Candidoza-přemnožení kvasinek

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Podobnosti candidozy s boreliozou a chlamydiozou

Příspěvek od muflon »

Naposledy upravil(a) muflon dne pon 19 črc 2010 16:17, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

TESTOVANI-moznosti samovysetreni

Příspěvek od muflon »

Celkem zajimavy clanek:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... ient=opera

BIOTIN
- biotin je jeden z méně známých vitamínů skupiny B, brání růstu kvasinek i plísní. Ve zdravém organizmu vzniká dostatečné množství biotinu činností bakterií ve střevech.
( kdo chce zkusit tak napr. zde: http://www.swanson.cz/biotin-100pcs-5mg )

...účinnost imunitního systému je vysoce závislá na správné biochemické rovnováze těla. Jde především o řádné a přiměřené zásobení těla VŠEMI potřebnými biochemickými složkami (živinami, vitamíny, MINERÁLY, ENZYMY, vnitřními faktory atd.). Stejný princip platí i pro problémy s kandidou.

Kvasinky při svém zániku uvolňují pro tělo toxické substance, a pokud proces vymírání kandidy proběhne rychleji než mohou být tyto jedy odstraněny z krve a vyloučeny z těla, mohou se objevit dočasné reakce toxického nebo alergického typu, např. bolesti hlavy, nevolnost, zvýšená únava, podrážděnost a poruchy spánku. Odborný název pro tuto zkušenost je Herxheimer – Jarischova reakce. Tato fáze léčby naštěstí mívá pouze krátké trvání, a ačkoliv je nepohodlná, je přinejmenším signálem, že se s kandidou "cosi" stalo.

Někteří vědci se domnívají, že chronické oslabení imunitního systému kandidou a dalšími parazity může "otevřít dveře" rakovině a syndromu AIDS. Z tohoto úhlu pohledu by nemělo být nadměrné bujení kandidy bráno na lehkou váhu.

Správná strava často vede ke zlepšení během několika dní až týdnů. Protiplísňové prostředky (antimykotika, fungicidy) často fungují dosti rychle. Kompletní detoxikace organismu však trvá déle, často až několik let.

Protože téměř každý člověk má kandidu v těle, jsou laboratorní testy na její přítomnost použitelné pouze omezeně. Povrchová kandidóza, zejména slizniční, se diagnostikuje snadno. Avšak klinická i mikrobiologická diagnostika orgánové kandidózy je obtížná, často je třeba provést biopsii. Rovněž sérologická diagnostika není příliš praktická; její metody jsou málo citlivé. (pozn: Nekdy se pouziva kombinovana metoda vysetreni slin+stolice+krve+...

"PLIVACI TEST":
Ačkoliv tento test není "vědecký", je poměrně přesný. Když se ráno probudíte, dříve než cokoliv sníte či vypijete, shromážděte malé množství slin a plivněte je do průhledné sklenice na hladinu vody. Zhruba po 30 minutách se do sklenice podívejte. Pokud se vaše sliny zakalily a visí z nich dolů jakési "provázky", nebo pokud se potopily ke dnu, potom pravděpodobně máte nadměrné bujení kandidy.

POTRAVINOVY TEST

Léčebný pokus

V současné době se zdá být nejlepším testem léčebný pokus. Tento pokus spočívá v tom, že člověk po pět dnů vynechá určité potraviny, jako jsou:

· cukry a jednoduché škroby obsažené ve všech sladkých pokrmech včetně medu, melasy a nejrůznějších sirupů a umělých sladidel, veškeré ovoce (zejména sušené) a ovocné šťávy, smažené nebo pečené brambory,

· mléko a mléčné výrobky,

· kvašené potraviny jako například pivo, víno, ocet, a všechny druhy kynutého pečiva a pečiva z bílé mouky, včetně chleba, hořčici, kečup a další ochucovadla,

· potraviny obsahující plísně, například houby, arašídy a plísňové sýry.

Po pěti dnech "abstinence" jsou tyto potraviny opět zařazeny do stravy ve zvýšeném množství. Pokud takto dojde k vyprovokování nepříznivých příznaků, je zde přinejmenším důvodné podezření na nadměrné bujení kvasinek.

------------------------------
Eliminace candidozy:
1. Eliminujte nebo minimalizujte používání antibiotik, steroidů, imunosupresantů a hormonální antikoncepce.

2. Svoji stravu změňte tak, aby nepodporovala růst kandidy. Kandidě se daří ve sladkém prostředí, takže zcela vynechejte cukr, med, melasu, sirupy, limonády, ovocné šťávy a mošty, větší množství ovoce (zejména sušeného), dále pivo, víno, výrobky z bílé mouky, plísňové sýry a ostatní pasterizované mléčné výrobky, ocet, hořčici, kečup a další ochucovadla. V omezené míře můžete jíst kyselá jablka a kiwi. Vyhněte se rovněž potravinám, na něž jste alergičtí nebo citliví. Také omezte konzumaci kávy a alkoholických nápojů.

3. Jezte hodně zeleniny. V zelenině obsažená kyselina listová je důležitá pro správnou funkci bílých krvinek. Jako náhradu za problematické obiloviny vyzkoušejte kaši z prosa (jáhly) nebo z merlíku (tzv. quinoa). Brambory, řepu, mrkev a kukuřici jezte pouze v omezeném množství, protože obsahují hodně škrobu. Omezte také přemíru luštěnin a hlavně žádné arašídy. Mandle, kešú nebo slunečnicová semena jsou mnohem lepší. Pokud dodržujete přísnou protikvasinkovou dietu, jezte dostatek přírodních olejů a tuků(kokosový).

4. Pijte hodně kvalitní vody; minimum jsou tři litry denně.

5. Funkci imunitního a lymfatického systému zlepšíte pravidelným cvičením, masážemi a prohloubeným dýcháním.

6. Své trávení podpořte konzumací syrové zeleniny, jezte pomalu a důkladně žvýkejte.

7. Zvyšte příjem vlákniny, která ze střev "vymetá" toxiny. Vynikající je lněné semínko, které je bohaté na omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty. Můžete rovněž použít semínka jitrocele Psyllium nebo francouzský zelený jíl. Vhodná jsou také probiotická klyzmata. Kandida obývá převážně tlusté střevo, zejména nejnižší část sestupného tračníku (kolon). Při používání fungicidních prostředků se může v této části střev nahromadit mnoho mrtvých kvasinek, které je potřeba z těla odstranit. Pro očistu tlustého střeva jsou rovněž vhodná kávová klyzmata, protože káva je dobrým rozpouštědlem kalů usazených na střevní stěně. Rektálně užívaná káva rovněž povzbuzuje funkci jater a žlučníku, což napomáhá odstraňovat toxické odpady.

8. Pro léčbu poškozené střevní stěny a na podporu detoxikační činnosti jater můžete použít například Nutrilite Silimarol, pampelišku, Nutrilite B-komplex a široké spektrum antioxidantů jako je např. Nutrilite Vitamín C plus, Nutrilite Leticin, Nutrilite Zeleninový a ovocný koncentrát.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Candidoza a JOD, niacinamid

Příspěvek od muflon »

Doporucuji velmi zajimat se o jod!!

K jÓDU JE ZDE SAMOSTATNÉ VLÁKNO S DŮLEŽITYMI INFORMACEMI(vč. Metod zjištění (ne)dostatku jodu v těle!):
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1734
(+je tam i kde sehnat Lugolův roztok, včetně metod pro zjištění (ne)dostatku jodu v těle a překladu z angl., atd)

Cituji z nize uvedeneho odkazu:
"vysledky" s dvoumesicnim uzivanim LS - candida (dle Spit testu): netroufam si rict, jestli uplne vymizela, ale kazdopadne jsem ji minimalizoval, ale to je vec i stravy samozrejme. Posledni mesic jedu 20 kapek, coz je 4x vice, nez prvni mesic.. Po peclivem cteni na http://www.immortalhair.org , jsem dospel k tomu, ze pouzivani lugola je bezpecne.. Jen by me zajimalo, jestli si candida vytvori rezistenci i proti jodu.. Mimochodem na can. pouzivam cas od casu cesnek, ale co jen bych se opakoval, kdybych oznacil stravu za zaklad vseho.. Mimochodem brzy prijde niacinamid, ktery je take skvelym - levnym supl. nejen proti candide...
http://www.vicevlasu.cz/lugoluv-roztok-2-1090-1.html
( viz Zasláno: 5. 8. 2009 11:39:45 )
Naposledy upravil(a) muflon dne čtv 29 črc 2010 16:21, celkem upraveno 2 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
OilKing
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pát 28 kvě 2010 11:34
Dal: 1 poděkování

strava vs. chemikalie

Příspěvek od OilKing »

ahoj muflon,
nebolo by lepsie namiesto napchavania sa roznymi chemikaliami upravit stravu a vycistit crevo? Ja som totiz dosiahol ovela lepsie vysledky po upraveni stravy, ako predtym pri uzivani MMS ;)


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: strava vs. chemikalie

Příspěvek od muflon »

+1:good:

Ano, to je pravda, CISTE STREVO JE ZAKLAD !
(to, vcetne stravy, ale pomaha hlavne v pripadech kdy je candida premnozena pouze ve streve...jakmile se dostane ze streva do krve a dalsích orgánů, je to ta horší forma candidozy(systémová) :shock: , a tam už je potřeba daleko více než jen upravit stravu a vyčistit střevo... :cry: )
Co se tyka MMS tak sem nikde netvrdil ze by MMS1 na candidozu příliš zabíralo, když už tak MMS2(a to jen krátkodobě...-opravdu bez zmeny zivotniho stylu naprava neni moc efektivni).

Jsem rad OilKing, ze mas nejake dobre vysledky...a preji ti vytrvat... :)

Skutecne, udrzovani cisteho streva a uprava stravy je dobra cesta...jako dulezite (nejen na candidozu vidim dale udrzovani vhodneho pH pomocí dobře volené stravy a podpory vlastní tvorby HCL a enzymů v těle, a na candidozu velmi podstatne je udrzet a podporovat dobrou strevni mikrofloru-Lepicol, kefír z Tibetské houby, Prebiotika(česnek,čekanka-inulin...apod)


OilKing
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pát 28 kvě 2010 11:34
Dal: 1 poděkování

Re: strava vs. chemikalie

Příspěvek od OilKing »

vdaka :) uz dlhsiu dobu sa snazim stravovat zdravo (surova zelenina, ovocie) a naozaj candida zacala ustupovat. Povlak na jazyku mi zacal miznut, citim sa ovela zivsie, energickejsie a potrebujem ovela menej spanku k vyspatosti (asi tak o 2-3 hodiny denne!), takisto mam menej hlienov a soplov. Niekedy to vsak neukontrolujem a dam si aj nieco, niekedy dost, nezdraveho :( .
Inak kefir je samozrejme moj kazdodenny spolocnik (a velmi oblubeny), takisto cesnak, cervena cibula (mnam :P ), kokosovy olej, ci kysla kvasena kapusta, k zeleninke si zvyknem pridavat oregano a bazalku. Uzivam aj Betain HCl, ale nie som zastanca tabletiek, takze asi s nimi skoncim.
Snad som na nic podstatne nezabudol :) Pozdravujem a prajem vela stastia nam vsetkym proti tej hnusobe :)


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: strava +KONTAKT NA KOKOSOVY TUK

Příspěvek od muflon »

Gratuluju!!:eclap: - je velmi povzbudivé slyšet že se někomu daří vyhrávat...zvláště pokud s ní bojoval neúspěšně několik let...

Přidávám kontakt na "levný" kvalitní zdroj kokosového tuku(velkoobchodní cena) rozlévaného i do menších nestandartních balení.
Je to inzerce od Jardy Zajíčka:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=21&t=843


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Nový lék na Candii?????

Příspěvek od kutil »

Ahojky vespolek, začnu povídání od konce:
Jednoho krásného dne zemřel dědeček a na posledním rozloučení nechala babička na přípitek nalít Spišsků borovičku.
Po prvním doušku udiveně vyjekla:
"To je úplně stejná chuť jako má ten lék který děda pravidelně užíval posledních 20 roků :idea: "
:lol: :lol: :lol:
Já byl nedávno na Slovensku a dovezl sem si domů Spiš.borovičku. Včera po obědě se mi neudělalo volno, tedy bylo mi nějak těžko od žaludku, tak sem si vzpoměl a dal si stopečku enem tak. Za chvilku eště jednu do druhé nohy a opravdu se mi ulevilo ;)
Ale :idea: , když sem na sebe večer do zrcadla vyplázl jazyk, divil sem se aj ušima :roll:
Po terapii s borovičkou mi zrůžověla polovina jazyka a bílý povlak Candie se držel jen v hrdle. Ráno opět celý jazyk s povlakem- grrrrrrrrrrr
Tak sem to dnes zkusil znovu, lízl si trochu borovičky a světe div se :roll: , povlak Candie je opět na ústupu.

Že bych si našel lék na dalších 20 roků :lol: :lol: :lol: je to dobrý lék ;)

Byl bych rád, kdyby to někdo postižený kandidózou taky vyzkoušel a písnul na sklo zda to opravdu zabírá.
Ale uznejte že jako fígl na pravidelný užívání ta Candia není špatné nápad :lol:
H.v.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Zajimava diskuse

Příspěvek od muflon »

Prekopirovavam cast diskuse ze zdravi-az.cz:

zuzis píše:
Já už jsem z toho tak nějak ze všeho zmatená. Ať vlezu na jakékoliv jiné stránky, tak všude se ty názory liší, ohledně candidy a jídle. Kdyby byly ty názory alespoň podobné, tak to beru, ale když jsou úplně opačné, tak už pak nevím. Ná několika stránkách se píše, že kokosový olej je proti kandidě, i kefír. Ale zas na jiných se píše, že se musí vynechat nebo alespon omezit veškeré tuky. Takže zase k.olej a kefír a veškeré ořechy úplně vynechat. Takže vlastně i s.patlaninu. Mne to spíš připadá, že pravdu o candidě věda ještě moc nezná a vše se zkouší. I když jsme každý jiný a na každého platí něco jiného, nechci věřit, že na jednoho k.olej platí a na druhého zase ne. Jaký máte názor ohledně tuků na snižování kandidy?
Jarda Z. pise:
To budete muset studovat z jiného pohledu, myšleno ne potraviny, ale mechanizmus činnosti tohoto mrchožrouta v organizmu člověka. Pokud totiž cokoliv nestrávíte, tak se zalepí buněčné membrány nestráveným tukem, tím se zabrání vstupu cukru do buněk a on zůstává v krevním řečišti, což způsobuje otravu. Za tohoto stavu nastupuje paradoxně jako váš záchranář kvasinka a cukry rozloží, což vám vlastně krátkodobě pomáhá. Ovšem když excesy pácháte půl života, tak kvasinka se po určité době vymkne kontrole imunitního systému a problém je na světě. Zcela jednoznačně platí to, co vám píše Sybilla a z toho vám asi dojde, že za vaším udivem nad zcela rozporným stanoviskem jednotlivých autorů stránek není nic jiného, než neznalost činnosti kvasinek v přírodě a v těle člověka.

Sybilla pise:
Zjednodušene by sa to dalo povedať takto:
Problém nastane, ak je organizmus zanesený nadmierou tuku. Ak konzumujeme stravu s vysokým obsahom tuku, cukor je chytený v krvnom riečišti – jeho priechod krvným riečišťom je spomalený či zablokovaný. V tejto chvíli dochádza ku zvýšenej hladine krvného cukru, ktorá vedie k celému radu neduhov aj k premnoženej kvasinke. Cukry obsiahnuté v ovocí sú ideálnym zdrojom paliva pre ľudský organismus. Telo nemá takmer žiadnu prácu s jeho premenou na krvný cukor – nie je potreba ho tráviť ale stačí ho skrátka a jednoducho absorbovať. Tento proces sa obíde bez toxických odpadov, vznikajúcích pri trávení takmer všetkých ostatných typov potravín. Ovocie za sebou zanecháva iba vodu a vlákninu, ktoré jednoducho opustia systém. Mäkká rozpustná vláknina obsiahnutá v celistvom čerstvom ovocí zaisťuje, že cukor je vstrebávaný do krvi presne takou rychlosťou aká je potrebná. Preto neexistuje teda žiaden dôvod, prečo sa vyhýbať konzumácii ovocia, a to ani v prípade cukrovky alebo kvasinkových ochorení. Zvýšený krvný cukor, ktorý k týmto ochoreniam vedie, nie je spôsobený ovocím teda cukrom v ňom, ale tukom a rafinovanými jednoduchými cukrami vrátane ďalších súvisiacich faktorov, a tým je potrebné sa vyhýbať.
Preto sa treba držať starého známeho všetkého s mierou, lebo škodí akákoľvek nadmiera. Preto kokosový olej áno, avšak s mierou a k nemu už poriadne zvažovať koľko a akého iného tuku pridať.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Rady bylináře Pavla Váni

Příspěvek od muflon »

V receptáři 8/2010 bylinář Pavel Váňa píše:

...Podle nejnovějších výzkumů candidu albigans potírají:
- tužebník jilmový
- levandule
- houba penízovka sametonohá
- jablečný ocet
- výtažek z lichořeřišnice

Léčba se provádí takto:
3x denně čaj směsi tužebníku a levandule(2č.lž.spařit 1/4 vařící vody a 20min.louhovat).
Do čaje přidat po 20 kapkách výtažku z penízovky a lichořeřišnice

Tento čaj možno použít i k poševním výplachům a to následovně:
Do 2dl čaje dát 20 kapek výtažku penízovky a 2č.lž. jabl.octa. Velice dobře působí proti kvasinkové infekci.

Plísně a kvasinky nesnášejí kyselé prostředí, proto je jabl.ocet velmi vhodný při candidoze. Měl by se léčit i partner, aby se předešlo vzájemnému přenášení infekce.

Zajímavé. Humble od aktivace MMS octem ustoupil poté, když se ukázalo, že ocet PODPORUJE candidu...


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Co je na Swansonu vsechno na candidu

Příspěvek od muflon »

Co je na Swansonu vsechno na candidu:
http://www.swanson.cz/catalog/39

Povídání o candidoze:
http://www.swanson.cz/candida-albicans

cituji kousek:
...Přírodní a doplňková léčba:

Aby léčba byla úspěšná, musí být komplexní a zahrnovat následující léčebné postupy:
-protikvasinkové přípravky a léky
-protikvasinková dieta
-obnova přirozené střevní mikroflóry tzv. probiotiky
-posílení imunitního systému
-posílení jater
-doplňující opatření

Tyto přístupy musí vždy probíhat současně !!

1.PROTIKVASINKOVÉ LÉKY A PŘÍPRAVKY:

Klasické léky proti kvasinkám ve střevech
nystatin - tabletky, dražé, tekutina, gel
natamycin
amphotericin B

Klasické léky proti kvasinkám v orgánech
azoly (flukokonazol)

Prášky, tinktury, krémy a šampony proti kožním plísním
intraconazol proti plísňové infekci kůže a nehtů

Přírodní a doplňkové prostředky s protikvasinkovou aktivitou:
Aloe Vera Gel - Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě candidózi Aloe Vera šťávu z celého listu. Aby Aloe Vera šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.
Syrový česnek nebo česnek ve formě potravinového doplňku česnekový olej - bez zápachu.
Čaj lapacho a maté
Výtažky z grapefruitových semínek

"Zlatá pravidla" protiplísňové diety:


Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.
Vyhněte se konzervám všeho druhu.
Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.
Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.
Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.
Pijte v dostatečném množství vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.
Kůra většinou trvá od 3 do 6 měsíců
Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

CandiSTOP

Příspěvek od muflon »

http://www.zdravastreva.cz/page/68249.candi-stop/

- Probiotický doplněk stravy, účinně působící na gynekologické infekce a záněty. Jedná se o směs 7 probiotických kultur, extraktu grepfruitu, česneku a prebiotické vlákniny - inulínu.

Antimykózní ingredience: česnek+grapefruit extrakt semene

Exktrakt z grapefruitu

Obsahuje řadu bioflavonoidů, jako naringin, isonaringin, poncirin, naringenin a rhoifolin. Tyto aktivní složky se usazují v cytoplasmatické membráně mikroorganismů účinkují tak, že rozrušují membránu, brání absorpci amino kyselin. Umožňují tím také to, že buněčný obsah prochází přes membránu a inaktivuje tak patogeny. Bakterie si nemohou proti tomu vybudovat rezistenci, je to naprosto netoxická ingredience a neovlivňuje prospěšnou střevní mikroflóru. Grepfruit se používá v léčbě kandidózy a je lépe organismem snášen než antimykózní léky. Je nealergenní i pro lidi , kteří trpí alergií na citrusové ovoce.

Česnek
Česnek (Allium sativum) má již tradiční využití ve stravě a v medicíně jako protiinfekční složka. Existují in-vitro důkazy a studie prokazující antimikrobiální aktivitu čerstvého a lyofilizovaného česneku proti mnoha bakteriím, virům a plísním včetně Candida albicans. Aktivní složkou česneku je allicin (allyl2-proppene thiosulfinat), který se tvoří při rozdrcení stroužků česneku. Jeho tvorba je závislá na účinku enzymu allinázy.

Výrobek můžete zakoupit v lékárnách.

Reference
1. Payne S, Gibson G, Wynne A, Hudspith B, Brostoff J, Tuohy K (2003). Studie in vitro na odolnost lidské střevní mikroflóry proti kolonizaci kvasinkou candida albicans a účinky tetracyklinu a probiotického kmene Lactobacillus plantarum LPK. Curr Issues Intest Microbiol. 4(1):1-8.
2. Lykova EA, Vorob'ev AA, Bokovoi AG, Pobedinskaia IN, Gevondian VS, Gevondian NM, Mitrokhin SD, Minaev VI, Dzis NB, Makkaveeva LF, Kovalev IV, Murashova AO, Bondarenko VM (2000). [Narušení mikrobiocenózy tlustého střeva a imunity a stav interferonu u dětí s bakteriálními komplikacemi akutní virové infekce dýchacího ústrojí a jejich úprava vysokými dávkami bifidumbacterin forte] Antibiot Khimioter. 45(10):22-7.
3. Tasdemir M, Tasdemir I, Tasdemir S, Tavukcuoglu S (1997). Děložní sliznice není zásobárnou pro opakovanou vaginální kandidózu. Clin Exp Obstet Gynecol. 24(2):112-3.
4. Fong IW. Rektální přenos kvasinek u pacientek s vaginální kandidózou (1994). Clin Invest Med. 17(5):426-31.
5. Peer AK, Hoosen AA, Seedat MA, van den Ende J, Omar MA (1993). Vaginální kvasinková infekce u diabetiček. S Afr Med J. 83(10):727-9.
6. Spinillo A, Carratta L, Pizzoli G, Lombardi G, Cavanna C, Michelone G, Guaschino S (1992). Opakovaný výskyt vaginální kandidózy. Výsledky kohorentní studie sexuálního přenosu a střevního rezervoáru. J Reprod Med. 37(4):343-7.
7. Nystatin Multicenter Study Group (1986). Léčba kandidální vaginitidy: účinek eliminování střevní candidy. Am J Obstet Gynecol. 155(3):651-5.
8. Leegaard M (1984). Výskyt kvasinky candida albicans ve vagíně "zdravých žen". Jak často mají příznaky? Možné etiologické faktory. Acta Obstet Gynecol Scand. 63(1):85-9.
9. Miles MR, Olsen L, Rogers A (1977). Opakovaný výskyt vaginální kandidózy. Význam střevního rezervoáru. JAMA. 238(17):1836-7.
10. Reid G, Bruce AW, Fraser N, Heinemann C, Owen J, Henning B (2001). Orální probiotika mohou vyřešit urogenitální infekce. FEMS Immunol Med Microbiol. 30(1):49-52.
11. Hilton E, Isenberg HD, Alperstein P, France K, Borenstein MT (1992). Konzumace jogurtu obsahujícího lactobacillus acidophilus jako profylaxe pro kandidální vaginitidu. Ann Intern Med. 116(5):353-7.
12. Reid G, Charbonneau D, Erb J, Kochanowski B, Beuerman D, Poehner R, Bruce AW (2003). Perorální užívání probiotického kmene Lactobacillus rhamnosus GR-1 a L. fermentum RC-14 významně mnění vaginální mikroflóru: randomizovaná, placebem kontrolovaná studie 64 zdravých žen.. FEMS Immunol Med Microbiol. 35(2):131-4.
13. Alderberth I (1999). Vytvoření normální střevní mikroflóry u novorozených kojenců. In: Hanson LA, ed. Probiotics, Other Nutritional Factors, and Intestinal Microflora. Philadelphia, PA: Lippincott-Raven; 63-78
----------


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Dá se "vyhladovět candida" ??

Příspěvek od muflon »

Další povídání ke candidě z http://www.zdravastreva.cz/page/67955.nemoc-3/

Cituji jen něco:

...Viníkem není vždy kvasinka Candida
I pokud jste přesvědčeni, že jste právě identifikovali příčiny svého problému, plísně a kvasinky nemusí být vždy touto příčinou. Příznaky mohou být způsobeny úplně něčím jiným. Bezpečná diagnóza je nezbytná; jiná můžete zbytečně vyhodit peníze a možná ztratit drahocený čas "olupováním kůry ze špatného stromu"

Bezpečná diagnóza
Mikroorganismy jsou příliš malé na to, abychom je mohli vidět pouhým okem a dokonce I pokud rostou v husté vrstvě, úplně odlišné druhy vypadají velmi podobně. Proto je jediným bezpečným způsobem jak odhalit střevní kvasinky Candida rozbor stolice ve specializované mikrobiologické laboratoři. Naše diagnostické rozbory jsou prováděny ve specializované laboratoři v Německu. Tato laboratoř má mnohaleté zkušenosti a provádí v této oblasti pravidelný výzkum.
Tato laboratoř neidentifikuje pouze přesný druh plísní a kvasinek, ale rovněž zkoumá jestli se jedná o bezpečný či invazivní druh.

Můžeme stravou zničit kvasinky Candida ?
Velmi často se doporučuje bojovat s přemnoženými kvasinkami Candida tak, že omezíme cukry a sacharidy ve stravě. Jelikož plísně a kvasinky žijí na cukrech a sacharidech, úprava stravy bude mít určitě vliv na redukci těchto mikroorganismů, ovšem zcela určitě nijak neomezí jejich schopnost uchytit se na střevních stěnách. Candida tedy využije své schopnosti zůstat tam, kde sice trpí hladem, ale v okamžiku kdy dostane první lepší dávku potravy, okamžitě zahájí své rozmnožování. Tam, kde mají kvasinky a plísně vhodné podmínky, mohou přejít na trávení bílkovin a tím velmi omezí naše možnosti ve změnách stravy.

Léčba
Střevní bakterie osídlují střeva od prvního dne našeho života. V průběhu let se adaptují na naše stravovací návyky a podmínky ve střevech – a to jak lepší, tak i horší. Jakákoliv léčba problémů s kvasinkami Candida by měla vést ke zlepšení složení bakterií a podmínek ve střevech. Zdravá střevní mikroflóra a silný imunitní systém jsou našimi nejdůležitějšími spojenci v boji proti kvasinkám Candida.
Nicméně táto změna nenastane okamžitě během několika dnů ani tím, že pouze spolykáme nějaké pilulky. Tato terapie vyžaduje spolupráci a disciplínu. Bude nutné užívat určité potravní doplňky, upravit stravu, dodržovat hygienu a dodržovat opatření, která zabrání opětovnému výskytu těchto problémů. Pouze pokud se dodrží všechna tato pravidla, lze dosáhnout úspěchu.

Názvy: syndrom hypersensitivity, komplex spojený s kvasinkovou infekcí Candidou, polysystemická kandidáza, chronická kandida, kandidáza nebo kandidóza


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Velmi dobré!

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

To se zasmějete (resp.spíš si popláčete...!)

Příspěvek od muflon »

To se zasmějete (resp.spíš si popláčete...!) :lol: :oops: :shock: :
(týká se to stavu zdravotnictví v usa ohledně candidy...tak co můžem pak čekat tady...)

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 905#p10905
( příspěvek od milos usa ze sob črc 24, 2010 9:23 pm , vlákno Velmi nebezpečný pošuk )


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“