás sem tam něco vyplave, ale křeče jsou minimální... . Bereme k tomu i léky od paní Bláhové.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od huhu »

Batles píše: Jaké je pH práškové směsi se nedá nijak běžně zjistit, leda až po rozmíchání ve vodě, samozřejmě v nějakém určitém množství. To ale nic důležitého nevypoví.
Vypoví. V kontextu s tím, jestli je dobré na tu směs v žaludku hned nalít HCl jak radí Palo.
A jestli to náhodou nebude kontraproduktivní. Vzít zásaditou směs a hned ji neutralizovat kyselinou. A jestli při požití je vůbec zásaditá, nebo neutrální, nebo kyselá.

A pak ještě jedna věc. Počítám ,že všichni vědí, jak funguje teplý čaj v létě.
Tělo dostane teplo a nastartuje termoregulaci, začne snižovat teplotu. Když dostane ledovou vodu, začne topit. Takže teplý čaj má lepší, i když ne okamžitý účinek ( toto si každý snadno ověří )

Tělo podobně reaguje na všechny podněty.
Já jsem se už dávno rozhodl být zdravý a ničím se nedopovat, ale aby si tu z té debaty někdo neudělal nesprávné závěry.
Berte mé pindy jen jako úvahu, ne jako návod.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Batles »

huhu píše:Vypoví. V kontextu s tím, jestli je dobré na tu směs v žaludku hned nalít HCl jak radí Palo.
A jestli to náhodou nebude kontraproduktivní. Vzít zásaditou směs a hned ji neutralizovat kyselinou. A jestli při požití je vůbec zásaditá, nebo neutrální, nebo kyselá.
Jistě že je nesmysl zalívat cokoli zásaditého kyselinou. Tělo si samo rozhodne, kdy potřebuje kyselinu a hlavně jaké množství. Je to celá věda. Žaludek kyselinu netvoří, pokud ji nepotřebuje. To znamená, že většinu dne a noci tam žádná není. Proč taky, žejo?
Pro tvou informaci, odhadem 4 gramy Tepp. sm. v deci vody ukazují digi pHm. 9,4


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Palo »

huhu píše:Vzít zásaditou směs a hned ji neutralizovat kyselinou. A jestli při požití je vůbec zásaditá, nebo neutrální, nebo kyselá.
Jasně, že je to kontraproduktivní. To už je jednodušší sáhnout hned po hotových solích, které vzniknou ze zásaditých sloučenin po smíchání s HCl. To je to, nad čím teď uvažuju... Smíchat přímo soli - do tobolky a hrk do sebe a vyzkoušet, porovnat s výsledkem s odkys. směsí. Samozřejmě vše zkonzultovat se znalými, aby nevznikl problém... Ony totiž ty soli mají hodně společného s homeopatiky...

Kontrolní otázka - jaké má pH klasická kuchyňská sůl? Já bych řekl, že je dost pH neutrální... Samozřejmě záleží na tom, jestli zbyde po dolívání v roztoku nějaká HCl...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od milda »

Daria Lori píše:Je možné, že po týdenním užívání Tepperweinu dostanete křeče do břicha během noci tak, že nemůžete ani dýchat? Stalo se to mamce....nevím jestli jsou to kameny nebo parasiti...nebo co se vlastně v těle dělo???
Kontroluješ hodnotu pH v průběhu dne? Hodnoty nejsou po celý den stejné a měly by probíhat přibližně podle grafu:
pH.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Daria Lori »

Odkyselovací směs radí vzít před spaním aby se odlehčilo organismu. Ne ale po 22.00 hodině voda by měla být deset minut převařená a vlažná, aby se dostala až do kapilár. My máme pH skoro pořád 6.5 – 7.5. Ráno po směsi 6.0.


Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Cina »

Překyselení organismu
Organismus každého z nás je uzpůsoben tak, že bychom se mohli dožít až 130 let. Svým stylem života si buď dokážeme zachovat zdraví až do pokročilého věku, nebo naopak přivodit nemoci a předčasnou smrt. Zloba, stres, nevhodná skladba stravy či nepřiměřené jednání nám odečítají potřebné body z našeho "životního konta". Zároveň se tak vytváří vhodné prostředí pro onemocnění a bolest. Existuje nespočet nemocí, ale pouze jediná jejich příčina: nevhodný způsob života.( ..z knihy: Kurt Tepperwein-"Pryč s kyselostí")

http://www.volny.cz/lekarnik/Lekarna/Ne ... seleni.htm

http://www.lekarna.cz/alkala-n-prasek-150g/

:bye:


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
když jsme u těch odkyselujících směsí - Jarda Zajíček na zdravi-az používá mimo jiné následující odkyselující směs:

do vody dáme 1 díl jedlé sody + 1 díl šťávy z citrónu + 1 díl melasy

1 díl je nejčastěji čajová lžička. Má se nejdříve změřit PH moči, užít odkyselující směs, změřit PH moči pro kontrolu a případně dát do sebe další dávku a po další hodině změřit PH ať máme kontrolu.

Už jste to někdo zkoušeli? Co jsem zkoušel já, tak to funguje, z mého běžného PH kolem 6 (bohužel) potřebuju dávku, kde je 1 díl 2 čajové lžičky (mám kolem 105 kg).

Moc jsem s tím neexperimentoval, ale s PH moči to hýbe slušně.

Porovnával jste to někdo s jinými odkyselujícími směskami? Tato směs je snadno dostupná a levná. melasa sama o sobě je dobrým zdrojem nejrůznějších látek, takže tato směs na mě nepůsobí nijak strašidelně.

Chuť není bůhví co, ale ve srovnání s jinými zde na fóru doporučovanými "dobrotami" je to v pohodě.

Nemohli by jste někdo porovnat účinky této směsi porovnat např. s Tepperweinovou směsí či jinými odkyselujícími směskami? - já žádné jiné odkyselovačky nemám doma.


lena

Re: Odkyselení

Příspěvek od lena »

Kód: Vybrat vše

 to Drta.tom - do vody dáme 1 díl jedlé sody + 1 díl šťávy z citrónu + 1 díl melasy
diky, zajimava a jednoducha smes, musim to vyzkouset, za to + 1 :good:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“