Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    

Právě je úte 10 pro 2019 3:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení
PříspěvekNapsal: pon 30 led 2012 22:01 
Zasloužilý člen

Registrace: úte 08 srp 2006 19:01
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 41
Ziskaná ocenění: 454
Drta.tom píše:
do vody dáme 1 díl jedlé sody + 1 díl šťávy z citrónu + 1 díl melasy

Koukám, že všichni se směřujeme ke stejné cestě - k solím ;) Proč dávat pokouřit zásadám kyselinami, když můžeme rovnou použít sůl? ;) Melasa je plná zejména minerálů, tedy dalších teoretických solí ;)

Profil Zobrazit autorovy stránky  ICQ 

PříspěvekNapsal: pon 30 led 2012 22:24 
Starší člen

Registrace: úte 21 pro 2010 22:10
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 73
Ziskaná ocenění: 70
Palo píše:
Koukám, že všichni se směřujeme ke stejné cestě - k solím...

Zdravím,no nejak mi to nejde do hlavy.Pokiaľ viem straviteľnosť anorganických solí telom je takmer mizerná,dhodobé používanie=pomalá smrť so sprievodnými ťažkými chorobami.Dr.Walker vôbec nedoporučuje anorganické soli,keď tak len zeleninové alebo ovocné šťavy na prekyslené tela/viď http://www.vitarian.cz,knihy na stiahnutie/,prípadne na vylúčnie už usadených anorganických solí v tele.
Myslím,že už niekde aj tu na fore začal niekto s pitím destilovanej vody a pomohlo mu to.Začal som s tym aj ja.

Ráno asi tak 1/2 litra,potom asi dve hodiny nejem,uvidíme čo to spraví,totiž kedysi za mladi som brutálne solil,ale brutálne, všetko čo sa dalo posoliť.

Teraz sa mi ozvali kríže,lieky ani iné nič mi zatiaľ nepomohlo.....................

Všetko dobré s Vami

PříspěvekNapsal: pon 30 led 2012 23:16 
Zasloužilý člen

early123 píše:
kedysi za mladi som brutálne solil,ale brutálne, všetko čo sa dalo posoliť.

A kolik druhů solí jsi měl k dispozici? ;)

PříspěvekNapsal: pon 30 led 2012 23:19 
Starší člen

Registrace: čtv 19 led 2012 1:53
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 2
Offtopic :
Palo píše:
;) Melasa je plná zejména minerálů, tedy dalších teoretických solí ;)
Palo nezavádzaj (neklam). V čistej melase ako takej a je jedno či je vyrobená z repy alebo trstiny nie je viac minerálných soli ako 0,5g na kg čo je 0,05%. N

Naposledy upravil neoanthropus dne úte 31 led 2012 1:40, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon 30 led 2012 23:44 
Starší člen

Registrace: úte 21 pro 2010 22:10
Darovaná ocenění: 73
Ziskaná ocenění: 70
Palo píše:

Heh Palo? Iba jednu ale tej bolo neúrekom-NACL.Dr.Walker dokonca na odsolenie doporučuje miešať šťavy s celérovou šťavou v nejakom pomere/je to v jeho knihach/ na odsolenie.

Vďaka

PříspěvekNapsal: úte 31 led 2012 0:35 
Zasloužilý člen

Třebas jsi potřeboval soli různé, ale dávil jsi se jen solí sodnou. Běžně někteří z fóra používají směs sodná/draselná sůl, ale je celkem možné, že do toho přibyde ještě ve správném poměru sůl například s fosforem ;)

PříspěvekNapsal: úte 31 led 2012 7:58 
Starší člen

Registrace: úte 26 led 2010 16:17
Pohlaví: Žena
Darovaná ocenění: 1
Ziskaná ocenění: 6
Tepperwein zpočátku pH zhorší – protože uvolní uloženou zásobu z překyselení – různých špatných látek z těla spolu s cholesterolem – takže očekávejte přechodné překyselení, ale potom se všechno vyrovná.

Profil Zobrazit autorovy stránky   

PříspěvekNapsal: pon 13 úno 2012 3:31 
Zasloužilý člen

Registrace: ned 07 bře 2010 4:35
Darovaná ocenění: 2496
Ziskaná ocenění: 3281
neoanthropus píše:
Offtopic :
Palo píše:
;) Melasa je plná zejména minerálů, tedy dalších teoretických solí ;)
Palo nezavádzaj (neklam). V čistej melase ako takej a je jedno či je vyrobená z repy alebo trstiny nie je viac minerálných soli ako 0,5g na kg čo je 0,05%. N

Je to sice jazykem mého kmene, ale tabulka je jasná. Například draslík vyjde na 25g na kilo, hořčík na 2g a je toho víc.
http://www.whfoods.com/genpage.php?tnam ... le&dbid=85
Jinak taky:
http://www.celostnimedicina.cz/melasa.htm

Ahoj, Slávek.

PříspěvekNapsal: pon 13 úno 2012 17:51 
Starší člen

Registrace: úte 26 led 2010 16:17
Pohlaví: Žena
Tepperwein – z knihy:

Natrium phosphoricum – 10,0 g
Kalium bicarbonicum – 10.0 g
Calcium carbonicum – 100.0 g
Natrium bicarbonicum - 80.0 g
Magnesium carbonicum – 50.0 g

pohybují se i kamíky - možno očekávat i bolest...připravit něco proti bolesti a ráno na lačný žaludek deci olivového oleje a vymačkaný růžový grep a dát si zahřívací koupel - pak už jen doufat, že projdou ven... :?

Profil Zobrazit autorovy stránky   

PříspěvekNapsal: úte 14 úno 2012 13:06 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
NAVAR píše:
early123 píše:

Heh Palo? Iba jednu ale tej bolo neúrekom-NACL.Dr.Walker dokonca na odsolenie doporučuje miešať šťavy s celérovou šťavou v nejakom pomere/je to v jeho knihach/ na odsolenie.

Vďaka

Připojím se ze zkušeností z mládí. Jen tak jsem asi rok nejedl maso. Prostě jsem na rok přestal jíst maso, hned ze dne na den.
Nikdy jsem pak nebyl tak nemocný jako právě v období kdy jsem nejedl maso, i když si to těžko mohu dát do souvislostí. Každý měsíc jsem měl angýnu jako hrom a horečky až 39C. Po soli jsem se v tomto období nejedení masa mohl zbláznit, solil jsem jak posypový vůz.
Teď solím velmi málo a dokonce přesolená jídla jsou mi protivná. Pokud solím snažím se solit směsí NaCl a KCl a to na základě článku od Gewa - podvod s nedostatkem draslíku.Dokonce mi ta směs NaCl a KCl více chtná jak samotná kuchyňská sůl.
Co vím o KCl tak když má můj otec křeče, dá si lžičku KCl a za chvíli je po problému.

Moderátor raději žádný než vadný.

Předmět příspěvku: Re: MNO...
PříspěvekNapsal: stř 15 úno 2012 15:56 
Stálý člen

Registrace: čtv 01 pro 2011 13:21
jarda ovčák píše:
Myslím, že ta chladná voda a to další má nějakej smysl.Teplá a studená voda dělají jiné divy... Ty kamínky nemusí být všechny stejné....
Říční štěrkopísek by mohl být von....Ostatně, když si vezmete reflexní body na spodku chodidla, tak to prostě logicky fungovat bude......Pro ty zvídavější.... mám o tom knihu, dám ji v plen, zkusím to nějak vyprosit přes ty, kteří již pomohli.
Je to opravdová pecka , která dnes nemá obdoby.

U nás to byl p. Ing Jiří Janča, CSc.,(1924 - 2005, evropsky proslulý terapeut alternativní medicíny), který Reflexní terapii k nám "přinesl". Po něm se v ČR a SR realizují v tomto oboru manželé Patakyovi (http://www.patakyovi.cz). Kromě popisu metody Reflexní terapie upozorňují právě na přirozenost bosých nohou v přírodním prostředí (venku), kde k reflexní terapii nohou dochází samovolně. Také vznik určitých "bolestí" při této chůzi dávají do spojitosti s moudrostí organismu, který potřebuje povzbudit činnost orgánu přes jeho reflexní plošku na noze. Náhrada za přirozenost je nádoba s kamínky.

Skutečný návrat k přírodě není možný bez bezprostředního kontaktu chodidla se zemí. Alespoň 1x týdně po 15 min. je třeba si dopřát tuto stimulaci chodidel a látkové výměny. Při chůzi nebo běhu se úplně uvolníme, protože k poranění může dojít jenom na dysfunkční reflexní plošce, což zase až tak nevadí, naopak za silnou stimulaci poděkujeme. "Bosování" má význam i z energetického hlediska spojení se zemí (Zemí). učebnice Reflexní terapie, Praktická reflexologie - J.Pataky

J.Janča se věnoval také Reflexní terapii rukou. V tomto mi přichází na mysl vědecký poznatek, že řečové centrum u dětí je spojen s jemnou motorikou ruky (kreslení, stříhání, mačkání, hnětení plasteliny,...), což odpovídá masáži palci na němž jsou z vnitřní strany plošky mozku, mozečku, hypofýzy...)

Mně Reflexní terapie pomáhá při zažívacích potížích, při onemocněních používám univerzální bod "C" a projedu celou plosku. Jinak ji semtam použiji preventivně (masáž celého chodidla), dcera ji při potížích požaduje, stejně tak manžel. V létě s dětmi běháme naboso běžně.

Dle bolestivosti jednotlivých plošek se diagnostikuje problém odpovídajícího orgánu. Jedna z knih Patakyů zde - http://ulozto.cz/xV9NuGc/masaz-b-j-pata ... ostika-pdf

Voda a její působení - to je téma, které mě v současnosti moc zajímá, ale ještě nemám načteno vše, co bych chtěla. Velkou roli pro mě sehrál ruský dokument o vodě jako nosiči informací; (děkuji moc za něj někomu tady z fóra)
Mimo jiné zahraniční a významné autory zabývající se vodou je to Vincenz Priessnitz, (1799-1851) objevitel vodoléčby. Objevil její základní kámen, který spočívá v tom, že studená voda zavádí teplo a sílu do orgánu a povzbuzuje cirkulaci krve tam, kde se s ní dostává do styku. Do jeho doby lékaři používali teplou vodu tam, kam chtěli teplo zavést, a studenou tam, odkud je chtěli odvést. P. Priessnitz objevil další základní myšlenku, a sice, že studená voda je osvěžující a uzdravující jen tehdy, když kůže je teplá, nebo v potu. Prameny živé vody - Miloš Kočka
"Ve všech pokojích pro nemocné musí být okna dokořán a čerstvá voda pro ty, kteří v horečce chřadnou žízní." Rodinná kniha o vodě Vincenz Priessnitz světový přírodní léčitel - Miloš Kočka

Což mi opět evokuje to spojení nádoby s kamínky (Reflexní masáž) se studenou vodou (vodoléčba) a chození na boso v ranní rose :P NÁDHERA.
A to zásadním způsobem pomáhá při odkyselování těla (čerstvý vzduch + pohyb + Reflexní masáž + vodoléčba + psychoterapie v přírodním prostředí)

PříspěvekNapsal: sob 17 bře 2012 9:56 
Stálý člen

Registrace: čtv 01 pro 2011 13:21
NAVAR píše:
Pokud solím snažím se solit směsí NaCl a KCl a to na základě článku od Gewa - podvod s nedostatkem draslíku.Dokonce mi ta směs NaCl a KCl více chtná jak samotná kuchyňská sůl.

Prosím o nasměrování na Gewův článek, ani vyhledávač mi nepomohl, moc děkuji... :bye:

PříspěvekNapsal: sob 17 bře 2012 10:22 
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 15 čer 2006 6:56
Darovaná ocenění: 245
Ziskaná ocenění: 202
Gewův článek, :
http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2011050008

PříspěvekNapsal: pon 19 bře 2012 12:22 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
Lenca píše:
Prosím o nasměrování na Gewův článek, ani vyhledávač mi nepomohl, moc děkuji... :bye:

Třeba zde:
http://www.osud.cz/podvod-nedostatkem-drasliku-0

Moderátor raději žádný než vadný.

PříspěvekNapsal: pon 19 bře 2012 22:18 
Starší člen

Registrace: čtv 15 črc 2010 20:06
Darovaná ocenění: 269
Ziskaná ocenění: 36
Prosím, napríklad aj toto je ten spomínaný chlorid draselný, ktorý by sa mohol okrem tu opísaného užívania používať aj v kuchyni namiesto kuchynskej soli? http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/258/chlorid-draselny-kcl

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]