Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Vazeni a mili.
Po 2,5 mesacnom tazkom bombardovani a preplachovani antiparazitikami...

dostala konecne padaka.
Vymyslel som jej aj meno - Lady Marmelade. :-)
Boha ma drbne kolko toho prezila.
Sundalo ju az:
3-3-3 praziquantelu po dobu 3 dni za sebou,
SPOLU z albendazolom 400mg rano vecer po jedle z aspon 40g tukov (navody z curezone.com, ako sundat pasomnicu). Do toho pocas druheho dna, 6 gramov klincekov po obede, pol polievkovej lyzice paliny pravej, a asi 10 kvapiek Lugoloveho roztoku.
Davky ako 2,5-1,5-0 z minulych tyzdnov prezila ako nic.
Diagnostikovane som nemal nic, ale intuicia cloveka, pokial je pouzivana, funguje spolahlivo. Vedel som o nej uz nejaky cas, citil som, ze ju mam, aj som ju videl v zachode v myslienkach.

Inak pri vyberani z hnackovej nepriehladnej vody, co nebola vobec prijemna robota, sa mi trochu rozdrobila. Len to co som videl, mohol byt tak pol - 3/4 metra, ale kludne mohlo viac casti ostat v tom mociari, nenavratne stratene a skryte pred svetlom sveta. :-)
Podla cysty za uchom, ktora sa mi za 2 mesiace zmensila aspon o polovicu a bola teda zjavne z pasomnice, sudim, ze dlzka vyskytu bola MINIMALNE 5 rokov, kedy som si prvy krat cystu nahmatal. Ale odhadujem to podla priznakov podvyzivy a traviacich problemov, aj 10-15 rokov.
Zasnem, ako funguje detstka intuicia. Ked mi zacali tieto problemy, a v skole sa ucilo o pasomnici, vedel som ze ju mam. Ale z nejakeho dovodu ma rodina, spolocnost a moja blba mysel, presvedcila, ze urcite nie, lebo to by predsa moj lekar urcite vedel. Nojo... vtedy som bol prave vo fazi tazkeho zotrocovania mysle spolocnostou, hoci ako vidno, intuicia uz vtedy trafila presne.

Herxky samozrejme riadne, a crevo mam zapalene.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Jayo píše:...dostala konecne padaka.
Velká gratulace! ;)

Jak to tak vypadá, tak ty potvory vydrží víc, než jsme čekali... No a to dávají doktoři Vermox a myslí si, jak je dokonalej :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

Palo, a myslis ze to je naozaj pasomnica? ja som asi slepa, ja to neviem posudit. ale dufala by som ze nie, je to hrozna predstava ze doteraz som brala lieky a ona sa tam este kludne promenaduje...
Jayo, samozrejme ti gratulujem, ze si sa zbavil toho nech to je cokolvek


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Niky píše:Palo, a myslis ze to je naozaj pasomnica?
Pásomnice / tasemnice bývají různé, však mrkni:
https://www.google.com/search?q=tasemni ... sgb6t_WeDw

Ale stopro jistý si nejsem. Dříve jsem bral všechno tenké s délkou nad 20 cm za tasemnici...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Mne je jedno co to je, ale metrove slizove utvary teda v creve urcite nechcem!
Bolo to ploche, a nie kruhovite. Za tie roky som vyskusal kopce ocist, sankapraksalanu, preplachy criev, 20 dnove posty na stavach, ocisty pecene a nikdy nic taketo nevyliezlo. Ak vysiel hlien, nebol podlhovasty, ale skor taky chuchvalec, guca. Vlakna kandidy boli vzdy malicke.

Zaujimave, ze den po brani toho brutalneho protokolu na pasomnice vyjde... nieco ploche, slizke, a skoro meter dlhe. No, ja by som to tipoval na pasomnicu. Aj preto, ze mam cystu za uchom, ktora sa pocas brania PZQ zmensila na polovicu... co ine to moze byt?

Malachov pise, ze parazit vacsinou vyjde natraveny, kedze strati ochranny obal a crevne stavy ho travia, kym vyjde, kludne aj 24 hodin.
Cize neocakval by som, ze vyjde takato cistucka umelo pestovana pasomnica

Na curezone som videl nejake fotky, co boli identifikovane ako pasomnice a vyzerali dost podobne.
Ale ok, dokaz nemam, hadat sa urcite s nikym nebudem. :-) Skor ma zaujima, nakolko sa mi zlepsi zdravie, a ak to bola pasomnica, ci vysiel aj scolex, a nebude vo mne rast odznova.


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

ja sa s tebou hadat urcite nebudem :) len si mi tym proste rozbil predstavy, ze take nieco nemam. urcite mam. je to uplne nechutne a neviem sa s tym vyrovnat. cize asi si spravim tento protokol, ale este predtym poriesim entizol potom ivermectin a potom sa pustim teda na pasomnice. to tu uz nikto nic negarantuje? ako to, ze clovek nemusi mat clanky v stolici a moze mat veliku pasomnicu v creve? tymto som sa utesovala ze ja ju teda mat nemozem. ale asi je to vsetko inak...
a inak, ten protokol co mas, to je vypocitane na tvoju vahu? to 3-3-3 praziq a ten albendazol...ci to je dake vseobecne, pouzitelne aj pre 50kilovych ludi? diky


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

este mi napadlo, ja mam pasomnicu asi urcite, lebo cele roky trpievam na nedostatok B vitaminu, casto sa mi robia kutiky a ine ranky v ustach, to som nasla ze je jeden z priznakov jej pritomnosti. a tiez komare a celkovo hmyz na mna leti ako sialeni, vzdy som najviac dostipana a hlavne ze mi vzdy hovorili, ze to je dobre, ked tak chutim hmyzu, znamena to ze mam zdravu krv, haha. (ale tak faktom je, ze tu krv mam naozaj velmi zdravu, ukazkove hodnoty vsetky mam vzdy, zaujimave)


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

hm, tak prave som zistila ze ja tu pasomnicu mam. podla obrazkov co tu palo dal link, to co som povazovala za odchod dakeho parazita po liekoch su v skutocnosti clanky pasomnice psej zjavne... je mi zle


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jayo píše:Vazeni a mili.
Po 2,5 mesacnom tazkom bombardovani a preplachovani antiparazitikami ... dostala konecne padaka. Vymyslel som jej aj meno - Lady Marmelade. :-) ...
:D :good: :good: :good: Nazdar Jayo. Gratuluju. Zároveň Ti z celého srdce děkuju, že jsi to spáchal a hlavně že jsi to sem dal.

Dále bych chtěl upozornit, že nemusíš mít vyhráno, i když si toho možná jseš vědom. Tyhle bestie se prý do nás dostávají z masa ze zárodečných larev. Osobně bych to neviděl jako jedinný možný způsob, ale to je putna. Putna není, že kdo ji ze sebe jednou vyhnal, bude nejspíše pár takových larev (možná i Tvoje boule na krku) v sobě mít.

S laskavým pozdrevem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Niky píše: ... :D co som povazovala za odchod dakeho parazita po liekoch su v skutocnosti clanky pasomnice psej zjavne... je mi zle
Niky .... to nesmíš jíst nedovařené psy.
Teď vážně. Pokud to byla skutečně tasemnice psí (nevím, jak se to dá podle článků rozpoznat), pak je skutečně na pováženou se domnívat, že se ty mrchy do nás dostávají nezbytně pouze ve špatně upraveném mase (Tedy pokud Niky také popře pojídání těch nedovařených psů).
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:pak je skutečně na pováženou se domnívat, že se ty mrchy do nás dostávají nezbytně pouze ve špatně upraveném mase
Jasně že ne. Nakazit se třeba můžeme i ze špatně umytýho salátu, kterej je hnojenej z kanálu... ;)
Takže ať si vegoši najivně nemyslí, že cizáka chytnou nemůžou...
Mě taky byla naměřená nějaká kanálová potvora a nemůžu říct, že bych obědval z kanálu (to je narážka na toho psa) ;) :-D


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

No Slavek, ja som vegetarian, ale neboj... viem ze kazdy clanok pasomnice ma 2000 vajicok, a je to hermfrodit, takze su oplodnene. Uvedomujem si, ze vobec nemusim mat vyhrane, a viem, ze zdroj nakazy moze byt vselico. To ze nejem maso, mi len o nieco znizuje rizikovu oblast.
V restike po novom uz nejem surove salaty, fast-food nehrozi, v podstate jedine co si mimo domu obcas dam, je pizza (ta by mali byt relativne bezpecna, 400 stupnov, aj ked iba na 2 minuty... ktovie ci to znici aj pripadne vajicko) a cestoviny. Maso by som v restike NIKDY nejedol to je moje odporucanie pre tych, co ho jedia... a uz toboz nie surove, ako byva niekedy v sushi. S rybami tiez opatrne, tie su zdrave akurat ked si ich clovek sam chyti v sladkej vode. Ja sa venujem aj zdravej zivotosprave a anti-parazitalne kury jednoznacne funguju lepsie na zdravej strave... teda napriklad kysla kapusta, s koreninami, do toho klinceky , palina, + albendazol a praziq. Toto ked je v crevach, tak to diametralne inak zabera na parazity, ako ked tam je udeny bocik so sladkostami, tam sa proste zamiesaju, a koncentracia ucinnych latok na jednotku objemu sa znizi. Vo vlaknitej potrave sa tak dobre neschovaju, a hlavne ked je to nieco ako kysla kapusta s koreninami. :-)

Rizika su dalej ze:
Ostal prichyteny scolex, ten zacne produkovat nove clanky.
Dalej, po tych rokoch predpokladam, ze vajicka mam roznesene po byte (mal som aj skrkavky, ktore uz odisli.. tie kladu 200000 vajicok denne, v urcitych fazach... ale nemusia byt vzdy oplodnene)
Spodne pradlo prevarit, vymenit postelnu bielizen, vsetko, kde by mohli byt vydezinfikovat, dokladne ocistit WC... a takisto odcervit rodinnych prislusnikov. Tak pise Malachov. V tomto to mam o nieco lahsie, kedze zijem sam a pes u mna nehrozi, domace zvieratka v byte neuznavam (mozno max. rybicky ;-))
Dalsie rizika su ako spominas cysty. Nezacystovane larvy nie, tie tieto brutalne davky P vyslahaju naisto. Iba tie zacystovane to mozu prezit. No myslim si, ze ked sa zbavis prakticky vsetkych parazitov az na nejakych zopar zacystovanych larv, tie tak skoro nevylezu, kedze zdravie zacne rast, a s tym aj vitalita, bude celkom mozne, ze tam ostanu zacystovane aj nadalej a casom skapu.
Dalsie riziko co ma napadlo mozu byt este dutiny. Tie po telach byvaju, napriklad v nose, celnych dutinach, okolo vnutorneho ucha, atd... je mozne, ze larvi sa proste ukryju v tychto miestach. Ale... prave preto je protokol 14 dnovy, pretoze podla mna taka larva musi dost zrat, mozno sa ukryje na 1-2 dni, ale potom musi vyliezt, inak skape od hladu, no ale bohuzial nema kam, kedze vsade je albendazol a praziquantel. Cize myslim si, ze tato moznost je mala.

Dalsia vec je, ze ja som si robil aj trojcatko, a som odhodlany preventivnu davku uzivat dozivotne.
Bere sa kazdy tyzden, 6 gramov klincekov, 1/2PL paliny, a oresak. Ak sa teda zhltne pripadne nove vajicko, tak po tyzdni z neho moze byt akurat mala larvicka, ktora este mozno ani nenasla slabinu v creve, a nepodarilo sa jej prevrtat do tela. No a tuto larvicku ta davka prakticky naisto sunda.
Cize, podstatne podla mna je:

-Jednorazovo sa DOKLADNE precistit od parazitov, a byt si isty, ze neostali ziadne mnohobunkove v tele.
-Vyuzit tento stav, a zlepsovat si zdravie, imunitu, starat sa o svoje creva... dosledkom coho je lepsia vitalita sliznice creva, ktoru podla mna larva parazita tazsie prekusne a dlhsie musi hladat nejake slabe body (napriklad vydutiny s oslabenou sliznicou, atd...)
-Udrzovat cistotu v medziludskych vztahoch (jeden rozumny partner, ktory sa cisti tiez, z ostatnym nevedomym stadom plnym parazitov velmi opatrne, so zvieratami tiez opatrne)
Ono nakoniec k tomu logicky dojde aj rozum, preco sa tak casto objavuje v nabozenskych textoch taka "cistota" a posvatnost v medziluskych vztahoch.
-Udrzovat antiparazitalnu prevenciu, napr. kazdy tyzden trojcatko, co vzdy precisti pripadne vajicka, a mlade cerstvo vyliahute larvy to zabije. Tu je prave dolezita odolnost creva, ktora zvysuje cas, za ktory sa larvy prekusu do tela. Tym padom sa zvysuje pravdepodobnost, ze ich zasiahne dalsia preventivna davka, kym sa stihnu z creva dostat von. Takisto, je tu dolezita konzumacia spravnych potravin, ako bolo kedysi zvykom, same bylinky, koreniny, chilly... co im ich presuvanie a hladanie slabeho miesta podstatne stazuje a opat to vdaka tomu nemusia stihnut, kym prijde dalsia preventivna davka, ktora ich zabije.
-Znizit alebo vylucit konzumaciu rizikovych potravin (maso v restike, popr. maso celkovo, cerstve zeleninove salaty v restikach, fast-foody, sushi). Jedlo si pripravovat doma, starostlivo umyvat vsetko co sa bude jest surove.
-Riesit aj energetickych parazitov, ktore podla mna fyzicke pritahuju. (clovek je zufaly, vyspi sa s barskym, potom si nadava, nevazi si seba dost, a preto tomu nevie odolat, atd...)

Pri tychto zasadach je podla mna vyskyt parazitov takmer vyluceny, a ak sa konzumuje zdrava strava, a fyzicky cvici, telo musi byt (casom) silne a zdrave. Pokial sa aj raz za rok-dva-tri stane, ze larvicka sa nakoniec predsalen zavrta do creva, v takom tele:
-jednak cez silnu sliznicu neprejde a tak ostane len v creve.
-ak sa nahodou prevrta tak:
premnozenie parazitov je velmi nepravdepodobne, ich vyskyt ostane velmi maly a jedincovi to nesposobuje ziadne komplikacie. Skor vykonny imunitny system, ktory neda larvicke pokoj, ktora tym padom musi produkovat 2x viac ochrannych hlienov, aby prezila, sa bude musiet aj tak zacystovat, a tam pravdepodobne aj svoj zivot dozije.
-navyse raz za rok sa cele trojcatko, popripade nejake chemicke moze dat odznovu, a pripadny parazit nema sancu.

Dalsia kapitola sama o sebe su jednobunkovce - prvoky.
Tie podla Malachova robia organizmu vacsiu skodu, nez mnohobunkovce.
Ale tu si myslim, ze pokial niesu v tele mnohobunkovce, nebudu ich z criev roznasat po celom tele, tym padom vzinku len nejake loziska prvokov, kde telo urobi zapal a posilni imunitu, a tym padom budu sposobovat ovela mensie skody, ako ked ich roznasaju mnohobunkovce vsade po tele. A opat plati, v zdravom creve, ich aj imunitny system a probioticky bakterie, lepsie poriesia, takze opat budu musiet tvorit iba cysty... cize si z cloveka urobia maximalne asymptomatickeho nosica cyst, co je lepsi stav, ako ked je niekto roznasac a este k tomu ma plnu nakazu, ktora ho obera o energiu.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Teď užívám MMS2 a působí to na mě jako antihelmetikum. Po první tobolce jsem myslela, že se mi orgány rozutečou na všechny strany, co to bylo za poplach...
Na obnovení mikroflory by mohl být dobrý kefír z tibetské houby. Použila jsem ho na koupel, super, i na klystýr, fakt příjemné. Zvlášt po tom všem drenážování. Doufám, že pro cizáky není zvlášt příjemný.
A do sekce homeopatik :-) :-) jsem přidala letáčky homeo léků a odkaz na léčbu malárie.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Podelim sa s dalsou nadielkou, aj ked sa mi ju podarilo rozdvojit. Na poslednej snimke je este v celku, ale bohuzial ta je rozmazana. Ale na predstavenie si pribliznej dlzky to staci. Malo to cez 10 cm urcite.
Inak brutalne mnozstva roznych cudnych utvarov, vacsinou podlhovastych zo mna odchadzalo cely tyzden. Asi to boli zbytky po tej pasomnici, a fakt ze mi nieje prave najlepsie... mam z toho otravene creva.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 26 říj 2011 12:46
Bydliště: Bratislava
Dal: 100 poděkování
Dostal: 127 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jao »

Vyzerá to ako škrkavky.


Radšej byť špirálou, ako kruhom.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“