Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

Homeopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2416 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od poota »

sisa píše:V tom případě jsou i tyto stránky a toto fórum mimo zákon.
Kupodivu nejsou :D
Když třeba napíšu, že jsem si na vlastní kůži vyzkoušel protirakovinovou kúru pátera Ferdy, a že znám osobně i několik dalších lidí, kterým pomohla s onkologickými problémy, tak nikoho k ničemu nenabádám a ani od ničeho nezrazuji.
Kdokoli si to může přečíst a zcela svobodně se rozhodnout, jestli to sám použije jako příklad i pro vyřešení svých problémů a nebo jestli bude věřit víc doktorům. Navíc to není jenom tenhle příklad a taky to není striktně "buď a nebo".
Je to pouze jeho volba a její následky si ponese zase jenom on sám.
Jakýkoli léčitel je proti doktorovi v nevýhodě, protože za doktorem stojí v případě úmrtí pacienta lékařská komora, která ho očistí v případě, že použil schválené postupy. Navíc k léčiteli se pacient dostaví většinou až tehdy, když už mu medicína nedává žádnou naději.
Alternativní "léčba" má nejlepší výsledky, pokud se "nasadí" včas, nejlépe ještě před propuknutím nemoci - jenže jen málokdo je ochoten se "léčit" a nebo i jen nějak omezovat, dokud mu něco opravdu vážného ještě není.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od sisa »

Poo, myslela jsem na případy, kdy se někdo zeptá, jak dávkovat to a to, co nasadit při takových potížích atd. Nebude se smět radit.
Bóóže, je čas udělat zásoby MMSka a všeho, co půjde. Začínám nakupovat knížky o rostlinách, od léčitelů atd, než je zakážou.
V komoře mám zásoby konzerv a jídla, kdyby byl blackout. Abychom přežili nějakou dobu. Už mi pěkně hrabe. :D :D


milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1287
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 694 poděkování
Dostal: 482 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od milda »

Předpis č. 372/2011 Sb.
Zákon o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách)Ze dne 06.11.2011
Částka 131/2011
Platnost od 08.12.2011
Účinnost od 01.04.2012
Ten zákon je v účinnosti už 2,5 roku. Léčitelé vesele léčí dál. Bude to platit podle starého, dobrého,
českého pravidla - " blbý zákony nedodržujeme" ! :laugh: :hip:


Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
https://www.youtube.com/watch?v=PWidnE45k2k
https://www.youtube.com/watch?v=oXl5ixBtjpY
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od sisa »

Mildo, uvidíme. Určitě budu zjišťovat, jaká se situace, přímo u pramenu.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 483
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 249 poděkování
Dostal: 208 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od cimirek »

sisa píše:.....knížky o rostlinách, od léčitelů atd, ....
soustu jich je v elektronické podobě v souborech na

http://www.uloz.to/hledej?q=medecina


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od sisa »

Cimirku, děkuji. Já mám hodně vytištěno i uloženo, ale není nad klasickou knihu. Ty já miluji a hlavně mohou přecházet z generace na generaci lépe než jen tištěné papíry. Ty ja věčně hledám. :)


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od sisa »

Aktuální názor Homeopatické společnosti
k právní situaci ohledně léčitelství obecně,
a zároveň k situaci kolem homeopatie, praktikované nelékaři


Toto naše vyjádření se vztahuje k neověřeným zprávám šířícím se lavinovitě na internetu a budícím ohromný zájem i znepokojení veřejnosti, nejen léčitelů a homeopatů, ale zejména jejich klientů, kteří se obávají, že by v budoucnu mohla být omezena či zcela zrušena svoboda volby několika milionů lidí, využívajících u nás alternativní léčbu.
Podstatou věci je, že na internetu hromadně koluje zpráva, v níž jistý homeopat referuje o případu, kdy byla v r. 2013 léčitelce, poskytující homeopatické poradenství, krajským úřadem vyměřena na základě konkrétní stížnosti pokuta 20 000,- Kč, snížená po odvolání na 15 000,- Kč,. Za vinu jí údajně Ministerstvo zdravotnictví klade, dle internetových zdrojů, že se dopustila "...zjišťování zdravotního stavu, hodnocení okolností, které mohly mít na zdravotní stav vliv, včetně doporučení možné terapie, tedy poskytla zdravotní službu bez oprávnění poskytování zdravotních služeb." Toto hodnocení vychází ze Zákona o zdravotních službách. Hned si uvědomíme, že tato definice zahrnuje opravdu jakýkoliv druh či způsob léčitelství, včetně energetického léčitelství, jógy, bylinkářství atp., nejen homeopatii. Mohla by tedy být uplatněna u kohokoliv, kdo poskytuje jakýkoliv druh alternativní léčby nebo poradenství a není oprávněným zdravotníkem. Přesně na druhou stranu je na internetu referován ve stejné souvislosti ještě (opět neověřený) případ rehabilitační sestry, pokutované údajně za to, že poskytovala mimo zdravotnické zařízení alternativní druhy léčby, ač na to, jako zdravotnice, prý neměla dle MZ nárok.
Čili - neoprávněnost alternativní léčby u nezdravotníků, ale i u zdravotníků? Myslíme si, že autor internetové zprávy o této kauze dvou léčitelek nezvážil celý právní kontext té věci a poněkud ukvapeně usoudil, že tomu tak je. Legislativní situace kolem léčitelství je již tradičně, nejen od roku 2011, kdy byl schválen Zákon o zdravotních službách, který nabyl účinnosti v dubnu 2012, poněkud nepřehledná. Bylo tak tomu vždy od roku 1990, kdy se léčitelství konečně stalo legální profesí, a to na základě ústavního principu, že je občanům povoleno vše, co zákon nezakazuje. Na tomto zákonném principu v podstatě u nás působí 24 let dodnes, stejně jako v jiných členských státech EU, jako je Velká Británie, Holandsko, Švédsko, ad.
Již při přípravě Zákona o zdravotních službách a Občanského zákoníku v roce 2011 nechala Homeopatická společnost zpracovat právní rozbor jejich vlivu na praktikování homeopatie a léčitelství obecně. Závěry byly takové, že léčitelství, vč. homeopatie praktikované nelékaři (léčiteli), není zdravotní službou podle zmíněného zákona o zdravotních službách, a proto se na něj tento zákon nevztahuje. Byly brány v úvahu nejen definice v tomto zákoně obsažené, ale i širší právní kontext. Obecně panující názor, že je léčitelství i nyní nadále legální, dosud NIKDO ze strany státu veřejně nezpochybnil, dokonce nedávno ani ministr zdravotnictví ve svých projevech v TV, ačkoliv jinak netajil odpor MZ k alternativní léčbě.
Náš názor je, že údajný postup krajského úřadu vůči léčitelce, v konkrétním jednom medializovaném případě, který se údajně stal vloni, je MZ chápaný jen z úzce rezortního hlediska. Mimochodem, ve zdůvodnění pokuty v dopisu "provinilé" léčitelce MZ prezentuje i značnou skepsi k homeopatii, a to i pokud by byla jen v rukou lékařů: zmiňuje např. "homeopatické léky s neověřeným účinkem", vyloučení Lékařské homeopatické společnosti z Purkyňovy společnosti, a tak podobně...). Zároveň v dopise léčitelce odmítá jakoukoliv formu léčitelství. Správní soud, kam byl dle veřejně dostupných informací případ dále postoupen léčitelkou, která odmítla zaplatit pokutu, může rozhodnutí MZ zrušit, jak to učinil již vícekrát v minulosti (a věříme, že se tak stane, pokud ne, jsou tu odvolací soudy a konečně Ústavní soud). U soudu proti sobě obvykle stojí protichůdné právní názory, v tomto případě je to názor právníků z MZ proti léčitelce, která se odvolala. Podstatné bude pro tuto jednotlivou kauzu správní pokuty rozhodnutí nezávislých soudů.
Je tu ovšem jeden velmi významný fakt! Od ledna roku 2014 je účinný nový Občanský zákoník (nebyl ještě účinný v okamžiku vzniku zmíněné konkrétní kauzy), který péči o zdraví upravuje (oddíl Péče o zdraví, §2636), a který vychází ze smlouvy uzavřené ústní nebo i písemnou formou mezi poskytovatelem a příkazcem (v našem případě tedy mezi léčitelem a léčeným). Jde o péči o zdraví za odměnu. Z toho lze usoudit, že se netýká samoléčby, domácí léčby ap., které v tomto kontextu zřejmě nejsou specificky regulované a netýká se jich ani Zákon o zdravotních službách. Týká se však profesionálního léčitelství.
Právní rozbor advokáta Mgr. Jana Pořízka na toto téma, který byl publikován v květnu tr., jasně informuje, že léčitelství (alternativní léčení nelékařů a nezdravotníků) NENÍ Zákonem o zdravotnických službách dotčeno a NENÍ nelegální. Naopak: léčitelé léčí podle Občanského zákoníku, nikoliv podle Zákona o zdravotních službách, pod který spadá i Ministerstvo zdravotnictví. Vyjádření Mgr. J. Pařízka se zde v této věci shoduje s právní studií JUDr. Květy Slavíkové o vlivu obou zmíněných zákonů na léčitelství a homeopatii nelékařů, z roku 2011, vypracovanou pro Homeopatickou společnost. To, že se Občanský zákoník vztahuje i na léčitelství, konstatuje i Důvodová zpráva k Občanskému zákoníku. Léčitel tak musí vyhovět při své práci s klientem některým (obecným, splnitelným a nikoliv neobvyklým) požadavkům nového zákoníku. Doporučujeme přečíst si.
Právníci se shodují na tom, že léčitelství (alternativní léčení nezdravotníků) je i nadále legální činnost v rámci platných zákonů. Ale je také pravda, že tu je zřejmý tlak na omezení či zákaz léčitelství a alternativní léčby (a to i u zdravotníků). Takže by občané měli projevit politickou vůli, měli by psát a telefonovat svým poslancům Parlamentu ČR a žádat je, aby podpořili právo na svobodnou volbu občanů ve věcech vlastního zdraví, alternativní medicíny a spirituality. Nezapomínejme, že velká část léčitelských metod včetně homeopatie oslovuje či léčí právě spirituální podstatu člověka (pránu, čchi, vitální sílu apod.), která (a nejen chemické léky!) ovlivňuje naše zdraví. O ní MZ nic neví a vědět ani nemůže. Není to jeho oblast působení. Omezující zásah do této sféry by byl závažným omezením občanských práv, vyplývajících z Ústavy.
Toto je naše aktuální stanovisko ke zprávám, šířícím se internetem, situaci nadále bedlivě sledujeme a nechali jsme aktuálně vypracovat dvě nové právní studie současného stavu, které budeme mít příští týden, avšak předpokládáme, na základě rozhovorů s autory, právníky, že spíše potvrdí či doplní toto stanovisko.
Navrhuji zachovat chladnou hlavu, pokračovat například i v kurzech a školeních podle plánu (což mohu za Homeopatickou akademii i další kurzy, v nichž mám organizační podíl, slíbit) a uvědomit si politickou odpovědnost nejen každého léčitele, jsou nás desetitisíce, ale i klienta alternativní medicíny, těch jsou v ČR milióny, za to, co se stane v budoucnosti se svobodou volby občanů ve věcech jejich vlastního zdraví (že jsou zde nebezpečné tlaky, o tom nelze vůbec pochybovat). Pište poslancům. Je to záležitost politické reprezentace.
Pokračujeme v práci, abychom brzy mohli přinést další zprávy.

2. října 2014
Mgr. Jiří Čehovský
předseda občanského sdružení Homeopatická společnost"

http://www.homeopatie.cz/clanky/ruzne/51.htm


Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3248 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sisa píše:Aktuální názor Homeopatické společnosti k právní situaci ohledně léčitelství obecně, a zároveň k situaci kolem homeopatie, praktikované nelékaři ...
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-372#cast1

(4) Oborem zdravotní péče se pro účely tohoto zákona rozumí

a) zubní lékařství, farmacie, obory specializačního vzdělávání nebo obory certifikovaných kurzů lékařů, zubních lékařů nebo farmaceutů podle jiného právního předpisu1),

b) odbornosti nelékařských zdravotnických pracovníků nebo obory specializačního vzdělávání nebo obory certifikovaných kurzů nelékařských zdravotnických pracovníků podle jiného právního předpisu2).

(5) Náležitou odbornou úrovní se rozumí poskytování zdravotních služeb podle pravidel vědy a uznávaných medicínských postupů, při respektování individuality pacienta, s ohledem na konkrétní podmínky a objektivní možnosti.


Jde tedy celkem výslovně o regulaci zdravotního personálu oficiální medicíny, takže farmudrologie, který se nezmiňuje a nezahrnuje praktikanty jakékoliv alternativní medicíny. Pokud by zahrnoval kohokoliv mimo tuto fraternitu, bylo by podle tohoto zákona protizákoné i podání léku člověku v domácím ošetření kýmkoliv, kdo nemá papíry na zdravotní služby, tedy například už i poskytnutí kapek do očí matkou dítěti.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 73 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od Bardioc »

cimirek píše: soustu jich je v elektronické podobě v souborech na

http://www.uloz.to/hledej?q=medecina
Ahoj, upřesním. Kdo nechce hledat, tak si stáhněte tento soubor osmiset pdf knih v češtině a slovenštině - http://www.uloz.to/xfkGoANX/medecina-80 ... 2-2011-rar Je to poklad. Sosejte, dokud to jde.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Alkoholové tinktury

Příspěvek od martinq »Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Agenti

Příspěvek od martinq »

Varování ministra zdravotnictví před nebezpečnými “šarlatány”

V poslední době přinesla média informace o praktikách různých "léčitelů." Tyto signály považuji za mimořádně závažné. Jednání podobných "šarlatánů," kteří zneužívají neštěstí a zoufalství vážně nemocných lidí a podvodně na nich vydělávají, je daleko za hranicí hyenismu civilizovaného lidského společenství.

Jako lékař jsem se setkal s pacienty, kteří propadli zoufalství a beznaději kvůli závažnosti svého onemocnění a blížícímu se konci života. Tito lidé jsou pro podobné podvodníky snadnými terči, protože každý člověk udělá pro záchranu svého života cokoli.

Je mou povinností co nejdůrazněji varovat před lidmi, kteří vážně nemocné pacienty odrazují od lékařské péče. Tímto jednáním je mohou bezprostředně ohrožovat na životě. Proto vyzývám k obezřetnosti, jak těžce nemocné pacienty, tak nejbližší okolí všech vážně nemocných. Pokud jste se s takovým případem setkali, zašlete nám podrobné informace na sarlatani@mzcr.cz.

Právníci ministerstva zdravotnictví od včerejška hledají možnosti úprav našeho práva a analyzují, jak podobné případy šetří v okolních zemích. Chci najít řešení, které zajistí, aby se podobným excesům dařilo předcházet.

Výňatek ze Stanoviska vědecké rady ČLK k neověřeným léčitelským postupům v onkologii ze dne 2. 2. 2012:

Hlavní riziko těchto metod spočívá v tom, že nemocný, který přistoupí na alternativní léčbu, může promeškat vhodný okamžik k zahájení účinné standardní protinádorové léčby, jeho choroba přes dočasné subjektivní zlepšení progreduje a šance na úspěšné léčení nebo dokonce vyléčení zmenšuje. I když se nemocný nakonec svěří do péče odborníka, je léčba pokročilého onemocnění obtížná, nákladná, často málo úspěšná a provázená četnými nežádoucími účinky, které zhorší kvalitu zbytku jeho života.Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

http://www.mzcr.cz/dokumenty/varovani-m ... 136_1.html

http://bajnar.blog.idnes.cz/c/415131/Oc ... itelu.html

Tak mne napadá, že Mudr. je požehnán ministerstvem zdravotnictví a já mám v ústavě větu - bezplatná zdravotní péče v rámci zdravotního pojištění. Takže odpadne několik stokorun za hodinové povídání, které učtoval léčitel, jelikož neměl smlouvu se zdravotními pojišťovnami.

Skvělé !!!


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
yejb
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: stř 27 lis 2013 3:07
Dal: 46 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od yejb »

Ahoj. Dávám sem a do autopatie tuto informaci, konsekvence mám podrobněji vysvětlené v mém toxoplazmozovém/bartonellovém vláknu http://upramene.cz/forum/posting.php?mo ... 2&p=143598 (snad je odkaz funkční):

Nevím zda jste o tom slyšeli a nevím zda si toto přečtete, ale v US je populární a velmi úspešná léčba lyme like diseases (často se bartonella spojuje s boreliozou, ale jsou to zcela odlišné patogeny, jedna na druhé nezávislé, snad jen potud, že když se povede klíšťák, člověk si odnese oboje, doplněné ještě třeba erhlichií a podobně) skrz homeopatické nosody, ale nosič se používá infračervené světlo.
Nosod je velké množství, jak těch "původních", které se potencují třeba od začátku minulého století a takové nosody nabízí velmi zajímavé užití hlavně svou primární energií, která není ovlivněná všemi látkami které se začaly používat později a později, tak současných, takže tato metoda by mohla mít velký význam v celkovém způsobu užívání homeopatik/nosod, ale možná i jiných, minimálně informačních látek.
Už mi letí balík nosod (US), ale na bartonellové nosody jsou machři Němci a Švýcaři. Šušká se, že v Německu jeden nejmenovaný Dr. má tak silné preparáty, že je nikomu neprodá a člověk je musí vypít před ním v laboratoři, prý vynést ven je již trestný čin.
Také mám brzy schůzku s konstituční homeopatkou, která mi tohle bude dozorovat. Tyto informace chci předat také Čehovskému, protože spojení autopatie s "fotonem doručenou informací" do těla může mít zajímavý synergický efekt.
Existují ještě další metody doručování informace do těla, například ve spolupráci s homeopatií. Třeba laser, metoda zvaná PEMF (mají to i v Brně). Poslal jsem odkazy craftovi, třeba něco sestrojí. Tyto informace považuji za důležité a dám je také do autopatického vlákna. K základnímu počtení např. zde: http://flash.lymenet.org/scripts/ultima ... c/1/136238?


To co vnímám a vidím kolem sebe je jen můj svět. Je jen na mě, zda se rozhodnu, že bariery, se kterými jsem se kdysi smířil, odstraním.
yejb
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: stř 27 lis 2013 3:07
Dal: 46 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od yejb »

...účinek homeopatie například pro tento můj konkrétní případ (odkaz na mé vlákno o zprávu výš) je ten, že nosoda, nebo homeopatikum, upozornuje tělo na určitou invazní látku, která měla dostatek síly a energie, že se dostala do rovnovážného stavu s imunitním systémem.
V tomto případě tedy homeopatikum neléčí, ale otevírá bránu například antibiotiku, ve spojení s IS, aby začalo znovu účinkovat na patogen, který se stal pro IS neviditelný. Jedná se tedy třeba o troj, i více kombinace útočných látek najednou. Tento postup se dále doplnuje dalšími přípravky třeba bylinného spektra, které mají zase princip účinku na daný patogen zcela odlišný; za vším je snaha paralyzovat mimické schopnosti nežádoucího patogenu a tím nechat IS ho zlikvidovat. Paradoxně se tím může celý IS znovu nastartovat, ale do své původní, nikoli sebe destruující podoby.
IS je život sám. Je to vědomý funkční systém, který dělá co může, aby zabránil kolapsu organismu, kolapsu sebe sama. Pokud se dostane do rovnovážné polohy s nějakým inteligentním patogenem, dochází k jeho rozprogramování a v některé sféře působení oslabuje, v některé sféře působení obrací proti sama sobě. Ono se není co divit a asi je to prostě volba "menší zlo", když se řada sofistikovaných útočníků schovává do jednotlivých komponent IS. Takže IS volí čistku ve vlastních řadách.
Nosoda tedy slouží k tomu, aby se IS znovu ukázal přesný vzoreček, proti čemu se bojuje.
U nosod je důležitá potence, stejně jako u homeopatik. Od nejméně účinné (nejvíc silné) se postupuje na nižší potence a bedlivě se pozoruje reakce organismu. Dají se také použít očistné nosody, nebo zároven detoxikující informatika.
Naposledy upravil(a) yejb dne úte 03 dub 2018 22:36, celkem upraveno 1 x.


To co vnímám a vidím kolem sebe je jen můj svět. Je jen na mě, zda se rozhodnu, že bariery, se kterými jsem se kdysi smířil, odstraním.
yejb
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: stř 27 lis 2013 3:07
Dal: 46 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od yejb »

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27181128
celkem zajímavé počtení pro MZ


To co vnímám a vidím kolem sebe je jen můj svět. Je jen na mě, zda se rozhodnu, že bariery, se kterými jsem se kdysi smířil, odstraním.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“