Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Tak koukám, že jsem byl v pátek už pěkně přepracovanej . Až teď jsem si všiml, že jsi mi Gewo všechno napsal. Tak sorry. Naše diskuse stejně patrřila spíš do kavárny. A díky za kontakt.
Lubo, na Tebe jsem to nemyslel ve zlým, abyses pochlubil. Jen bych se rád dozvěděl co nejvíc podrobností.

Čekal jsem, že někdo zareaguje na myšlenku elektrostatického "rozlučovače", ale žádná odezva. Tak mi to buď zdrbněte, nebo pochvalte, ať vím, jestli je to blbost.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odpovím si sám.

Příspěvek od Ilem »

Už jsem to našel, jde to, je to v jiné části thoto fóra. Stačí použít správné slovo - separace


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Nováka....

Příspěvek od Mim »

Ten vyvíječ je hodně dobrý...alespoň podle fotek....jsem zvědavý na pokračování....Držím palce... :P


Však ono to půjde!!!
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

jen tak dál

Příspěvek od kutil »

Seš dobrej, jen tak dál.
Zatím nemám tak konkrétní výsledky ale až budou, tak se taky přidám
Vydržať Honza


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Novák

Příspěvek od Iv »

Dobrý!Zkus zapojit elektrody zatím pokusně - + - a to tak,že každou - budeš napájet ze samostatného pulsáku.Ovšem záleží jaký máš výstupní tranzistor,když tak dudeš muset přepolovat,aby byl střed -.Tím získáš dvě jednotky v jednom a bude chaos jak řemen.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pekelný stroj

Příspěvek od jeff »

S těma dvěma vyvíječi napájenými různými frekvencemi je dobrý nápad, tam skutečně musí docházet vlivem i malých nepřesností k velkým interferencím. Nezkoušel jsi oba výkonové výstupy zapojit paralelně? Vyžadovalo by to asi přesné naladění obou sekcí, ale vliv by to mělo největší. Trochu by se to hádalo vždy, nedá se nic dělat, taky to musím zkusit.

Jeff


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Novák

Příspěvek od Merlin »

Iv píše:Dobrý!Zkus zapojit elektrody zatím pokusně - + - a to tak,že každou - budeš napájet ze samostatného pulsáku.Ovšem záleží jaký máš výstupní tranzistor,když tak dudeš muset přepolovat,aby byl střed -.Tím získáš dvě jednotky v jednom a bude chaos jak řemen.
Ano. Chaos, to je ono. Ale pod ním, na pozadí, musí ležet nějaký řád, jinak není kontrast a nelze mluvit o chaosu.. ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Pokud se dobře pamatuju ze školy, Výkonové CMOSy nejsou moc vhodné na vysoké frekvence. Mají velkou kapacitu řídící elektrody. Lepší bude asi klasický bipolár, ale dobře spočítat pracovní bod, aby se nedostával do saturace. (to info ber prosím s rezervou, protože ve škole jsem byl před 20ti lety a CMOSy tenkrát začínaly - budu se na to muset ještě někde podívat)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

555 - CMOS - to jo, myslel jsem, že máš problém s výkonovým stupněm. Tam chodí CMOSy slušně do 500 kHz a bipoláry do 2 MHz - ověřoval jsem to na datasheetech (možná jsou některé vyjímky, nekontroloval jsem vše).


"Dum spiro spero"
Ciceron
golan
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: úte 18 črc 2006 17:48
Bydliště: Liberecko

Re: pekelný stroj

Příspěvek od golan »

Jeff píše:S těma dvěma vyvíječi napájenými různými frekvencemi je dobrý nápad, tam skutečně musí docházet vlivem i malých nepřesností k velkým interferencím. Nezkoušel jsi oba výkonové výstupy zapojit paralelně? Vyžadovalo by to asi přesné naladění obou sekcí, ale vliv by to mělo největší. Trochu by se to hádalo vždy, nedá se nic dělat, taky to musím zkusit.

Jeff
To není nápad ale skutečnost kterou provozují na http://oupower.com /VIZ PROJEKTY
udělal to bob boyce nebo chris ted už nevím má tam 3 frekvence hafo 555 hafo mosů apod.
Nevím pánové proč vynalézáte něco co už tu dávno je!

OBECNĚ
To jsem snad jedinej co infa tahá z dobrých webů-proč zbytečně vymýšlet něco ...není lepší navázat na úspěšné/TÍM MYSLÍM ÚSPĚŠNÉ/ projekty a zdokonalovat je proboha to co se tu prezentuje není nic nového nebo nemám pravdu?
Chcete udfělat el-lýzu?Nespoléhejte na jeden zdroj který se nedá ověřit.
Kdo stavěl zp-xx z wm magazínu?Já ano a nic sice jsem o tom psal ale bez osciloskopu ani ránu a stejně 2 555 měly lepší výsledky při mA spotřebě.
Urazil jsem někoho?At napíše pokud ano,ale někdo tu psal o nějakém webu kde se lidi normálně baví pomáhají jiným nejedná se o scifimatasmasgorie ,tím měl na mysli to co jsem jednou uvedl já.

Adminovi jsem poslal nějaké věci které zde nezveřejnil proč asi mě je to jasné vypadá to jako by bylo bráněno pokroku?Vůbec ne jde o podstatnější věci které jsem někde nakousl.
golan


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro golana....

Příspěvek od Mim »

Taky mám pocit, někdy....že někteří lidi málo čtou a vzdělávají se....ale opakování je matka moudrosti a ne všechno, co je na netu je pravda. :lol: Ono, papír a net snese všechno. Praxe je někdy dooost odlišná. :piss:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pekelný stroj

Příspěvek od Merlin »

golan píše:
Jeff píše:S těma dvěma vyvíječi napájenými různými frekvencemi je dobrý nápad, tam skutečně musí docházet vlivem i malých nepřesností k velkým interferencím. Nezkoušel jsi oba výkonové výstupy zapojit paralelně? Vyžadovalo by to asi přesné naladění obou sekcí, ale vliv by to mělo největší. Trochu by se to hádalo vždy, nedá se nic dělat, taky to musím zkusit.

Jeff
To není nápad ale skutečnost kterou provozují na http://oupower.com /VIZ PROJEKTY
Věř mi, že mám doma v tomto směru opravdu gigantickou databázi. Je v ní spousta smělých projektů. Jakmile ale dojde na skrutinium, ukáže se, že je to bublina... Důvěřuj, ale prověřuj. To, co je někde na webu nemusí fungovat, stejně tak, jako hafo US patentů! Jsou snad ty nápady lepší jen proto, že jsou v angličtině? Můžeš nám sem některý z nich detailně přeložit?

Na okraj: ZP-10, 20 NEJSOU určeny k "pohonu" vyvíječů. Jsou to zkušební generátory, jimiž jsme se pokoušeli najít správné frekvence. Dnes už je JISTÉ, že žádné takové frq. neexistují. Každý jeden vyvíječ se chová jinak, není to konfekce. A co se týče zmíněného postupu - ANO!

Příroda nemá ráda pravé úhly!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Souhlas s Gewo....

Příspěvek od Mim »

Už jsem to na tomhel fóru několikrát napsal a zase to bude stejné....Vše se odvíjí od kvalitně udělaného, spočítaného(alespoň, co se týče maximálního tlaku, kapacity atd) elektrolyzeru. To je základ celé technologie. Byla zde popsána řada různých návodů. Zkuste to od samého počátku. Dejte si do vody dvě desky nerezu..... připojte na ně z počřátku 12 volt z autobaterie a začněte je vzdalovat od sebe....(nebo přibližovat) pak upravte vodivost (soda, hydroxid draselný, hydroxid sodný, sůl) a znovu. Změřte si teplotu roztoku po určitém čase. Hle takhle se chová elektrolýza. No a pak pulzní zroj. Totéž a dokola, pouze s tím, že je lépe si to ohmatat. .....Můžete ladit a ladit....Ale i chápat! :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Golana

Příspěvek od Ilem »

To o těch fórech, kde si lidé pomáhají jsem psal já. A myslím, že se to od té doby hodně zlepšilo.
Sám prohledávám net, a hledám, co je kde o efektivním rozkladu vodíku. Ta ky jsem nechtěl vymýšlet vymyšlené. Ale teď vidím, že než bych všechno přečetl a přeložil do češtiny, měl bych vousy jak svatební závoj.
Pokud je v Tvých silách všechno přečíst, vyselektovat plevy a udělat z toho nějaký rozumný souhrn toho, co už jiní vymysleli - sem s tím. Možná uděláš záslužnější práci, než ti, kteří po nocích čuchají vodík, aby nás posunuli dál (to myslím ve vší úctě). Já na to nemám a už bych si taky rád začuchal trochu vodíku.
Ilem.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Golana

Příspěvek od Merlin »

Není to nutné Ileme, všechno podstatné tady JE! Včetně těch chyb, co po světě dělají jiní. Pomáhat si neznamená vést někoho za ruku. Tady to je proces, kterým si musí každý projít, můžeš jen naznačit cestu. A to je přesně to, co o dva příspěvky výše napsal Mim. Teorie se dají odvozovat jen z empirických výsledků, jinak je to mlácení prázdné slámy.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“