tesla základ testatiky?

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Tomas

Re: rezonance

Příspěvek od Tomas »

jeff píše:[

Dobrý den,
dokument na odkazu jsem četl, je to zajímavá idea. Praxe je složitější, nehledě nato, že podle popisu pro příjem VE musím vysílat, tedy takový VE by se mohl stát zdrojem silného rušení a byl by dohledatelný. Musí to být něco trošku jiného :cry:



Vysílat se opravdu nemá, moc to na sebe upozorňuje, i když to je třeba na frekvenci 1kHz. Niméně tento princip je životaschopný a pokud vím, tak i úspěšně funguje. Teoreticky jde všechno, ale jak by to vypadalo v praxi? Že nám tady po tom Teslovi nezůstalo víc jeho hraček :ethink:

Jeff
Včera jsem se o tomto principu bavil s jedním radioamaterem a ten mi potvrdil, že tento princip funguje. Měl podomácku udělanou anténu na 27MHz, přidělal ji na jabloň :) když vysílal ,SWR meřič mu ukazoval, že se vraci 70% vykonu a vysílačka pěkně topila. Na takovou anténu měl větší dosah, než na jinou profesionální, kde SWR měřič ukazoval, že se vyzáří větší výkon a antena byla přitom ve větší výšce. To je ta tajemná anténština :)

Moje představa o VE anteštině je antena s indukční reaktancí kolem 200kOhm a silný zdroj rušení. :idea: :idea: :?:
Jestli to bude fungovat měl bych dostat neco na způsob eliašova ohně. :?: :?:
Proti této představě je ale teorie anten, která počítá s impedancí volného prostoru 120*Pi=377Ohm, takže čert ví :evil:


Torontik
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 úno 2010 15:13
Bydliště: Ostrava

Re: rezonance

Příspěvek od Torontik »

Zdravím. Jsem tu nový a nevím jestli můj dotaz patří do tohoto tématu...

Našel jsem video: http://www.youtube.com/watch?v=uxQ99R4gOWY&feature=related

Vypadá to zajmavě. Není to jenom nějaký trik? Jak to funguje? Dík.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

Nefunguje. Kapadzemu vede pod pozemkem kabel VN a on tu energii v principu indukční vazby krade.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: re

Příspěvek od A(&F) »

spaceball píše:Nefunguje. Kapadzemu vede pod pozemkem kabel VN a on tu energii v principu indukční vazby krade.
... čus ... můžeš sdělit hodnověrný zdroj této informace ??? ... dík ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kapanadze

Příspěvek od jeff »

je zloděj! Krade elektřinu! Měli by na něj poslat komando z Čezu, to by se chudák asi divil.
Zmíněné video pochází nějak z minulého roku, kdy jak v Gruzii, tak v Abcházii bylo Ruské edbargo na dodávky elektřiny. Ve městech v noci temné ulice a kde měli otevřenou hospodu a svítilitam, tak jen díky generátorům. Prostě místní elektrárny nestačí krýt místní spotřebu, proto seswtavili několik takových podobných zařízení, která testují a provozují. Celé zařízení funguje na Teslových principech "příjímač volné energie" a i když nevím, jak to vlastně funguje, tak rozhodně ne na principu indukční smyčky nad vn kabelem pod zemí. Nebylo by špatné něco o tom zjistit, možná by stačily dobré překlady Teslových patentů o této problematice.

Jeff


Torontik
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 úno 2010 15:13
Bydliště: Ostrava

Kapanadze

Příspěvek od Torontik »

..
Naposledy upravil(a) Torontik dne sob 26 bře 2011 7:01, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: re

Příspěvek od spaceball »

A(&F) píše:
spaceball píše:Nefunguje. Kapadzemu vede pod pozemkem kabel VN a on tu energii v principu indukční vazby krade.
... čus ... můžeš sdělit hodnověrný zdroj této informace ??? ... dík ...
Ano, pokud mi sdělíš hodnověrný zdroj s vyjádřením vědecké komunity o prokazatelné (ne)funkčnosti Kapadzemeho
projektu s doloženým měřením vstupu a výstupu bez nebo v závislosti na jiném zdroji energie, pak i já si dám práci s
doložením své informace. ;)
jeff píše: ...rozhodně ne na principu indukční smyčky nad vn kabelem pod zemí.
Ta indukční vazba byla myšlena v principu, nikoliv otrocky. Teslovy stroje... je to možné...


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nikdo se nechytne?

Příspěvek od Jim68 »

Torontik píše:Bylo u toho i totoschéma: http://www.okennisusaky.cz/obr/Sch.jpg...
Tak co, elektrikáři - nikdo se k tomu nevyjádří? Jeví se to jako reálné? Já tomu holt nehovím :oops:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: re

Příspěvek od A(&F) »

spaceball píše:
A(&F) píše:
spaceball píše:Nefunguje. Kapadzemu vede pod pozemkem kabel VN a on tu energii v principu indukční vazby krade.
... čus ... můžeš sdělit hodnověrný zdroj této informace ??? ... dík ...
Ano, pokud mi sdělíš hodnověrný zdroj s vyjádřením vědecké komunity o prokazatelné (ne)funkčnosti Kapadzemeho projektu s doloženým měřením vstupu a výstupu bez nebo v závislosti na jiném zdroji energie, pak i já si dám práci s doložením své informace. ;)
... sorry, ... :D ... jen jsem se zeptal ... :P ... myslel jsem, že když to tak rozhodně tvrdíš, tak to máš buď ověřeno anebo čerpáš informace z "hodnověrných pramenů" ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Nikdo se nechytne?

Příspěvek od la »

Jim68 píše:
Torontik píše:Bylo u toho i totoschéma: http://www.okennisusaky.cz/obr/Sch.jpg...
Tak co, elektrikáři - nikdo se k tomu nevyjádří? Jeví se to jako reálné? Já tomu holt nehovím :oops:
No třeba rekombinace a možné je všechno. :D Stačí vzít dvě sondy ze stejného materiálu a píchnout do země deset metrů od sebe a naměří se určitě nějaké napětí a proud. :D A pak začnou otázky třeba ,průřez vodiče ,indukčnost vodiče,časování vn výboje a fůra dalších ,jinak je o tom celá část fora ovšem rusky,ale se zapnutou lištou toolbar v guglu to jde ,tady je peswiki
http://www.peswiki.com/index.php/Direct ... _Generator .
tento pán je v těch filmech taky http://alexfrolov.narod.ru/


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kapanadze

Příspěvek od jeff »

To schéma je už taky z doby minulé. Napájecí zdroj 1 - 3kV by mělo zvládnout trafo z mikrovlnky se svými 2kV, dioda asi taky, tlumivka ze zářivky, doufejme, že by mohla vyhovět běžná pro 40W zářivku, ale lepší pro výbojku cca 400W, kondenzátor pro impulsní režim a na 5kV, jiskřiště nastavitelné, vyrobit z mosazných drátů 4 - 5mm. Podivnost je první transformátor, který se má skládat z 5 jader starých TV vysokonapěťových traf. Druhý transformátor je běžný, jen není psáno, jaký má mít převodový poměr. Jeho primár má tvořit paralelní rezonanční obvod na 50Hz s kondenzátorem 20 mikrofaradů, na zkoušení by měl vyhovět i běžný typ na 1kV. Sekundární vinutí prvního trafa a primární vinutí druhého trafa jsou zapojeny v sérii a jejich druhé konce jsou uzemněny samostatně ve vzdálenosti 10m od sebe.
Nejdříve by se měla nastavit rezonance na druhém trafu, nejjednoduššeji změnou kondenzátoru 20M, druhá rezonance se musí nastavit na vstupním obvodu pomocí jiskřiště, případně změnou hodnot kondenzátoru 0,1M, nebo tlumivky. Je to dost nebezpečné zařízení, napětí může vylézt hodně vysoko, druhý transformátor by neměl běžet na prázdno. Je to zapojení, které mi nesedí, ale už jsem si zvykl na ledascos a pokud se to nevyzkouší, není o čem. Největší problém bude ten první tranďák, nezdá se mi, že by bylo 5 sekundárních VN vinutí zapojeno paralelně, i proudově by to nebylo skoro nic.
Nevím, třeba už v Temelíně nejedou na jádro a vedle vyhaslých reaktorů stojí obří transformátory využívající Kapanadzeho technologii :lol:

Jeff
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Nikdo se nechytne?

Příspěvek od A(&F) »

Jim68 píše:
Torontik píše:Bylo u toho i totoschéma: http://www.okennisusaky.cz/obr/Sch.jpg...
Tak co, elektrikáři - nikdo se k tomu nevyjádří? Jeví se to jako reálné? Já tomu holt nehovím :oops:
... https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=46571#46571 ... a dále ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kapanadze

Příspěvek od Ilem »

jeff píše: Největší problém bude ten první tranďák, nezdá se mi, že by bylo 5 sekundárních VN vinutí zapojeno paralelně, i proudově by to nebylo skoro nic.
Jeff
Chápal bych to spíš tak, že použili 5 jader, prostě vedele sebe, aby zvětšili průřez jádra. Ale vinutí jen jedno primární a jedno sekundární přes všechna jádra. Je to zvláštní řešení, ale podle toho obrázku bych to tak tipoval. Jen nevím důvod. Na 50 Hz není potřeba feritové jádro. Mohli by použít normální běžné trafo. Nedává to moc smysl. :?:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: kapanadze

Příspěvek od Elektro »

jeff píše: ... Podivnost je první transformátor, který se má skládat z 5 jader starých TV vysokonapěťových traf. ... Největší problém bude ten první tranďák, nezdá se mi, že by bylo 5 sekundárních VN vinutí zapojeno paralelně, i proudově by to nebylo skoro nic. ...
Pozri:
Tam je napísané: impulzný transformátor podľa typu zváracích oscilátorov. 5 jadier z TV VN transformátorov zložených spolu.
jeff píše:Druhý transformátor je běžný, jen není psáno, jaký má mít převodový poměr. ... Jeff
Pri ňom je napísané: výkonový transformátor (m.b. svaročnyj) môže byť zvárací.

Pozeraj schému s ruským popisom.
Podľa mňa minimálnu záťaž tvorí budiaci obvod po štarte pripojený na výstup.

Kto chce, môže si pozrieť aj
má to 13 častí.
Želám príjemný zvyšok dňa.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kapanadze

Příspěvek od jeff »

Taky mě to už Ileme napadlo, ale i kdyby ty jádra dal dohromady, tak namotat primár, jako v TV ja snadné, ale VN sekundár, nevím nevím, asi tam bude i jiný transformační poměr, čímž zase nevíme vlastně nic, jenom podle obrázku to, že primární vinutí má méně závitů, než sekundár. Nabízí se ještě jedna možnost a sice použít jenom jedno VN trafo za cenu menšího výkonu celého zařízení. Ferit asi bude mít své opodstatnění, protože se v primárním obvodu nachází rezonanční obvod s jiskřištěm, tudíž nebude o vf harmonické žádná nouze.

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“