Candidoza-přemnožení kvasinek

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

minsc píše:Tak trochu se o to taky zajímám, ono to není na škodu protože přemnoženou kandidu má dnes zřejmě kde kdo. Myslím si to o dvou lidech z mého okolí, kteří "když se nenajedí, tak se jim hned dělá špatně".
Čoveče já mám pocit hladu nejpozději do hodiny po jakémkoliv jídle až se mi z toho občas dělá špatně! Myslím si, že je to způsobeno kandidou, i když se již několik let snažím různými postupy ji co nejméně krmit! Nedostává např. žádné rafinované cukry, pouze přírodní a to ještě v kyselém ovoci (kyselá jablka a grepy) a v zelenině (hlavně kyselé zelí). Dále jen zakysané mléčné výrobky (především kefír), z pečiva pouze doma připravený a upečený chléb s co nejmenším podílem bílé mouky a největším podílem otrub (čistí i letité usazeniny ve střevě), kukuřičné, ovesné či jahelné mouky aj. přísad. Místo masa k doplnění bílkovin si ráno chystám patlanice z přes noc namočeného lněného semínka (zdroj omega3) spolu se sezamem, slunečnicí a 4 jádry z meruněk (B17), možno i slunečnici apod.(těch možností je mnoho), dále pak přes noc namočených ovesných vloček, nebo pohanky či jáhly (vše může a nemusí být povařené) - ráno to rozmixuji, přidám sušenou syrovátku, bílý neochucený jogurt, čerstvě vylisovanou zeleninovou šťávu (např. mrkev + okurka, mrkev + celer aj.) nebo celá jablka zbavená jádřince (to mám nejraději), dochutím skořicí případně i karobem a pak si již pochutnávám. Věř, že je to chutné i výživné - jen kvasinka si stěžuje.
Ale jak jsem již psal, je to těžký soupeř a dovede se přizpůsobit - viz. pokračování příště :D


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

kutil píše: Pak mě zase jednou začal zlobit krk a protože sem si zrovinka vymýval skleničku od práškového Céčka, tak sem měl momentálně rozpuštěný roztok kys.askorbové. Začal sem cucat po troškách to céčko vždy jen trochu na jazyk, že do těla sem téměř nic nepolykal.
Honzo vím, že tobě radit nemusím, ale pro ty, kteří nevědí - pozor na jazyk a zubní sklovinu! Je to přece jen kyselina tak po jejím požití alespoň dobře vypláchnout ústní dutinu vodou! A nebo klidně tu kyselinu zneutralizuj jedlou sodou, pak si toho můžeš vzít kolik tělo potřebuje - až po průjem a dále to už znáš. Vitamínu to neublíží a žáha tě z toho pálit také nebude........
Hezký den
D.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Ad magnesii peroxidum

Příspěvek od Slavek Krepelka »

muflon píše:Vypadá to že peroxid hořečnatý bude spolu s oregánem jedním z nejsilnějších zbraní na candidu...!!!
Že mně docela lezou krkem šibalové, kteří prodávaj tuhle průmyslovou záležitost za nekřesťanské prachy, číhl jsem se na výrobu. Jak jsem předpokládal, kysličník hořečnatý se utopí v silném peroxidu vodíku a až 35% se ho okysličí na peroxid hořečnatý. Problém bude to usušit do zásby, anžto tomu nedělá moc dobře teplo, ale veliká plocha usuší hodně a na vnitřní použití toho není moc potřeba. V roztoku se to relativně (pro účely skladování) rychle rozpadá na hydroxid hořečnatý, což uvolňuje kyslík a toho je toho třeba až ve střevě. Zbytky jsou kysličník hořečnatý, tedy jedna z původních ingrediencí, který se v těle chová netečně. Běžně se používá v tělocvičnách na "křídování" rukou proti pocení. Dalším vedlejším produktem je hydroxid hořečnatý zmíněný výše, který v malých dávkách ničemu neškodí, spíš naopak. Pokud by to člověk umotal pro jednu denní dávku, není asi ani třeba sušit, pouze doředit vodou, aby si člověk nepropálil trubky zbytkovým peroxidem vodíku, který je v dostatečném naředění také tělu spíše na prospěch. Takže dibec, řekněme zarovnaná kávová lžičenka magnesiové křídy, zakapávat potravinářským peroxidem dokud šumí, hezky pomalu a bacha, dost se to hřeje, takže ne v plastiku, naředit vodou a spolknout. Já jim dám 40 americkejch plus poštovné za pár gramů opět 35% peroxidu hořečnatého.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Calcium peroxide

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: ... Že mně docela lezou krkem šibalové, ....
Tak jsem číhnul ještě taky na peroxid vápenatý. Bingo. Funguje co se kyslíku týče stejně jako peroxid hořečnatý, akorát že se pomalu mění ve vodním prostředí na hydroxid vápenatý a zde jsme u čeho? :laugh:

MMS2.

Tím se to MMS2 dá aj bumbat a bez tobolek.

Tohle vemeno má dva a půl cecíku a navíc se dá schrastit 25kg 90% za 125 US plus poštovné http://www.ebiochem.com/product/calcium-peroxide-17186, takže aj na malý kšeft je to velice použitelné. Jinak se dá aspoň tady (Kanada) sehnat v zahradnických potřebách s nižším obsahem peroxidu 60% a vyšším obsahem asi kysličníku vápenatého po půl kile a ještě stále za kulantní cenu. Dále by se měl peroxid vápenatý nechat podloudně schrastit ve mlejnech na mouku, kde ji s tím bílej.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lena

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od lena »

Ahoj,

nevim jestli zde nekdo psal o moznosti pusobeni proti candidoze, premnozeni kvasinek

Caprylic Acid = kyselina kaprylova

ja jsem si koupila tobolky a zkousim. Po prvnim vziti kratce pred jidlem jsem mela po asi pulhodince peknou honicku. Nejlepe je zustat doma a nebo si tuto tobolku vzit v dobe o vikendu. Aby bylo dosti casu si zajit kdykoliv na zachodek.

Ale prisla dost velka uleva a take mista, kde mam obcas male potize, se najednou jakoby pichnutim hlasilo, asi to narusilo sit candidozy. No nevim jsem na zacatku, ale neco jsem si o teto kysline precetla, ktera ma pry velke a dobre ucinky na zniceni ci odstraneni candidi albicans.

Take je nutne omezit po dobu asi 4 tydnu jist sladkosti ci cukr, take bilou mouku. Ja ted jim jen vsechno z kukurice. To nema candida rada.

Ma zde nekdo zkusenosti? Slavku ty mas dost velky prehled, co by jsi nasel prave v Americe nebo Kanade, odkud tato vec je znama jiz z 80-satych let? Je to kyselina z kokosoveho a palmoveho oleje.
Ucinek zatim vyborny. Kdo ma potize se zacpou, tak zde ma zarucenou pomoc. Myslim si take, ze to dobre procisti prave zanesene zlucnikove cesty. Doporucuje se take k tomu brat tinkturu z ostropestre marijanskeho nebo caj.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lena píše:Ahoj, nevim jestli zde nekdo psal o moznosti pusobeni proti candidoze, premnozeni kvasinek ...
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 642#p60642 Jinak pokud si dáš do hledání "kaprylová" najdeš další zmínky.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od cimirek »

Nejspíš už tady většina rad z odkazu je, ale tam to je pohromadě a třeba to někomu pomůže, nebo inspiruje.
http://www.zdravi4u.cz/telo-organy/moco ... a-albicans


chnappi
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19 čer 2014 7:20

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od chnappi »

Zdravím Honzo (kutil). Chtěl bych se tě zeptat na pár věcí ohledně kvasinek jestli mi můžeš prosím napsat na email: newis@email.cz? Děkuji Petr.


Ditunda
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21 srp 2014 8:03

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Ditunda »

lena píše:Ahoj, nevim jestli zde nekdo psal o moznosti pusobeni proti candidoze, premnozeni kvasinek
Kaprylka je moc dobrá, její účinek na candidu je srovnatelný s nystatinem.


xxJerry19xx
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04 led 2014 16:17
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od xxJerry19xx »

Ja mam okrem ineho hlavne problem s nosom a dutinami (suchy nos a ked sa to zhorsi az popraskany a casto krvacal). To je problem ktory ma trapi najviac +zapal zrejme sakroiliakia, co je problem s klbom. A neviem to s uplnou istotou ale som presvedceny, ze to a aj dalsie problemy, ktore mam su sposobene najakymi kvasinkami a myslel si to aj clovek, u ktoreho som bol na diagnostike a pouzil na mne viacero pristrojov. No a ten slinovy test vyzera tak ze sa to uz po 2 minutach taha dole. :)

Mne velmi pomaha cesnak. Rozne esencialne oleje. Klincek, citron, levandula, mata (hlavne na vyrazky a na kozu). MMS/CDS som skusal. Pomohlo mi vyrazne len MMS a len ked som sa tym perdavkoval tak, ze mi potom bolo 2 dni zle a stravil som dost casu na WC (to bolo uz pred viac ako rokom a to som skusal vtedy este tak, ze kazdu hodinu som daval viac kvapiek a dostal som sa na 15). Potom nejaku dobu, par tyzdnov som sa citil super, ale neskor sa to zase zhorsilo. Teraz nejem psenicu a sacharidy a cukor (vynimka su len jablka, pomarance ale snazim sa skor kyslejsie) a uzivam cesnak denne a je to relativne OK, no stale to nie je ono. Celkom priaznivo na mna posobila aj hymalajska sol. Rano som vypil pohar slanej vody, asi tak jedna cajova lyzicka, resp. tolko aby sa to este dalo v pohode vypit a nebolo to hnusne slane. No a celkom zaujimavo na mna posobilo ked som skusal uzivat 3x do dna relativne velku davku vitaminu C = viac ako 3 gramy (rovna cajova lyzica) + polovicne cca mnozstvo sody bikarbony + ta hymalajska sol rozpustene vsetko v pohari s vodou. Samotny vit C v takych davkach by mi uz sposoboval riedku stolicu, spolu so sodou sa to da, moze ale trosku sposobovat plynatost, zrejme hlavne ked to nenechate poriadne rozpustit a ponahlate sa a pijete to skoro. CDS som uzival ale to nemalo velky efekt ani pri velkych davkach. Takze som potom skusal znova preist s5 na MMS s HGS ale ani to nemalo velky efekt, takze som potom skusil preist s5 na MMS s HCL a to ma nejake ucinky. Ale na to aby to malo nejake ucinky toho musim brat tolko, ze uz to nie je prijemne. Vracat sa ku kyseline citronovej nebudem vobec ani skusat.

Ja nemam problemy so zaludkom a s tarvenim, a len raz za zivot pocas skuskoveho obdobia ked som toho vela nenaspal atd. som mal problemy s palenim zahy. Takze v nedostatku zaludocnej kyseliny by som u mna problem asi nevidel aj ked ta sol ju urcite posilnila. No a zaroven ta sol sposobila to, ze sa v lete menej potim.

Nikdy som nemal ziadne alergie na nic. No za posledny rok som 3x musel uzit dithiaden, lebo som mal alergicku reakciu po zjedeni nejakeho ovocia osetreneho zrejme nejakym pesticidom. 2x to bolo jablko a raz to bolo pomelo. A casto mam zapalene mocove cesty, co sa prejavuje tym ze beham casto na WC a ked je to horsie tak aj palenim. Pred cca rokom ked bol moj stav najhorsi a mal so krv v moci a hnacky atd. som skusal slabe CDS aplikovat do mocovej trubice a to pomohlo velmi rychlo. Tam som to mal tak zle a krv, ze som si povedal, ze to uz horsie byt nemoze a ze to skusim. Raz som tento problem riesil aj tak ze som si nechal nejake antibiotika predpisat a to tiez pomohlo, ale urcite mi to nepomohlo celkovo a proti kvasinkam. Potom som dlho nemal problemy s mocovymi cestami a teraz nedavno som mal mensi problem znova a zistil som ze si musim davat vacsi pozor na chlad, studene nohy a tak.

No a este som zistil aj to, ze nesmiem pit psenicne pivo. Ale to je teraz jedno, lebo uz dlhsie nepijem vobec alkohol. 2x sa mi stalo ze som si dal jedno taketo pivo + zopar dalsich normalnych piv a na duhy den mi bol ostrasne zle a hlava ma v zivote dak nebolela a to som uz popil vselico ine predtym a aj podstatne viacej. Takze neviem ci to moze nejak suvisiet s nejakymi kvasinkami.

A mam aj pocit ze B vitaminy mi trochu pomahaju.

Na ten moj bolavy klb, ktory mi sposobuje, ze mi bolest striela do nohy a ta noha ma obmedzenu pohyblivost mi pomahaju magneticke impulzy (jednoduchy pristroj ktory pouziva cievku urcenu pre vyhybky do reproduktorov som si spravil sam a inspiroval som sa schemami co su na nete k magnetic pulseru od Boba Becka). Ale to je take kratkodobe odstranenie bolesti dobre pred spanim. :) Neviem ci je ten problem sposobeny chrbticou a ci tam tlaci nieco na nerv vychadzajuci z miechy alebo je to ten sacroiliac joint, ktory je zapaleny a opuchnuty. Mal som aj s chrbicou problemy, seklo ma par krat a bolela ma, ale teraz samotny chrbat je relativne OK. Takze sam neviem. A aby ma doktor poslal na CT alebo MRI tak to by som musel ho zrejme podplatit alebo ja neviem ako by som to spravil +pol roka by som na to cakal a mozno by z toho aj tak nic nebolo zrejme + k doktorom uz po mojich skusenostach s nimi nemam ziadnu doveru.

Skusal som zapper a pri prvom pouziti to nejake ucinky malo, v ten den sa mi vyborne spalo a na druhy den som sa citil velmi dobre, ale potom neskor uz som ziaden ofekt nepocitil. Mozno ten zapper zabral na nieco uplne ine o com som ani nevedel ze to mam. :)

Mam spraveny aj blood electrifier, ale dlhodobo som ho nepouzival. Musim si zohnat nejaky elektrovodivy gel, pretoze slana voda rychlo vyschne.

Skusal som oreganovy olej (candimis) a ziaden velky efekt. GSE som skusal tiez. Je to fayn, hlavne sprej do nosa je celkom fayn. Ale to co sa tu predava v lekarni pod nazvom citrovital je o nicom. Mal som od nutribiotic-u a to bolo lepsie. A kazdy pise, ze najlepsi je citricidal, to som ale este nemal. No a este by som mozno skusil vytazok z olivovych listov.

MMS2 mam. Plna kapsula velkosti nula mi uz trosku zatazuje zaludok, mozno to skusim napr tyzden uzivat v mensej davke. Ale mne sa nezdalo ze by to bolo nejak super ucinne, podobne ako to oregano. MMS bolo super ucinne, ale az vo velkych davkach, ktore uz sposobia velmi neprijemne prehananie a nevolnosti.


Nedavno som narazil na toto:
http://candidacleanser.com/ccws-products/
Ma s tym niekto skusenost ?
Ucinna latka by tam mala byt "chitinase" co sa povodne pouzivalo v liekoch pre macky proti blcham (Nitenpyram) myslim a aj ako insekticid/postrek na rastlinky. A malo by to rozpustat nejaku ochrannu proteinovu vrstvu, ktoru by mala mat candida v neskorsom chronickom stadiu podobnu. Teda aspon ja som to takto niekde vycital, mozno som to nepochopil spravne.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xxJerry19xx píše:Ja mam okrem ineho hlavne problem s nosom ... ... Ucinna latka by tam mala byt "chitinase" ...
Dohledej si vlákno "Bór, základní fakta".


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lu1234
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: pon 01 zář 2014 10:36
Dal: 24 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od lu1234 »



lu1234
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: pon 01 zář 2014 10:36
Dal: 24 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od lu1234 »

Ma niekto skusenosti z kvapkami Joalis CANDID,pomohlo na candidu???


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Batles »

lu1234 píše:Ma niekto skusenosti z kvapkami Joalis CANDID,pomohlo na candidu???
Zkušenost se dvěma případy, výsledek velmi slabý. Testováno Oberonem před i po užívání.
Kdybych to měl převést na procenta, tak slabých 20% úbytku Candidy.
O něco lépe funguje Candimis.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od deʒa vy »

Batles píše:O něco lépe funguje Candimis.
Ďaleko efektívnejšie ako napchávanie sa s týmito "zázrakmi" od obchodníkov so zdravím ti bude fungovať to ak sa zriekneš pre organizmus neprirodzeného rafinovaného cukru v strave. Nič to nestojí (ba dokonca i ušetríš) a v konečnom dôsledku nevyhodíš peniaze za nezmysli. Tak ako všetkému živému v prírode i premnoženéj kvasinke keď nedáš najesť, v prostredí pre ňu na živiny chudobnom sa bude takisto ako každý iný živý organizmus celkom prirodzene sama regulovať - tak jednoduché to je...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“