Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Daria Lori »

Taky mě to tak připadá už toho asi živím málo...a s tím jídlem to bude podobně, jak si dám něco co tělo nepotřebuje jako by bylo rychlejší a citlivější to rozpoznat a odmítnout...je to síla....


andrejkac
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 09 čer 2012 19:36

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od andrejkac »

Dobrý den,

byly mi naměřeny různé povůrky, mnoho typů tasemnic, motolic, škrkavek, dále svalovci atd.

v neděli a pondělí jsem si poprvé vzala albendazol a praziquantel.
Ve stolici jsem však neviděla nic velkého, jen spoustu takových malých divných věcí, nejvíce však 1 cm. Je možné, že tasemnice může být i hodně malá? Že tolik nevyroste? Nebo se při likvidaci rozloží? Měla jsem trošku průjem, ale čekala jsem něco víc...

Břicho mám ale nafouklé a tvrdé stále, chtěla jsem se zeptat, to je asi v normě?

Také jsem se chtěla zeptat, jak moc je potřeba prát prádlo, ručníky a lůžkoviny? Postačí podle Vás k likvidaci parazitů praní na 60 stupňů?

Jáká další opatření je podle Vás třeba dodržovat? Jak často je třeba mýt záchod a koupelnu, čím atd?

A nakonecje podle Vás např. třeba vyhodit staré kartáčky na zuby, jelenní loje, rtěnky atd?


Předem moc děkuji za odpovědi...
Naposledy upravil(a) andrejkac dne stř 13 čer 2012 18:18, celkem upraveno 1 x.


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
jak je to s tady dříve doporučovaným hřebíčkem?

Z příspěvků za poslední dobu mám pocit, že už se snad hřebíček (+HCl) ani nepoužívá.

Hřebíček se asi nevyrovná některým chemickým kanónům, nicméně bych řek, že úplně marnej není, je levný a minimálně střeva pucuje dobře.

Otázkou je, proč před těmi kanóny (albendazol, praziquantel, apod.) nezařadit hřebíčkovou kůru a teprve potom nenasadit kanóny.

Hřebíček je levný, něco také vymlátí a ty kanóny budou mít potom větší sílu (stejná dávka na méně potvor) na zbylé (věřím že i narušené) breberky.

Pravda, bude to časově náročnější, ale pokud vyloženě nejde o kejhák...


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Daria Lori »

Hřebíčková kůra je super děláme ji každých 6 týdnů, udržuje nás v dobré kondici, když nám něco p. Bláhová naměří tak přidáme kanóny taky :-)


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Daria Lori »

Na to nafouklé břicho by stačil ten mletý hřebíček v kapslích 00 i jednu denně při večeři tak na týden, jen tak proti malým potvůrkám. Jinak nějaké dobré koloidní stříbro 1 lžičku – dokud neodezní to nafouklé břicho - na bakterie s odstupem od hřebíčku někdy v odpoledních hodinách a Enterosgel – 1 umělohmotnou lžičku na zametení všech toxických zbytků s odstupem 2 hodin od hřebíčku někdy před spaním pokud neberete v tuto dobu léky – dobrat celou tubu. Pak už jen doplnit minerály a vitamíny – hlavně C a zařadit Zinek!!! Toto všechno až po hlavní detoxikaci léky!!!


alisarrian
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29 dub 2012 20:54

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od alisarrian »

zdravim, nevíte někdo o (kvalitní)diagnostice parazitů salvií v Jižních Čechách? ideálně Tábor a okolí ale klidně si dojedu i dál. Oberon mi nic nenašel, Sensitiv imago toho našel dost ale pani mi mezi řečí řekla že salvie je lepší protože sensitiv nemá na parazity dostatečnou databázy - i tak jsem rovnou nasadil léky ve větších dávkách než mi bylo řečeno ale žádná(vůbec žádná) reakce tak si říkám jestli vůbec nějakýho parazita mám :) Rád bych si je s jistotou potvrdil nebo vyloučil ať vim kam se s léčením pohnout dál.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Já tedy vyvářím, co se dá. Vyhodit starý kartáček na zuby - to mě nenapadlo, nehledě k tomu, že bych ho musela měnit asi ob den, ne?
Čistím ho.
Jinak myju také co se dá, mýval by mi záviděl - i např. pomeranče, ananasy, banány apod, nejlépe, hned jak se koupím. Koukají na mě kvůli tomu všichni divně ale nedávno mě zachránila kolegyně s tvrzením, že co přijela z Afriky, také drhne všechno, co se dá... . Nechápu, co je na tom nepochopitelného.
Když jsem viděla v supermárketu, jak stojí lidí před pečivem vybírají a prskají do toho (nebo před pulty v prodejnách) atd. ty další věci...., , tak jsem přemýšlela co s tím. No a už nějaký ten čas prostě vezmu pečivo, chleba atd. a párkrát s ním přejedu nad plamenem (doma -plyn.sporák). Nebo nabodnu na vidličku a trošku opálím. Co se starám o "cizáky", přijde mi to ještě aktuálnější.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Gaia píše:Já tedy vyvářím, co se dá. Vyhodit starý kartáček na zuby - to mě nenapadlo, nehledě k tomu, že bych ho musela měnit asi ob den, ne?
Čistím ho.
Jinak myju také co se dá, mýval by mi záviděl - i např. pomeranče, ananasy, banány apod, nejlépe, hned jak se koupím. Koukají na mě kvůli tomu všichni divně ale nedávno mě zachránila kolegyně s tvrzením, že co přijela z Afriky, také drhne všechno, co se dá... . Nechápu, co je na tom nepochopitelného.
Když jsem viděla v supermárketu, jak stojí lidí před pečivem vybírají a prskají do toho (nebo před pulty v prodejnách) atd. ty další věci...., , tak jsem přemýšlela co s tím. No a už nějaký ten čas prostě vezmu pečivo, chleba atd. a párkrát s ním přejedu nad plamenem (doma -plyn.sporák). Nebo nabodnu na vidličku a trošku opálím. Co se starám o "cizáky", přijde mi to ještě aktuálnější.
Najlepsie pecivo nejest a vybavene. ;-)
Alebo si upec vlastny chleba, vsak to nieje az take tazke.
Ale banan a pomaranc, grapefruit dufam neumyvas? To staci osupat, nie?


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Drta.tom píše:Ahoj,
jak je to s tady dříve doporučovaným hřebíčkem?

Z příspěvků za poslední dobu mám pocit, že už se snad hřebíček (+HCl) ani nepoužívá.

Hřebíček se asi nevyrovná některým chemickým kanónům, nicméně bych řek, že úplně marnej není, je levný a minimálně střeva pucuje dobře.

Otázkou je, proč před těmi kanóny (albendazol, praziquantel, apod.) nezařadit hřebíčkovou kůru a teprve potom nenasadit kanóny.

Hřebíček je levný, něco také vymlátí a ty kanóny budou mít potom větší sílu (stejná dávka na méně potvor) na zbylé (věřím že i narušené) breberky.

Pravda, bude to časově náročnější, ale pokud vyloženě nejde o kejhák...
Rozhodne nevynechavat, da sa to aj skombinovat.
Spolu s klincekmi zober palinu, oresak americky, alebo Lugolov roztok. Je to kura nazyvana Trojcatko.
Preventivna davka je bezpecna kazdy tyzden, a berie sa:
6 gramov namletych klincekov po jedle
1/2 polievkovej lyzice namletej paliny pred jedlom, zapitej vodou s Lugolovym roztokom/oresakom americkym. Jest az za pol hodinu, a najlepsie lahsie jedlo, po ktorom sa uziju tie klinceky. (idealna je kysla kapusta s nejakou zeleninou a koreninami, a kokosovym olejom)
Krasne to precisti creva.
Tieto veci ako palina a klinceky zaroven velmi dobre riesia prvoky! A na tie odcervovace nezaberaju.

Ja napriklad berem tu preventivnu davku prave v den, ked berem aj antihelmetikum. V crevach sa mozu parazity barskde ukryt, ale ked su plne klincekov a paliny, tak vtedy sa im velmi tazko presuva, a ukryva v creve.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Jayo píše: Najlepsie pecivo nejest a vybavene. ;-)
Alebo si upec vlastny chleba, vsak to nieje az take tazke.
Ale banan a pomaranc, grapefruit dufam neumyvas? To staci osupat, nie?
Jasně, že umývám.
Jen pesticidy stačí k nepříjemnostem - pak běžný prach z dopravy, plísně atd, nevíš, kdo na to prská, kálí, čím se to ošetřuje ve skladech, kdo z hlodavců a pod. se po tom třeba jen proběhne. Banány se zapařují v bednách... + nějaký ten cizák nebo jeho vajíčka...
Fakt, to není přehánění.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

cherry píše:Dík za rychlé reakce. jen upřesním, že mi vlasy nikdy nijak nepadaly, jen letos když jsem brala albendazol tak trošku jo (a píše se to v letáku jako vedlejší reakce), ale nebyl to problém a padaly jen pár dní. Jakmile jsem ho nebrala, vlasy nepadaly. Teď mi ale začaly prudce padat po hrstech vyloženě 23.5. navečer a od té doby to jede. Albendazol jsem v té době už víc než tři týdny neužívala, tak nevím, zda tak pozdní reakce by byla, když dřív byla ihned. Ale den předtím 22.5. jsem prožívala extrémní stress, kdy jsem fakt měla vlny nervozity, která mě skoro paralyzovala motoriku apod (praktická zkouška před 3 zkoušejícími). Tak jestli mi to nezpůsobily stress. hormony si myslím. Vypadlé vlasy vypadají jemně, nezkrapatěně, na obou koncích pěkné, nevidím náznaky cibulek, prostě jakoby se jen pustily. Teď už stress nemám, zkoušky úspěšně hotovy, ale vypadám jak kuře a do pondělí budu možná lysá a pracuju s lidma a na neschopence zůstat nemohu, tak sháním aspoň levnou paruku. MMS doma nemám, protože k němu stále cítím jakýsi respekt až nedůvěru a obavy, abych si neublížila.
Ahoj cherry, neviem ci to este stale riesis, ale toto som nasiel
http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1726599#i
If you're not experiencing any discomfort in your liver (upper right quadrant) & your stools are a firm, dark brown color, & regular, then you're secreting sufficient bile & your liver is functioning properly. If you have loose, very soft, yellow or tan-colored stools, or your right side aches, your liver is weak & you need to rest & recover before resuming albendazole.

The only other risk by not taking a rest break is temporary hair loss (alopecia). Again, the chance of that occurring depends on the status of the liver, as noted above.

Hope this info helps you decide how to proceed!

Moznoze to bola prilis velka zataz na tvoju pecen a mala by si si dat prestavku, a podporit pecen (sylimarin), jest zdravo, menej tukov, pit cviklovo mrkvovu stavu.

Good luck & keep us posted on your progress.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Gaia píše:Já tedy vyvářím, co se dá. Vyhodit starý kartáček na zuby - to mě nenapadlo, nehledě k tomu, že bych ho musela měnit asi ob den, ne?
Podla mna bude stacit namocit ho do roztoku MMS.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Gaia píše:
Jayo píše: Najlepsie pecivo nejest a vybavene. ;-)
Alebo si upec vlastny chleba, vsak to nieje az take tazke.
Ale banan a pomaranc, grapefruit dufam neumyvas? To staci osupat, nie?
Jasně, že umývám.
Jen pesticidy stačí k nepříjemnostem - pak běžný prach z dopravy, plísně atd, nevíš, kdo na to prská, kálí, čím se to ošetřuje ve skladech, kdo z hlodavců a pod. se po tom třeba jen proběhne. Banány se zapařují v bednách... + nějaký ten cizák nebo jeho vajíčka...
Fakt, to není přehánění.
VIdis, to ma nenapadlo, u bananu je sancu asi mala, kedze ta supka ide dole lahko, ale u supania citrusovych plodov sa veruze lahko moze nieco nalepit na ruky, a potom sa to rozniest na uz osupany plod a dostat do ust.


doubleingram
Stálý člen
Příspěvky: 49
Registrován: pon 14 kvě 2012 13:33
Bydliště: Praha
Dal: 7 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od doubleingram »

Zdravim vsechny,

jiz delsi dobu bojuju s fyz. i psych. potizema (depky, kandida) a posledni asi mesic a pul mam porad zvyseny teploty (do 38) a pocituju velkou unavu. Premyslim uz nad kdecim, nema nekdo zkusenost s teplotama vs. paraziti, zatim nemam zadnou diagnostiku, tazke spis spekuluju ale napadlo me, zda nekdo nemel podobny problemy?
Vlakno jsem prosel cely ale nic podobneho jsme nenasel. Jinak mam vlakno na Zdravi az ale zatim jsem bohuzel nijak nepokrocil :bhead: (http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=5&t=2130.
Dale jestli nemate tip na opravdu spolehliveho diagnostika parazitu atd. v Praze?

Diky


Co dáš, to dostaneš, vždycky je to něco za něco.
doubleingram
Stálý člen
Příspěvky: 49
Registrován: pon 14 kvě 2012 13:33
Bydliště: Praha
Dal: 7 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od doubleingram »

Zdravim vsechny,

jiz delsi dobu bojuju se zdravim a uz mi to nedalo, protoze klas. medicina zatim nic nenasla a oslovil jsem H.Blahovou s nastinem problemu, nize je to, muj popis a dotazy a nad tim jeji doporuceni.
Velice rad bych slysel jakekoliv nazory a pripominky, protoze me to teda pekne rozhodilo, neco jsem cekal ale malarie atd., to je teda sila.
Je dle Vasich nazoru potreba uzivat vsechny ty kapky co mi tam pise, protoze je to dost drahe a nemam na to. MMS mam, Jonaskovky bych koupil ale to ostani je darda (krome chem. antihelmetik, ty neco budou stat taky).
Co jsem tak koukal, ta nejdriv malarie a pak to ostatni.
Jinak Palo, uz jsem od Tebe pred nejakou dobou bral nejake veci, mohl by jsi zajistit ty antihelmetika a pokud ano, za kolik?
Diky

Teploty, únava a deprese jsou plasmodia. Ekzémy a nespavost jsou vlasovci a strunovci. Nadýmání jsou hlísti. Dále máte nabouranou slinivku, máte tzv. žíznivku, diabetes insipidus. Zakalená moč je drž drobounkých filárií v ledvinách a močovém měchýři. Dále máte pravděpodobně lamblie- prvoky, na to nepomůže žádná bylina, ale jen mms nebo Entizol. .
Léčba :
CCa 3 týdny budete užívat mms a kapky jonášovky. Vše ostatní na čas vysadte, tlouklo by se to s mms. Kdybyste zvládnul 2x denně, tím lépe. Ráno budete na lačno užívat kapky, večer těsně před spaním kapky, před obědem po minisvačince jednu dávku mms a odpoledne druhou. Nastoupáte pomalu od dvou kapek, zůstanete na počtu, který vám vyhovuje, nesmíte mít průjem a ni nevolnost, v tom případě den vynechte a pak nasadte o jednu kapku méně. Léčba plasmodií je dlouhodobá, počátejte s několika měsíci, 3 měsíce braní mms je minimální doba. Vysadit můžete nejvýš na dva dny, množí se totiž každý třetí den.
K tomu budete užívat
CRANIUM-mozek
PLASMODIUM
VELIENDREN-slinivka
BETADREN-slinivka, beta-bunky
Druhé kolo
LIVERDREN-játra a žlučník
OSTEODREN-kostní drřen
PLASMODIUM
URINODREN ledviny a močák
Třetí kolo
CORDREN-srdce, krev, oběh
Lymfatex
PLASDMODIUM
RESPIDREN-plíce
Kapky objednáte na 545 241 303, návody na krabičkách. Objednávejte je postupně, jedna lahvička stojí 360 Kč.
Po třech týdnech přidáte Ivermectin s hetrazanem dle rozpisu v příloze, to je na 14 dní, poté přidáte jednou za týden
albendazol a praziquantel, vždy jen o víkendu, celkem 4 víkendy, viz příloha. Celou dobu budete užívat mms a kapky.
Bude to dost náročné. Posílám info. Z kontaktů za kúrou si vyberte někoho, kdo Vám bude ochoten změřit, kde plasmodia zůstala, musí se projet vše orgán po orgánu. . Návrat ke zdraví očekávejte až tak na vánoce, musí se vypucovat všechny orgány. Plasmodia jsou jako pýr na zahrádce, necháte oddenek a ony se domnoží. Že jste zdravý poznáte podle toho, že zmizí teploty, budete spát a nebudete mít deprese. O mms si najděte vše na www.czchem.cz. Beru to sama. Zdravím, HB
> ------------ Původní zpráva ------------
> Datum: 16.6.2012 20:02:22
> ----------------------------------------
> Dobry den,
>
>
>
> rad bych Vas timto pozadal o radu/pomoc.
>
> Po x letech uzivani konopi, alkoholu a to i na antidepresiva jsem od noveho roku
> prestal uzivat konopi a alkohol (AD jsem nebral uz od pulky lonskeho roku).
>
> Po asi mesici jsem ze dne na den prestal spat, a to byl zacatek konce. Dostal
> jsem AD Citalec 20mg jednou denne, dostal na spani Trittico, Buronil, naposled
> Mirzaten, nyni uz nastesti spim bez prasku (asi po necelych 5 mesicich).
>
> Po asi 14 dnech od zacatku lecby AD tad jsem zacal trpet velmi silnym nadymanim
> po temer jakemkoliv jidle (klasicka strava jako vetsina lidi) + ekzemy v
> obliceji.
>
> Zacal jsem patrat a pravd pricina mi prisla jako kandidoza. 2 odbery krve na
> Cand. Albicans negativni, koloskopie nagativni, gastroskopie chronicky zanet
> zaludku, dostal jsem Helicid, bral asi 3 tydny, pote sam vysadil.
>
> Posledni asi mesic a pul me trapi neustale zvysene teploty (do 38) a velka unava
> (krome nadymani a ekzemu), na imunologii ani vysledcih krve od praktika nic moc,
> vysledky posilam v pril. souboru.
>
> V prilozenem souboru je ico ze me vylezlo po klystyru s jabl. octem a urinou
> (pravd. kandida ze strevni steny) a ukazku moce, moc je nekdy jeste
> zakalenejsi.
>
> Nasli mi alergii, coz vim, ze mam a zvysene IGE a eozinofily, coz jak jsem
> zjistil muze by alergie nebo paraziti.
>
> Dale mam porad velkou zizen, zakalenou mirne pachnouci moc, nadymani halvne po
> cukrech (kandida),
>
> Uzivam z leku Citalec, na spani melatonin, dale lichrerisnici, lekorici a vit. B
> na nadledvinky, mineraly chl. zinecnaty, horecnaty, mednaty, manganaty, k.
> boritou,, molybdenan sodny vse dle doporuceni p. Jardy Zajicka, jod vnejsim
> mazanim na telo, selen, vit. C.
>
> Dale lneny olej v sirne patlanici, hodne zeleniny, domaci kefir, koloidni
> stribro, uz nevim co driv zkusit.
>
> Uz jsem zoufaly a nevim co dal myslim i na nejhorsi, napadlo me resit parazity
> a Vy jste pry uznavany odbornik, bohuzel jsem z Prahy a do Brna je to docela
> daleko.
>
> Mam v planu projet trojcatko (pelynek, lugol, hrebicek) snad to pomuze ale chem.
> antihelm jsou asi lespi, ale musim asi vedet co vsechno mam?
>
> Velice rad bych Vas pozadal o jakekoliv rady nebo pomoc, bezna medicina mi zatim
> nedokazala problemy vyresit.
>
> Predem dekuji.


Co dáš, to dostaneš, vždycky je to něco za něco.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“