MUDrci versus alternativka

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Co na to říkáte?

Je dobře, že to tu je!
36
92%
Nevím, jak to ohodnotit...
1
3%
To jsou úplné nesmysly!
1
3%
Jiná odpověď...
1
3%
 
Celkem hlasů: 39

Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od hanka »

jani píše:... Poslední dobou hodně používám DMSO ( vnitřně už ne, ten puch byl fakt jak vod ropuch izolace od lidí nebyla možná ), když potřebuju něco dostat do pokožky ..
Místo DMSO by se vnitřně mohlo používat MSM - vyrábí se z DMSO, má podobné účinky jako DMSO, ale je zbavené toho zápachu.

Jani, DMSO na vtírání do kůže používáš čisté, nebo zředěné? Já ho zkoušela vetřít do kůže neředěné, účinek na bolest byl takřka okamžitý, ale vedlejším efektem byla tachykardie provázená slabostí - sice jenom na krátkou dobu, ale přece jenom jsem už neměla odvahu to zopakovat ;) .. když jsem DMSO zředila, už to nemělo ten protibolestivý efekt.

Edit: ... reakce na příspěvek viz https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=130055#p130055 ... A(&F) ...


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od dkamila »

jani píše:Než se ke mně dostal chlorid hořečnatý, tak jsem si magnesiový olej míchala z živé magnesiové soli, dostala jsem ji od našich k vánocům a dá se koupit myslím i po 500g něco přes 100kč. JInak ji mám odtudd:
http://sumpersky.rej.cz/clanky/ziva-magnesiova-sul/

Poslední dobou hodně používám DMSO ( vnitřně už ne, ten puch byl fakt jak vod ropuch izolace od lidí nebyla možná ), když potřebuju něco dostat do pokožky u čehokoliv, mám dojem, že s DMSO to má rychlejší učinek, Morčák má zase rozjetý otlak na pacce, živé maso, otok, na noc dávám dmso s ichtyolkou, přes den dmso s čerstvou štávou z aloe, nožka se krásně hojí. To samé dělám u obkladu s ricinovým olejem, mám poslední dobou časté bolesti na plicích, omeju hrudník, natřu dmso a plácnu obklad s ricinem, zrovna tak bych viděla DMSO přínosem s magnesiovým olejem.
Předevčírem jsem třídila 30 králíků, ruky jsem měla dodrané od drápků upo dokrve, hygiena šla stranou, nebyl čas každej škrábanec hned ošetřit, dva mi večer začly hnisat, natřela jsem to DMSO s aloetem a ráno vše zhojené, taková léčba se mi fakt moc líbí.

Jani,tak to je perfektní ,zábal s ricinovým olejem dělám také,ale DMSO by mě nenapadlo,myslíš,že by to pomohlo na Kalcifikace měkkých tkání?Manželovi se ukládá vápník do měkkých tkání a na noze nad kotníkem má dost velkou tvrdou bulku asi jako třešeň,tu mu mažu hořčíkovým olejem a dělám zábal z ricínovým oleje a dávám vit.K2 a D3,kdybych mu to natřela nejdřív DMOS a pak ricín neupadne mu noha?? :D,už nevím ,jak se boule zbavit manžel má nervy,že je to rakovina a nechtěj mu to říct.Boule dost rostla,ale po hořčíku, ricinu a vit.se trochu zmenšuje .Vápník se mu ukládá všude játra,ledviny,prostata :(


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dkamila píše: ... Kalcifikace měkkých tkání? ...
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 28#p126528
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
arabela777
Starší člen
Příspěvky: 111
Registrován: sob 28 srp 2010 14:25
Dal: 61 poděkování
Dostal: 38 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od arabela777 »



Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od jani »

Jani,tak to je perfektní ,zábal s ricinovým olejem dělám také,ale DMSO by mě nenapadlo,myslíš,že by to pomohlo na Kalcifikace měkkých tkání?Manželovi se ukládá vápník do měkkých tkání a na noze nad kotníkem má dost velkou tvrdou bulku asi jako třešeň,tu mu mažu hořčíkovým olejem a dělám zábal z ricínovým oleje a dávám vit.K2 a D3,kdybych mu to natřela nejdřív DMOS a pak ricín neupadne mu noha?? :D,už nevím ,jak se boule zbavit manžel má nervy,že je to rakovina a nechtěj mu to říct.Boule dost rostla,ale po hořčíku, ricinu a vit.se trochu zmenšuje .Vápník se mu ukládá všude játra,ledviny,prostata :(
DKamilo, kdysi jsem se tímto problémem zabývala, prakticky mi vychází asi toto:
Ne, že bych doporučila,ale asi bych přímo nařídila pít čaj chanca piedra, říká se mu drtič kamenů, dávala bych 3-4 šálky denně, je to dražší záležitost,ale co dnes není. Raději bych si ověřila možné kontraindikace, člověk nikdy nevím.
Magnesko je naprostou samozřejmostí, asi bych navíc dávala 2x denně 500mg magneska i per oral, aspon první měsíc, než se tělo srovná s nedostatkem, který má asi každý, nebot se magnesko vyvazuje z potravin ...
No a dalším přínosem je ocet, tedy jablečný ocet, ten taky rozpouští vápník, mám to vyzkoušené na boxech od morčat, kdy je na nich usazená moč a myslím, že právě ten vápník a jak na to dám ocet, během chvilky se to rozpustí, vnitřně bych doporučila jablečný ocet, aspon 1 lžíci denně do sklenky vody, myslím, že ani 3x denně by nezaškodilo, i kdyby to měla být jen lžička.
Já bych to DMSO před ricinem vyzkoušela, noha určitě neupadne, to já bych už musela být v rozkladu dávno, na bolestivé stavy dávám neředěné dmso, fakt je, že na hrudník si dávám ředěné a to 1 kapka dmso a 1až 2 kapky vody - jak kdy, rozetřu a plácnu obklad.
Co se týká kožního vodiče, je pro mě zázrakem DMSO, co se týká vnitřního vodiče, tedy co do sebe nacpu per oral a potřebuju to rozehnat co nejdříve všude a co nejhlouběji, tak si dávám lžičku kayenského pepře, ten právě slouží jako vodič, nebot silně prokrvuje, mimochodem si jím zastavuju jakékoliv krvácení a to i těžké hemoptýzy, zatím s vynikajícími učinky a výsledky. Ale já už jedu habanero, takže nějaký "kayen" je pro mě slaboučký odvárek, fakt je, že jeho pálivost a asi i učinnost zesiluje horká voda.

Hani, já právě musím taky se srdíčkem hodně opatrně, takže mě tvoje zkušenost s DMSO a tachykardií docela překvapila a to tak, že zítra si na hrudník dám neřeněné dmso a pak ricin a dám vědít, co se dělo,ale myslím, že pokud ho dávám na jiná místa neředěné a nic to nedělá, že by to nemělo mít následky ani zde. A to jsem brala dost dlouho 2ml dmso i vnitřně a bez problémů - pro mě, pro okolí děs.
Kámoš donesl DMSO myslím, že bylo z fichemy a páchlo odpudivě, já mám DMSO od Batlese a neskutečně mi voní, když se jím někde natřu, tu vůni si fakt užívám ( okolí však má jiný názor, dávala jsem dmso i kočeně na zánět dásní a prej i ona páchla po mršině, já to necítila, brala jsem to v té době taky).
MSM - organickou síru beru denně asi 1/4 lžičky s respektem, když se dá víc než tělo potřebuje, může dojít ke stavům slabosti, bolestem hlavy, roztřepanosti, každý snese individuální množství a je nutné to pomaličku opatrně zkoušet ...
Hani, tak mě napadlo, jestli bereš MSM a k tomu jsi dala DMSO, jestli jsi ty tachykardie nemohla mít z toho ?

Edit: ... doplnění chybějící přední závorky citace ... A(&F) ...

Hani, tak jen doplnuji, zkusila jsem se napatlat neředěným DMSO na hrudníku a že jsem nešetřila, žádná reakce srdíčka se nekonala, a to navyšuji dávku MSM na 1,5g, zkusím se dostat na ty 2g a nejlíp tedy 2x denně měsíc, pak to srazím na 1x denně 2g (nebo 2x denně 1g vzhledem k mé váze)
Naposledy upravil(a) jani dne stř 20 srp 2014 13:58, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
jani píše:jablečný ocet, ten taky rozpouští vápník, mám to vyzkoušené na boxech od morčat, kdy je na nich usazená moč a myslím, že právě ten vápník a jak na to dám ocet, během chvilky se to rozpustí,
... vápník a jeho sloučeniny spolehlivě rozpouští HCl, a to i ve zředěné formě ... (viz např. PeS https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=86415#p86415 )

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od Kov »

Víte co mi na té teorii s potřebou vytlačení vápníku z těla nepasuje? Mnozí starší lidi trpí na řídnutí kostí,což je spíš nedostatek vápníku a tady se často píše o potřebě vytlačení vápníku z těla. Vysvětlíte mi to někdo prosím? Dokáže jablečná kyselina či hořčík vytlačit přebytečný vápník z měkkých tkání a nechá ho v kostech a šlachách,kde je ho třeba?


mahatma

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od mahatma »

metabolizmus vápnika je dosť zložitý. veľmi zjednodušene : na to, aby telo dokázalo správne uložiť vápnik tam kde má byť - na to potrebuje hlavne horčík, vitamín D3 a K2 a stopové prvky. ak je nedostatok K2, alebo horčíka, či D3, vápnik môže chýbať v kostiach a ukladá sa v cievach, kĺboch a inde kde sa ukladať nemá...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

RE: vápník

Příspěvek od A(&F) »

... (téměř) vše o vápníku v lidském těle ... http://solen.cz/pdfs/lek/2007/04/09.pdf ...

... mmch, pro resorpci (znovu vstřebávání rozpuštěného vápníku) je důležité alkalické pH prostředí těla ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od hanka »

jani píše:..Hani, tak jen doplnuji, zkusila jsem se napatlat neředěným DMSO na hrudníku a že jsem nešetřila, žádná reakce srdíčka se nekonala...
S MSM mám jenom dobré zkušenosti, beru ho denně 4-6 g (jednu kávovou lžičku ráno a večer spolu s dalšími vitamíny), asi tak dva měsíce, působí skvěle a teď si zrovna dávám pauzu. Tak jsem byla zvědavá, co umí DMSO, jestli je účinek srovnatelný s MSM a za jak dlouho po vetření se projeví .. :shock: ... :D
Běžně se srdcem nemívám zvláštní problémy (vyšetření jsou v pořádku), ale při náhlém úbytku energie se takhle projevuje. Nejspíš jsem se o úbytek energie postarala předchozí aplikací jiné metody a když jsem hned nato poprvé dala rovnou neředěné DMSO, tak už toho bylo příliš ... Potvrdilo se mi tak, že nemám míchat více metod najednou :roll: .. Tvoje zkušenosti s aplikací DMSO mě uklidnila, Jani, zítra DMSO zkusím znovu, tentokrát samostatně .. :)


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od hanka »

Zkusila jsem a tentokrát vše proběhlo hladce, bez nepříjemných reakcí těla :eclap: . Budu pokračovat a pomalu přidávat na množství - mám částečně "zmrzlé" levé rameno, které se mi nedaří úplně rozpohybovat, při krajních polohách ruky rameno bolí a rozsah poloh se chce pomalu zmenšovat.. Když DMSO pomáhá na karpály, na rameno by mohlo zabrat také ...


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od vrabco »

Z celkom prizemných dôvodov listujem v kronike od Carmena a nemôžem sa zbaviť pocitu, že tá
"mudrovská" dvojtvárnosť o ktorej píše, dvojpólovosť, ignoranstvo, nenormálnosť a možno všetko
dokopy tu existovala odjakživa, že je to kĺč, hužva, neporaziteľná hrča vzdorujúca času.
Donekonečna násobená práca vynikajúcich a múdrych ľudí bude asi vždy idiotsky
udupaná iba mamonom.
J.Carmen,Domáci lekár, 1904.
http://ulozto.sk/xz7nAnh/domaci-lekar-r ... &_fid=dajt
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od dkamila »

Hrozně moc Vám všem děkuji za rady a hlavně za fotum u pramene :D .Manželovi dnes zmizela boule nad kotníkem,která byla už jako velká tvrdá švestka :D. Na kalcifikaci měkkých tkání jsem použila tento vit. D3 a K2 http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazd ... a-D3-30-ml
:jump: :jump:
Zkoušela jsem vše podle vašich rad a povedlo se děkuji moooc :eclap:
Kamila :jump: :jump: :bye:


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Valerij Sinelnikov

Příspěvek od ceskymo »

Nevim, kam s tim, tak to davam sem... Dalsi ze skvelych knizek, jeste jsem ji nedocetla, ale uz ted vypada hodne zajimave!
Valerij Sinelnikov: Dohoda s nemoci

http://www.uloz.to/xJ5fTaz/valerij-sine ... nemoci-doc

Vubec to vypada, ze zatimco Zapad se soustreduje vic a vic na vydelavani milionu v procesu umirani, Vychod jde presne opacnou cestou.


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Valerij Sinelnikov

Příspěvek od hanka »

Podrobně je knížka Dohoda s nemocí od V. Sinelnikova probrána ve vlákně Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování - str. 42 - 45.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 885#p81885
- http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 761#p83761


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“