Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: očista ...

Příspěvek od Jayo »

hanka píše: Závidím (ale v dobrém-současně i přeju) každému, kdo dokáže nejíst celý den, já to nedokážu vydržet, nevím, jestli je to cukrovkou, ale nejde mi to, už po pár hodinách je mi špatně :| . Tak fakt nevím, jestli se mi s takovou podaří nějakou očistu vůbec provést :roll: !
Mam rovnaky problem, s tym rozdielom, ze zle mi je az na druhy den, a preto som sa na dlhsiu ako 36 hodinovu hladovku nedostal. Myslim si, ze ide o problem parazitov a metabolizmu tukov (co je aj pricina cukrovky). Ja sam som to teda vyriesil tak, ze som minimalizoval tuky, zacal jest iba male mnozstvo tych zdravych a zaroven sa MMSkom chcem zbavit dostatocneho mnozstva parazitov, aby pri hladovke neprisli take hrozne detoxifikacne stavy.
O nejaky mesiac s MMS kurou koncim, metabolizmus tukov si davam dohromady hlavne cez Budwigovej kuru uz 2 mesiace, a potom chcem znovu otestovat hladovky, ci nastalo zlepsenie.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: očista ...

Příspěvek od Denny »

Při očistě jater a žlučníku není nutné celý den hladovět - pouze již den před a během celé očisty, nejíst nic mastného :!: V den "D" pak do 14 hod. totéž a od 14 - 18hod. je povoleno pít malé množství čisté vody(což dokáže pocit hladu potlačit). Po osmnácté hodině až do ukončení kúry, nebudete hlad cítit. Následující den se můžete již v 9 - 10hod. opět začít lehce stravovat :) Není potřeba zase až tak striktně držet se návodu, vždy je nějaká rezerva.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: očista ...

Příspěvek od Craft »

Tak, tak, mohu jen ze svých zkušeností s jaterní kůrou potvrdit :)


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Re: Očistné kůry

Příspěvek od Dasena »

Mimo téma (offtopic)
milda píše:Kluci a děvčata,
snad bych to nešťastné woodoo už nechal chvíli spát ? ;) ;) :?:
Spát už ho radši necháme napořád, ale jedno malý gentlemenský "promiň Hanko" od hlavního aktéra by bylo hezkou tečkou nad celým nedorozumněním, nebo? ;)

Na druhou stranu je hezký, že woodu pomohlo vláknům Paraziti zfúsovat, díky Rivale.


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Re: očista ...

Příspěvek od Dasena »

Denny píše: Při očistě jater a žlučníku není nutné celý den hladovět - pouze již den před a během celé očisty, nejíst nic mastného :!: V den "D" pak do 14 hod. totéž a od 14 - 18hod. je povoleno pít malé množství čisté vody(což dokáže pocit hladu potlačit). Po osmnácté hodině až do ukončení kúry, nebudete hlad cítit. Následující den se můžete již v 9 - 10hod. opět začít lehce stravovat :) Není potřeba zase až tak striktně držet se návodu, vždy je nějaká rezerva.
No a co je to malé množství vody? Já měla žížu, vypila bych mrtvýmu oko. Ale v návodu jsi psal nic nejíst, nic nepít od 14 hod, tak jsem to držela.
Hlad se Hanko opravdu nechá zvládnout a mimo to je dobrý, že do vypití oleje na noc, to můžeš kdykoliv vzdát v případě, že by Tvoje slabost nebyla únosná. Takhle jsem se v sobotu ráno taky rozhodla, že buď to půjde nebo nepůjde, žádný tlaky. A v neděli ráno to fakt frčí, to nemáš čas na nic. :P


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: očista ...

Příspěvek od Denny »

Dasena píše:No a co je to malé množství vody? Já měla žížu, vypila bych mrtvýmu oko. Ale v návodu jsi psal nic nejíst, nic nepít od 14 hod, tak jsem to držela.
:P
Je to uvedeno v některých návodech ze kterých jsem čerpal. V jiných je zase, že už od 12hod. nemáš nic jíst ani pít. Já jsem to držel ze začátku již od těch 12, ale ta žízeň je skutečně nekonečná ;) Proto tvrdím, že se nemá nic přehánět. Uvažuji také, zda ta čtvrtá dáva soli v 8hod. následující den je ještě nutná. Nevím, k tomu by mohli možná něco dodat Craft a Lena.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jaterní kůra - doplnění

Příspěvek od Craft »

Pít rozhodně doporučuji! Nemusí se tady člověk nijak v množství vody omezovat, ale pouze čistou vodu bez bublinek, nic jiného. Pamatuji se, že při třetí kůře se mi stalo, že se mi vůbec nechtělo na WC ani ráno a později nějak taky ne, pak mi docvaklo, že je to právě způsobeno nedostatkem vody, protože jsem moc nepil, dle návodu. Takže jak jsem se začal nalívat vodou stačilo postupně vypít asi 3 sklenice vody a pomohlo to otevřít "sifon" a už to šlo, pak jak už jsem toho měl dost a byl jsem zcela prázdnej, že pomalu odcházela pouze téměř čistá voda, pití vody jsem přerušil a vyprazdňování se zastavilo. Takže rozhodně doporučuji pití vody, ale jak jsem psal, obyč bez bublinek ;)

Ta čvrtá dávka by měla napomoci vyprazdňování, ale pokud se podaří otevřít "sifon" a jde to samo, už není nutná, ale já i tak dodržuji vždy všechny čtyři dávky. Sice ráno ta třetí dávka je obzvlášť humus, ale stačí to prostřidávat vždy několika doušky čisté vody, dá se to tak lépe vypít a ta čvrtá už je zase v pohodě.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

očista jater

Příspěvek od hanka »

:D Lidi, vy tady budete tu jaterní očistu tak dlouho rozebírat, až mě do ní snad opravdu dotlačíte :) ! Kdo to má vydržet, tak dlouho si pěstovat strach už neudržím, slábne a slábne, chudáček, vy mi ho dočista rozbijete :D !
Příští týden bude další vhodná doba pro očistu z hlediska aktivity jater + vylučovací fáze měsíce - přidá se někdo ke mně, ať v tom nejsem sama? Já vím, že očistu lze provést kdykoliv, ale proč ji ještě nepodpořit, když je tady ta možnost, no ne?

Zdravím :lol: , Hanka.
_________________________
Slunce v duši.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

jak píše kraft....

Příspěvek od jarda ovčák »

Bez vody není života.Takže bacha na očistné kůry bez vody, aby se z nich nestal očistec.
Jakákoli očista musí mít na paměti, že důkladné pročištění krevního řečiště, tedy i jater, páč ty v sobě mají ešus krve spočívá v tom, že se snažíme vyčistit trubky. Tedy krevní řečiště. To může být zaneseno solemi a tukem, tedy cholesterolem. Sůl se rozpouští ve vodě a tuk taky, pouze však s odstraněním povrchového napětí, tedy emulgací. To umí přírodním způsobem pouze saponiny. Pak možná benzín, aceton či arva.
Jediná možnost, kterak ten brajgl vymést je přes ledviny. Jiná díra tam není, leda mimotělní krveokruh na dialýze.....Na ty ledviny, aby vám nezkolabovaly je třeba čas a voda..... Bez vody se to nemá jak a kudy. To je potřeba mít neustále v paměti.
Jináč nejsilnějším čističem je prášek golden yacca.Je i pár nabušených českých bylinek, musí tam být dominantní saponin.ostatní zase zatíží ledviny.Mám s ním osobní zkušenost a jakmile seženu distributora, jdu do toho. Je to 10 let, co mi tenhle předraženej šmejd zachránil kejhák.
Jestli si však někdo myslíte, že se vyčistí krevní řečiště za pár dní,..... tak mi napište, kam to svinstvo bude putovat, páč ty ledviny toho mnoho nepoberou....Teda, pokud o tom někdo hloubáte....
S pozdravem.... j.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: jak píše kraft....

Příspěvek od hanka »

jarda ovčák píše:Bez vody není života.Takže bacha na očistné kůry bez vody, aby se z nich nestal očistec.
To je dobře, že tady tu vodu připomínáte, člověk ve zralém věku na tu vodu jaksi zapomíná, tělo si už o ni tak neříká. Já si ji musím pořád připomínat a stačí, abych se zabrala do nějaké činnosti a vzpomenu si na vodu až tehdy, když začne pobolívat hlava. Asi si zavedu budík na pití, jinak to nevidím :) .

Jardo Ovčáku, koukám, že dobře rozumíš bylinám, a máš s nimi dobrou zkušenost. O golden yacce jsem slyšela, když jsem ale uslyšela i tu cenu, tak jsem si ji zařadila mezi ty "nemravné", se kterými se na trhu roztrhnul pytel a které nemusím mít. Určitě máme i domácí byliny, které mají stejnou účinnou látku a mohou ji taky nahradit. Nebo je něčím zvláštní? Seznam nás s tím, jestli Ti to ovšem nebude nepříjemné.
Tak mě napadá, je tady vlákno, které se zabývá léčivkami? Viděla jsem tady povídání o kotvičníku, jiné léčivky ne. Možná jsem je ale přehlédla.

Zdravím, Hanka
________________
Slunce v duši.


lena

Re: očista ...

Příspěvek od lena »

Denny píše: Je to uvedeno v některých návodech ze kterých jsem čerpal. V jiných je zase, že už od 12hod. nemáš nic jíst ani pít. Já jsem to držel ze začátku již od těch 12, ale ta žízeň je skutečně nekonečná ;) Proto tvrdím, že se nemá nic přehánět. Uvažuji také, zda ta čtvrtá dáva soli v 8hod. následující den je ještě nutná. Nevím, k tomu by mohli možná něco dodat Craft a Lena.

To dodrzovani pozit 4x sul jak v kure uvedeno bych dodrzovala, nebot se jedna o vylouceni vseho co tvoje jatra vyloucila. Tato koncentrace horke soli je dulezita, ta z tela primo vylije ci vychrstne vsechno co sem nepatri. Pani Dr.Clark, mam zde jeji knizku a cetla jsem vse pozorne. Vedela proc je nutne prave v tuto dobu nic jineho pit. Vim neni to jednoduche, ale jsou to jenom zhruba necelych 24 hodin. Muzeme vice pit v dobe pred kurou, cista voda je povolena.

Mnoho zdaru a nebojte se toho, nemate co pokazit ba prave naopak.

Take jsem zde dala jeden prispevek ohledne sedeni na WC, ktere napomaha vylouceni vsecho, aby nezustalo nic ve streve, nebot pri nasem sezeni na WC se blokuje prechod do tlusteho streva a tim zustane vzdy cast vykalu v tele a dela nam to potize. Jak budu mit vice casu tak to sepisu v kratke zprave i s prekladem a fotky, aby bylo jednoduche a jasne o co zde jde.

Zdravim


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vhodná doba

Příspěvek od Merlin »

Vhodná doba pro očistu jater se řídí dostupností čerstvé zeleniny a plodů, protože by jí měla předcházet vegetariánská strava. Nejméně deset dnů předtím je velmi vhodné přejít na "králičí potravu". Vůbec nejvhodnější je podzim, kdy jsou po ruce melouny. Játra lze pochopitelně čistit i v jinou roční dobu, ale pokud není po ruce dostatečný výběr zeleniny a ovoce (skutečně zdravé, nepředražené a ne toho, které "dozrává v kamionech cestou ze Španěl a Izraele.. atd.), je to polovičaté bez ohledu na fázi měsíce.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: jak píše kraft....

Příspěvek od poota »

hanka píše:...Tak mě napadá, je tady vlákno, které se zabývá léčivkami? Viděla jsem tady povídání o kotvičníku, jiné léčivky ne. Možná jsem je ale přehlédla...
Přehlédla, zkus Fórum -> Zdraví -> Bylinky a jiné léčivky, a tam si vybrat, třeba:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1047
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jarda ovčák svitavy

Ahoj hanko.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Já už to kdesi psal.Kamarádovi umíral pes.Dobrý a skvělý pes.Měl jakousi ledvinovou disfunkci. Ležel jako hromádka neštěstí, měl křeče ve svalech a my dospělí chlapi mu nemohli pomoci. Žil byl na slovensku mág a kouzelník, mvdr grychník...v Trnavě
Nakázal koupit golden yaku a cpát to do něj i s vodou, třebas násilím.Věděli jsme prd, co to je.
Pes se za 24 hodin postavil a za 48 hodin sám začal pít. Skoro nedejchal, když jsme mu cpali první tobolku do krku.....Pak jsme se dozvěděli, že to sice neumí vyléčit zhoubné nádory, ale přidá to nemocným pěknou nadílku času, oproti prognozám.Pak přišel na řadu můj tata a já....
Kdesi jsem to psal, ale nevím kde. Yacca funguje výhradně snižováním povrchového napětí v tucích. Tedy to pomáhá emulgovat usazeniny.Ty způsobují vysoká tlak, cukrovku, artrozy, páč jsou vyživovací cévky zaprasené usazeninama,mozek nepočítám, páč to se nedá,kůže a její výživa, a mraky dalších.Včetně trávícího traktu a ledvin. enem, bez té vody to fakt nejde. navíc, nedostatkem vody se umírá na prvním místě. u nás. páč bez vody odchází ledviny, oči, duše i mozek.A lidi nepijou, páč nemají žízeň. Nechce se jim žít. Proto jsem vyzdvihnul feferonky, páč dají stimul na pití bez ohrožení ledvin, což se o žádné soli říct nedá. Saponiny.....
jsou přítomny v mnoha bylinách u nás. Nejznámější je černý bez.
Yucca jich obsahuje asi 14 druhů. Je to právě koncentrace a druhová sklatba, která dává takovou převahu....
Navíc je třeba zdůraznit, že se výrobky zásadně liší a já mám osobní zkušenost s tou od egymu či gubaka.
Co píše gewo je veliká pravda. Já bych dodal, že mražená zelenina je sklízená v optimální zralosti a není dlouhodobě skladována. Pokud bych se měl rozhodnout mezi čerstvou zeleninou a mraženou, v tuto dobu výhradně mraženou.Ta čerstvá toho má hodně za sebou a málo v sobě.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Vhodná doba pro očistu jater.

Příspěvek od hanka »

gewo píše:Vhodná doba pro očistu jater se řídí dostupností čerstvé zeleniny a plodů, protože by jí měla předcházet vegetariánská strava. Nejméně deset dnů předtím je velmi vhodné přejít na "králičí potravu". Vůbec nejvhodnější je podzim, kdy jsou po ruce melouny. Játra lze pochopitelně čistit i v jinou roční dobu, ale pokud není po ruce dostatečný výběr zeleniny a ovoce (skutečně zdravé, nepředražené a ne toho, které "dozrává v kamionech cestou ze Španěl a Izraele.. atd.), je to polovičaté bez ohledu na fázi měsíce.
To beru, z hlediska dostupnosti čerstvé zeleniny máš určitě pravdu. Ale nejsem si jista, jestli nedostatek čerstvé zeleniny právě játrům až tak moc vadí.

Z hlediska tradiční čínské medicíny (TČM) energie putuje od orgánu k orgánu během celého roku, přitom každý orgán má v průběhu roku období, kdy je energií obzvášť zásoben. V té době jsou léčitelské postupy na daný orgán mnohem účinnější. Čerstvá zelenina v přírodě neroste po celý rok, tělo ale musí přesto fungovat. Proto si lidé zeleninu, sklizenou na podzim, různými způsoby uchovávali tak, aby ji mohli jíst i v době, kdy neroste. Nechci Tě rozčilovat tím, že budu psát o tom, že elektřina ještě nebyla vynalezena, takže nebyly mrazničky, vytápěné skleníky apod.. Tehdy bylo k dispozici sušení, nebo nakládání zeleniny. Příroda to zařídila tak, že i orgánům, které byly právě energeticky "nabíjeny" poskytovala nejvhodnější potraviny, které byly právě touto dobou k dispozicii. Játrům, která mají aktivitu v těchto dnech, místo čerstvé zeleniny dělají nejlépe potraviny kyselé, to znamená hlavně kvašená zelenina. Ze zrnovin je v tomto období nejvhodnější pšenice, ze zvířat drůbež atd. Čerstvá zelenina v tomto období z hlediska TČM není nutná, dokonce bych řekla, že v našem klimatickém pásmu jde proti přírodě.

Jenom tak na okraj se zmíním trošičku o tom, že melouny jsou vhodné na čištění ledvin, sklízejí se koncem léta a začátkem podzimu a podle TČM jsou právě v této době aktivní močový měchýř a ledviny. Jak říkám, příroda ví své ...... :D
Takže když píšu, že je právě nyní vhodný čas na očistu jater, ne na podzim , míním tím právě toto hledisko. Ten měsíc to jenom umocňuje svým vlivem na tekutiny v těle.

Omlouvám se za neumělý popis toho, co jsem chtěla vyjádřit, nejsem žádná spisovatelka, píšu to tak, jak to cítím. Ani moje znalosti TČM nejsou dokonalé, tak sorry...

Zdravím, Hanka
______________________
Slunce v duši.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“