Nulté veřejné setkání v Praze u Jeffa 2007

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
marek13

sprava

Příspěvek od marek13 »

mozem ja taketo veci,asi zavitam.


Uživatelský avatar
miko
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19 úno 2007 20:09
Bydliště: Báb

Příspěvek od miko »

S Pištom prídem rád aj ja, Miko


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: sraz

Příspěvek od sao »

Podívej se na to z druhé strany. Já je docela chápu.
(nechápeš asi vůbec nic .. –jenom si to vsugerováváš a chceš se ze všeho asi vykroutit –děláš z toho moc velkou vědu a myslíš si ,
„ že já jsem se v životě na nic neptal , nic jsem nepotřeboval , všechno věděl --- probuď se !! Každej z nás , jak jsme tady , dělal to samí . – a věř mě , že to co tady píšeš si říkalo už hodně lidiček před Tebou)

Zkus někdy několik měsíců až let
(áááje – let… já teda nevím ale asi máš nějaký slabí nervy nebo-co nebo jsi starý jak Metuzalém a v tom případku není co řešit --- nepřeháníš to trochu a nebo to chceš přehánět a dělat ze sebe chytrého aby jakože na foru bylo vidět , že já jsem teda ale tááááák unavenej a na nic už nebudu odpovídat---ať si každej poradí sám a ať jdou už všichni někam --- znovu Ti opakuju – mysli , aspoň trochu , když už tě ten svět ,aspoň podle těchto par vět, co jsi napsal , unavil )

odpovídat stále na tytéž otázky.
(.. mysli člověče .. vždyť od toho jsi-jsem tady ,abychom ostatní učily a radily jim – všichni nemůžou vědět všechno- Ty taky nevíš !! . včetně mně samozřejmě - já se taky z ničeho nevykrucuju.--- a každému přiznám , že se celej život učím a učím a co nevím ---- doučím se …--- pochop konečně , všichni se furt učíme a toto forum a potažmo i třeba nějaké to setkáníčko musíme brát , a já to a nejen to ale všechno , tak beru .----hamty hamty učeníčko – potěšeníčko moje -- jenom pěkně pojď ke mně --- honem honem )

A přijdou noví a ptají se zase na to samé, než aby si přečetli
(tak se zeptej , jestli četli, když ne , není co řešit )( -oni,- oni neznalí ,.- kteří se chtějí dozvědět zase o něco víc – víc a víc a třeba se jim nechce čís ,- nechce číst, protože v těch psaných větách je až příliš mnoho věcí, které s tím co chtějí vědět ani nesouvisí a nějaké bádaní , které „nikam“ nevede ve své mysli nechtějí ,- chtějí nové věci , věci aktuální , věci a vědění , které můžou zase oni dál rozvíjet a – vyzkoušet--předávat dál , dalším chtivým vědění a někteří z nich a snad asi jo , zase budou do nekonečna opakovat , - jak jsou neochotni furt do nekonečna , několik let – až bych řek , několik století co století ,-- tisíciletí ….)

co už bylo zodpovězeno .
(ach jo … -výmluva , samá výmluva – člověče , Ty jsi snad unaven – celým životem – Ty vlastně vůbec nic nechceš – jenom mít svůj klídek a cigáro nebo co)

Říká se, že stokrát nic umořilo osla.
(tak teď jsi to přiznal a na plnou hubu )

Na internetu mají možnost úniku - prostě neodpovídají.
(není to tak , nikam neutíkají a ani před ničím , jenom se jim prostě v daný moment na danou situaci - chuť třeba něco řešit – něco pro druhé , když jsem to já , já velkej geroj vymyslel.---- třeba --- nebo ale úúúplně něco jiného , třeba problém doma nebo s erekcí nebo třeba,….. prostě každej se jednou šprajcne a nedostaneš to z něho a ještě třeba se taky někdy zasekne a to už třeba až dokonce života ,---kdybys třeba na hlavu se stavěl a z jalové krávy todlecto tele mámit chtěl ,nebo třeba ---- jenom tak bádají a bádaji z vlastního potěšeníčka a to by potom na srazu skutečně nic nebylo a to by byla ostuda.

Když si někdo přečte něco takovýho, tak se mu už vůbec nechce nic dělat – protože by se musel někoho ptát a doprošovat se , se studem ve tváři aby snad neřekl něco blbě a tak furt dokola

na srazu tu možnost mít nebudou, protože by je každý označil za nafoukance.
(nafoukance ne – to si právě myslíš Ty – oni mají jenom stud a maskují ho něčím jiným ,- chtějí jenom normálně komunikovat bez přetvářky.--- život je ale bohužel naučil něčemu jinému a proto to někomu může připadat jako nafoukanost)

Šel bys do toho na jejich místě?
(Teďka jsi na to kápl ,--jak jsem již psal – nešel bys Ty asi ne .
Noví člen má stud a strach z něčeho nového a proto se ptá a ptát se bude a stále do nekonečna – nezná – je to pro něho nové , neznámé – chce nové informace – informace – prostě chce aby si mohl říct
„ Číslo 5 živé – nerozmontovaaaat „)
Mohl bych psát a psát a vykládat o tom jaký je člověk stvořeníčko – vlastně by se dalo tady říct , „jsme všichni taková hovádka boží“ a komu to jenom trochu myslí a chce vědět , tak to bude dělat stále a donekonečna a nic ho od toho neodradí.
Nechtějme to někomu znechucovat nějakýma žabo-myšíma válkama , nebo nevhodným chováním jednoho ke druhému. Uvědom si jenom takovou drobnou věc ,že včera nám bylo patnáct a dneska je nám milión roku a jestli Ty máš čas na nepromyšlené psaní - aniž si uvědomuješ , jak funguje lidská mysl a co všechno z toho může vzniknout ,-tak ja ne

viz :„přijdou noví a ptají se zase na to samé“ „odpovídat stále na tytéž otázky“

Pravda , taky jsem se to musel všechno naučit a probádat –prokousat, mnou neprobádaná zamyšlení se nad sebou samotným a přiznat kde jsem udělal chybu , než jsem se dopracoval tam kde jsem a naučil se vážit slova . Ty totiž můžou odradit spoustu nadšenců, kteří by možná přišli na daleko jednodušší způsob , jak tu zatracenou (H2O promiň) vodu přimět pořádně šumět a tím myslím pořádně a ne pořádně jako pořádně ale pořádně a ne jenom tak jakože šumět ale teda jako úplně a bez vytáček a záludností si pořádně zašumět , jako třeba šumák za mlada z Jednoty nebo tak něco prostě abych nestačil dolívat a vodíku tolik, že i do chudých rozvojových zemí třeba -- mohlo taky po kabelkách dávat tak jakože na přilepšenou a nic nechtít a jenom šumět .

Já psát dál , tak bych asi za chvíli kurňa vyšuměl.


PS: chlapsi nikoho nepodceňovat a budeme všichni šumět jak blázni a nebo cellovat? a nebo se nakonec všichni opícháme vn ? a nebo svíčkama prodíraje-se k vytouženému :D

PS 1:néurážím ale konstatuju na urážení nemám čas

PS 2: a u toho jeffa to je asi tak kde?, no ne, žebych se až tak moc vyptával , ale Praha je veliká, auto žere, seno nechce , chleba taky ne benzín se mu žepré hnusí ale jakože olejove mazivo mu šmakuje a naftou taky nepohrdne ,když nějaká zavoní :lol:

sao


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

sao

Příspěvek od lajos »

Zajímavé čtení , šumák z jednoty je příznačné přirovnání, 15ti asi nebude.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sraz

Příspěvek od Ilem »

sao píše:(nechápeš asi vůbec nic .. –jenom si to vsugerováváš a chceš se ze všeho asi vykroutit –děláš z toho moc velkou vědu a myslíš si ,
„ že já jsem se v životě na nic neptal , nic jsem nepotřeboval , všechno věděl --- probuď se !! Každej z nás , jak jsme tady , dělal to samí . – a věř mě , že to co tady píšeš si říkalo už hodně lidiček před Tebou)
Na to, jak jsi tu dlouho jsi sem nakydal docela hodně špíny. Buď tak laskav a nech si vylistovat moje příspěvky. Zjistíš, kolikrát jsem se ptal a na co a taky kolikrát jsem odpovídal na stále stejné otázky abych ulehčil těm kteří toho už mají po krk a nevím jaká síla je ještě drží na tomto fóru.
A jestli nic nechápu, tak teď jsem něco pochopil: Že s blbcem se člověk nedomluví. Tímto uzavírám tuto debatu. Pokud cítíš potřebu v ní pokračovat, tak ve vlákně, které je k tomu určeno - Boxárna. Ale považuji dialog s tebou za ztracený čas, takže si od toho moc neslibuj.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vodíkový sjezd

Příspěvek od jeff »

A už se nám to zase krátí, sjezd vodíkářů se rychle blíží. Prozatím se přihlásilo 22 lidí, z čehož 4 ještě nemají úplně jasno, tak se necháme překvapit. Někteří zde již byli vloni v listopadu, ti již vědí jak akce bude asi probíhat a ti ostatní by měli být alespoň základně informováni.
Sjezd se uskuteční v klidné části Prahy, ve čtvrti s názvem Modřany. Nacházíme se na kraji kopce s názvem Belárie, výhled máme na koryto Vltavy, v němž pomalu mizí bývalá slavná průmyslová zóna. Chirana, Mikrotechna, Elektropřístroj, Zakládání staveb a přímo pod námi Orionka, kterou zrovna bourají. Přesnou adresu sem psát nechci, pošlu ji každému zvlášť na sz, stejně tak jako kontaktní telefon a plánek cesty přes město.
Ještě něco málo k programu. Vyhlížet příchozí začínám v pátek od 12h, budu na telefonu i na netu. Páteční odpoledne je spíše seznamovací. Jako společenskou místnost, kde se může diskutovat, eventuelně přednášet, nebo promítat videozáznamy budeme přes den využívat hospodu, která je přes den volná a otevírá se až od 18h. Tamtéž připravíme i jídlo, přdpokládám že hovězí polévku a guláš s chlebem. Pro účastníky sjezdu bude samozřejmě občerstvení po celý den. Bude-li příznivé počasí je možné přes den být na venkovní terase, kde se dají provozovat i různé experimenty. V omezenější míře se tak dá dělat i u mě v dílně.
Na ubytování máme prostoru dostatek, horší to je s počtem postelí, těch mám k dispozici jen 5, proto ať si každý ssebou vezme spacák a karimatku. Ve všech místnostech je na zemi koberec a podle potřeby budeme topit.
Místa na parkování je dostatek pro cca 10 aut.
To by snad pro začátek stačilo, případné dotazy zodpovím, další informace odešlu v nejbližší době na sz.

Jeff


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: sraz

Příspěvek od sao »

Aááá je , tak jsem asi někomu šlápl, na kuří oko co .
Na tom ,jak je tady někdo dlouho , nezáleží a už vůbec si nemyslím že bych nějáký chnůj házel někam . (tos teda nemusel – taková silná slova)
Slova je třeba vážit velice opatrně a to jsi teďka asi pravděpodobně a asi ne ve špatném úmyslu jenom asi v návalu zlosti , předvedl jak se to nemá , -- asi nechodíš daleko pro odpověď
A co se týče Tvých příspěvků, tak jsi asi špatně četl , co jsem napsal. Není to jenom o fóru ale o celém životě a když to chceš pěkně po lopatě – tak to je o nás všech a každý musí zametat před vlastním prahem a ne jenom hnedle každýho šmahem odsoudit a do boxárny s ním a ztracený čas a zavírat debatu a pěkně ho omotat vláknem , ať se chudák nemůže ani hnout , jenom co otevře zobák 
…..mj - pěkně Tě musel někdo vytočit , že jsem to odnesl já 
Časem si na tuto rozmluvu upomeneš a dáš mi za pravdu , že si nemůžeme všechno nechávat pro sebe , ale musíme ji dávat dalším , schopnějším než jsme a nesmíme se uzavírat do sebe . Já to tak dělám a dávám to ostatním k užitku (všechno) ale napřed osonduju , jestli jsou na to připraveni a otevřeni vnímat co jim vůbec dávám a docenit to
.Mě nikdo nic zadarmo nedal a když , tak jenom aby zase něco získal a mohl se kochat ostatním , jak to ON vymyslel .--- ale dobře tak ,.--- i tací jsou ,-- ale aspoň je o jednoho víc – co přemyšlí o tom ,že to jde udělat i jinak a líp a s menší námahou a že se vyplatí o nějaké věci přemyšlet , učit se a předát to ,-- třeba synovi --- a budeme zase lepší národ –víc budeme zase přemýšlet
Já jsem nikdy nikomu jenom nenapovídal ---a nebo v náznacích --- ale řekl mu přímo , jak to má udělat – na člověku je to hnedka poznat když už dál nemůže a potřebuje pomoct nebo jsem to za něho udělal raději sám – ať se s tím chudák tak nedře. A neubylo mě.. Jenom jsem se zase při té práci poučil jak to udělat ještě líp a jednodušeji .
Toto a mnohem víc je mezi těmi řádky psáno a ne nějaké vykonstruované urážky , hanění někoho – Ty jsi to tak vzal a to je mi teda velice líto ---
Jo a “ maminka vždycky říkala , že život je jak bonboniéra – nikdy nevíš , co ochutnáš “
Já furt chutnám a chutnám a nakonec pracuju vždycky sám (K.m)
Asi to mám za trest-- nebo co -- (furt jenom .-- za dobrotu na žebrotu ,--a jenom dostávat napovědu a nebo nic – tak to hold musím ZASE vymýšlet sám )
Ja jsem prostě upřímnej a to je asi špatně asi velice špatně -- nebo co .
Už asi nebudu pomáhat ale budu jenom polehoučku napovídat a nebo -- ale ne ---to bych zase na to dojel -----


Nicméně se Ti a celému fóru z celého srdce velice omlouvám za všechna příkoří z mé strany , která Vám vznikla

--- a pěkně veřejně a bez okolků ----
ať si všichni můžou přečíst , jakej jsem darebák a nelida , kterej na všechny jenom hnuj a špínu háže , jsem prostě ztracený blbec v moři mé nevědomosti .


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

sao

Příspěvek od lajos »

Zvláštní- spisovatel, psycholog, esejista- když to čteš, málem není rozumět, popř. je to špatné? je to dobré? co píše? Nevím proč ale při čtení jsem na nějaké jeho harmonické rezonanci a nepůsobí mi proti srsti.


pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

sao

Příspěvek od pista »

dobre...
pista


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sraz

Příspěvek od Ilem »

sao píše: Časem si na tuto rozmluvu upomeneš a dáš mi za pravdu , že si nemůžeme všechno nechávat pro sebe , ale musíme ji dávat dalším , schopnějším než jsme a nesmíme se uzavírat do sebe . Já to tak dělám a dávám to ostatním k užitku (všechno) ale napřed osonduju , jestli jsou na to připraveni a otevřeni vnímat co jim vůbec dávám a docenit to
.
Tady z tebe konečně vypadlo něco, co má hlavu a patu. Vůbec mi nejde o to, nechávat si všechno pro sebe, ale o to, aby každý jedinec četl, studoval, snažil se pochopit a teprve potom se ptal. Až když ví, na co se vlastně ptá, až když dokáže pochopit odpověď. To není zadarmo. Nemůžeš se dostat dál, když budeš do nekonečna neustále každému nově příchozímu vysvětlovat ohmův zákon. Ti co jsou dál mají také právo na své odpovědi. To je to, oč tu běží.
Z mnohých dotazů je vidět, že tazatel není připraven a otevřen vnímat, co mu dáváš. Z pohledu tazatele je to mnohem jednodušší - když něco nevím, tak se zeptám... než se prokousat tou horou balastu a vybrat si to podstatné. Kdo to ale dokáže, ten pochopí souvislosti a je připraven jít dál.
Těžko lze někomu vysvětlit větnou stavbu, pokud neumí číst a psát. A tady nejsme ve škole. Všichni chtějí jezdit a topit zadarmo, ale jen někteří jsou schopni toho dosáhnout.
Končím, snad jsem to napsal srozumitelně. Jsem technik, ne spisovatel.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: sraz

Příspěvek od sao »

Ne ne
Já už na začátku -- a pěkně to padalo --- samá hlava a pata ze mě vypadla a to jsem ještě pokrátil ,,--- aby nebylo tak dloůůůhé – to by byla teprve esej (nejsu lidovej vypravěč ani E.M. Remark ne ne – ale musím říct aspoň nějakej výcuc )

Já jsem se to naučil podávat ----- po takové lopatě – aby nikdo nemohl nic říct a jenom to rozvíjel na plnej ceres

Běžet musíme všichni stejně --- a když někdo zaostává --- tak davaj -- tady máš ruku a chyť se --- nechceš ?? --- nebo nemůžeš ?? (a nebo dokonce línej – jenom ten tady nemá co dělat) -- tak aspoň mačkej stopky a pucuj kecky -- ale dělej to láskou a úctou k druhému a na plný koule
Já každýmu říkám , že konkrétně na todlecto tady, musí BEJT ŘIDIČÁK JAK ČAPA --a ne že ne – musí – a když nechce , … tak vyšumí a nic nebude - JENOM OSTROUHÁ KOLEČKA a ocas mezi nohy a davaj za Volhu
Já taky doufám , že to už všichni chápou --- oč tu vlastně ,v té naší debatě , šlo.

A já du šumět --a budu u toho relaxovat a večer s-- la -- taky (-- taky mě hodil – la – udičku a já se zasek a rozjel na plnej plyn -- teda šumák)

how


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Sraz

Příspěvek od rival »

Tímto dávám oficiálně na vědomí, že se srazu samozřejmě také zúčastním. Doufám, že nám počasí bude přát a budeme moci posedět i na terase.

Upřímně se na Vás všechny těším !!!


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz

Příspěvek od Palo »

Zdravím ve spolek...

Tak mi blbne startování, Edgar nebude ani v sobotu moct, tak nějak mi to nevychází...

V pátek bych se rád z Brna s někým svezl (nejdřív v 13 h.), ale určitě v neděli zpět do Brna - nedokážu si představit, že bych jel po dvou dnech z Jeffové restarurace autobusem, to by mě asi lidé považovali za bezdomovce :D

Takže jestli jedete někdo v pátek z Brna nebo v neděli do Brna, napište mi klidně sem... Díky moc... Samozřejmě přispěju... Klidně se ozvěte i slováci, cesta ke mě není složitá a parkování u mě v poho...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

dorazim

Příspěvek od martinq »

v pátek kolem 16 hodiny


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: dorazim

Příspěvek od Palo »

martinq píše:v pátek kolem 16 hodiny
No jó Marťas, ale Ty přijedeš v kolem 16 hodiny k Jeffovi a né do Brna pro mě! :)

P.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“