Peroxid vodíku - využití vnitřně

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od milnem »

Slavek Krepelka píše:On totiž časem slábne a čím větší koncentrace, tím rychleji.
Slávku,je to opačně,peroxyd stárne,ale ten koncentrovaný nejméně,aspoň tak nás to učili a v laboratoři se skladoval vždy koncentrovaný.M..

Edit: oprava citace - poo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

milnem píše: Slávku,je to opačně,peroxyd stárne,ale ten koncentrovaný nejméně,aspoň tak nás to učili a v laboratoři se skladoval vždy koncentrovaný.M..
Našel jsem jenom, že na rozpad čistého peroxidu má vliv teplota a světlo. Čím vyšší teplota, tím rychleji se rozpadá a čím víc světla, tak také. Takže je asi putna, jaká je koncentrace, ale možná máš recht. Děkuju. Znečištění více méně čímkoliv také zvyšuje rozpad a může jít o katalytický, ne chemický. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od milnem »

Ano,fyzikální vlivy jako teplo a světlo nebo i přístup vzduchu jsou jasné,ale jinak mám zkušenost,že čím byl roztok méně koncentrovaný,např.i louhy nebo kyseliny,soli,tím rychleji se kazil ,projevilo se to často i vzniklým zákalem a sedimentem,nebo jen "zeslábl" z hlediska koncentrace.A určitě nešlo vždy jen o anorganickou záležitost.Zevšeobecnit to však nejde.M.


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od early123 »

Zdravím,niečo som našiel ohľadom H2O2 na nete.Ale ak ma moje školské vedomosti neklamú existuje vo vesmíre nejaký zákon,že to čo má najvyššiu energiu sa snaží dostať do stavu s najnižšou energiou,to čo je usporiadané sa snaží dostať do stavu neusporiadanosti,ak sa nemýlim je to entropia.

Čiže v tomto prípade platí,že pre vysoké koncentrácie PV, je treba zabezpečiť dobré skladovacie podmienky,teplota,vzduch atď.Inak to slábne.

http://vphp.cz/skladovani-peroxidu-vodiku

Majte sa.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od vokoun »

:D Má nějaký význam když budu užívat 10 kapek 3 pro. roztoku deně a nebo by jsem musel navýšit. Skusil jse 20 kapek a nějak jsem to zkraje špatně skousával ale mohl v tom bít taky jenom strach z něčeho nového. :spirit: :laugh:


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od early123 »

vokoun píše::D Má nějaký význam když budu užívat 10 kapek 3 pro. roztoku deně a nebo by jsem musel navýšit. Skusil jse 20 kapek a nějak jsem to zkraje špatně skousával ale mohl v tom bít taky jenom strach z něčeho nového. :spirit: :laugh:
Zdar,vieš čo Ti poviem z mojej skúsenosti?tak 3 % H2O2 používam na čistenie zubov,tam sa mi perfektne osvedčil,ale nepoužívam ho samozrejme každý deň.Maximálne 3 x do týždňa a výsledky su super viditeľné,mal som tam nejaký jemný kameň na zuboch a zmizol mi.
Čistí celú ústnu dutinu a je mi po ňom fajn.

Ale ,čo sa týka vnútorného pužitia perorálneho,nič moc,je to slabá koncentrácia,nikdy som nič necítil ani po vysokých dávkach ráno.Chystám sa vyskúšať vyššie koncentrácie, u nás je dostupná čo som našiel na nete max.30%.Ale keď prečítaš celé vlákno ,je tam skúseností dosť.

Vďaka


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od vokoun »

:D Supr s těmi zuby se mi to bude hodit co beru MMS tak mě zuby nějak zežloutly. Nevím jestli je to od toho a nebo si je méně čistím ale každopádně to zkusím :lol: Dík. :bye:


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

Tak na čas jsem peroxid vynechal a obtíže se vrátily. Čeká mě překopání jídelníčku a kotvičník protože peroxid nemohu pít do konce života. Mezitím zkouší peroxid i máma, lépe se jí dýchá a čistí se jí plíce. Ale hlavně se jí "rozjasnila" mysl, jde to poznat i když s ní člověk hovoří, z tohoto pohledu byla hodně překvapená protože tomu samozřejmě nevěřila. A také měla vánoce z toho že neměla dva dny migrénu. Ještě aby přestala jíst prášky na cholesterol, bez nich se jí prý zhoršuje cukrovka. Moc tomu nevěřím, akorát má potom podrážděný tračník a průjem.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fox_25 píše:Tak na čas jsem peroxid vynechal a obtíže se vrátily. ...
Podívej se do vlákna Vitamín C na liposomatické céčko. To vám ten peroxid vyrobí přímo v těle přesně jak si to tělo dělá samo. S peroxidem bych celou kůru neopakoval, ale občas jsem si dal ještě tak půl roku, možná vlastně i dýl po kůře, sklenici s 30 aj s 35 kapkama 35% H2O2 v momentě, kdy se mi to s dýcháním nezdálo na 100% a dobrý. Eventuelně už jsem ho nesosnul tak 9 měsíců, necítím potřebu. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od vokoun »

:x Slávku a co to dělá s ledvinami, žaludkem a střevama. Já to skoušel jenom na mandle a na ty to zabírá. Kloktání není ale pití. Zkusil jsem pár kapek vypít ale to je asi slabota. :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vokoun píše::x Slávku a co to dělá s ledvinami, žaludkem a střevama. ..
Okysličí je to. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj všichni, mám dotaz k peroxidu vodíku 3% z lékárny.na Osudu mě zaujal článek k tomuto tématu,ale užívá se vnitřně 35% peroxid technický. Nevím jde přišli k takovému % ,protože v každé drogérii mi nabídli 30% a do toho se mi nějak nechce.Mám respekt.
Napadlo mě ale , jak bych mohla v destilované vodě vnitřně použít 3% Peroxid ? Zatím jsem si jej 1x asi 5 min přiložila k menšímu oparu na rtu a opar se zklidnil a udělal se do dalšího dne stroupek.Takže to funguje :-)Poradil by mi někdo kolik kapek 3% peroxidu bych měla brát v jedné dávce 1dcl destil H2O aby to nějak zafungovalo ? Dík Lenka
Pokud jsoi 3% málo, jaké je dávkování se silnějším roztokem ?


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

LenkaX píše:Ahoj všichni, mám dotaz k peroxidu vodíku 3% z lékárny.na Osudu mě zaujal článek k tomuto tématu,ale užívá se vnitřně 35% peroxid technický.
Leničko, je to tichá pošta. Taky je to nechuť si projít vlákno.

Používá se nejlépe, to neznamená výlučně, potravinářský peroxid 35%. Žádný technický, i když technický svým chemickým označením bude, protože není certifikovaný Pa (na analýzy). Důvod je, že neobsahuje stabilizátory (chemii), které brání přirozenému rozkladu H2O2. Taky vyjde nejlaciněji v malém množství.

30% z drogerie je na kosmetické a prací účely, specielně na odbarvování a tento lze označit za skutečně technický. I když nemám pocit, že s ním je něco moc špatně. Není doporučen kvůlivá stabilizátorům a dalším možným chemickým přísadám.

3% z lékárny je použitelný, i když prý taky nějaký ten stabilizátor obsahuje, ale oproti jednotlivé dávce 30 kapek 35%ního bys musela vzít nějakých 350 kapek tohodle. To vyjde dost draho, protože mluvíš o 17.5 ml na dávku a 3x denně to máš 52.5ml na den.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od LenkaX »

Děkuji, děkuji,ano byla jsem pohodlná číst vlákno , to se přiznám. Ale dík za rychlé vysvětlení.Pěkný večer :oops:


Změň sebe sama a změníš svět :-)
cibezik
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28 úno 2013 7:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od cibezik »

Ahojky,

našel jsem v našem městě kde je možno sehnat peroxid vodiku. Píšou v kvalitě p.a. tj. Chemikálie pro analýzu: obsah základní látky se pohybuje obvykle mezi 99,0 - 99,8 %, fyzikální vlastnosti odpovídají literárním údajům, jednotlivé nečistoty jsou přítomny jen v tisícinách procenta, látka nesmí obsahovat mechanické nečistoty.

Lze použít tyto? A jaký je rozdíl mezi peroxidem a peroxidem nestabilizovaným?

http://www.verkon.cz/laboratorni-chemik ... od%C3%ADku
http://www.verkon.cz/laboratorni-chemik ... od%C3%ADku


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“