A je to jen Vaše...

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Palo »

Magneto píše:chápu a akceptuji.
Také beru na vědomí a souhlasím... ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
raketak5
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 20 říj 2012 14:11
Dostal: 1 poděkování

Re: Střídač FVE - jak jej "očůrat"?

Příspěvek od raketak5 »

Takovej rychlej a dorazil až pátej? Kdyby sis přečetl jak to tu chodí, než jsi se rozhovořil, bylo by Ti to jasný. Jinak s tím přibržděným psaním nás to mrzí všecky. To by sis ale musel postěžovbat ve vlákně "Nalezené chyby a jiné nepravosti" u Rivala, pokud se s tím dá něco dělat a možná to ani není serverem, nebo programem. SDK.


jj - ok - ale myslím že tu nikdo novej nepročítá ty: ,,malinký písmenka pod smlouvou" :)
PS: něco se stalo - už mi to lítá dobře ...chm tak nevím co to bylo.
Spíš mě překvapilo to že to musí někdo cenzurovat - než se to sem přilepí - jsem zvyklej na diskusi TZB info (prostředí je téměř stejný) tam se ale tohle nemuší. A přesto se tam lidi chovaj celkem slušně.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Střídač FVE - jak jej "očůrat"?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

raketak5 píše: jj - ok - ale myslím že tu nikdo novej nepročítá ty: ,,malinký písmenka pod smlouvou" :) .....Spíš mě překvapilo to že to musí někdo cenzurovat - než se to sem přilepí - jsem zvyklej na diskusi TZB info (prostředí je téměř stejný)
Až pročteš, pokud pročteš, něco se asi dozvíš. Tohle fórum je taky trochu o jiných věcech. Cenzura přišla jako protiakce dost nedávno. Některý lidi se sem cpali a cpou, co se chovat neuměj. Je s tím míň práce to sem nepouštět, než se handrkovat a nakonec vyhazovat.

Ahoj, Slávek.

P.S. Vůbec nejsem ožrané, jenom mám docela dobou náladu :baby: i bez toho. :laugh:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Magneto »

Hele chlapi,
včera jsem tady v lehkým duchu reagoval na příspěvky Martina11 (kterýmu tímto gratuluju k svátku :o) a Slávka Křepelky v sekci Černá magie ohledně Přemyslovců a Slavníkovců vtipem na Lemroucha, Láhora a Měkoně.
Taky jsem uvedl fór o Billu Gatesovi ohledně jeho mikro-softu (tedy malého měkoně), kterýžto vtip odvysílala i ČT v pořadu Karla Šípa.
Kam tyhle příspěvky zmizely? Budeme snad papežštější než papež? To snad ne, když už z principu jdeme proti zažitým teoriím a hodnotám...
Prosím o vysvětlení ze strany moderátorů
Díky
Magneto


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Magneto píše:Hele chlapi,
včera jsem tady v lehkým duchu reagoval na příspěvky Martina11 (kterýmu tímto gratuluju k svátku :o) a Slávka Křepelky v sekci Černá magie
Drahý Magneto, pokud je sem tam nějaký ten offtopic, ponecháváme ho kde je a i přeznačíme, když už je to tomu, kdo ho přihodil naobtíž tak učinit a povětšinou si ani nestěžujeme. KDyž už offtopiky ale přerostou do série, u mně delší než tři offtopiky v řadě, jde to jinam. Vzhledem k tomu, že to začalo Matrinovým a naprosto nic neříkajícím k jakémukoliv tématu což je faj a je to sranda, le informace nějaká specifická žádná a pokračovalo naprosto stejně jako srandička až po ten tvůj, oklidil jsem vše do septiku zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 10#p108910.

I tento dotaz jsi dal magneto do nevhodného vlákna, které je určeno řešení technických problémů s fórem, ale uznávám, že to je dost často těžké odhadnout, o co vlastně jde. Přeřadil jsem to tedy sem, protože v tomto vlákně jde o politiku fóra, a jak se věci řeší. Jde nám o to udržet jakýs takýs tématický pořádek.

Jinak pokud to vypadá, že člověku zmizí příspěvek, stává se tak fakticky někdy, když dotyčný s hubou nevymáchanou nepřihodí nic, než oheň a síru. Jinak jde vždy o přeřazení a dá se povětšinou dohledat. Nejspolehlivější a nejrychlejší metodou je si ponechávat na svém kompu upozornění na příspěvky tak tejden, třebai v odpadcích, a vracet se přes ta upozornění, anžto ta uvádí neměnnou adresu příspěvku. Dále lze vlézt na portál a nechat si proběhnout poslední tři dny příspěvků a většinou se tam člověk najde. Další metodou, úpokud tedy znáš klíčová slova svého a dalších příspěvků, třeba uvedená jména, je funkce hledání, která neobvyklá klíčová slova velice spolehlivě najde.

Posílám Ti odkaz sem přes SZ, abych ti uštřil práci, sám mám prd co dělat, tak proč ne :D SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od libcosenior »

Navrhujem do funkcií fóra pridať funkciu spojler, aby sa obsažnejšie citácie dali zbaliť a rozbaliť. Myslím si, že tým by sa fórum mohlo viac sprehladniť.


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

Podívej se v editoru příspěvku na 6. pozici ve spodním řádku ikon - vypadá jako prázdný čtvereček :laugh:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od libcosenior »

Ďakujem. :D
Ale teraz ma napadlo že možno väčšina členov vôbec netuší o čom je reč.
Na tom to fóre to je takto:
pramen.png
pramen.png (1.87 KiB) Zobrazeno 7567 x
na inom napr. takto:
show.png
show.png (1.77 KiB) Zobrazeno 7567 x
Ide mi o to, aby bolo jednoznačné, že ide o zbalený obsah niečoho!


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od Palo »

bagri píše:LOL :-) Pro počítačové nádeníky...
Žádám všechny uživatele pochybných softwarů co dělají DOCX, aby přešli na starší softwary, které tuto koncovku neznají.

Tzn. ideálně MS Office 2007 ;)

Když bude někdo používat OpenOffice, tak sem bude zase sypat ODT... nebo jaký to má koncovky...

(chápu, že žádám zbytečně) ;) Ale spíš "pro tu p®del" :lol:

V mailech (na Seznamu) se DOCX aspoň otevře v novým okně, ale tady na fóru by vůbec nebylo špatné umísťovat pouze DOC... Ty nový Wordy umí ukládat pro starý verze, tak nevím, co blbnete ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše:... Tzn. ideálně MS Office 2007 ;) ...
Tahle mrcha ty docx dělá už taky a preferenčně. Nicméně, já osobně jí to nepovoluju a nutím ji vždy ukládat v doc. Ty svině microsofťácký to dělaj pro to, aby si lidi museli furt upgradovat kompy. Dělají věci nedostupné starším systémům. Takže Palo, naprostý souhlas. Ten open ofice mám pocit dokáže taky uložit formát .doc.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od abul »

Palo píše:
bagri píše:LOL :-) Pro počítačové nádeníky...
Žádám všechny uživatele pochybných softwarů co dělají DOCX, aby přešli na starší softwary, které tuto koncovku neznají.
Jasně, souhlas. Pokud se někomu stane, že má problém s otevíráním xml formátů od Mrkvosoftu (2007 a výše), potom nezoufejte. OpenOffice3 i LibreOffice je otevřít umí. Jestliže máte MS Office 2003, stáhněte si Microsoft Office Compatibility Pack, který vám otevření těch nových šmejdů umožní.
Ale na fórum opravdu raději .doc :)


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od eXiT »

No, docx je klidně o dvě třetiny menší než doc, ale neníli potřeba šetřit
místem tak proč ne doc. A kdo chce může si to třeba v Libre, Calibre, mrkwoofis překonvertovat
na co je mu libo.


Věř, však komu věříš, měř.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:
Palo píše:... Tzn. ideálně MS Office 2007 ;) ...
Tahle mrcha ty docx dělá už taky a preferenčně...
Pardon, máš recht, používám MS Office 2003.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od jvj56 »

Já bych navrhoval pdf formát, ten beru jako standard pro všechny OS a netřeba ho konvertovat.

Palo píše:
bagri píše:LOL :-) Pro počítačové nádeníky...
Žádám všechny uživatele pochybných softwarů co dělají DOCX, aby přešli na starší softwary, které tuto koncovku neznají.

Tzn. ideálně MS Office 2007 ;)

Když bude někdo používat OpenOffice, tak sem bude zase sypat ODT... nebo jaký to má koncovky...

(chápu, že žádám zbytečně) ;) Ale spíš "pro tu p®del" :lol:

V mailech (na Seznamu) se DOCX aspoň otevře v novým okně, ale tady na fóru by vůbec nebylo špatné umísťovat pouze DOC... Ty nový Wordy umí ukládat pro starý verze, tak nevím, co blbnete ;)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Formát souborů

Příspěvek od poota »

Open Office nebo Libre Office je ke stažení zadarmo a funkcemi se MS Office důstojně vyrovná - takže ji používá čím dál tím víc lidí. Ovšem její nativní formát .odt není z nějakého důvodu na fóru povolen, takže je potřeba přílohy exportovat, a upřímně řečeno, je mi úplně jedno, do čeho to bude.
Formát .pdf kromě toho, že vypadá všude stejně, má už jenom nevýhody - hlavně se nedá bez převodu nijak upravovat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“