Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Milan

Příspěvek od lajos »

Tak něco provozního, napájí se to z DC 12V ? Max. příkon? vývyn odhadneme. Jestli by to šlo použít v autě v plném rozsahu jako palivo? Maximální spotřeba vody za jednotku času?


Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Re: Milan

Příspěvek od Mikrasoft.cz »

Ano, napájení je 11-15V DC
Příkon (Výkon) max. 10+5+5A / 20+10+10A
pH roztoku se nevyrovnává, pH se mění reakcí (nerovnoměrné rozložení kationtů a aniontů má za následek změnu pH, vodivost a tím kompletní změnu všech vlastností roztoku) a vyrovnává se nastavení optimálních vlastností proudu (signálu) v závislosti na aktuálním pH roztoku.
Vývin plynu 10-100x účinnější než elektrolýza. Vyvíječ START slouží k otestování správné činnosti a pro vlastní aplikace malého rozsahu. K pohonu auta je zapotřebí mnohem víc, například standardní zapalování auta není schopno plyn pod tlakem zapálit - k tomu existovalo plasmové zapalování Extreme III, viz dřívější příspěvky. Plyn z vyvíječe je také potřeba chemicky upravovat, viz příspěvky týkající se uhlíkové reakční komory.


Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Hodně dlouho jsem tu nebyl.

Příspěvek od Karel IV »

A koukám, je to teda síla.
Vývin plynu 10-100x účinnější než elektrolýza. Vyvíječ START slouží k otestování správné činnosti a pro vlastní aplikace malého rozsahu. K pohonu auta je zapotřebí mnohem víc
Když si koupím bazmek za 130000! Předpokládám, že cena je bez DPH, tak si dovolím položit otázku: K čemu mi bude dobrý. K otestování správné činnosti? To by snad za tyhle rupie mělo být otestováno. A pokud se k pohonu auta nehodí, k čemu se tedy hodí, když repzentuje cenu vyšší, než luxusní ojetý automobil, např.
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ia/7948613
Tak to kdyby mi mohl autor nastínit, byl bych mu povšetečný.


Ohne Bier geht´s nicht
Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Re: Hodně dlouho jsem tu nebyl.

Příspěvek od Mikrasoft.cz »

Tvoje dotazy už byly zodpovězeny, stačí si přečíst příspěvky na předchozí straně.
1. Tobě bude dobrý nejspíš jako zmíněné těžítko na stůl, jelikož lidi kteří tyto systémy kupují již vědí co s nimi a takovou hloupou otázku by z úst nevypustili.
2. Cena bez DPH už také byla vysvětlena. Neplátce DPH nepřipočítává k ceně 20% DPH, ale cenu uvádí s daní 15%, která je vždy součástí udávané ceny.
3. Otestováno samozřejmě je, otestování je myšleno jako opakované testování ručně/automaticky nastavených parametrů systému vizuálním pohledem na vyvíječ či okolní systém.
4. K pohonu auta, kromě jiných aplikací, se tento systém samozřejmě hodí, avšak k pohonu auta nestačí jeden díl sám o sobě. Kanystr benzínu a čtyři kola také nestačí k ježdění po silnici. Tento systém nahrazuje pouze "kanystry s benzínem".
5. Uvedený příklad luxusního vozu není moc vhodný, jelikož se jedná o vozidlo na protiúčet. Cena uvedeného vozidla je cca o 50% vyšší než tento systém.
6. Tento systém není určen pro svátečňáky s kloboukem, ale pro progresivní, ideálně nepřetržité používání. Při nepřetržitém provozu se cena kompletně celého systému i s ostatními náklady (montáž apod.) vrátí za pár dní.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

no dobře,

Příspěvek od jarda ovčák »

Já si to teda fakt koupím, enem furt netuším, co mi to přinese.
V prasátku tyhle krejcary najdu, ale ať čtu jak čtu, nic nevím.Zkus mne jako tupého nevzdělaného zákazníka poučit, co mi to zařízení přinese. Víc nežádám. Nejsem tak dobrej jako ostatní, takže si toho tolik nedomyslím.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: no dobře,

Příspěvek od lajos »

Jardo ty začátky s Milanem jsou vzdálené časově i stránkově, nepamatuji co se tehdy umazalo ale pamatuji o co šlo.
Nejlepší by to bylo pro tebe to probrat vzdálenostně nejblyžším starším členem.
Milanovy se nedivím, těžká práce až nahovno někoho o něčem přesvědčovat než to rovnou prodat někomu kdo ví o co kráčí.
Karel 14-tý je dobrý příklad, nebo si dělá fóry, nebo přišel sem trochu po Milanových vynálezech, nebo rok je v hajzlíčku a vzbudil se ze zimního spánku a ještě se nerozečetl(já kretén se ptám o stránku před na DPH).
Milane, prosím tě, mučím rezonančně plazmové zapalování (nebo co?). Kondík 470pF paralelně se svíčkou s nulovým odporem. Mohlo by toho zapálit trochu víc než klasika. Je to tady o dvě položky níže Plazma CAR


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Hodně dlouho jsem tu nebyl.

Příspěvek od Mim »

Chválím Milana, za "rozpoutání boje- aktivity" Zkusil to jinak....ale má někdo jiný šanci? Řešení není o lenosti, ale o zkušenostech a pokusech...dal jste někdo tomu tolik, že si to dovolíte prodávat pod vlastním jménem? Asi ne....
Ať je to jakkoliv má odvahu, píli a možná něco dalšího, co postrádáte.... Zase někoho naseru, ale je to tak....Kdo z vás kromě keců něco předvedl.....Milane drž se, ale nějaké ty parametry by možná měly být uvedeny , alespoň o trochu více než uši, co čouhají z klobouku.....


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Bulganin
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: pát 16 říj 2009 20:34
Dostal: 1 poděkování

Za pár dní?

Příspěvek od Bulganin »

Při nepřetržitém provozu se cena kompletně celého systému i s ostatními náklady (montáž apod.) vrátí za pár dní.
Za pár hodin. Ale koupil jsem to u konkurence, s lepší účinností a za zlomek ceny.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Za pár dní?

Příspěvek od lajos »

O této konkurenční a zřejmě tajné válce jsem ještě neslyšel? Pouč nás trochu ať si rozšíříme obzory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...pro mikrasoft...

Příspěvek od martin11 »

...mikrasoft napsal...
..." pH roztoku se nevyrovnává, pH se mění reakcí (nerovnoměrné rozložení kationtů a aniontů má za následek změnu pH, vodivost a tím kompletní změnu všech vlastností roztoku) a vyrovnává se nastavení optimálních vlastností proudu (signálu) v závislosti na aktuálním pH roztoku...." konec citátu

....ano tomu rozumím....ale tedy , proč se o tom tedy vlastně píše v popisu přístroje...???....jsem nepochopil.....rozkládám vodu....mění se pH...
....mění se vodivost roztoku / vody +něco ????/ ...elektronický obvod měří velikost proudu a tuto velikost proudu upravuje na příslušnou hodnotu vhodnou k rozkladu....protože vody ubývá...tak se automaticky doplňuje, pH sice kolísá ale elektronika to vyrovnává.....v podobě změny velikosti proudu...
...sečteno a podtrženo.....už tato věta ...automatické vyrovnávání pH... je informace podvodná....tedy nepravdivá... a má ve svém důsledku zvýšit atraktivitu celého zařízení..../ pH se vůbec nevyrovnává...!!!!/
...protože nejsem nic..../ karkulka červená :oops: / tak mě můžeš nabulíkovat v popisu cokoli....ale zjevný bláboly i pro amatera by tu být neměli....s pozdravem a úctou k tomu přístroji zdraví martin11 :lol: p.s. martin 11 :lol: je výtvarník a grafik = netechnik = kč :oops:
...a že jsem zkostruoval MM je náhoda....to se někdy stane... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Hodně dlouho jsem tu nebyl.

Příspěvek od NAVAR »

Zde bych si dovolil souhlasit s Mimem. Je to o práci a většina lidí jenom kecá (včetně mne). Kdyby ta "krabička" nestála 100tis ale 1000kč určitě by spoustu lidí drželo pysk, měli by to doma a škrábali se třeba blahem na břiše. Pokud je samozřejmě funkčnost zaručena. Jediný co bych vytknul tak je technický popis za ty peníze. Jsem bohužel jeden z těch co bez obeznámení s detaily nekoupí ani rohlík. :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Presumpce viny

Příspěvek od Jim68 »

Pánové! Ubohý Mikrasoft Vám tu nabízí vyřešení všech Vašich problémů s VE a Vy, i když o jeho technice nic nevíte, mu to haníte? Bulganin to řekl správně: zaplatí se za pár dní!!! Takže cena je daná trhem. Pokud to koupíte a bude to fungovat, neprohloupíte.... ;) :roll: .
Já bohužel vodík na nic nepotřebuji, ale už vidím vyvíječ s nějakým spalovacím zařízením na vodík a s generátorem, jak děsí sousedy, kteří jsou na mě připojeni a kupují si proud....
Tak to prostě chodí - někdo to má a někdo nee. :oops:


Jim68
Be happy!
Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Re: Za pár dní?

Příspěvek od Mikrasoft.cz »

Ano, o veliké konkurenci v tomto odvětví vím, sám osobně jsem měl příležitost navštívit hned několik firem, které mají velmi podobný produkt. Jedna firma, která se mimochodem často zmiňuje i tady na fóru, dokonce vlastní kompletní funkční prototyp vodíkového kotle, který stačí zapnout, přivést studenou vodu a teče z něj horká. Zjistil jsem, že mají v plánu během roku jej uvést na trh jako kompletní komerční produkt, to bude další boom. Zpracování konkurenčních systémů je sice děsné - čínské skřípavé nedosedavé plasty, které se na sluníčku roztečou, ale pro desku elektroniky a výslednou funkci už to prakticky žádný rozdíl nenese. Správně podotknuto, cena je dána trhem - náklady na vývoj, výrobu, dopravu dílů, díly a součástky, nějaká minimální marže... Ceny součástek a dílů jsou stanovené a když se sečtou, je výsledná cena taková, jaká je. Na tomto systému se napakuje několik desítek firem, takže je systém i nezanedbatelnou podporou malého a středního podnikání u nás :)
Zdraví Milan.


Uživatelský avatar
huhu1235
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 24 zář 2008 14:30
Bydliště: Blava ne?? :)

Re: Za pár dní?

Příspěvek od huhu1235 »

Takze vzhladom k tomu ze som nedostal od Mikrasoft ziadnu odpoved... na co som sa pytal, neostava mi nic ine ako si to nekupit.... a ist svojou cestou :lol:
Mimochodom...
6x mikrokontroler = cca 5x18 eur = cca 100 eur http://www.gme.sk/sk/mb90f352spfm-lqfp64-p979-037.html
+ nejake kondiky, odpory, diodky a pod... no nech je to za elektroniku ked zoberem aj nejaky ten zdroj s trafom.... 300 eur... (a to som fakt ze prehnal)
+ krabica,konektory a gombiky..... no nech nezerem 100 eur
+ plosak,pajka,lak cca 30 eur
+ softver cca 80eur http://www.gme.sk/sk/pic-pickit-2-p752-661.html
+ praca (no dobre tak cca 1 tyzden) 40hod x 30 eur = 1200 eur
suma sumarum 100+300+100+30+80+1200 = 1810 eur = 46 533 czk :idea: coool uz som to vypocital :roll:
zabudol som na Know-how :evil:


Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Re: Za pár dní?

Příspěvek od Mikrasoft.cz »

Spočítal jsi to moc hezky, jen taková malinká drobnost... píšeš softwer 80eur a dáváš odkaz na programátor, to je sice hezký že si ten procesor máš čím nahrát, ale víš kolik stojí hodina programování? Ten program mi do klína z nebe nespadnul... a to nemluvím o tom že jich tam je 5 které musím mít sám a jeden už dodávaný s čipem :-D


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“