A je to jen Vaše...

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od martin11 »

zdravím....
je velká škoda, že nás Anri chce opustit. problém moderátora je, že by měl obsáhnout svými znalostmi širokou škálu oborů...jako např Poota :good: nebo Slávek :pivko:.Asi těžko se bude nový člověk hledat a někdo, kdo zde je třeba rok a bude se "hnát" do funkce tak by měl být schválen třeba radou "starších" tj členů, kteří zde jsou třeba delší dobu, nebo "něco" ve svém oboru udělali a jsou trvalým přínosem Fora.
takže....anri,přehodnoť situaci a třeba se po nějaké době vrať....
...sice nevím, co je vlastně příčinou Tvého odchodu, ale doufám, že alespoň dále zůstaneš zde přítomen....a na srazech :pivko: :pivko: ...
...no a kdyby jsi přehodnotil situaci, tak se jako moderátor vrať...myslím, že spousta členů, těch "starších" Tě ráda uvítá zpět.... :idea: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Anri jak člen zůstává, tak snad i přednášky zůstanou :)

K problému double niků bych chtěl napsat toto: Protože jsem nikdy (ač je to s podivem), zabanován nebyl, je možná můj předpoklad mylný.
Předopokládám, že zabanovaný člověk vůbec nemusí vědět, že byl zabanován.
Umím si představit následující scénář: Něčím se dotknu globálního moderátora, protože jsem, stejně jako většina ostatních, nikdy nečetl pravidla. Onen globální moderátor mě zabanuje. Já se druhý den chci přihlásit do fóra a ono to nejde. V tu chvíli nevím, kde se stala chyba, tak zkusím první logickou věc. Udělám si novou registraci a vyzkouším, jestli to teď půjde (ještě stále si myslím, že problém je třeba někde v mém počítači). Šup a najednou mi to funguje. V lepším případě napíšu Rivalovi, že mi původní nick přestal fungovat, v horším případě se na to vykašlu a funguju dál pod novým nickem. A doublenick je na světě. Takhle si myslím, že mohl vzniknout například nick Ceskymo1.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Předopokládám, že zabanovaný člověk vůbec nemusí vědět, že byl zabanován. .....
...... A doublenick je na světě. Takhle si myslím, že mohl vzniknout například nick Ceskymo1.
... nemohl ... nepředpokládám, že se to v případě Ceskymo1 událo tak jak popisuješ, jelikož:
- pokud se zabanovaný uživatel pokusí přihlásit, na obrazovce se mu objeví okno s důvodem, proč mu byl ban udělem ... takže vzhledem k tomu, že jsem vyplnil kolonku "důvod", ceskymo si byla velmi dobře vědoma, že jí byly "omezeny přístupová práva" ... :ewhistle: ...
- a zadruhé, uživatel ceskymo1 svou povědomost o zabanování dokázal(/a) i obsahem svého příspěvku, jenž je uveden ve vložené příloze https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135271#p135271 ...

... takže asi tak, Ileme ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 24 bře 2015 13:02, celkem upraveno 2 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

OK, beru zpět.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Bany

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vzhledem k tomu, že od počátku roku 2014 ke dnešku 24.3.2015 bylo uděleno uživatelům celkem 6 banů včetně vokouna, přestože měl jedno varování oproti ostatním,

děda Slavík - trvalý ban IP adresy A(&F) odstraněn Rivalem
Detektor - trvalý ban IP adresy a nicku A(&F) odstraněno Rivalem a SDK
Mirko - týdení ban A(&F) odstraněno Rivalem
Vlčice - týdení ban A(&F) odstraněno SDK, přebanováno A(&F), odstraněno Rivalem
Kov - týdení ban A(&F) odstraněno Rivalem
českymo - týdení ban A(&F) odstraněno Rivalem
vokoun - týdení ban A(&F) odstraněno Rivalem

ke kterému došlo jak proti uveřejněným pravidlům fóra, tak proti jeho duchu a proti zásadám tématické nestrannosti moderátorů, nevidím potřebu vyvěšovat seznam současně zabanovaných uživatelů.

Zároveň bych se rád za administrativu omluvil všem postiženým i přihlížejícím
a budeme se snažit zajistit, aby k podobným mimořádným úletům v budoucnosti nedocházelo.

Poznámky:

a) Upravená pravidla fóra budou vyvěšena až bude jejich návrh potvrzen členy administrace.
b) Do banů uživatelů se nepočítají standartně blokované komerční spamy, kterých je několik stovek ročně.
c) Založil jsem nové vlákno "Kniha Přání a Stížností" https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=136124#p136124 pro potřeby uživatelů. Jeho výlučným účelem je posloužit uživatelům fóra U Pramene ke komunikaci s administrativou fóra. Veškeré připomínky k činnosti moderátorů atp. v tématických vláknech budou přesunovány do tohoto vlákna. I v tomto vlákně platí zásady slušného chování a vyjadřování a všeobecná pravidla fóra. SDK

SDK


V rozhovoru 25.3.2015 s Rivalem, mi Rival sdělil, že zdroj informace týkající se zabanování I.P. dědy Slavíka a Detektora Anrim se evidentně mýlil. SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od adam.benda »

Veřejně děkuji Slávkovi a Pootovi za výdrž v kompetencích globálních moderátorů a zároveň také Rivalovi za zodpovědný a profesionální přístup, jehož výsledkem by mělo být ochránění (resp. zlepšení) atmosféry fóra a ochránění důvěry a profesionality týmu moderátorů, kteří vizitku celého fóra významně utvářejí.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Korigování moderátorů

Příspěvek od adam.benda »

Pokud se v současné době připravují jakékoliv úpravy/doplnění v pravidlech fóra, chtěl bych se opět připomenout se svým návrhem toho, že moderátoři jako jednotlivci by neměli mít "absolutní moc", ale pokud by nějaký moderátorský počin chtěl jiný moderátor ještě probrat/připomínkovat, o konečném verdiktu by měla rozhodnout domluva/hlasování globálních a "sekčních" moderátorů, které může proběhnout třeba ve skryté sekci moderátorů. Přijde mi to jednoznačně spravedlivé, preventivní (navíc vzhledem k dosavadním zkušenostem) a zároveň by to mohlo ke všem členům fóra vyslat dobrý signál, že i moderátoři podléhají nějakým vnitřním pravidlům a coby jednotlivci si nemohou počínat úplně svévolně. Každého z nás někdy může přepadnout stav, kdy nám objektivnost a profesionalita uteče za roh.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od sisa »

Mimo téma (offtopic)
Děda Slavík mi chybí, co se událo?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Korigování moderátorů

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:Pokud se v současné době připravují jakékoliv úpravy/doplnění v pravidlech fóra, ....
Přesunul jsem původní (schválený v červenci 2012) návrh stejně jako současný návrh na jeho doplnění a změny ze skryté sekce Globálních moderátorů do méně skryté sekce "Moderátoři" https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=2995 ke komentářům a návrhům změn a doplnění, takže si to tam můžeš projít a vyjádřit se k němu, stejně jako všichni další moderátoři sekcí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
sisa píše:Děda Slavík mi chybí, co se událo?
Nazdar Siso, děda Slavík nejspíše neviděl jedinný důvod proč nadále sdílet toto fórum s nickem A(&F) a hodně důvodů proti. Je to probráno v tomto vlákně https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=73&t=4606 a pokud bys k tomu měla co dodat, tak prosímtě tam. Jinak se také můžeš podívat do vlákna chemtrails, kde začíná série osobních útoků A(&F) na jeho maličkost. https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=129590#p129590

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Korigování moderátorů

Příspěvek od adam.benda »

Slavek Krepelka píše:
adam.benda píše:Pokud se v současné době připravují jakékoliv úpravy/doplnění v pravidlech fóra, ....
Přesunul jsem původní (schválený v červenci 2012) návrh stejně jako současný návrh na jeho doplnění a změny ze skryté sekce Globálních moderátorů do méně skryté sekce "Moderátoři" https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=2995 ke komentářům a návrhům změn a doplnění, takže si to tam můžeš projít ...
Díky, Slávku. Svůj návrh jsem o něco pozměnil a hodil jsem vám ho tam.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Teď nevím, jestli jsem ve správném vlákně, po posledních událostech se tu začínám ztrácet. Někde se tu mluvilo o pravidlech pro banování členů. Moc se mi líbí názor Martina11 ve vlákně ...MIRKO... . Martin tam, i když poněkud zmateně, navrhuje právo veta. To se mi líbí. Banování by měli schválit nejméně dva moderátoři a každý z nich má právo veta. To se samozřejmě netýká spamů, reklam,... Ale to snad každý dokáže rozlišit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

I přes to, že to tak nevypadá, tak třeba týdenní ban je penalizace, ke které se dá dojít i podle dosavadních pravidel až poměrně dlouhou cestou, tedy přes napomenutí, několikeré varování a nejméně dva kratší bany - takže k tomu by se měl dopracovat až značně sveřepý uživatel.
Ve zdejší situaci se sešly dva nepříznivé faktory - Anriho zcela soukromý výklad pravidel a pravidlo, že rozhodnutí moderátora může zvrátit pouze nadřazený moderátor, což byl pouze Rival.
Na novém znění pravidel se pracuje a řešíme hlavně předcházení podobným situacím, tedy práci a koordinaci moderátorů, hlavně těch globálních.
Obavy z nějakého upravování příspěvků moderátorem vidím jako liché, protože "vadné" příspěvky budou vraceny k přepracování autorům. Žádné příspěvky nebudou mazány, ale pouze se souhlasem autorů budou "mizeny" do skrytého vlákna - za souhlas s tímto "mizením" se bude považovat třeba i nepřepracování vráceného příspěvku v nějaké dané lhůtě.
Na tyhle a podobné změny, tedy až bude jejich definitivní podoba, chceme upozornit i v tomto vlákně, aby se dostaly i k notorickým nečtečům pravidel.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

Poslechni, nechceš Ty tu náhodou po vzoru Cato staršího vyvolat další punskou válku??
(Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.)
Ale to bys musel svůj výrok opakovat nejspíš ve všech vláknech a to by Ti asi neprošlo.
Nebo máš ještě možnost po vzoru Anriho si to dát do "patičky", třeba taky červeně, aby to moderátoři nemohli přehlédnout.

Zdravím - poota

Návrhy Mahatmy a Lajose na odstranění SDK z výkonu služby Globálního moderátora viz níže. SDK


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:Poslechni, nechceš Ty tu náhodou po vzoru Cato staršího vyvolat další punskou válku?? ... Zdravím - poota
Mahatmův a Lajosův příspěvek byl přemístěn do Moderátorského vlákna K Posouzení. Jakékoliv stížnosti na globální moderátory budete muset SZnout Rivalovi. Stará pravidla stále ještě platí. Rozhodování o tom, kdo je a není Globálním Moderátorem spadá pouze do Rivalovy kompetence. SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“