Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Omluva!

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Mim píše:--- Mám ještě dost silné křeče....(už druhý den) a snad do večera to bude lepší. Zatím mi dělá potíže i sedět u complu.... :cry:
... na to jsou dobrý noťasy s bezdrátovým připojením, ty si tam můžeš vzít sebou :D :D :D , ... promiííň, ... nezlehčuji, vím dobře o čem mluvíš, ... brzké uzdravení a klidné "bříško" Ti přeji ... A(&F)


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Díky za podporu!

Příspěvek od Mim »

Chlapci díky! :lol: Už to snad bude lepší a budu se moci angažovat. Do dílny jsem dneska ani nešel. Zítra ráno zase budu zkoušet. Vymyslel jsem ale ještě jedno zlepšení, tak uvidím a pak i vy. Samotného elektrolyzeru se to ale už netýká. Ten snad mám již domakaný. Zítra ahoj. Mim :wink:


Však ono to půjde!!!
ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

Díky za podporu!

Příspěvek od ojozo »

uz som si myslel ze dopadnes ako S.Meyer :-)))


Návštěvník

Re:

Příspěvek od Návštěvník »

ZDRAVÍM MIME TAK SEM SE KONEČNE ZAREGISTROVAL(PŘÍTEL)TAK JAK JE?PTAL SEM SE NA TY ELEKTRODY JESTLI VADÍ,ŽE BUDOU LESKLI JO A NEBUDE TO DĚLAT NĚJAKEJ PROBLEM POKUD BUDOU PŘIVAŘENÝ CEOČKEM?


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro PŘÍTELE...

Příspěvek od Mim »

Jiné sekci jsem to psal.... :lol: ale nevadí, ještě jednou. Lesklost elektrod jsem vyřešil tak, že jsem je křižně poškrábal flexou. Trochu to má vliv. Co se týče svařování, tak to nevadí, pokud je to svaženo nerezem. :lol: a to předpokládám máš? :lol:


Však ono to půjde!!!
Návštěvník

Re: pro MIMA

Příspěvek od Návštěvník »

TY A NEBUDE LEPŠÍ KDYŽ BUDOU LESKLY ŽE SE TEN VODIK NEBUDE NA TĚCH ELEKTRODÁCH DRŽET.JO A VAŘIT TO BUDU NEREZEM NEBOJ.JO A TY 2mm MEZERA MEZI ELEKTRODAMA TO SE MI ZDA DOST U SEBE.


PŘÍTEL

Re:

Příspěvek od PŘÍTEL »

JEŠTĚ TO S TÍM PŘIHLAŠOVÁNÍM MOC NEUMÍM.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro PŘÍTELE

Příspěvek od Mim »

S tím přihlašováním to tedy fakt zjevně neumíš. :lol: Nejprve se musíš zaregistrovat, což nejsi. :cry: Rival ti jistě pomůže, když se ho zeptáš.
Jinak - vodík a kyslík se na elektrodách tvoří a proto pokud není opravdu razantní náběh pulzu, nebo proudu, chcešli, elektrody se obalí bublikami. Tím elektrody v podstatě izolují a snižují vytváření směsi. :wink: Proto ty ne zcela hladké jsou lepší. Jestli ti takové vysvětlení stačí. Co se týče vzdálenosti elektrod, zase záleží na zapojení elektrolyzeru, úpravě vody, respektive její vodivosti a také množství vody v nádobě elektrolyzeru. To není tak zcela jednoduché. Musíš zkoušet. :lol: Já mám elektrody vzdáleny od sebe tři milimetry a bipolární typ elektrolyzeru. Tj, že připojeny jsou jen krajní elektrody. Ty mezi jsou volné a postupným nabitím celé buňky dovhází k tomu, že na každá strana vnitřní elektrody se polarizuje jinak a tak na jedné straně se uvolňuje kyslík a na druhé vodík. :roll: Doufám, že to pro počáteční vysvětlení stačí. :idea:


Však ono to půjde!!!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

lesk elektrod

Příspěvek od lajos »

V pdf D16 (waterfuell na netu i tady si můžeš najít) říkají lesklé povrchy zdrsnit (asi s jemným smyrkem)) a pak desky dával na tři dni do acetonu. Nic si z toho nedělej, řekl bych že v rámci začátečných pokusů s elektrolýzou se ti povrch elektrod se stejně zdrsní. Hm, v tuto hodinu mám desáté pivo, tak že za správnost neručím, jdu si vás číst dál.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Mima

Příspěvek od Merlin »

Vyvíječům tohoto typu se říká kaskádový splitter. Když je v kaskádě zapojeno - dejme tomu 11 elektrod - tak, že připojená je pouze první a poslední, funguje to jako dělič napětí. Mezi elektrodami naměříme napětí zdroje/10. Tedy např. při 220V na krajních elektrodách bude mezi jednotlivými sousedícími elektrodami po 22V.

Pokud odebíráme obě složky elektrolýzy současně a nikde nám do zařízení neleze vzduch, je to naprosto bezpečné, čistá směs, Brownův plyn, nebouchá, pokud se k ní nevloudí další kyslík. Necháme-li tuto směs shořet v uzavřené nádobě zjistíme, že obsah ve skutečnosti implodoval a zůstala voda. (Brownovým plynem lze svařit či přivařit všechno ke všemu, třeba sklo nebo kov ke kusu pískovce, atd.) Čistý vodík sám o sobě není nebezpečný, záleží na směsi. Zeppelin Hindenburg s obrovskou zásobou vodíku neexplodoval, ale prostě shořel. Bylo tam málo kyslíku. Ale všechno co je nad poměr Brownovy prostě bouchne...

Z fotek tvého zařízení jsem vypozoroval, že rozvody patrně obsahují příliš mnoho vyrobeného plynu. V tom případě doporučuji umístit mezi dávkovací membránu a vyvíječ nejen "probublávací komoru, ale navíc ještě bezpečnostní uzávěr vyrobený z brusného kotouče, který slouží jako propustná stěna. Výhodou je, že nedojde k zášlehu do přívodů a vyvíječe. Staré motory rády střílejí do sání...
Podobné zařízení, do kterého vnikal sekundární vzduch (bylo z papiňáku, a přesto...) bylo příčinou demolice garáže. Okno o dva metry opodál a vrata vylétla ze závěsů... Přítomného, který byl takřka v epicentru pak v nemocnici vyzdobili asi 60 stehy... Není to žádná sranda.

Vodík je prevít, který proniká i sklem. Většina kovů se po dlouhodobějším vystavení vodíku začíná drolit, zejména to platí pro aluminium. Ta dávkovací membrána není dobrý nápad... opravdu dlouho nevydrží. Motor je po pokusech třeba protáhnout benzínem, jinak všechno beznadějně zreziví.

U motoru na vodík je nesmírně důležité časování ventilů. Důvod je prostý. Po zážehu dojde k silnému ohřevu směsi vodíku a nasátých atmosférických plynů a jejich tepelné expanzi, ale nedojde k přetlaku vyvinutých zplodin jako tomu je u uhlovodíkového paliva. Ihned na to pak dochází k implozi, která ovšem zůstává nevyužita, protože už se otevírá výfukový ventil. Zpožděným otevřením výfukových ventilů lze získat energii navíc. Tato okolnost, vzhledem k poznatku se spalováním v uzavřené nádobě, je logická, ale málo známá.

Využití sil kolem "spalování" vodíku je ten nejprimitivnější způsob získávání energie. To, co využíváme, je jen zlomek toho, co bychom mohli využít. Zkuste se zamyslet nad celým průběhem reakce, a co se vlastně stane. Zjistíte, že u dvou plynů, které se za normálních okolností nesloučí, po inicializaci nepatrným množstvím energie (elektromagnetického vlnění - protože tím je i oheň) dojde k spontánnímu procesu, anomálii, na níž se podílí energie z celého okolí. Došlo k porušení rovnováhy, a to nikde ve vesmíru nezůstane bez odpovědi.
V časové lupě to vypadá tak, že se vlna energie z okolí přihrne do jednoho bodu, aby centrum anomálie uzavřela do jakési "kapsle". Okamžik kdy k tomu dojde vnímáme jako záblesk. A tady, těsně před dosažením tohoto bodu je skryta skutečná energie! Kdybychom tomu, co se řítí do epicentra dokázali nastavit hráz, bylo by vyhráno...

Zbytek už je jen důsledek tepla a primitivním způsobem využitá expanze ohřátých atmosférických plynů. Foukání na větrník... parní stroj...

Zůstane nám voda. Věda tomuto procesu říká "entropie" - úpadek, přeměna něčeho hodnotného v méně hodnotné (složité). Hmm... Takže mám hromadu cihel, písek a vápno, přivalí se spousta zedníků a s použitím energie postaví zeď, která pak má, podle vědeckých závěrů, menší hodnotu než původní volný materiál. Jde vám to na rozum?

Příjemné hodiny nad přemýšlením...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

ProGewo .....

Příspěvek od Mim »

Zdravím, pane spisovateli.... :lol:
Vážím si Vás, ale musel bych Vám v mnoha věcech oponovat. Bohužel jsem se vrátil teď a nemám sil. Pokusím se zítra navázat. 8) Jinak, spoustu věcí je zcela jinak, než na původních obrázcích. Skoro se všemi eventualitami jsem počítal. Membrány jsou s nerezovými středy a povrch upravený...rozvod i elektrolyzery zcela jiné. Příště bych chtěl diskutovat o Vašem příínosu.... :wink: Zdá se mi poněkud plochý....(WM Magazín)
Jsem rovněž absolventem vojenské vysoké školy, ale nemyslím si, že by nám mozky nevymývali málo.... :lol: Těším se na diskuzi. Ale i tak, díky, že jste si nás všiml....Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ProGewo .....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Jsem rovněž absolventem vojenské vysoké školy, ale nemyslím si, že by nám mozky nevymývali málo.... :lol: Těším se na diskuzi. Ale i tak, díky, že jste si nás všiml....Mim
Jup! A už jsem doma! Teplice! Kdysi jsme spolu vedli dost dlouhý rozhovor po telefonu ;) Nebo se mýlím?

Povídali jsme si tenkrát o boosteru k Meyerovi; jestli jsi ho postavil a dostal to do rezonance, pak tvému tvrzení věřím. A je mi jasné, žes pochopil... ale jednou s tím budeš muset ven, anebo ... 8)

WM magazín je zkrátka takový jaký musí být, aby se udržel. Bohužel. V podstatě ho od roku 2001 sponzorujeme, a ví Bůh, že by ty finance byly potřebné jinde... Na druhou stranu z něj nechceme udělat další Amatérské rádio... a momentálně nevidím nic konkrétního o čem by bylo vhodné psát. A rozepisovat se o teoriích a dalších nefunkčních patentech jen proto, abychom vyhověli? Bylo by to fair? Nebo mám zase zveřejnit něco, čím si nějaký filuta vypálí díru do stolu... :D

Lifter se nám jevil jako bezpečný a postavil si ho i můj malý kluk. A hle, on nebyl. Ten tvůj výpad se rovná logice Amíků, s níž je na každém igelitovém sáčku povinně nápis - "Nedávejte si tuhle věc přes hlavu, mohli byste se udusit!" Nebo: "Nikdy nepoužívejte mikrovlnku k sušení domácích zvířat po koupeli" :D A nad každou zásuvku umístíme varovný nápis: Pozor, to, co je uvnitř není vidět, ale když na to sáhnete hřebíkem, může vás to zabít!

Takže, uvedeme plný popis boosteru k Meyerovi, ano? A budeme čekat kdo jako první vyletí do vzduchu, abys mi to pak mohl přátelsky předhodit jako zásluhu? Ta věc NENÍ zralá k zveřejnění. Smyslem je vypustit něco, co si může postavit každý s tím, že tím neohrozí ani sebe, ani nikoho jiného. V opačném případě by to byla vítaná příležitost k spuštění honu na čarodějnice. O tom nepochybuj ani sekundu.

Ty neneseš svou kůži na trh (ani zde neuvádíš své jméno) já ano, můj nick je stejně dobrý jako plné jméno. Za cokoli co zveřejním tiskem jsem v palbě já, nikdo jiný. Nestěžuji si, jen konstatuji. Dal jsem se na to a je na mně abych to ustál.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ProGewo .....

Příspěvek od A(&F) »

gewo píše: ...
Ty neneseš svou kůži na trh (ani zde neuvádíš své jméno) já ano, můj nick je stejně dobrý jako plné jméno. Za cokoli co zveřejním tiskem jsem v palbě já, nikdo jiný. Nestěžuji si, jen konstatuji. Dal jsem se na to a je na mně abych to ustál.
Víš Gewo, ... s tím nickem a Tvými dalšími aktivitami jsi samozřejmě za ty léta "profláklej", tudíž není problém Tě "snadno vystopovat" ... ale ono je to "defuckto" jedno ... pokud někdo vypustí "do světa cokoliv, tak se z případných následků musí zodpovídat tak, jako tak ... a nemluvím teď o tom, že pokud by došlo k nějakému pořádnému "prů...u" (myslel jsem tím průšvihu :D ), tak si Tě "právo a pořádek" stejně dřív nebo později najde, vždyť anonymita netu, je i přes všechna možná dostupná technická řešení velmi chatrná, "jako domeček z karet" ... hovořím zde především o osobní odpovědnosti (sám před sebou, před společností, před bohem atd.), protože tu asi má (měl by mít) v sobě každý, ať už je "sebetvrdšího charakteru" (tedy krom několika nesvépravných jedinců, popř. těch "vypatlanců" co si upravili chemicky mozek k "podvobrazu svému"), ... zkrátka každý z nás, máme nastaveno vnímání priorit na různě odlišné hodnoty ... takže, pokud dáš něco k dispozici všem v dobré víře a on si s tím (nebo někomu jinému) i přes veškerá tvá varování něco udělá (popř. to zneužije k zcela jinému účelu), ... tak si přes pokroucené výklady paragrafů, vždy neseš svůj díl viny životem dál ...
... a je úplně jedno, jestli dáš lidstvu volnou energii (což zřejmě přispěje k jeho rychlejšímu zániku) ... nebo řekneš "zprava dobrý" ... v tomhle jsme si všichni zcela rovni ... A(&F)

PeS: ... občas přemýšlím, jestli mám svým dětem ukázat "něco z životních zkušeností" (jestli už dospěli do stadia vývoje, kdy jejich rozum zvítězí nad zvídavostí, kterou v nich tímto podpoříš) ... je "úplně egál", ať už je to prosté řezání chleba nožem (u těch nejmenších) nebo jim ukážeš některé technologie anebo je seznámíš se některými pro ně novými informacemi (u těch nejstarších) ... stejně jim to dříve nebo později ukážeš, ... s tím, že za to bezvýhradně "přebíráš" veškerou (další) zodpovědnost a musíš je tím pádem ještě víc hlídat ... tak, jako koneckonců, asi každý odpovědný rodič ...


x

vodík

Příspěvek od x »

Novák píše:Už několikrát jsem posílal svůj příspěvěk a nějak to nedošlo, tak snad nyní se trefim.Spalování vodíku ve čtyřtakním motoru jsem se věnoval celé prázdniny a
moje zkušenosti jsou takové - sací ventil nikdy není schopen 100% těsnit a vždycky mi to bouchlo/mimochodem němci a švédský autobusy na kapalný vodík mají vstřikování buď na ventil nebo přímo/ takže ani profíci si nedovolí
mít v sacím potrubí trochu tý směsi.
Mám dobrý zkušenosti s dvoutaktem, je potřeba upravit rozvody a pak to běží.
Princip spalování chápu asi takto - samotný vodík s kyslíkem žádnou práci nekonají, jenom to bouchá a točí se to, je nutný vyladit směs se vzduchem,
vysoká teplota hoření ohřej vzduch a ten pak expanduje.Jenom pro zajímavost
výfukový plyny jsou přkvapivě chladný ale hlava topí jako divá.Co se děje uvnitř radši nechci vědět.
Všem idealistům, co si myslí,že na to budou jezdit bych chtěl vzkázat že budou hodně dlouho čekat na konkrétní výsledky.Já osobně s tím chci topit a tady mám daleko větší šanci na úspěch. :D
Prosím můžeš uvést něco bližšího k výrobě vodíku??


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: ProGewo .....

Příspěvek od Mim »

Gewo napsal:
Takže, uvedeme plný popis boosteru k Meyerovi, ano? A budeme čekat kdo jako první vyletí do vzduchu, abys mi to pak mohl přátelsky předhodit jako zásluhu? Ta věc NENÍ zralá k zveřejnění. Smyslem je vypustit něco, co si může postavit každý s tím, že tím neohrozí ani sebe, ani nikoho jiného. V opačném případě by to byla vítaná příležitost k spuštění honu na čarodějnice. O tom nepochybuj ani sekundu.

Omlouvám se za své výpady, ale jsem trochu taková nátura. :lol: K tomu, co jste napsal uvádím, že jsem si to celé také představoval jinak, ale jde to bezpečně a je to jen otázka krátkého času. Moje "dočasná" anonymita je pochopitelná a pro spoustu lidí chci zůstat anonymní. Jen těm vnímavým chci ukázat, že to jde. Na našem fóru je spousta lidí, kteří jsou velmi nadaní a těm to chci dát. Máte ve spoustě věcí pravdu, ale, co je to pravda....Ta někde napsaná v učebnicích, nebo časopise? Každý má svědomí, o tom jsem přesvědčen a někdy stačí jen pochopit sebe....Jsem rád, že diskutujete a jste zde přítomen. POzval bych vás k sobě do dílny, ale nejprve jsou na řadě ti členové našeho fóra, o kterých jsem již psal....
( Mimochodem, Mim je taky profláklé, i když ne v Čechách- pět let jsem takhle psal příspěvky do nejmenovaného časopisu )


Však ono to půjde!!!
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“