Plasma CAR

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Návštěvník

Plasma CAR

Příspěvek od Návštěvník »

vlákno čisté - poo.

Ahoj Lajos,

som rád, že môžem čítať tvoje príspevky.
Trochu som rozmýšľal, či nejestvujú iné technológie, ktoré s minimom energie sú schopné rozbiť molekulu. Zdá sa mi že v akvaristike niečo také existuje. je to tzv. ozonizátor, vyvíjač ozónu. V
sklenenej trubici, zvnútra a zvonka potiahnutej hliníkovou fóliou, dochádza za prispenia vysokého napätia ku rozbitiu molekuly kyslíka na atómy kyslíka -ozónu. Nešlo by niečo také urobiť s vodnou parou. Je to značne blbé, ale prepáčte, niekedy mi v živote aj blbosť vyšla.

Ďalší nápad: čo tak použiť ultrazvuk na pomoc pri ,rozkmitaní molekuly vody. Myslím ako dplnok ku ZP.

Zdravím

sano


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Plasma CAR

Příspěvek od conny »

nejedna se o elektrolyzu plasmou pro vyvin vodiku,ale spise pro okamzite zapaleni smesi vodik+kyslik vznikle plasmatickym vybojem,proto zakladam novou vetev fora...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

how it works... ;)

Příspěvek od conny »

Princip tohoto rozkladu by mel byt pomerne jednoduchy..

Napeti na zapalovaci civce zustava stejne - tzn. v prvnich pokusech (viz. PDF) se nasobicem napeti (dalsi civka) nic nezveda. Na zapalovaci svicku se privadi DC napeti o vysi cca 300V (AC menic z 12VDC na 230V AC a diodovy mustek+kond).. Jakmile dojde k vyboji diky vysokemu napeti z indukcni civky, zapojuje se DC napeti do hry a zpusobuje oblouk/jiskru-inciovany jiz probihajicim vybojem.Tzn. 300V DC tvrdy zdroj+15kV mekky zdroj.Vysledkem je az 100x silnejsi jiskra ktera jiz dokaze rozdelit molekulu vody resp. vodni mlhy (FOG) na jednotlive atomy ktere nasledne ihnet zacinaji reagovat - vodik hori.

Tak nejak v jednoduchosti ma fungovat auto na vodik na principu plasmy. V PDF je vse detailne popsano, prikladam pro nahled par JPEGu..

UPOZORNUJI ze v techto schematech dochazi k takovym prutokum proudu na takove vysi napeti,ze jakykoliv kontakt s pokusnou sestavou zpusobi stoprocentni smrt!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Plazma

Příspěvek od roman »

Myslim ze 2A na 230V je malo. Milan pisal ze nameral pri zapaleni vody okolo 7A.
Roman


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

plazma

Příspěvek od lajos »

Existuje startér na výbojky 250-400W, dává nepřetržitou serii úzkých impulzů asi 1200V, má tři vývody (novější jsou dvouvývodové). Jsem dříve o tom referoval, že tímto zapalovačem napojené jiskřiště nad vodní hladinou spůsobuje velmi efektní výbuchy. Jen jsem pořád nedodělal měnič 12/200V, než mi odešel akumulátor tak jsem to dotlačil na 300W. Kdyby jste kupovali měnič, nezapomeňte že mají elektrickou ochranu proti přetížení, což by vám mohlo blokovat energii do jiskřiště kvůli strmému nárůstu odběru při zapálení oblouku.
Možná by chtělo dát menší převod u zapalovacího trafa, který v autě dává kolem 25kV a to se moc nelíbí ani VN diodám z mikrovlnky(jsou na 5kV, se závěrným U na 15kV), ani měniči, který s tím přichází do styku.
K přeskoku na svíčce s 1mm mezerou by mohlo stačit několik kV, zvlášť když ve válci bude vodní mlha.
Přiložím přehled VN diod, na moc velké proudy nejsou, já mám HVRX-ko z mikrovlnky.
Až dodělám měnič, vám ho předhodím, je s SG3525 a čtyři fety 60V/70A.Zatím jsem se nejvíc zapotil se scháněním feritu, ETD49 od fy Kaschke za 60,- a mohl by teoreticky přenést až 1200W, což na pěti centimetrové jádro by nebylo špatné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

plazma ...

Příspěvek od A(&F) »

Ahojky ... možná, že jsou diody na straně VN zbytečné, místo nich postačí jenom jiskřiště ... směrem ku "svíčce" si VN cestu "najde", ... ale NN se proti VN přes jiskřiště "cpát" nebude (skrzeva zapálený oblouk) ... A(&F)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Patent

Příspěvek od lajos »

Myslím že spalování vody mohlo fungovat již od roku 75 na základě patentu ve kterém měnič pracuje kdy má a je to správně provázáno se zapalováním, stačilo by to převést na moderní polovodiče a nemuselo by se bastlit zvlášť měnič a zlášť ostatní obvody. Samozřejmě ještě jsou další patenty podobného druhu ale spíš starší, stejně jako na měniče. To jsem se divil kolik jich je, když jsem se o to začal zajímat. Když se v tom člověk hrabe, zdá se, že málem na všechno je patent.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

AC menic

Příspěvek od conny »

Pokud bude dostatecny menic 12-230 300W a kdyz se "jemne" upravi ochrany,tak snad nebude zapotrebi bastlit vlastni.. Cena tohoto menice je radove 1250,- vcetne kraaasne hlinikove krabicky :)

No a pokud nebude,tak nezbyva nez laborovat a prejit k drsnejsi metode - viz. prispevek vyse.. Chvili pockej se stavenim vlastniho menice,dam vedet behem tydne jestli staci 300W a jestli alespon v podminkach "on the table" vznika jiskra + jak je videt na par videiich (priloha) by to mohlo byt dostatecne pro automobil..


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

měnič

Příspěvek od lajos »

Já ten měnič do 300W mám funkční a bez ochran, jsem ho zatěžoval s žárovkou tak že cistě odporová souvislá zátěž, v případě běžícího motoru to bude pulzní odběr max. 200Hz(6000ot/min ?). No musím ho dodělat ještě do nějaké krabice a ostatní drobnosti. Jak říkám u kupovaného měniče se tvrdě zajímat o charakteristiku ochrany, škoda 1300 korunek.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

docela zajímavý....

Příspěvek od Mim »

Docela mě to překvapilo. Děkuji Lajosovi za patent. Dobrý čteníčko. Až dodělám jedno, zkusím i tohle.


Však ono to půjde!!!
ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Pulzy

Příspěvek od ElabsVracov »

Zdravím, Lajosi, asi jsi se trošku seknul, ale na 1 otáčku kliky potřebuješ 4x přerušit napájení, takže máš 4imp./ot, při 6000ot/min. to je 100ot/sec., to je 400 pulzů za sec., tj. 400Hz. Abys při 400 Hz zapálil oblouk tak potřebuješ nejmíň 7A při 300V/5kV napájení. Použil jsem trafo ze zapalovače pro výbojku, napájení přes fet 320V ss, řízeno TL494kou, napáječ přes 10diod KY712 (úbytek celkem 7V), výstup z trafa přes 2 násobič přímo na svíčku. (Násobič se může zkratovat bez vlivu na budící trafo) Proudové pulzy na svíčce 7A/313V/8kV měřák špiček ukazoval max. 43A/314V. Takto se zapaluje voda perfektně. Trafo jede na 17kHz, TL494 řízena magn. snímačem v rozdělovači. žádný vodík není třeba a !!nic se neopotřebovává!! teda kromě svíček, ale to je zanedbatelné.


Peter

Pulzy

Příspěvek od Peter »

Poměr otáček přerušovače k otáčkám kliky je 1:2. Platí to u čtyřtaktu, takže Lajoš má pravdu.
200 Hz je správná hodnota.
Zdravím všechny.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Těch 200 Hz jsem si pamatoval z dob stavby tyristorového zapalování, důležité je že zátěž měniče nebude statický ale pulzní v řádech několik set Hz, pak měnič může mžikově dodat větší špičku výkonu.
Díky Elabs za popis, musím to domyslet, mladší generace odkojená od začátku s lepší souč. základnou a možností učit se elektroniku, na mě vždycky má, obzvlášť u měničů. Párkrát jsem uvažoval o koupy knížek "Spínané zdroje I,II,III" ale nikdy k tomu nedošlo (je to taky slušná cena).
Ten zapalovač od výbojky jsem se snažil rozpárat (je zalita výbornou hmotou), je v něm malý E ferit(E25?) a asi nějaký jednoduchý relaxační oscilátor. Dál jsem se nedostal. Než byl ještě funkční jsem na něm naměřil 1200V pulzi asi 1kHz.Je ale fakt že jak jsem již psal, že k zapálení jiskry má zapalovací soustava v autě zbytěčně vysoké napětí a nárokuje VN diody krajních hodnot. Je to vidět i na těch výše uvedených schématech.
Nechci říct že elektrická část plasmatického spalování je mi úplně jasná ale věřím že v průběhu zkoušek se dá dořešit.
Co mi není jasné: bude se muset vstřikovat(nasávat) horká pára popř. teplá voda? Dalo by se použít původní vstřikovací cesta u jednobodu?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

to A(&F)

Příspěvek od lajos »

Vynechání VN diody by mohlo fungovat, jen mám obavu že VN zapalovací napětí se rozdělí na obě jiskřiště (v poměru jejich délky) a tím ti na každé jiskřiště zbyde menší napětí a zhorší ti to podmínky zapálení jiskry vůbec.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: to A(&F)

Příspěvek od A(&F) »

... tak "hoď oba transformátory do stejné "fáze" ... a popř. nahraď "pomocné jiskřiště" nějakým odporem aby nešlo VN "do šlusu" ... na přeskok jiskry by to mělo stačit a NN se "sveze" po zapáleném oblouku od VN ... A(&F)


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“