Změny pravidel FUP 2015

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od lajos »

1- bod J
2- L,M
3- E


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše:1- bod J
2- L,M
3- E
Děkuji Lajoši.

Sekce č1, bod J) Obejití jakkoliv přechodného banu mi znepřístupní fórum alespoň na 2 týdny.

Tento bod byl inspirován:
A(&F) píše: https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135409#p135409 velmi často se totiž stává, že "čerstvě zabanovaní" mají tendenci ban obejít, namísto toho, aby se to v klidu pokusili vyřešit se samotným moderátorem, který jim omezil přístup, popř. s jeho jeho nadřízeným ... v případě provinění totiž k vyřešení často stačí závazný příslib uživatele, že to již více nebude opakovat ...
(pozn: ... někteří jedinci totiž omezením přístupu svého avatara snášejí velmi těžce, pomalu stejně, jako by se jednalo o skutečnou smrt, ihned vytahují "právo na svobodu slova", přirovnávají postup k "totalitnímu režimu", moderátora pak osočují, že trpí "božským komplexem", atd.) ...... z toho důvodu se na většině fór používají ještě další prostředky k zamezení přístupu a v případě obejití banu se dotyčnému uživateli původní ban prodlužuje na podstatně delší dobu, aby se dostatečně "uklidnil" ... jinak totiž hrozí, že se kolem toho strhne diskuze, která členy administrativy bude stát hromadu bezúčelně stráveného času, jelikož dotčení ve většině případů stejně budou i nadále přesvědčeni, že jim bylo neprávem ublíženo ...... ze stejného důvodu se osvědčeně praktikuje i to, že "činnost a rozhodnutí moderátora se veřejně nekritizují", jelikož to přináší nachlup stejné problémy, protože stačí několik dalších uživatelů, kteří mají na moderátora "pifku", a vznikne z toho "povstání na vsi" ... (kdy mnohdy jim přitom na zabanovaném účastníkovi vlastně ani nezáleží, ale zkrátka jen využijí nastalé situace, přestože si na moderátora mohli u jeho nadřízeného beztrestně stěžovat již dávno) ...
Sekce č1, bod J) navrhuje podstatně menší postih, než jaký presentuje Anri. Jak bys to řešil Lajoši Ty?

Sekce č2 L) Proti rozhodnutí kteréhokoliv moderátora se mohou uživatele odvolat pouze v Knize přání a stížností.

Tento bod znamená podstatně otevřenější formu stížnosti než:
A(&F) píše: https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135256#p135256
... mmch, veřejná kritika moderátora nebo jeho práce je opravdu tím nejhorším možným prohřeškem (stejně tak i jakékoliv vyjádření souhlasného názoru nebo podpory), která se na jiných diskuzních fórech běžně bez předchozího varování ihned bez pardonu trestá minimálně jednoměsíčním BANem ... a mnohdy i ještě delším ...... Slávku, zkus to prosím vhodně zakomponovat do nového rozšíření pravidel ... s pozdravem ... Anri ...
Jak bys to řešil Lajoši Ty?

M) Proti rozhodnutí usnesení globálních moderátorů se uživatelé mohou odvolat pouze přes SZ u administrátora (Rival).
Jak bys to řešil Lajoši Ty?

Sekce č3, E) Moderátor má právo a povinnost přesunout, či odstranit příspěvky s obsahem proti pravidlům bez jakéhokoliv upozornění.

Ona to je Lajoši docela šichta se potýkat už s běžnýma příspěvkama, které mnozí uživatelé nedoveddou umístit tam, kde je to vhodné. To nemluvě o citacích a spoustě dalšího. Ale to je běžná moderátorská činnost. Avšak vzhledem k charakteru "s obsahem proti pravidlům" se potýkat například se současnou kampaní je prakticky vyloučeno a mnohé na skle nemají co dělat. Ono je tady to moderování dobrovolná činnost a někdy se může moderátorovi jevit i jako velice neproduktivní. Proto je třeba eliminovat co nejvíc jejich nutné činnosti. Vzhledem k té "nepravidlové" nátuře nevidím jedinný důvod, proč by měl moderátor brát nějaké zvláštní ohledy na pisatele velmi neukázněných příspěvků. Jak bys to řešil Lajoši Ty?

Hele, Ty jsi se nebtěžoval ani ocitovat ty body a byl jsi s tím hned hotový, možná 3 minuty, zatímco já musel dohledat odkazy a jebat se s odpovědí přes půl hodiny. Chjápeš, že je dost rozdíl v tom, kolik jen jeden příspěvek může vzít moderátorovi času? Jinak druhý odkaz je v moderátorovně, takže Ti nebude fungovat. Je to spíš pro moji orientaci a popř dalších moderátorů.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od lajos »

Vidíš to Slávku a o tom to je, tys hned vyhodnotil že jsem se nenamáhal okomentovat a hned jsem byl hotov.
Potěším tě, nejdřív jsem přečetl všechny puntíky snůšky od křepelek a pak jsem opatrně nadhodil písmenka.
No terazky se do toho trošku obuju.

J-ono se na to dívat z jedné strány-je to v pořádku ale co když někomu se něco nepovede, udělá něco neůmyslně, nechtěně, omylem, popř. nemá možnost jinak se vyjádřit a hned dva týdny. Já vím že moderátoři to budou posuzovat zprava zleva ale to bude na jejich dobré vůli, zvoli nevoli.
-Navrhuji tento bod vynechat, co navrhuje Anry je mi úplně fuk, nakonec jako moderátoři stejně vyřešíte tak anebo tak, nástrojů vám zbyde dost.

M-tento bod mi smrdí držkovou, neb nebudem držet hubu dostanem po čuni a počkáme si než Rival bude mít čas a naše jakékoliv připomínky budou končit ve stoupě-prosstě se mi to nelíbí
-Opět navrhuji vynechat, proč?? Tento fórum fungoval roky v podstatě bez moderování a za chvíli tady bueme mít tady fórum jen proto abyste to mohli moderovat a kdo si nekoupí soubor Guta-Jarkovského-může psát do komína nebo jít doprdele. Milí moderátoři chcete mít všechno ošetřený nemastný neslaný? Žádný hovno, žádná prdel ale tohle není první a druhý program ČT.

E- to přesouvání je výborná věc kolikrát jsem taky něco posr. a byl jsem rád že to někdo za mně přesunul, upravil a byl jsem za to vděčen, nu a teď se mi něco začíná příčit v krku a není to kost od ryby. Pokud přesouváním pomáháte novým starým členům je to krása ale jakmile se to používá k stahování rolety nad některými příspěvky kteří se nehodí do krámu, tak už to tolik výborný není. A bez upozornění? a nechcete nám rovnou vypíchnout oči aby sme zpětně nehledali ten bazdmeg včerejší příspěvek?
Slávku že jsem na Anryho straně neznamená že cokoliv dělám pro něho za něho, jsem sprosťák sám za sebe.
Tak že to sklo si Slávku strč někam, nás to už taky nebaví ale chodíme sem proto aby sme se s tebou dohadovali- ale ty nám to děsně kazíš.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše:Vidíš to Slávku a o tom to je, tys hned vyhodnotil že jsem se nenamáhal okomentovat a hned jsem byl hotov.
No vidíš Lajoši. Já napsal "ocitovat" a ty sis to přečetl "okomentovat". On je v tom dost rozdíl.
lajos píše: J-ono se na to dívat z jedné strány-je to v pořádku ale co když někomu se něco nepovede, udělá něco neůmyslně, nechtěně, omylem, popř. nemá možnost jinak se vyjádřit a hned dva týdny. Já vím že moderátoři to budou posuzovat zprava zleva ale to bude na jejich dobré vůli, zvoli nevoli.
-Navrhuji tento bod vynechat, co navrhuje Anry je mi úplně fuk, nakonec jako moderátoři stejně vyřešíte tak anebo tak, nástrojů vám zbyde dost.
OK, vidíš to tak, to je fajn. Pokud se však podíváš na odstupňování banů, můžeš zjistit, že než vůbec k nějakému dojde, vezme to jednak dost přesvědčování, pak varování a teprve poté dojde na banování. Nevidíme to tedy tak, že by někdo mohl dostat nějaký ban omylem, či nedorozuměním. Zkus vzít v potaz, že za roky 2013 a 2014 k žádnému banování nedošlo, kromě všech spamů a pokud vím jednoho, nejspíše dvojitého nicku (nikoliv mnou, nebo Pootou).
lajos píše: M-tento bod mi smrdí držkovou, neb nebudem držet hubu dostanem po čuni a počkáme si než Rival bude mít čas a naše jakékoliv připomínky budou končit ve stoupě-prosstě se mi to nelíbí
-Opět navrhuji vynechat, proč?? Tento fórum fungoval roky v podstatě bez moderování a za chvíli tady bueme mít tady fórum jen proto abyste to mohli moderovat a kdo si nekoupí soubor Guta-Jarkovského-může psát do komína nebo jít doprdele. Milí moderátoři chcete mít všechno ošetřený nemastný neslaný? Žádný hovno, žádná prdel ale tohle není první a druhý program ČT.
Tento navržený bod sekce2/M) Proti rozhodnutí usnesení globálních moderátorů se uživatelé mohou odvolat pouze přes SZ u administrátora (Rival). pouze pozměnil zatím platný současný bod sekce č1/o) Proti rozhodnutí globálního moderátora se uživatelé mohou odvolat pouze přes SZ u administrátora (Rival). ve spojitosti se stále platným n) Globální moderátoři si nemohou vzájemně zvrátit rozhodnutí. abychom zamezili možnosti kteréhokoliv jednoho globálního moderátora si dělat jak se mu zlíbí. Jak vidíš, podle tohodle starého jsme jeli do těďka a nikdo se tomu moc nebránil, i když hlasy byly, dokud jeden z globálů nezačal bezhlavě banovat na základě prkotin a zbylí dva globálové na to jen chvíli čuměli jak vejři, protože bod (n) jim svazoval ruce a neměli v pravidlech podklad na to, jak akci zastavit a jedinné, co měli k dispozici bylo přesvědčit, což se nepodařilo. Přesně z tohoto důvodu došlo v návrhu k těmto změnám.
lajos píše: E- to přesouvání je výborná věc kolikrát jsem taky něco posr. a byl jsem rád že to někdo za mně přesunul, upravil a byl jsem za to vděčen, nu a teď se mi něco začíná příčit v krku a není to kost od ryby. Pokud přesouváním pomáháte novým starým členům je to krása ale jakmile se to používá k stahování rolety nad některými příspěvky kteří se nehodí do krámu, tak už to tolik výborný není. A bez upozornění? a nechcete nám rovnou vypíchnout oči aby sme zpětně nehledali ten bazdmeg včerejší příspěvek?
Takhle to ale bylo v případě neukázněných příspěvků praktikováno téměř od žačátku fóra, někdy hned, někdy se spožděním, jak měl ten který moderátor čas. Do návrhu to přišlo jen proto, aby si toho mohli být všichni vědomi. Ono to při vzplanuté vášní zaplácává kdejaké vlákno a snad si ještě vzpomeneš, jak ta vlákna vypadala a mnohdy končila. Podívej se například na vlákna Keg a Meg a Keg a Meg, jak rozbít fórum. Bylo to jedno vlákno, akorát jsem ho později rozdělil v momentě, kdy ho pár prudičů utopilo. Nynější přesouvání specielně z tohoto vlákna, ale i dalších, se týká přesně téhož. Kdo se v tom má pak orientovat?
lajos píše: Slávku že jsem na Anryho straně neznamená že cokoliv dělám pro něho za něho, jsem sprosťák sám za sebe.
O tom vím a taky si toho velice cením a děkuju Ti za Tvůj náhled.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Týden klidu a pohody

Příspěvek od rival »

Vlákno zamykám do 20.4. z důvodu "Týdne klidu a pohody".


rival - živý člověk
Zamčeno

Zpět na „Úvodní informace“