Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

A ještě jeden odkaz. V prvním článku tohoto vlákna Palo chytře porovnal reakce na parazity na podobné příznaky jako u infekce s boreliemi (chlamydiemi) - je to z roku 2009.
Ukazuje se, že je to velice velice platná myšlenka, proto ji znova akcentuji, viz např. tady:
http://www.chlamydie.info/blog/626
kde je krásně popsaná historie, kdy uživatelka se snažila vyléčit chlamydiovou infekci několikaletým léčení antibiotiky - bezúspěšně (čtěte od konce). Byla to slepá cesta, teprve antihelmintika vyřešila její 6!letý boj.
Může to být inspirací pro ostatní.


Cizákům zmar! ;-)
Joy
Stálý člen
Příspěvky: 80
Registrován: pon 25 led 2010 12:14
Dostal: 1 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Joy »

Ahojte, dostali sme malú macku a zobrala som ju na povinné odcervovanie. Hovorím si, snád by som mohla aj ja pozriet ako na tom stojím. Pravidelne beriem trojciatko ale bolo by fajn pozriet na meraní. A tu je moja otázka. Boli ste niekto v Bratislave u pani Macháckovej? Ak áno boli ste spokojní a odporúcate?
Dakujem za odpoved a prejem pekné dni.


anlien
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: pát 14 zář 2012 5:56

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od anlien »

Ahojte, trosku sa mi neda zamysliet nad kurami, co tu niektori prevadzaju a cpu doseba mnoztsvo antiparazitik, ktore su dost toxicke.
Skutocne si myslite, ze v dnesnej dobe pri mnozstve vykonanych pitiev by sa nepreukazalo osidlenie parazitmi v organoch, svaloch dutinach a moderna
medicina by sa tejto problematika viac nevenovala?
Zda sa mi, ze sa robi okolo toho velke halo. Jest antiparazitika pre kone, rybicky, hmm? No neviem.
Kazdy z nas mame nejakeho parazita.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

anlien píše:Skutocne si myslite, ze v dnesnej dobe pri mnozstve vykonanych pitiev by sa nepreukazalo osidlenie parazitmi v organoch, svaloch dutinach a moderna
medicina by sa tejto problematika viac nevenovala?
Ano, skutečně si to myslím.
Ne že by byl problém při pitvě najít parazity - ale z hlediska patologa je to naprosto nezajímavé, protože to nesouvisí s úmrtím.
A potom - proč by se medicína zajímala o něco, co podle ní nemá na zdraví člověka zásadní vliv a navíc se to v běžně používaných testech nijak neprojevuje. Když se nějakým testem objektivně prokáže nějaká abnormalita, tak na ni medicína má již léta prověřený postup, který jí, tedy medicíně, naprosto vyhovuje. Jakýkoli jiný postup je neschválený a jeho použitím riskuje doktor to, že přijde o "licenci". Rozhodně neštudoval proto, aby takhle blbě riskoval, že se nebude moct dál živit snadno a lukrativně.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

anlien píše:...by sa nepreukazalo osidlenie parazitmi v organoch...
Jako by (tu) nebylo dost příběhů o vypuzení nějakého toho cizáčka... Osobně jsem jich měl víc než dost... Mohu jen doporučit: "Probuď se!"


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

anlien píše:Ahojte, trosku sa mi neda zamysliet nad kurami,
Klíčová slova jsou myslíte si a zdá sa mi. Já si to nemyslím ale vím, že modrní medicína prakticky ignoruje všechny parasity, které nelze zjistit ve střevních vzorcích, pokud tedy člověku nelezou červi z vočí a dost velký. Také vím, že i mnoho střevních parasitů a jejich produktů je těžko k dohledání v hovnech, protože zdaleka ne všichni jsou v době testů činní a zdaleka ne všichni se ve střevech nacházejí pořád. Pokud mluvíme o jaterních a podobných beruškách, je to taky k nedohledání a rozhodně ne ze střevního obsahu. To už je účinnější to prorokovat z křišťálový koule. Něco si o prasitech naštuduj, je jich jenom kolem 10 000 který se týkaj člověka takže to bude fuška a naštuduj si ortodoxní testovací metody, ta je více méně jedna, takže tohle bude snadný a něco se dozvíš, místo toho myšlení. Přesně jak Ti odpověděl Palo "Jako by těch případů nebylo jenom zde na fóru dost" :roll: Poota :D Ti to už vysvětlil správně politicky, takže to máš z obou stran. Můžeš začít o té nesmyslnosti cpát se antihelmetikama u nicku Jayo. Pak se vrať a dál nám tu špekuluj o pitevnách.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Nedávno jsem se musel trochu pousmát...

Občas mi volá jeden člověk, kterého zcela jistě znáte z televize a konzultuje se mnou své problémy... Rád chodí za svými doktory a sděluje jim, co se v jeho životě děje s jeho zdravím, i při navštěvování alternativní medicíny (vyzkoušel snad už všechny druhy alt. med.)...
Jeden čas užíval Ivermectin a pořád z něho lezly nějaké potvůrky, tak si je vyfotil na moje doporučení a zašel za svým doktorem mu je ukázat... Když to pak doktor viděl, předepsal Vermox a pán šel spokojeně domů užívat Vermox... Pán mi zavolal, jak to jde skvěle a že má teď Vermox, že se vrhá do jeho užívání. Při užívání tohoto Vermoxu odcházení potvůrek přestalo... Domluvili jsme se, že nasadí pak zas Ivermectin... Po opětovném nasazení Ivermectinu odcházení potvůrek opět začalo :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

ivermectin je účinný, ale podľa mojich zistení hodne zaťažuje organizmus. zatiaľ asi najvhodnejšia kombinácia sa mi javí albendazol + praziqantel vo forme lipozómového roztoku (dávka 10+5mg/kg).
jednak má veľmi široké spektrum účinku a zaťažuje podstatne menej ako ivermectin. za pomerne veľkú výhodu považujem dostupnosť albendazolu a praziqantelu v kvalite pharma grade. takéto dávkovanie bohate stačí, nakoľko lipozómová forma zabezpečí omnoho lepšie využitie účinných látok v organizme.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

mahatma píše:ivermectin je účinný, ale podľa mojich zistení hodne zaťažuje organizmus.
No já žádné citelné zatížení organizmu necítil... Ale podle mě je každá věc (Prazi/Albe/Iver) na něco jiného... Někdy se kombinuje třeba i Iverm a Albe... Iver údajně cizáčky znehybní a Albe zabije...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Lex »

mahatma píše:ivermectin je účinný, ale podľa mojich zistení hodne zaťažuje organizmus.
Mozes mi prosimta povedat ako zatazuje organizmus ? Lebo podla mna najviac zatazuju organizmus prave metabolicke odpady parazitov. Pri ivermectine som sa praveze citil asi najlepsie, po 100r som si zacal popiskovat co sa neudialo vazne ani nepamatam. Skor by som povedal, ze ivermectin ich pekne drzi na uzde a je len otazka casu kedy pokapu a organizmus ich bud vyluci alebo stravi.

Ivermectin:
Mechanismus účinku: tyto látky působí na velmi specifická místa nervových a svalových buněk parazitů. Výsledkem je chabá obrna, neschopnost přijímat a polykat živiny.

Praziquantel:
Mechanismus účinku: Poškozuje vnější vrstvu tasemnice, takže tato pak není schopná udržet tekutinovou a chemickou rovnováhu svého těla.

http://www.equichannel.cz/boj-s-parazit ... u-stranach


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Lex »

Extracted from the plant Artemesia Annua L (sweet wormwood, also known as the Chinese herbal Qinghao), Artemisinin has been used for centuries to kill parasites, particularly worms and flukes. These parasites, which are present in us all, create a burden for the body, sapping energy resources and creating by-products that need to be excreted.

Artemisinin has also proven itself as a safe and effective treatment for malaria in over two million patients, and now studies are showing that Artemisinin is effective against a wide variety of cancers as shown in a series of successful experiments. The most effective is leukemia and colon cancer. Intermediate activities were also shown against melanoma, breast, ovarian, prostate, CNS and renal cancer.

Artemisinin contains two oxygen atoms linked together in what is known as an 'endoperoxide bridge', which react with iron atoms to form free radicals. Artemisinin becomes toxic to malaria parasites when it reacts with the high iron content of the parasites, generating free radicals, and leading to damage to the parasite.

By this same mechanism, Artemisinin becomes toxic to cancer cells which sequester relatively large amounts of iron compared to normal, healthy human cells. According to the Gordon Research Institute, tests have been conducted which show that Artemisinin causes rapid and extensive damage and death in cancer cells and yet has relatively low toxicity to normal cells.

---------------------
Inak extrakt z tejto paliny rocnej uz je hotovy a myslim, ze funguje skvele. Nieco proste robi. Neviem kolko sa tam coho vyluhovalo ale je to slapajuce. Naj je spolu s extraktom z paliny pravej. Prava ucinkuje skor ako ivermectin a rocna skor ako mms resp. peroxid ak som tomu dobre rozumel. Rocna by sa mala davat teda tak pol h. pred jedlom aby nereagovala so zelezom v nom obsiahnutom.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Strojový překlad výše psaného:
Získané z rostlin Artemesia annua L (sladký pelyněk, také známý jako čínské bylinné Qinghao), je artemisininu se používá po staletí k zabíjení parazitů, zejména červy a červi. Tito parazité, které jsou přítomny v nás všech, vytvořte zátěž pro tělo, oslabovat energetické zdroje a vytvářet vedlejší produkty, které potřebují být vylučován.

Artemisininu se také osvědčil jako bezpečný a efektivní léčba malárie v více než dva miliony pacientů, a nyní studie ukazují, že artemisininu je účinný proti širokému spektru nádorů, jak je znázorněno v sérii úspěšných experimentů.Nejúčinnější je leukémie a rakoviny tlustého střeva. Průběžné aktivity byla rovněž prokázána proti melanomu, prsu, vaječníků, prostaty, CNS a ledvin rakovina.

Artemisinin obsahuje dva atomy kyslíku spojené dohromady v čem je známý jako "endoperoxide most", které reagují s atomy železa tvořit volné radikály. Artemisinin stává toxické pro malarických parazitů, když reaguje s vysokým obsahem železa parazitů, generování volných radikálů, a vede k poškození parazita.

Tímto stejným mechanismem, Artemisinin stává toxické pro rakovinové buňky, které izolují poměrně velké množství železa ve srovnání s normálními, zdravých lidských buněk. Podle Gordona Výzkumného ústavu, byly zkoušky provedeny, které ukazují, že Artemisinin způsobuje rychlé a rozsáhlé poškození a smrt v nádorových buňkách, a přesto má relativně nízkou toxicitu pro normální buňky.


Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jardax »

anlien píše:Ahojte, trosku sa mi neda zamysliet nad kurami, co tu niektori prevadzaju a cpu doseba mnoztsvo antiparazitik, ktore su dost toxicke.
Skutocne si myslite, ze v dnesnej dobe pri mnozstve vykonanych pitiev by sa nepreukazalo osidlenie parazitmi v organoch, svaloch dutinach a moderna
medicina by sa tejto problematika viac nevenovala?
Zda sa mi, ze sa robi okolo toho velke halo. Jest antiparazitika pre kone, rybicky, hmm? No neviem.
Kazdy z nas mame nejakeho parazita.
http://www.parazitologie.cz/akce/doc/sbornik.pdf

A to není plkání hlupáčků někde na fóru.....


honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

poota píše:Strojový překlad výše psaného:
Získané z rostlin Artemesia annua L
Artemisin již užívám 14 dní (začal jsem jím, protože chci nejdřív zasáhnout malárii před zaměřením na cizáky) a můžu potvrdit, že již během prvního víkendového šlehu u mne došlo k razantnímu poklesu pocení při fyzické námaze, nebo při psychickém stresu (hlava, dlaně).
Beru 5 mg na kg na den.
Pomohlo mi to také s energií, která se zvedla a pročistila občas "oparový-zamlžený" pohled. Je klidně možné, že to zabíjí už i cizáky.
O tom, že Artemisin funguje i proti cizákům jsem psal o pár příspěvků zpátky. Díky pootovi za další informace - doplňuji, že Artemisinu je možno získat z Pelyňku jen asi 0,4% (je to v tom artemisin.doc).

Ještě přidám odkaz, kde jsem Artemisin objednal: Healthmonthly.co.uk (poštovné do CZ za babku).
Naposledy upravil(a) honza_ku dne sob 15 zář 2012 15:38, celkem upraveno 1 x.


Cizákům zmar! ;-)
honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

Ještě k Artemisinu:
Deriváty artemisininu, jsou aktivní proti všem druhům schistosom infikujících člověka (Utzinger a kol. 2003). Narozdíl od pzq a oxa, artemeter má vyšší úroveň aktivity proti 1-3 týdny starým stadiím motolic. Cerkárie a dospělci jsou k léku naopak méně citliví (Xiao a kol. 2002). Rozdíl je také ve vnímavosti parazita k léku mezi jednotlivými pohlavími. Samice schistosom jsou k účinku artemetheru citlivější než samci (Lescano a kol. 2004).

Více v kapitole 3.2.2 z následujícího odkazu:
http://web.natur.cuni.cz/~parazit/nove/ ... ova_09.pdf


Cizákům zmar! ;-)
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“