Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Test skodlivosti mikrovlnky

Příspěvek od pavelv »

A(&F) píše:... před lety jsem to zkoušel ... dokonce i s malými myšaty ... :| ...... u těch kytek to sice nebylo vždy stoprocentní, ale
Muzes napsat nejake detaily? Treba jak to bylo s mysaty?
Dik, Pavel


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Test skodlivosti mikrovlnky

Příspěvek od A(&F) »

... naprosto jednoduché ... původně jsem začal experimentovat s rostlinami, kdy bylo několik kontrolních skupin, zalévaných různou vodou ...
- voda bez úprav
- ohřátá klasickým způsobem (rychlovarka) a poté zchlazená
- ohřátá pomocí MW a poté zchlazená
- povařená několik minut pomocí MW a poté zchlazená
... občas docházelo k pomalejšímu růstu u posledního jmenovaného typu vody, tedy u té převařené ...

... a když se mi jeden čas přemnožily myšky ( https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 2&start=30 ), tak jsem udělal pokus i s nimi ...... byly dvě testovací skupiny + jedna kontrolní ... všechna to byla různě promíchaná myšata různého pohlaví z několika vrhů po odstavení, kdy již přijímaly normální potravu ...... k jídlu měly granule, ale pít dostávaly několikrát denně (kontrolní norm. vodu / testované pak vodu 2 minut povařenou pomocí MW a ochlazenou na teplotu okolního vzduchu), to aby měly stále čerstvou "MW vodu" ... přes noc jsem jim pítka ponechával, každé skupině tu jejich ...... původně jsem předpokládal, že testované (tj pijící "MW vodu") budou jen pomalejší / malátnější (což se potvrdilo), ale když mi umřely první dvě myšata v "testovacích skupinách" (1+1), tak jsem pokus přerušil ... přesto ještě poté v "testovacích skupinách" umřely další (1+2) ... v kontrolní skupině neuhynula ani jedna ...

... od té doby jsme přestali definitivně používat mikrovlnku k ohřevu jídel, ale občas ji použijeme pouze na rozmrazení masa ... (+ nejčastěji ji pak používám na sterilizaci zeminy u choulostivých semínek, které trpí "padáním klíčních rostlin" ;) )

... :bye: ... Anri ...

PeS. ... počítám, že někdy v budoucnu se těmto pokusům ještě vrátím a udělám je pořádně s různými druhy rostlin ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od martinq »

Upravené geny kukuřice, pšenice, ječmenu a rýže.
Celý článek zde:

http://www.jajsem.com/jak-to-citim-ja-g ... dske-rasy/

Jde o první studii pocházející od francouzských vědců, která se zaměřila na dlouhodobé účinky GMO potravin na organismus.

V této studii byl studován vliv GM kukuřice a stopového množství pesticidu Roundup.

Zjištění na krysách byla přímo šokující.

Ukázalo se, že i krysy, které byly vystaveny těm nejnižším množstvím GM kukuřice a Roundupu zažily obrovský rozvoj rakoviny prsních žláz, silné poškození jater a ledvin u mužů již za 4 měsíce konzumace a u žen za 7 měsíců. Ve skupině krys krmených GM dietou zemřelo předčasně 50% mužů a 70% procent žen ve srovnání s kontrolní skupinou , kde zemřelo předčasně 30% mužů a 20% žen.



Krysy které pily stopové množství Roundupu v úrovních povolených ve veřejných dodávkách vody, měly o 200-300% větší výskyt obrovských nádorů.



U GM kukuřice kromě poškození jater a ledvin nastalo také poškození srdce, nadledvinek, sleziny a poruchy krvetvorby.



Informace o této studii ZDE: http://www.naturalnews.com/037249_GMO_s ... amage.html


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Neuvěřitelná manipulace

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj
Tento článek je silná káva. Ten člověk tomu co píše buď sám věří, nebo je to ještě horší. :evil:
Budu citovat pouze jednu větu - "z hlediska zdraví je tak ohřev v mikrovlnné troubě jednoznačně nejzdravější a hlavně nejbezpečnější".


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Neuvěřitelná manipulace

Příspěvek od A(&F) »

... pokud to není účelově napsaný manipulativní článek, tak ten člověk zjevně neví, jak ve skutečnosti probíhá ohřev v mikrovlnce, jelikož by pak nikdy nenapsal toto ...
Z technologického hlediska je ohřev na sporáku a v mikrovlnce identický, pomocí zdroje tepla se ohřívá potravina tak, že dodané teplo rozkmitá molekuly v potravině, které o sebe třou, tím vzniká teplo a potravina se ohřeje. Rozdíl je v tom, že externě dodané teplo na sporáku ohřívá potravinu zvenčí, přičemž hrozí zapečení povrchu a vznik karcinogenů, zatímco mikrovlnka ohřívá potravinu zevnitř pomoci rozkmitávani molekul vody, které o sebe třou a voda se mění v páru a potravinu ohřívá právě tato pára.
... neb v mikrovlnce totiž dochází k tomu, že tzv "nadmolekuly" vody (bez nichž by voda byla za normálních okolností plynem) jsou v místě vazeb (tedy "vodíkových můstků") roztrženy na jednotlivé molekuly vody vlivem "elektrického pulsu", kdy teplo pak vzniká jejich následným sražením a nikoliv třením, jak je uváděno ... díky těmto rázům ale bohožel dochází ke změnám, kdy poté tyto nadmolekuly vody již nejsou tvořeny pěti až šesti molekulami, ale dvěma až třema molekulama ...... srovnání do původního stavu trvá následně až několik dní ...

... no a s tou párou (jak je zmíněno v dotyčném článku) je to také poloviční pravda ..... protože když se pomocí mikrovln ohřeje nějaké místo v potravině, konkrétně v ohnisku, kde se "potká" několik odrazů mikrovln (dojde tam k jejich průniku, neb pouze jeden procházející mw paprsek neohřeje vůbec nic), tak poté, co se pootočí talíř (čímž se ohřáté místo dostane mimo ono ohnisko), dochází k přenosu tepla z ohřátého místa do ostatních okolních studenějších částí už pomocí klasických principů předávání tepla, tedy pomocí infra ...

... a pokud si myslíte, že z mikrovlnky ven vůbec nic neuteče (= že se nic nevyzáří skrz plechovou kapotáž), tak potom vy, co denně používáte tento přístroj (nejlépe v zaměstnání, kde je četnost užití určitě větší než v běžné domácnosti), postavte, prosím, na mikrovlnku (popř. těsně vedle) nějakou kytku v květináči ... nejlépe nějakou, co k ní nemáte hlubší citový vztah ... :ewhistle: ...... no a po pár týdnech sem pak písněte, jak se jí "holce zelený" daří ... :evil: ... (mmch, před lety na toto téma se svými spolupracovníky odvedl značný kus práce Merlin alias Gewo, kdy dokonce provedli aj fyzická měření, viz např. http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009020021 nebo http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009030106 ... popř. viz jeho příspěvky https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=51273#p51273 / https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=60183#p60183 )

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Farma

Příspěvek od martinq »

Prasata v pyramidě, konopný olej jako palivo atd.

http://novaplus.nova.cz/porad/vikend/vi ... y-5-8-2014

24 minut


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
rado3105
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 22 led 2010 0:33

Pšenica a pšenične výrobky ako jed (múky, pečivo, cestoviny)

Příspěvek od rado3105 »

http://svetforum.sk/viewtopic.php?f=37& ... 1063#p1063

neviem ci ste o tomto poculi ale zaujimalo by ma ci neviete o niekom kto vyraba muku z klasickej neupravenej psenice.....popripade nejake nahrady, dakujem

Zbytečně jsi založil nové vlákno - příspěvek jsem Ti přesunul - poo.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Pšenica a pšenične výrobky ako jed (múky, pečivo, cestov

Příspěvek od vokoun »

nejjistější je ji nejíst ;) já jedu bezlepkovou a musím říct když to poruším tak zhruba za tři dny mě pálí na prsou a jsem unavenej jako prase :bhead: přitom jsem celí život zbožnoval knedlíky :enaughty: trpěl jsem žalude. vředama atd. škoda že jsem na to nepřišel před třiceti lety :epray: jo a místo pšenice se prodávají i jiné mouky bez lepku já si zní peču chleba a i těstoviny si kupuju bez lepku a k bůčku se zelím si hold dám brambory a jedno plzenský :pivko: to je taky bez lepku :bye:


rado3105
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 22 led 2010 0:33

Re: Pšenica a pšenične výrobky ako jed (múky, pečivo, cestov

Příspěvek od rado3105 »

https://www.google.sk/search?q=lupulin+ ... 7AaEkoCAAw
k tomu pivu, chmel obsahuje lupulin co je toxicka latka sposobujca demenciu. Nehovori sa o tom, kedze pivovy kartel je obrovsky. Analyzovali sa urcite oblasti v Nemecku, kde sa pije vela piva a je vela demencii a kde sa pije vino nie su demencie. Cize ak alkohol tak tvrde, idealne domace alebo vino, max 2,5dcl pre muza denne (cervene je zdravsie).

Edit: odstranil jsem zbytečnou citaci - poo.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od lajos »

Chudák dementní český národ, nemají oblasti kde se nepije pivo. Zdá se zas přišli s něčím jako že kafe škodí a pak že kafe je prospěšný-co je zrovna v módě.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Pšenica a pšenične výrobky ako jed (múky, pečivo, cestov

Příspěvek od poota »

rado3105 píše:.. chmel obsahuje lupulin co je toxicka latka sposobujca demenciu.
Nevím, kdes to vyštrachal, ale vypadá to na "jedna paní povídala", i když spíš bych to hodnotil jako "šíření poplašné zprávy", nejspíš nějakým nezodpovědným novinářem.
Asi sem budeš muset dát odkaz přímo na konkrétní stránku, protože v tom výběru, který jsi tady nabídl, jsem nic takového nenašel.

Takže zatím platí, že pokud někdo zblbnul opravdu po pití piva, tak za to lupulin nemůže!!
Jeho účinky jsou na lidský organizmus veskrze příznivé a toxicitu nemá vůbec žádnou! :pivko:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
rado3105
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 22 led 2010 0:33

Re: Pšenica a pšenične výrobky ako jed (múky, pečivo, cestov

Příspěvek od rado3105 »

podla najvnovsich nazorov neuropsychiatrov a psychiatrov kava pomaha, kedze kofein stimuluje tvorbu zakladneho energetickeho zdroja bunky - ATP.
Taktiez aj hudba pomaha, hovori sa tomu Mozartov efekt - boli aj studie ze zvysuje intelekt. Sojove vyrobky vo velkej casti skodia, kedze su to produkty zasahu do genov (ako pri psenici) navyse u muzov sposobuju zvysenu tvorbu estrogenov tukmi brucha a tym u nich robia: neplodnost, poruchy erekcie...samozrejme znizuju Testosteron. Vlastne dnes mnozstvo muzov ma nizsie hladiny testosteronu ako su spodne hranice co to sposobuje si uz dostudujte. Co sa tyka velkeho pivneho brucha - tukove bunky v bruchu su najvacsi zdroj estrogenov u muzov, cize preto ma vacsina chlapov s pivnym bruchom poruchy erekcie a ich zeny maju casto milencov....
atd...

ale teraz k teme viete poradit nejake nahrady tej psenice? vraj v Rakusku sa da kupit muka z povodnej psenice zo 60tych rokov a taktiez aj Madarsko, Rusko....vie sa niekto vyjadrit?
Taktiez ma zaujimaju nemodifikovane semena, ktore su povodne (a tym tazko napadnutelne plesnou a maju urodu viac ako len 2x)

Edit: odstranění citace - poo.

Edit: Tu je link na to info o tom pive: http://primar.sme.sk/c/3600966/pivo-spo ... enciu.html
PS: treba si v danych pripadoch uvedomit ake velke su jednotlive lobby, aka obrovska je pivarenska lobby...
Naposledy upravil(a) rado3105 dne pát 26 zář 2014 14:45, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od poota »

Nechápu, proč cituješ celý příspěvek, když píšeš přímo pod ním. :dknow:
A už vůbec nechápu, proč ho cituješ, když na něj vůbec nereaguješ a píšeš o něčem úplně jiném. :dknow:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pšenica a pšenične výrobky ako jed (múky, pečivo, cestov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

rado3105 píše: ... Analyzovali sa urcite oblasti v Nemecku.
Pokud někdo není schopen přihodit odkazy na takové studie, jde skutečně jen o hlášení agentury JPP (Jedna Paní Povídala).
článek píše: Pravidelní konzumenti piva trpia alkoholickou demenciou častejšie ako priaznivci vína a tvrdého alkoholu.
:ethink: No. Na Moravě mají už pár století odpozorováno, že "Po pivu se spí, po kořale se blbne a po vínu se zpívá." To je lidová moudrost a proti té není dišputát. Osobně považuju empirické zkušenosti za nadřazené statistikám, ale možná, že jsou nějaké krajové, či etnické rozdíly :dknow: Navíc jsem si taky odpozoroval, že nadměrně pijou (a užívaj) cokoliv jen rybízci a dementi. Nicméně hranice výrazu "nadměrně" je velice individuální, takže se statistikama to nepůjde a pan Alojz Rakús se může dle mne tím pádem se svejma výpotkama a 2.5 deci vína denně picnout. No a kdo mu věří, ať tam běží.

Jinak chmel a chmelové produkty včetně koncentrátů chmele dnes používaných v pivovarnictví nejsou v západních zdrojích považovány za jakkoliv jedovaté, i když jsem našel zmínky, že česáči chmele mohou utrpět příznaky "předávkování" lupulinem. Osobně jsem o tom nikdy neslyšel a předpokládal bych, ze vzhledem ke schopnosti lupulinu svou oběť uspat, mohy být příznaky únavy i blití po probdělých a propitých nocích trháčů zaměňované za příznaky "otravy" lupulinem. Na straně druhé, aktivní látka Lupulin, obsažená v Humulinu (vše pryskyřičné látky ve chmelu) a lupulin opět byvše směsí mnoha pryskyřic, je uznávaná za léčivou a dokonce s protirakovinnými vlastnostmi, alespoň ve zkumavce, a je používána jak lidovým léčitelstvím, tak farmou. Z toho logicky vyplývá, že jako se vším, v nějakém množství jedovatá je, stejně jako je v nějakém množství jedovatá i kuchyňská sůl a jablka. Říct, že něco je jedovaté je nanejvýše dementní, pokud není uvedeno v jakých dávkách a za jakých podmínek. To řečeno, v pivu je jeho koncentrace relativně malá, což můžu doložit osobní zkušeností. Vzalo to až něco kolem 35ti desítek, abych se nad ránem netrefil po čtyřech do dveří od boudy a tím pádem jsem se musel na přední náhon dohrabat na trávu a složit své tělo ke spánku venku.

Na chmelové produkty ani na samotný lupulin se mi na netu nepodařilo v anglině najít bezpečnostní papíry. FDA, ne že bych na to kór moc dal, považuje lupulin za neškodný. Určitě ji ale upatilo pivni lobby :roll:

S laskavým pozdravem. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rado3105
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 22 led 2010 0:33

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od rado3105 »

Slávek, predtym ako niekoho odsudis najprv si nastuduj kto je doc. Rakus. Ked takato osobnost taketo nieco povie v mediach a nebodaj by si vymyslala, myslis si ze by jej to pivarska lobby odpustila a nezazalovala ho?
Bolo uskutocnenych vela vyskumov, ktore sa nedostali do obehu len kvoli lobbingu velkych firiem. Ono vela studii a vyskumov ak poukazu na nieco na com je obrovsky zisk sa odkupi a nezverejni....
Namiesto nazyvania docenta psychiatrie a jedneho z najvacsich odbornikov neuropsychiatrie v Európe dementným je trosku ubohe a uz isto nie sediace na uroven moderatora fora (pochopitelne by to bolo jedine ze by si mal nejake napojenie na pivovarsky priemysel).
Mas moznost docentovi napisat a poziadat ho o viac informacii a taktiez mas moznost dat na neho trestne oznamenie za vymyslanie..... (lenze som na 99,9% presvedceny o tom, ze hovori pravdu).


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“